Co můžu ve 33tt na rýmu a kašel?

wwpetulkaww
17. říj 2013

Zdravím maminky, těhulky a snažilky...prosím o radu a to, co můžu a co ne v 33 tt. mám rýmu a kašel...hodně špatně spím. Poraďte prosím, jestli citrony, zázvor... atd... ! Neuškodí... ☹

vashaa
17. říj 2013

Já jsem na tom byla ještě před pár dny stejně. Dávala jsem si horký čaj s medem a citronem. Na kašel jsem si zašla pro pastilky do lékárny, které můžou i těhotné (Sep...) a po lžičkách jsem si pila šťávu z rakytníku, kterou jsem dostala od tchýně. A samozřejmě jsem zalezla na den do pelechu 🙂

wwpetulkaww
autor
17. říj 2013

🙂 děkuji...jsem už totálně vyřízená....dnes jsem vzhůru od 3 a pořád frkám :(

vashaa
17. říj 2013

@wwpetulkaww nebo se zkus zeptat přímo v lékárně, co by ti doporučili. Já ale raději všechny neduhy (pokud to lze) léčím přírodně a nechci do sebe zbytečně cpát nějaké léky. Tak držím pěsti, ať jsi brzy zdravá!

terezkax
17. říj 2013

@wwpetulkaww
Z lékárny:
Rýma: Pinosol, mořská voda (Physiomer, Mar Plus, Sterimar), Vincentka
Bolest v krku: Septisan, Bioparox
Kašel: bylinky - jitrocelový nebo mateřídouškový sirup, Stopkašel, Stodal

nellisek
17. říj 2013

na kašel cibuli s medem, nejlepší věc co nám zabralo na kašel. ne a ne se ho zbavit a tady sem to někde četla a super věc.

wwpetulkaww
autor
17. říj 2013

Děkuji moc...zaručeně vyzkouším...nechci do sebe rvát žádné léky....ale pokud to nepůjde přírodní cestou vyzkouším i rady od terezkax 🙂

petule246
17. říj 2013

@wwpetulkaww - mně zas pomohl lipový čak od megafytu (nějaká směs s lípou), jen si nejsem jistá v tom těhu, chtělo by se zeptat v lékárně, ale řekly bych že by to mělo být OK

naomi6
17. říj 2013

@wwpetulkaww Používáme tymiánovou mast a pomáhá jak na kašel, tak i na rýmu. Dávám i své malé dcerce i sobě. Držím palce. Jinak já u prvního těhu měla děsnou rýmu, nemohla jsem dýchat, takže jsem sáhla i po kapkách Olynth, které se tedy údajně v těhu nesmějí, ale brala jsem je jen týden a malá je zdravá, takže pokud se fakt v noci dusíš, jako já tehdy, tak bych se toho nebála, protože ty kapky s mořskou vodou mi vůbec nepomohly. Tak držím palce, ať jsi brzo fit.

suzanna123
17. říj 2013

Na kašel sirup z cibule, kdyby bylo i bolení v krku, tak priessnitz a kloktat vodou se solí. A hodně pít a jíst hlavně ovoce a zeleninu

wahu
17. říj 2013

@wwpetulkaww na rýmu mořská voda, na kašel cibulový sirup, čaj z majoranky, čaj s citrónem a medem, postel a klid. 😉

paaajka
17. říj 2013

já jsem nedávno prodělala virozu, na kašel mě v lékárně poradili Stopkašel - můžou ho těhotný i kojící, cucala jsem vincentkový pastilky a mořskou vodu Quixx do nosu... tak se hlavně brzo uzdrav!

evulinkab
17. říj 2013

@wwpetulkaww Určite je dobre poradit se v lékarne, za sebe mužu na rýmu doporučit Quixx (mořská voda ve spreji do nosu). mela jsem šílenou rýmu, mela jsem zanešené dutiny a dr. mi už chtela dát antibiotika...ale ješte predtim, at prý zkusím práve tento sprej a on mi zázračne do dvou dnu pomohl.

lenicka07
17. říj 2013

Já jsem v 38. tt použila Olynth (několikrát na noc jinak bych se asi udusila) a na kašel Stoptussin (měla jsem fakt příšernej kašel jako nikdy v životě). Měla jsem to schválený od dvou doktorů v porodnici a od dvou na pohotovosti, manžel mi to měl vyzvednout v lékarně, bohužel ceknul o tom, že jsem těhu a řekli mu že to nesmím a dali mi něco ryze přírodního, jenže mě bylo tak strašně zle (několikahodinové nepřetržité záchvaty kašle) že absolutně nezabíralo. Tak jsem ho tam musela vyslat znovu a řekla mu, že to prostě musí přivézt 😀 Takže pokud je ti opravdu hodně zle, poraď se se svým gynekologem, jestli bys nemohla něco účinnějšího. Pokud je to běžné nachlazení, použij něco z toho, co ti radí holky. Jinak náš malý tuhle léčbu přežil bez následků 🙂 A trochu mi taky pomohlo inhalovat horkou Vincentku, při rýmě hodně podložit hlavu, mořská voda nejvíc zabírá pokud se použije už při prvních příznacích rýmy (pálení v nose).

wwpetulkaww
autor
18. říj 2013

Děkuji všem moc za rady.... 😉 snad to ve zdraví přežiji 🙂

jennyska
18. lis 2013

Ahoj @wwpetulkaww @lenicka07 @evulinkab @paaajka @wahu @suzanna123 @naomi6 @petule246 @nellisek @terezkax @vashaa

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s kašlem v těhotenství do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme? Stačí svou radu, tip, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/kasel/ a pomoci tak všem ostatním těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají na kašel to, co mohou a zabere 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru