Co na hemeroidy? Co na něj mohu napatlat?

petkapitka
15. črc 2011

ahoj holky od včera mě trápí jeden zákeřnej hemeroid...pořád leze ven a fakt bolí, nevíte co na něj mohu napatlat v těhu aby mi to trochu pomohlo? je to dost nepříjemný :(

lukava
15. črc 2011

mast a čípky Faktu nebo Procto glyvenol - oboje se smí i v těhu - jen ne úplně na začátku, ale ty jsi už ve 3. trimestru, takže bez problémů; jinak pomáhá chladit, větrat (nejlépe chodit doma naostro třeba v sukni) a zatlačovat jakoby zpátky ty co "lezou ven", taky se doporučuje odvar z dubové kůry, ale to mi moc nepomohlo a akorát to obarvilo ručník; tak ať se ti brzy uleví!
taky mrkni sem: http://www.faktu.cz/faktu/

dagmik
15. črc 2011

ano, taky doporučuji mastičku Faktu, ta zabrala vždycky, třeba tedy až po pár dnech, vždycky! Alespoň teda v naší rodině 😀 , určitě zkus, je to bez receptu v lékárně.

coxa
16. črc 2011

Faktu mi až tak nepomohlo, spíš vůbec, ale Procto glyvenol hned a od té doby mám pokoj. 😵

iluss
16. črc 2011

V těhotenství ani při kojení se nesmí Faktu mast!!! (tak mi to bylo řečeno v lékárně)
Mě po porodu při tomto problému pomohla mastička z dubové kůry. Koupíš jí normálně v lékárně! 😉
Manža na to taky občas trpí, původně si kupoval taky tu faktu mast, ale pak zkusil tu moji dubovou kůru a prý je to mnohem lepší a líp a rychleji to zabírá!

katka82
16. črc 2011

Tak mě dycky moc pomohla mast Preparation H 😉 může se i v těhu a při kojení 🙂používala jsem ho už v porodnici 🙂 a hlavně po každé stolici se pořádně umýt mýdlem,osušit a namazat 😉

usounek25
16. črc 2011

ahoj, já jelikož nekojila, tak jsem používala po porodu, kdy se mi hemeroidy udělaly Faktu mast a čípky a zabrali za pár dní. Musím říct, že po porodu jít na velkou bylo kvůli hemeroidům peklo, občas jsem u toho i brečela 😒 . Můj otec na ně trpí už hodně dlouho a používá jedině dubovou mast - vždy po vykonání potřeby a pokud je ta možnost se jde ospršit a pak se namázne dubovkou 😉 .

beruska24.9.
16. črc 2011

Mast Preparation H. A teď mi ještě Dr. napsal tablety Cyclo3Fort (jsem těhu), protože už jsem nemohla normálně chodit ani sedět a brečela jsem bolestí 🙄

kocicinka
16. črc 2011

Tak mě teda dubovka nepomohla vůbec. V porodnici mi doporučili Faktu, i když jsem kojila, v lékárně to prý moc hrotí. Ale myslím si, že lepší pár dní mazat a mít klid, než být kvůli tomu nervák a nemoci se ani posadit 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru