Clexane, mám pár otázek

moruse
10. čer 2012

Ahoj všem, mám pár otázek ohledně Clexanu. Zvykla jsi si na píchání? Bolí to jen na začátku, nebo to pak přejde? Co modřiny, dělají se pořád? Musí se píchat jen v "pruhu" od pupíku, viz příbalový leták? V kolik hodin si pícháte? Ty, co už s ním mají porod za sebou - co epidurál?
Asi to moc řeším, ale vzhledem k tomu, že mě to bude čekat celé těhotenství a šestinedělí...
Podělte se i o praktické rady.

alboo
26. pro 2015

nevím, co se přesně píše u clexanu v letáku, ale prostě do podkoží, stehna klidně paže... jako normálně to pícháme ideálně do břicha, ale těhotnou bych do břicha nepíchala, jde to blbě

turbina
26. pro 2015

@alboo V nemocnici me pichali jen do břicha.. Takže boky by meli byt v pohodě?

alboo
27. pro 2015

@turbina nejsem doktor, ted sem koukala na leták, tam píšou do břicha... ale pokud ti dto na hematologii píchali jinam, tak bych to zas tak neřešila.

hancazivocich
27. pro 2015

@turbina - do podkoží, tzn., všude tam, kam si píchají např. diabetici.. A ti se píchají i do boků, stehen, mi pícháme paže, břicho. Do břicha, pokud máš strach, kvůli miminku, nepíchej, můžeš vzít i jenou část. I stehno, klidně. A pokud jsi normálně štíhlá, tak nepíchej kolmo, ale můžeš i lehce položit - má to být do podkoží..

turbina
27. pro 2015

Děkuji za rady 🙂

nikdo17
27. pro 2015

@turbina my do bricha nepichali vubec. nejlepe do paze a sama sobe bych pichala do stehna

turbina
27. pro 2015

@nikdo17 Jenže paže a stehna nemají takový účinek jako bříško... Já nemám Clexane preventivne, ale týden se léčíme s trombózou. Proto potřebuji, aby to zabralo co nejvíce.

nikdo17
27. pro 2015

@turbina neni pravda ze to nema takovy ucinek

turbina
27. pro 2015

@nikdo17 prý je pomalejší nástup..

palkovaadela
27. pro 2015

Já si kvůli mojí nemoci píchala po prvním porodu celé 6ti nedělí do paže fraxiparin (v letáku se taky píše do břicha ale to bych nepíchla ani zaboha jak mě bolelo a dr na hema řekla že klidně můžu do paže nebo do stehna tam mě to píchali i v nemocnici) jednou denně a ze začátku to bolelo míň postupně jak už v těle bylo látky hodně tak to bolelo víc ale tak nějak jsem to ze zvyku už i ignorovala a vydržela. Po druhém porodu jsem měla clexane a bylo to to samé jako u fraxiparinu a taky jsem píchala do paže občas se u mě stavila známá zdravotní sestřička mě to píchnout a taky mě říkala že v paži je to v pořádku a není tam žádný rozdíl v účinku podle toho kde to píchnu. A nějaké vedení jehly kolmo jen pod kůži jak to teď ukazují je blbost normálně jako když očkojí dítko se to má píchat chytnout kůžu a prostě když to řeknu hloupě bodnout tu jehlu to je normálně do podkoží to co teď ukazují jak se to má píchat je blbost.

barusenicka
29. pro 2015

@moruse Ahoj, já jsem si píchala clexane od 3. měsíce těhotenství až do konce 2x denně., po prodělané trombóze. Modřiny jsem neměla žádné, občas to bolelo, občas ne, záleží kam to píchneš. V posledních měsících těhotenství to bylo náročnější, protože když máš velké bříško, tak už se Ti špatně bere kůže pro zápich.
Po porodu mi dávali pár dní clexane, a pak jsem přešla na tablety warfarin, kvůli kojení clexane nemáš brát, takže celé šestinedělí budeš nejspíš na warfarinu, tam je pak warfarinová dieta, kde si budeš hlídat INR.
Porod jsem měla v celkovém uspání, asi 3 hodinky po píchnutí clexane mi praskal nečekaně voda, porod jsem měla plánovaný sekcí, porod mi kvůli cestě do nemocnice kvůli převozu oddalovali, a v nemocnici u aplináře pak čekali než mi výsledky trochu spadnou, uvažovali o epidurálu, ale výsledky na to nebyly, tak jsem rodila v celkovým uspání.
Všechno dopadlo výborně. Clexane na vývoj miminka nemá žádný vliv, tak se nemusíš ničeho bát.

andula033
19. pro 2016

Zdravím, chci se zeptat jestli můžu za 5 dni pít, když si ode dneska musim, díky vyvrknutému kotníku, píchat 1 dávku denně clexane, nebo si radši dva dny před večirkem vynechat? Předem děkuji za odpověď ! 😊

lagerthaa
20. pro 2016

@andula033 kvůli vyvrknutému kotníku? no určitě bych na clexan nepila

tehulka1167
20. pro 2016

@andula033 alkohol se u toho nemá pit. Zvyšuje účinek. ..

julia2009
20. pro 2016

Tak záleží jestli je pro Vás důležitější pití a nebo zdravíčko. Ten clexan si určitě nebudete píchat věčně, takže se to dá vydržet, NEPÍT!....tu chvíli....

guinea
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
palkovaadela
29. led 2017

@guinea 🙂 Jen dobrá rada 🙂 být Vámi si ji nechám doma schovanou nikdy nevíte, doktoři vždycky dávají aspoň balení navíc. Ono se má za tyhle injekce začít normálně platit vím to od své doktorky protože jsem taky trombofilik a dost často jsem si musela píchat i během a po obou těhu... Já teď lituji že jsme ty co byly navíc odevzdala...

guinea
29. led 2017

@palkovaadela Mám 6 krabic po 10 injekcích, expirace konec tohoto roku... Opravdu se má za tyto injekce platit? :-O

palkovaadela
29. led 2017

@guinea Ano byla jsem teď na kontrole a doktorka mě říkala, že je v jednání, že se má za tyhle injekce platit a vypadá to, že to schválí. Což když si uvědomím kolik je cena na krabici a kolik jsem jich spotřebovala tak je mě z toho zle a lituju, že jsem si je neschovala...

guinea
30. led 2017

😨fearful:😨

marie100
24. dub 2017

No, kdyby tak řešili, kolik peněz se dá do umělého oplodnění...., s tím se těch pár balení injekcí nedá vůbec srovnat, ale to je součást kvetoucího buissnisu s lidským nešťěstím.
Jinak také píchám Clexane, ale zdá se mi, že kvalita těchto injekcí není nic moc. Dříve jsem píchala Fraxiparin a ty se mi zdály lepší. U injekcí - jehel Clexan mi vždy připadá polovina tupá a píchání bolí, druhá polovina je ok,....několikrát se mi také stalo, že mi zatlačovač látky samovolně vypadl...a poté jsem už neriskovala si píchnout.

sarka49
7. led 2018

Ahoj holky, manžel dostal clexane forte 20 injekcí. na těle se mu udělali červené pupínky, vyspouplé ale nesvědí ho. je možné, že je to nežádoucí účinek? Má si vyžádat vyšetření na kožním?

marie100
8. led 2018

Spíš bych to konzultovala s lékařem, který mu ty injekce předepsal. A to se mu udělalo jen v místě vpichu?

sarka49
8. led 2018

@marie100 má to po celém těle, v pátek jde na kontrolu na traumatologii s výronem, tak snad mu k tomu řeknou víc..

marie100
9. led 2018

@Šárka, no asi bych až do pátku nečekala, zkuste to konzultovat alespoň po telefonu.

belleelle
9. led 2018

@sarka49 necekat, ono aby vubec injekce pusobily. Ihned na tu ambulanci a vymenit za jinou ucinnou latku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru