Čím léčit nemoc v těhotenství? Můžu Paralen?

giraffe8
4. říj 2011

ahoj moje otázka je prostá jsem hotová.... smrkám,škrábe mě v krku,mám hned letet k dr?většinou to zvladam doma s paralenem... jeden jsem si na noc vzala a je to lepsí.může se paralen v těhu, ??a co pastilky na krk?např tantum verde?v příbalových letácích je po poradě z dr :.( tak by mě jen zajimalo jestli jste se někdo o tom už nebavily... chci ale názory co víte jistě .ne co si myslíte 🙂 at pak není zle... jsem ve 13tt.. děkuji

evulinkab
4. říj 2011

Co vim jiste,tak Paralen mužeš.Ale nejaké ty pastilky na krk a tak...to nevim, rozhodne bych volala na gynekologii a optala se tam.
Já když chytla v těhu nemoc, tak mi rekla PAralen, vyležet, čaj s citronem..

kammka
4. říj 2011

podle mně těhotenství je důvod k tomu, abys v takové situaci hned letěla k doktorovi. to že ses dostala úspěšně přes první trimestr neznamená, že můžeš riskovat brát léky na radu někoho, kdo je bral a nic se nestalo. sama si sice myslím, že ta věta "v těhotenství a při kojení jen po poradě s lékařem" je berlička pro farmac. firmy, ale kdyby šlo o mně a moje dítě, radila bych se s lékařem až by se ze mně kouřilo..zavolej svému gynekologovi, ten ví nejlíp, co je bezpečné. v přéúpadě, že ti nebude do tří dvů znatelně líp, radši zajdi k PL, koukne do krku, rozhodne co dál.

eimmy
4. říj 2011

já ted řešila to samé... taky to začalo škrábáním v krku tak jsem nechtěla letět k Dr. a ted je z toho angina jako blázen a jsem na penicilinu. bez vyšetřením od Dr. si NIC neber hlavně né v takto raném stadiu těhu

mamkamarketa
4. říj 2011

v lekarne ti poradi. takove ty bezne cucaci pastiky nemuzes. jsou jedny,co muzou tehotne,ale ze zkusenosti vim,ze jsou k nicemu...ale muzes zkusit kloktat-to by snad vadit nemelo,pac to vyplivnes.
Paralen bych dala az pri teplote... jeste na skrabani v krku-v dm se prodava kandovany zazvor-to je taky super vec 😉

dona01
4. říj 2011

Zkus se poptat v lékárně.Tam by ti meli poradit,co muzes a co ne.

pablinka
4. říj 2011

může se paralen (ne ibalgin!), septofort na cucání (ne septolete!), když bude bolest v krku velká, může se i bioparox, dále pak můžeš zkusit homeopatika oscillococcinum (ale už ne ta homeogene na krk, ta nejsou pro těhule), taky čaj s citronem a medem, tantum verde si neber. Nekloktej slivovici, ani šalvěj 😉. Pokud bolest nepřejde nebo se nezmírní do 4 dnů, utíkej k lékaři. Mě na tohle v těhu pomohla kombinace čaj+med+citron + oscillo + septofort, případně bioparox

petaov
4. říj 2011

já brala v těhu paralen (při horečce, jinak ne). Krk jsem léčila Bioparoxem (je i do nosu), pak nacucání septisan a nosní kapky Pinosol. Tohle všechno můžeš v těhu i při kojení! Osobně bych s nějakým lehčím nachlazením k lékaři nešla, ať ještě něco nechytneš v čekárně. Brzy se uzdrav 😉

hansed
4. říj 2011

V těhotenství se paralen může. Já si ho brala na migrénu. Ale v tvém případě bych ho brala až při teplotě. Na krk nevím, zkus se poradit v lékárně (i když v té naší mi neporadili 😠 ), nebo si zavolej na gyndu nebo obvoďákovi. Určitě si udělej čaj s citronem a lehni si 😉 . Ať jsi brzy fit 🙂.

barky
4. říj 2011

skus paralen šumivej je stejne dobrej, jen mín dráždi žaludek. Ten mi doporučili v lekarne.

jop
4. říj 2011

paralen ano, septisan taky ano. V těhotenství jsem zkoušela i Bioparox, doporučili mi to v lékárně, ale asi jsem byla na něj trochu alergická, protože jsem se po jeho užití začala trochu dusit, což mě v těhu fakt vyděsilo, ale brzo to přešlo, rozdýchala jsem to a Bioparox letěl do koše 🙂)

iluss
4. říj 2011

V těhotenství můžeš paralen na teplotu a různé bolesti (hlavy, zubů apod.). Na škrábání v krku cucat pastilky Septisan (ty jediné se v těhotenství můžou). A jinak několikrát denně kloktat řepíkový čaj - ten taky hodně pomáhá.
Toto všechno mi bylo doporučeno mým obvoďákem, v lékárně a raději jsem se na to informovala i na gyndě. Takže by to miminko ohrozit nemělo.

clloi
4. říj 2011

Ahoj, určitě se poraď s gynekologem nebo s obvodním, já byla nemocná ve 4 měsíci, v lékarně mě nechtěli dát ani kapky do nosu, a tak sem šla k dr. nasadila antibiotika, které mohou i těhotné, dala i kapky do nosa, říkala, že jako těhotná je lepší vždy zajít k dr. i s nachlazením, než se léčit sama a že v lékarně by mně stejně nic nedali 😉

mili84
4. říj 2011

V těhotenství můžeš jakákoliv homeopatika, ta nemají žádné kontraindikace. Já jsem na nachlazení v těhu cucala müllerovy pastilky tuším s mateřídouškou nebo šalvějem..mají spoustu druhů. Paralen se může, ale vzala byhc se ho jen až když to bude nezbytně nutné. ibalgin se nesmí. rozhodně bych nic neriskovala a raději se poradila s dr. já si v těhu neriskla ani stříknout do nosu olynth... jen mořskou vodu a vincentku.

bertica.h
4. říj 2011

Paracetamol v pohode a na krk Mullerove pastilky,alebo propolisové,.

šalvia myslím sa v tehotenstve a pri kojení nemože!

margotg
4. říj 2011

Ahoj, tak v těhu můžeš paralen max 3x denně bez rizika, u nachlazení se počítá 3-4 dny, v prvním trimestru lze užít i aspirin, ikdyž poslední názory se různí a zase se spíš nedoporučuje. Na kloktání je úplně bezpečný peroxid vodíku, solné kloktadlo, šalvějové kapky použít lze 1-2x denně, vykloktání slivovicí taky neuškodí dítěti ani v 13tt. Pastilky jakékoliv bych doporučila až ke konci těhu, většina je chemie. Mulerovy pastilky OK. Do nosu lze použít nasivin i olynth, nejlépe dětský, zabere a má poloviční obsach úč. látek, předpokládá se použití 1-2x denně pro úlevu.

luii
4. říj 2011

Jen něco málo z doporučených postupů České lékárnické komory:
Bolest v krku:
na bázi přírodních produktů, zahrnují Emsské a Vincentka pastilky (s opatrnosti u osob s poruchami srdce, ledvin a s otoky), prípravky s obsahern šalvéje (pastilky, Florsalmin®), islandského lišejníku (lsla-Moos tbl.) či echinacei a včeli produkty (Propolki). Z antisepticky nebo antibioticky účinných lékú Ize doporučit Septisan® tbl. a Bioparox® spray. Alternativou jsou homeoeatika (Angin-Heel-S tbl., Homeogene 9 tbl., Phytolacca, Mercurius apod.).
Jinak ale není pravda, že můžete v těhotenství JAKÁKOLIV homeopatika, vždy se poraďte!!

Bolest:
Nepodání léku v indikovaných pŕípadech môže ohrozit ženu i plod vice než jeho podání!
1. trímestr: možno ASA = kys. acetylsalicylová (po zvážení poměru rizika a benefitu), pokud je KI = kontraindikován, lze i PAR = paracetamol - ne dlouhodobě
2. trímestr: lze PAR i ASA (krátkodobé + zvážit pomer rizika a benefitu), opatrne IBU = ibuprofen
3. trímestr: PAR (krátkodobé), ne NSAID (hrozí riziko prodlouženého krvácení pri porodu,
predčasného uzavření ductus arteriosus II dítěte a další komplikace)
Pro podání diklofenaku a naproxenu v 1. a 2. trimestru musejí být zvlášť závažné důvody; při
léčbě bolesti lze použít ikombinace s kofeinem do dávky 300 mg/den

helcas
4. říj 2011

ahoj, jen jsem to tady tak proletěla a zareaguji na předešlý příspěvek... emsské pastilky bych raději nedoporučila, obsahují docela dost jodu, takže v těhu bych raději nedoporučovala, někde jsem i viděla kontraindikaci..a to šalvějové přípravky taky ne, leda na to kloktání, ale i tak raději pozor, hlavně v 1. trimestru, jeslti se dobře pamatuju, je to potenc. mutagen...ale třeba si to ze školy pamatuju blbě 🙂 výborné je kloktat sůl 4Na (tak se to jmenuje) nebo je výborné rozpustit šumivý aspirin a kloktat ten, na dýchací cesty je účinný a bezpečný hnusný bioparox (takové zvláštní atb, bez předpisu, povolený celé těhu)

andy80
4. říj 2011

I když mi bylo v těhu kolikrát ouvej, tak jsem si žádné pilule nebrala. Když mě chytilo ucho a už třetí noc jsem nespala, vzala jsem si Panadol dětský sirup. Jinak čaj s medem a citronem a šup pod peřinu. Vím, že Paralen těhule můžou, ale vždycky se to nějak dalo vydržet.

niki_ltm
28. zář 2016

Ahoj, ja pouzila na rymu RYMA STOP SPRAY na bázi bylinek a na pálení v krku Septilen pastilky.

eliska2007
4. lis 2016

@bertica.h teké jem nachlazená bojuji stím měsíc a v lékárně mi mullerovo pastelky nedoporučili že ta šalvěj je v našem stavu nebezpečná tak nevím, doktor mi napsal ambrobene paralen prej mužeme jo a zaleží v jakém trimestru jste nejhorší je prý první že se vše vyvijí nato je dobré se zeptat

mollynkaa
24. pro 2016

Přeji krásný Štědrý den, mám prosbu o radu, už přes týden mám silný kašel a sirup z lékárny mi nepomáhá ani Vincentka. Myslíte, že bych mohla použít sprej tantum Verde? Abych toho malého tak netrapila v bříšku a už klidně se vyspala. Moc děkuji dámy za jakoukoli radu.

absintka19
24. pro 2016

@mollynkaa v prvni trimestru bych si nedavala verde, nam pomohl sirup po par dnech Dr.Weiss a hodne, hodne, hodne tekutin, fenyklovy caj

crazys
24. pro 2016

@giraffe8 mě pomáhají homeopatika oscillococcinum a doporučila mi to i doktorka,ale je to spíš,když víš že se o tebe něco pokouší

placenka
2. led 2017

Ahojky holky,v lékárně mi řekli,že kdyby bylo nejhůř tak paraleny dva naráz,a pastilky vincentky na cucání,docela i pomůžou,sice až tak po dnů užívání ale jde to.😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru