Čípek krátký jen 10mm ve 28tt. Někdo s podobným nálezem?

asaka
14. pro 2012

ahoj holky, mate neb mela jste nektera takovy hrozny nalez? a jak to dopadlo, podarilo se mimi ještě par tydnu udrzet?

terezastr
15. pro 2012

Ahojky, centimetry už nevím ale taky jsem byla v šoku, když mi Dr. řekla zhruba v 31.týdnu že se začínám otvírat. Dostala jsem Magnosolv a 8 týdnů dom.vězení s klidem na lůžku a nohama výš než hlava. Říkala jsem tomu Záhořovo lože 🙂
Ale nakonec jsemto vydržela a malý se narodil jen pár dní před termínem. Takže radím zalehnout a vydržet- zvlášť pokud jde o první mimi a člověk nemá doma závazky. Držím palečky 😉

ckei
15. pro 2012

@asaka já od 27tt měla čípek cca 2,5cm a rodila jsem 39+1 😉 Chce to ležet, fakt nic nedělat, nic netahat a určitě to bude všechno v pořádku 😉

ebsian
15. pro 2012

@asaka Já v 27+1t 20mm, otevřený na prst a měkký, hlavička naléhá..Po léčbě na jipce a gyndě a domácím ležení budu přenášet..Takže chci podpořit, ležení a léčba mají smysl a zachránily mě až tak, že fakt malá nechce ven, nakonec se čípek i uzavřel a ona se posunula teď před porodem nahoru a to už dávno neležím, ale uklízím, chodím ven , po nákupech atd..No dávno, asi 2-3 týdny se hýbu..Do 37+0t určitě ležet, žádný sex, pokud chceš vydržet..

asaka
autor
15. pro 2012

@ckei no ale 25mm j v poradku.. to je dolni hranice normy do 30tt..
@ebsian no to zni dobře, fakt otevrena na prst k tomu jo? lezim lezim, vlasten skoro cele tehotenstvi polehavam, nejdriv kvůli vecnemu spineni a sex? co to je? :D :-P

dik holky za podporu, tech 10mm je fakt malo a ani jsem tu moc podobných prisevku nenasla s takvym mizernym nalezem :( musim verit! 🙂

asaka
autor
15. pro 2012

@terezastr jde o druhy, synovi budou za chvli 4 roky, takze je to komplikovany, ale nak se to zaridi abych jen lezela a staral se někdo jinej,, s nim jsem taky lezela, ale to slo bez problemu, s dítětem doma je to holt trochu logisticky problém, zvlast když prarodice pracujou.. :(

bonavoxa
18. pro 2012

Ahoj, i já zůstala najednou ve 28. na JIPce s čípkem 10 mm. Po týdnu ležení se čípek ještě zhoršil na 6mm. Ale nález Y/6 při klidu držím už pátý týden 🙂 Jinak zvenku je čípek měkký, uzavřený, 1,5 cm. Tak jsem zvědavá, jak dlouho vydržíme. Mimino i začalo stávkovat a je o dva týdny menší..tak jsem fakt zvědavá..nicméně chci povzbudit, že i s tímto se dá docela dlouho uležet 🙂

asaka
autor
19. pro 2012

@bonavoxa diky.. n ja ted mam cipek na prst prostupny, 1cm a mekky.. zítra budu 29 plus 0 dost desny :((( mam strasnej strach

adrianav
19. pro 2012

hlavne to chce pořád ležet..já jsem začala natvrdo rodit ve 29tt.byla jsem na prst otevřená,čípek skoro žádný,už si nepamatuju přesně kolik to bylo.Hned mě z gyndy vezli do nemocnice a z tama mě hned odvážela rychlá do fakultky v olomouci,kde jsou na předčasný porody připravení.Vypadalo to opravdu zle a když jsem se ptala doktorů jak to vypadá,tak mi nikdo nebyl schopnej říct,jestli porodím nebo ne.Hned mi nasadili kapačky gynipralu a magnézium.ihned kortikoidy na dovyvinutí plic.jen jsem ležela a dokonce jsem nemohla ani na záchod,musela jsem chodit na mísu 😒 hrůza....no a nakonec jsme to dotáhli do 35tt 😉 ..jednodduchý to rozhodně nebylo,jen 6 týdnů ležet a nic nedělat,ale důležitý je,že vše dobře dopadlo.A to jsem tam málem ještě 2x začala rodit a tak mě museli z léků gynipral vrátit zpátky na kapačky.ale zmákli jsme to🙂.

adrianav
19. pro 2012

jo a ještě jsem zapomněla dodat,že jsem vlastně začala rodit proto,že mi v nemocnici zjistili,že mám infekci močových cest a infekci co nabourává plodové obaly ( byli to nějáky potvory,co ztenčují plodový obal až prostě praskne voda),takže mi hned nasadili antibiotika,který hned napoprvé nezabraly,ale naštěstí napodruhý už jo 🙂...Chytla jsem to na veřejných bazénech-a pak že plavání v těhotenství svědčí
🙄

asaka
autor
19. pro 2012

@adrianav dik, to zni pozitivne, ze se to da dotáhnout do 35tt i s takovym nalezem.. parada!

adrianav
19. pro 2012

jo neboj to zmákneš.hlavně se nestresuj- i to může mít negativní vliv.každý den co v sobě mimčo udržíš je k dobru.Dokonce se mnou na oddělení ležely ženský,který byly taky na gynipralu a v 36tt je pustili domů ať se už děje vůle boží a ony dokonce přenášely 🙂

asaka
autor
19. pro 2012

@adrianav tady lezi vesmes samy zensky pred cisarem, nebo k imdukci, ci s dvojčaty v pokrocilym tehu, ja tu mam nejmensi bricho, tak to taky na me moc dobře nepusobi ze se na pokoji u me stridaj zensk jak na bezicim pasu na ćisare a ja lezim a lezim..

adrianav
20. pro 2012

no to taky na náladě nepřidá,když jseš tam sama.já ležela nejdříve 10 dnů úplně sama na porodním pokoji na kapačce a to bylo teprve na palici 🙂 ..když už to vypadalo líp,tak mě převezli na gyndu,kde byly úplně suprový holky,takže tam to bylo bezva.dokud jsem teda zase nezačala za nějakej tyden nebo 14 dnů( už si to nepamatuju) rodit a zase mě vezli na porodní,kde jsem opět strávila pár dnů na samotce...Podle mě pokud nemáš nějakou infekci a budeš opravdu jen ležet a půjdeš maximálně na wc,tak to mimčo vyležíš...hlavně i když půjdeš na wc na velkou,tak netlač,to nám vyloženě zakazovali 😀 ...a jen ležíš nebo jseš taky na gynipralu a magnézku??

adrianav
20. pro 2012
asaka
autor
20. pro 2012

@adrianav to ja jsem prave rada když jsem na pokoji sama, mam soukromi, muzu si vetrat jak chci, svitit do kdy chci, poustet si filmy s notebooku ted tu mam zas novou pani, takze smula :(

adrianav
20. pro 2012

jo ja taky koukala porad na serialy a filmy.manžel nestíhal stahovat 🙂

bonavoxa
20. pro 2012

@asaka Taky jsem to v nemocnici tak měla. Snažila jsem se přežít každý jeden den..a vedle mě byly ženské, co přenášely...co bych já za to dala...Doma je to trochu lepší. Ležím už pomalu 6 týdnů...jsem totálně zanedbaná...ani se moc nečešu...čekám až ukončím 34. týden, pak už je režim volnější 🙂 Jen mi malá podkopává nohy, že si roste pomalu..zítra máme speciální UTZ, tak snad se neposmolí ještě něco..to už bych asi nerozdýchala. 🙂

adrianav
20. pro 2012

no jo,o ty drobky se už budeme bát celej život.Ať jsou v bříšku nebo už běhají po světě........

asaka
autor
20. pro 2012

@bonavoxa tak to vis, lezeni doma super, oproti nemocnici, to bych byla rada! ty uz to mas super s tim 34tt!!! ja mam cipek ani ne 1cm, na prst prostupnej a mekkej :( kez bych taky vydzela do 34 jako ty..

bonavoxa
20. pro 2012

@asaka To vůbec není nemožné. Neboj se, ten čípek se nemusí celé týdny změnit 🙂 Nebo se může měnit pomalu 🙂 Taky jsem si v tom 28. týdnu říkala, kde je 34. týden...v noci se klepala strachy, chvílema byla zlostná, proč s to stalo, jak se to stalo..najednou..ta bezmoc a strach o malé. Nepřeju nikomu. Teď už se pomalu uklidňuju..a modlím se, aby se neposmolilo už nic dalšího. Na pokoji to nebylo nic moc..furt se tam střídaly ženské..byla jsem 14 dní na přistýlce..takže z boku jsem ani neviděla na televizi. Sama jsem zdravotník, nemocnice nesu těžce... Doma je to lepší, přežívám s notebookem, televizí, jídlo mi nosí. Vstanu tak maximálně třikrát denně na záchod. Psychický stav je někdy horší, někdy lepší...Přijdu si už jako opice...zbytečně netrávím čas ani v koupelně..občas se učešu, nohy si neholím...cíl je vydržet co nejdýl. Ale už jsem se trochu uklidnila. Dělám co můžu..zbytek neovlivním...

asaka
autor
20. pro 2012

@bonavoxa mne se prave zatím meni a celkem rychle :( kez by se ta progrese zastavila :(

adrianav
20. pro 2012

@asaka ležela jsem na pokoji s holčinou co měla čípek asi 3mm strašně dlouho a dotáhla to do 37tt...a dávají vám ten gynipral nebo něco takovýho?

asaka
autor
20. pro 2012

@adrianav tak to je husty teda 🙂 mne dr rikal ze tu lezi zenska co se drzi na 5i mm uz 3 tydny, rada posloucha o takovyhle pripadech..
Nedavaji, akorát mg, nemam totiž kontrakce, nebo nejake boesti, proste zadne problémy, zvazovalo se podani kortikoidu na dozrani plic ale chteji s tim nakonec ještě pockat

bonavoxa
20. pro 2012

@asaka Tak vidíš..s 10 mm jsi tu ještě na tom docela dobře 😀

asaka
autor
20. pro 2012

@bonavoxa ale na rst otevrena :( kdyby aspoň to hrdlo zustalo tuhe a zavrene jako bylo ještě před týdnem :(

fiallinka
20. pro 2012

@asaka tak aspoň zkušenost: já jsem měla čípek s dvojčaty delší, ale taky jsem byla zavřená v nemocnici, ale spoluležící na pokoji měla čípek od 25. týdne asi 0,5 cm, pak už ho neměla skoro vůbec, otvírala se, nakonec to dotáhla do 35. Tož drž!

bonavoxa
20. pro 2012

@asaka Byla jsem na špičku prstu..pak při propuštění zase uzavřená 🙂 Teď už to asi bude pomalu postupovat, ale doufám, že velice pomalu. Jsou případy, kdy ženské vydržely a byly otevřené na víc 🙂 Teď už jsem smířená...cíl byl vydržet aspoň do 34.tt. Budu ležet dál..a uvidíme..rozhodně hned nezačnu nějakou velkou aktivitu 🙂 Po tom 34. týdnu je i ten režim volnější 🙂 Neklesej na mysli. Mě vždycky rozpálilo do běla, když mi někdo říkal, že prostě vydržet musím. A co asi dělám..ležím už ve strachu 6 týdnů...dělám co můžu...takový strach a beznaděj si nikdo nedovede představit 😠 A taky spousta lidí nedovede pochopit moji euforii z hranice 34. týdne...že přece ještě měsíc musím vydržet. Mám chutě křičet a vpálit jim jednu mezi oči.

pandabox
27. zář 2018

a jak jste vsechny dopadly??

@bonavoxa
@asaka

pandabox
27. zář 2018

@fiallinka diky za isnpiraci, ja lezim s cipkem 0,6 cm s dvojcaty uz 4 tydny v nemocnici (ted pulka 29 tt) a pry ve 30+0 mi udelaji po mesici (driv kvuli hrozici infekci delat nechteli) vaginalani vystereni, aby zsjitili jak jsem na tom..a pokdu to bud elepsi tak me pusti i domu..uvidime..

bonavoxa
1. říj 2018

@pandabox Myslím, že to nakonec u mě dopadlo dobře. Dceru jsem rodila 36+1, jakmile jsem měla povoleno se trochu začít hýbat, tak mi praskla voda. Teď tu vedle mě spí šikovná skoro šestiletá holčička. Z druhého těhotenství jsem měla bobky, nešetřila jsem se, ale paradoxně čípek držel a rodila jsem syna tři dny po termínu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru