Co na migrény v těhotenství?

ljelinkova12
2. led 2014

Nemáte nějaké rady jak na migrény?

ek_
2. led 2014

Ibalgin + paralen

mysicka_lb
2. led 2014

Ahojky, migrénami jsem hodně trpěla na začátku těhotenství, ale asi to bylo hlavně z únavy a ze stresu, protože co jsem doma na neschopence, je to úplně v pohodě. Jediný povolený lék v těhotenství je paralen (aspoň co jsem se dočetla). Já jsem si brala radši jen půlku, když už se to nedalo vydržet, protože jsem měla strach, abych neublížila miminku. Musím zaklepat, ale i ta půlka bolesti alespoň zmírnila. Jinak mi pomáhalo lehnout si na postel obráceně a spustit hlavu dolů přes rantl postele. Různě tam s hlavou hýbat a kroutit a rovnat si krční páteř. Případně si dát pod krk něco tvrdého kulatého (např. plnou skleněnou lahev) a udělat to samé. Pak hlavně spánek, spánek a spánek - nejraději bez polšáře. Pokud je Ti i zle na zvracení, pomáhalo mi na to uvařit si čaj a nepít ho, jen inhalovat tu horkou páru.

lenus202
2. led 2014

@ljelinkova12 mě pomáhal paralen, mokrej hadr na čelo, za krk, mačkat kořen nosu a hlavně klid a ležet a ticho...

ljelinkova12
autor
2. led 2014

děkuji moc 😉 🙂

jennyska
21. led 2014

Ahoj @ljelinkova12 @lenus202 @mysicka_lb @ek_ a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Migrénou (buď u Vás a nebo u Vašich dětí) do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/migrena/ pomůžete ostatním maminkám, které Migréna trápí a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Co Vám pomáhá/nepomáhá? Jak migrénu snášíte? Co jste vyzkoušely? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru