Clotrimazol v těhotenství. Máte zkušenost?

gilotek
5. kvě 2007

ahojky, prosím o radu.
Včara jsem byla u své gynekoložky kvůli mykoze a nepříjemnému svědění. Předepsala mi čípy clotrimazol a stejnou mast. Protože jsem asi 5. den nedostala menses koupila jsem si zároven tehotenský test, který se mi včera ukázal jako pozitivní. Gynekoložce jsem řekla o zpoždění menses al řekla mi že si mám test udělat až za 14 dní.... V letáku jsem se ale dočetla, že se tento přípravek nesmí v těhotenství používat 😖 Docela se bojím, abych si neublížila. Máte s tím někdo zkušenosti? POdle mých počtů bych byla těhotná max. 3 týdny. Existuje něco na mykozy v těhotenství? ¨Díky.

jiji
5. kvě 2007

Ahojky 😉
Taky mě mykózy pořád trápí. První tři měsíce těhu by jsi neměla nic takovýho, a to ani jindy neškodnej Tantum Rosalgi 😕 . Určitě si testík ještě zopakuj a jestli bude znovu pozitivní, hned v pondělí tak naběhni. Já jsem dostala mykózu asi v 6. týdnu těhu, doktor mi na to dal boraxglycerinový globule, který jsou snad jediný neškodný a nevadí ani v prvním trimestru. Měla jsem si je zavádět obden, no já jsem si vždycky dala třeba dvě za sebou a pak jsem měla tři čtyři dny klid, a takhle jsem překlepala ten první trimestr. Pak mi na začátku druhýho dal Clotrimazol, asi za měsíc a půl Macmiror a teď jsem dobrala Clion. Furt se toho nemůžu nějak zbavit, ale je fakt, že výtok mám takovej mykózovej, ale kupodivu bez svědění. Příští týden jdu na kultivaci a uvidíme. Nevím, jak je to s mastičkou, jestli aspoň ta se může, aby ses zbavila toho svědění. Ale na nějaké diskusi jsem četla, že na to pomáhá i bílej jogurt s živejma kulturama - lžičku jogurtu na noc na vložku (ne kovovou lžičkou), pár dní po sobě, a mělo by to pomoct. Ale vyzkoušený to teda nemám 😉

gilotek
autor
5. kvě 2007

díky jiji. já jsem užila teda jen jeden čípek a jednou jsem se mázla tím krémem 😀 Docela to pomohlo už po prvním použití, ale ty další už brát nebudu. Zkusím ten bílý jogurt a příští týden uvidíme jak to bude s dalším testem a kdyžtak skočím k doktorce... My jsme mimi plánovali ale čekali jsme že by se to mohlo povýst až tak za 3 4 měsíce. No tak doufám že to není planej poplach 😵

kim
12. kvě 2007

Gilotek: mám super zkušenosti s tetraboraxovými globulemi, mohou se i v těhu, jen se nenech odradit v první lékárně, že to je jen na předpis!!!Ve dvou lékárnách mě takhle "vyhodili" ale ve třetí mi je prodali bez něj!!!!

afrodite.s
1. čer 2007

ahoj, ted uz asi moje odpověď nebude moc aktuální, ale možná pomůže ostatním. Já taky vždycky trpěla na mykozy. Také mě to na začátku těhotenství svědělo, trošičku i pálilo a doktor mi právě napsal ten Clotrimazol (krém). Takže to se normálně může. Buď ten Clotrimazol nebo Canesten - myslím krémy na vnější mazání proti svědění. Dokonce mi doktor dříve doporučoval (než jsem byla těhotná), abych si pokaždé když půjdu do bazénu namazala tampon Canestenem a zavedla. Že v bazénu člověk může chytit spoustu takových zánětů. Takže od tý doby k vodě i do bazénu bez toho ani ránu. Ale chápu, že člověk se bojí si cokoliv vzít když je těhotný a neví, zda by mu to neublížilo. V tu dobu, když mi ten krém předepsali, jsem dokonce byla s hematomem v nemocnici, takže opravdu se bat nemusis, že by se to nemohlo.

afrodite.s
1. čer 2007

pozor - mluvim o kremu na mazani vnejsi casti pochvy...s cipkami nemam zkusenosti. Kazdopadne vzdy bych navstivila doktora. On tě vyšetří a doporučí léčbu. A pokud si budeš brát jakékoliv léky, vždy upozornit, že jsi těhotná.

kirax
3. čer 2007

holky já beru clotrimazol čípky a jsem ve 22tt,takže se v těhotenství používat může.samozřejmě na předpis!

akret
20. bře 2008

Ahoj,take mam dotaz,dostala jsem od doktora clotrimazol na mykologicke onemocneni a chci se zeptat,jestli mohu mit pohlavni styk,aniz bych tim nejak ohrozila zdravi sveho partnera.Jestli ho jednoduse nemohu nakazit?Ted jsme pohlavni styk dlouho nemeli kvuli jinym okolnostem,no a ted se bojim,aby to ode me,nez se plne uzdravim,nechytl.dekuji moc za odpoved

martinka79
21. bře 2008

akret. záleží jak dalece jsi ho měla rozusáhlý, ale pokud vím a je to jen povrchová léčkba tak většinou pohl. styk nevadí,a le doporučuji přísnou hygienu obou partnerů a potm na noc namazat. Hodně mykolog. onemocnění může být od partnera, který sám na nic netrpí, pochva bývá velive choulostivá. 🙂
Musím říci, že clotrimazol používám právě i u své 6leté dcery, která v bazénech či ve šklece kde se nedbá moc o utírání prcky. je to taková malá prevence a opavdu kolikrát stačí jednou máznout a je klid. nebojte se toho. 😉

senja
16. črc 2008

Holky, mne lekar predepsal Cantibene 200 cipky (clotrimazol), mela jsem je zavadet po dobu 3 dny. Vi, ze se pokousime o miminko. Zeptala jsem se ho, zda se pak kvuli 3 dnum s clotrimazolem nemusim do konce cyklu chranit, a on, ze akorat po dobu jeho uzivani, pak uz ne. A ze lecbu mam zopakovat hned po menzes (to si byl tak jisty, ze menzes dostanu?).
Jen ja jsem mela ovulaci asi 3-4 dny po cipkach a mam takove tuseni, ze by se nam to mohlo povest. Ted vazne nevim, co si mam myslet. Neuskodilo by uzivani clotrimazolu tesne (3-4 dny podle ovulacniho testu) pred oplodnenim?

zelva
16. črc 2008

senja: určitě neuškodilo, já se léčila na mykózu taky a to už jsem byla těhotná a nevěděla o tom. A pak jsem se doktora ptala, jestli to nemohlo nějak uškodit a on řekl, že v žádném případě ne, protože mimčo k tobě ještě není připojeno pupeční šňůrou, vyživuje ho jeho vlastní systém - žloutkový váček. 😉 Takže klídek.
Jo jinak v těhotenství na mykózy ještě píší Pimafucin. Ten se může. A Clotrimazol mi napsal i teď ve 3. trimestru, ale nepomohl mi. 😝 Sice tam píší že pro užívání Clotrimazolu v těhotenství musí být zvlášť žávažné důvody, ale já svému gyn věřím, normálně se to předepisuje. 😎

krista
22. zář 2008

sarkal • 34tt • Dnes v 09:19
Holky užívala jste některá tento lék v těhotenství?V příbalovém letáku je,že v těhotenství se má užívat jen v nejnutnějších případech.Mám strach aby mimču neublížil.Jsem v 34tt.Díky za rady 🙂

certica • 2d • Dnes v 09:23
sarkal, ja som uzivala tiez nejak v tom obdobi clotrimazolum 100 gw, zrejme to bude obdobne alebo to iste, minimalne na tej istej baze. pokial ti to lekar predpisal, asi vie, co robi 😉

certica • 2d • Dnes v 09:24
ozaj, v pribal. letaku sa k tomuto lieku pise, ze sa nesmie uzivat v I.trimestri

sarkal • 34tt • Dnes v 09:30
Já jsem také četla,že jako v prvních třech měsících obzvláště ne.To co jsi užívala ty bude to samé,nebo třeba asi slabší nebo silnější,jinak to samé.Tak díky za odpověď.taky si říkám,že dr. ví co dělá,ale když budu vědět,že nejsem sama co to vtěhu beru bude lépe 😉

hlavinka • 27tt • Dnes v 09:36
Sarka: taky jsem ho mela. Taky jsem se obavala, ale brala jsem ho asi 14 dni, pomohlo to problemu a doktorka rikala, ze nemam cist pribalove letaky. Oni to pisi,aby se jistili, kdyby nahodou neco (jakoze nic), ale doktor opravdu vi, co dela. Navic Ty uz jsi v 34 tt, takze to je v pohode.
Cele tehu jsem brala nejaky cipky nebo prasky, taky se bojim, ale co nadelam, doktori by nic spatneho nedali a kdyz je clovek nemocny, je lepsi to zalecit, nez prenet na decko a tak... Tak drzim palecky 🙂

sarkal • 34tt • Dnes v 09:42
Hlavinka děkuji,já už jsem v těhu brala macmiror,potom takové ty průsvitné globule jak se dávají do lednice,teď si nevzpomenu na jejich jméno,na výtoky jsem totiž trpěla hodně i před těhu,teď to sice kupodivu není tak hrozné,ale prostě se toho nezbavím.Tak doufám,že clotrimazol zabere,protože mám opravdu hrůzu z toho,že by se to mohlo přenést na miminko.

prsky • 1d, 32tt • Dnes v 10:08
sarkal...tiez som ho mala už 2x

hlavinka
22. zář 2008

Sarka: jo, presne, jak rikas, macmiror, ted ho mam podruhy, predtim globule boraxu a furantoin. Mam streptokoka B, toho se hnedtak nezbavim, takze pocitam i s injekci ATB pri porodu, kvuli mimcu.
Clotrimazol se spis pouziva na kvasinky. K tomu jeste rada - hodne pij kefirovy napoje nebo activii nebo tyhle veci, mozna stoji za to si koupit i nejake ty pilulky s dobryma strevnima bakteriema. Mne to tedy pomohlo (muze se i v tehu). Oni totiz ty dobry bakterie nejak spacifikuji ty kvasinky:o)

ava
22. zář 2008

ahoj, já mám teď taky macmiror, sice by se 1.trimestru neměl, ale prý je k tomu závažný důvod. ☹ Moje gynekoložka říká, že se mykózy musí ihned léčit, protože je vyšší možnost potratu, pokud se zánět rozjede. Tento týden budu mít výsledek kultivace, tak se modlím, aby to dopadlo dobře. Mám to už za 2 měsíce těhotenství druhou léčbu.

globule boraxu mi vůbec nepomáhají, když jsem nebyla těhotná, zavedla jsem si vždy tabletu Canestenu a byl zas měsíc - dva - tři klid. Nikdy nepřišili na to, proč se to pořád vrací. Jaké jsou u nás důvody?
Hlavinka - dá se toho streptokoka zbavit? Jak jsi k němu přišla?

hlavinka
22. zář 2008

Ava: ten streptokok zije normalne ve strevech, u nekoho mene, u nekoho vice, ale v podstate kdyz je snizena imunita, tak se pomnozi a muze se rozsirit i do pohl. organu a moc. cest.
Tehotenstvi je narocne na organismus, takze vlastne snizena imunita je s tim spojena samo sebou. No a taky kdyz Ti daji antibiotika, tak ty zahubi dobre bakterie v brise a ty nemaji takovou sanci bojovat proti tem ne uplne dobrym. Ale jak rikam, docela pomaha brat ty ruzny lactobacily a tak, bud jako prevenci anebo treba i jako doplnek k antibiotikum - ne v tu samou chvili jako antibiotikum, ale nejak v mezi case....

Borax globule jsou celkem na nic (aspon u mne tedy), ale nasazuji ho casto jako prvni pomoc, na nekoho to zabira a staci to. Lepsi zkusit nez davat hnedka antibiotika....

ava
22. zář 2008

díky, je to tak, jak říkáš, kéž bychom to nemusely řešit

sarkal
23. zář 2008

hlavinka jinak Borax globule jsem měla také a výsledek úplně nulový.Jen mám prostě starch aby se ty výtoky co jsem během těhu prodělala nedostaly na mimčo,respektive aby se nedostaly k mimču a nemohly mu ublížit?Je to možné aby se třeba kvasinky dostaly až na plod a poškodily ho v těhu?
Jinak streptokoka mi jednou také objevily společně s kvasinkami,bylo to delší dobu před těhu,ale dr. říkal,že to má hodně holek a že se tím nemám znepokojovat a léčil jen vždy ty kvasinky atd.Zítra jdu do poradny a budou mi dělat kultivaci takže mi je jasné,že toho streptokoka tam prostě mám.Ale hlavně ať je mimčo vpořádku.

hlavinka
23. zář 2008

Sarka: co jsem cetla ruzne na Netu, tak kvasinky by byly problem pri porodu (jak prochazi porodnima cestama), jinak by se k mimcu nemely dostat.
Tak drzim palce, at Ti to v poradne dobre dopadne 🙂

sarkal
23. zář 2008

hlavinka děkuji!!

jmj
23. zář 2008

ahoj holky, dnes jsem byla u svého gynekologa, mám zánět, předepsal mi clotrimazol, říkal, že záněty v těhu dost často bývají, bud z bazénu, nebo z ovoce, nebo ze sladkýho. Plodu to prý neublíží. Věřím mu, že by mi nepředepsal něco co se v těhu nemůže.

macc
25. zář 2008

holky, já si koupila v lékárně bez receptu Fermalac, jsou to takový jako tablety, který si zavádíte, jen po čas problémů, a je na nich v letáku napsáno, že je můžou i těhule, mě zabrali už po 1. dni, ale vzala jsem ještě jeden pak preventivně a super

monaaaaa
27. led 2010

Ahoj holky, mě taky dr. předepsala clotrimazol, a to čípky i tabletky, říkala že to mám brát ráno a večer, ale nevím co dřív, jestli čípky, nebo ty tablety, nebo jestli je to jedno...nevítě někdo pls?

lucybell
10. pro 2011

Ahojky,mám takový dotaz.Jsem v 7tydnu těhotenství,ale musim na interupci kterou mám mít za 4dny.Doktor mi pred zakrokem napsal užíváni Clotrimazolu,včera jsem si ho na noc zavedla a dnes od rána krvácím,mám bolesti,točí se mi hlava...Chci se zeptat jestli to nejak nemohlo uškodit plodu nebo co to může být.Děkuji za odpověd Lucy

pe3cka
13. pro 2011

Ahoj holky,taky jsem Clotrimazol dostala i při prvním těhu, a doktorka mi tvrdila, že tam sice napsáno je,že by se nemělo,ale podle výzkumů to miminku opravdu neublíží...a Pavlínka je v pořádku,takže by to mělo být v pohodě...

saigha
2. led 2012

Ahojky!Já jsem v 11 týdnu těhotenství dostala na výtok Canesten krém,kde je účinná látka Clotrimazolum a v letáku co je uvnitř je napsano,že se to v těhotenství může.Taky je také napsano,že se to může http://www.lekynainternetu.cz/p/canesten-krem/

gigca
9. bře 2012

Ahoj, taky mě postih zánět a už se s tím trápím třetí týden a zatím co mi doktor poradil mi nepomáhá. Boraglycerinový globule mi zabírají max. půl dne a pak je to o to ještě horší a koupele v Rosalginu taky bez úspěchu. Jsem v 8 týdnu a vážně uvažiji o tom, že vyzkouším Clotrimazol, který jsem užívala dříve, když mi tyhle problémy nastaly.

andelka
10. bře 2012

@gigca Mně Dr Clotrimazol napsal, v minulém těhu, ale to už bylo po 20tt.

karlam
11. bře 2012

já brala clotrimazol v 9 tt kvůli kvasinkám a ničemu to nevadilo

kristynulinka
18. únor 2014

@krista Ahojky, já jsem ve 33tt a taky už jsem Clotrimazol 2x používala a to mi ho předepsala doktorka. Tak snad ví, co dělá 🙂

pavcamesz
27. říj 2014

ahoj jsem ve 20tt a dostala sem od doktora clotrimazol tablety . na zanety trpím už od začatku tehotenství . a tyhle jsem ješte nebrala . nemohlo by to mimču nejak ubližit ?

tarra27
27. říj 2014

@pavcamesz píšou, ze nesmí se brát v prvním trimestru.....pak je někteří lékaři píšou....

Pokud mas dobrého lékaře,kterému veris,tak dej na neho....popřípadě si zavolej do velké nemocnice a zeptej se jiného lékaře....abys mela klid 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru