Co na žáhu v těhotenství? Poraďte

mami29
23. led 2011

chci poradit, jsem na zacatku tehu a trapi me hrozne zaha, bojim se cokoliv snist.

jezevec
23. led 2011

mne zaha palila zase hodne na konci tehu a pomahalo mi studeny mliko...

dadous
23. led 2011

nam pomaha mlíko 😵

katule01
24. led 2011

Mě pálila žáha ke konci těhu v noci, tak jsem vypila skleničku studenýho mlíka a byl klid... 😉

zanet2009
24. led 2011

Mě pomáhá Rennie 😉

zdenka561983
24. led 2011

Mě taky pomohl Rennie.Doporučuji.

kacab
24. led 2011

rennie, kefír a speci bylinkový čaj z lékárny.....

blanches
24. led 2011

Nejdříve mi pomáhalo mlíko, ale čím více jsem byla těhotná, tím to bylo horší, pak už mlíko nestačilo a tak jsem přešla na Gaviskon, nejdříve jsem ho jedla jednu malou lžičku a skončila jsem na 2 velkých polévkových lžících.

lidiab
24. led 2011

Rennie, nebo neco podobneho jako Tums, Gaviscon atd. To se smi i v tehu a je to jedine co mi zabralo, take jsem to opravdu hodne trpela. V lekarne ti poradi, ale to Rennie se 100% smi. Ono je vice mene jedno ci snis nebo nesnis, kvuli tehu se zaludek tlaci nahoru a jeho obsah se snadneji dostava do prudusnic. Mliko mi vubec nepomahalo, zaha mne palila po kazdem jidle ci piti ☹

xslim03
24. led 2011

taky na to od začátku trpím a pomáhá spolehlivě mléko, studené, vlažné, teplé.. a pak cokoliv smetanového, zmrzlinové poháry se šlehačkou jsou taky jistota 🙂 a naopak omezit koření, kečup, sůl...

simka01
24. led 2011

jééé..jako by to bylo včera 🙂 žáha... to jediné mi v těhotenství dávalo fakt zabrat... mně pomáhala lízátka..ať z lékárny zázvorová nebo klasická... a potom Tums a ovocné Rennie... ty jsem jedla také potom jak bonbonky...mě ta žáha pálila už jen i při pohledu na cokoli... holt se to v tom těhulkování musí vydržet..ale za odměnu je krásný dáreček na konci... tak ať se brzo uleví 🙂

yfka30
24. led 2011

Žáha mě začala pálit až ke konci a byla to fakt chuťovka 😠 . Mě pomáhalo mlíko a Rennie a spát jsem mohla jenom, když jsem spíš seděla než ležela, hodně pod hlavou 🙂

jiy
24. led 2011

Renii, Gaviskon, mléko, smetana,... Tums se nedoporučuje
Mě hodně pomohlo omezit přísun potravin, po kterých mě pálí žáha, jako veškeré džusy, citrusové plody, někdy i čokoláda a hodně pomohlo, když jsem změnila i pitný režim, teď piji jen balenou vodu, páč z vody z vodovodu mi bylo taky dost špatně.

soniq
24. led 2011

ahoj, mě trápila žáha taky až ke kanci těhu a pomáhala mě na to malá lžička jedlé sody 🙂

jasekd
24. led 2011

Ovocne Rennie trochu, mliko skoro ne, v podstate spat s hodne podlozenou hlavou a vynechat vecer ty drazdive veci. V prvnim tehot. jsem to mela posledni mesic, zato ted uz asi od 6tyho 😠 Ovsem ty si uzivas uz od zacatku 😖

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
luciebx
24. led 2011

taky doporucuji GAVISCON je super.. jak sirup tak i tabletky..

meleri
24. led 2011

mě to trápí jak ďas. piju mlíko, okamžitá úleva. ale chce to polotučné...🙂 taky jíst častěji ale v menším množství, a žádné mastné kyselé ale to aby se člověk nenajed.... 😒

k_y_t_k_a
24. led 2011

Mě pálila žáha už tak od 5. měsíce, ze začátku jsem používala homeopatika Nux vomica 9ch, stačilo si vzít jednu kuličku a polevilo to i na několik dní (fakt doporučuji, těch homeopatik na žáhu je víc, zkuzte se zeptat v lékárně), časem už nezabíralo, tak jsem používala také Rennie, žáha mě pálila i když jsem třeba jen vyšla schody a dokonce i při porodu a to jsem cucala právě Rennie 🙂

zabinka88
24. led 2011

rennie 😉

ivuska027
24. led 2011

mne pomohla super biela cokolada, kocka bielej cokolady 😀

hrusticka84
25. led 2011

😀 mlíka bych se nenapila i kdyby 🙂 🙂 🙂 spala jsem téměř v sedě a pomohlo to... 😀

ygreen
25. led 2011

mlíko a rennie

jitikyti
29. led 2011

Mě pálí žáha většinou v noci,že mě to vzbudí.Piji mléko a docela to pomáhá.Prý pálí žáha vetšinou po bramborách.Chce to vystihnout.Než na to přijdeme budou miminka na světě a my budeme mít klid 😉

katy.m
29. led 2011

nejdříve studené mléko a pak Gaviscon 😉 a hlavně zvýšená poloha 😉

kristi
29. led 2011

ja brala Acix

kubaka
29. led 2011

naprosto geniální kyselá okurka nebo zakysaná smetana. Za pět minut po po problému.

veverka_
31. led 2011

Rennie

ined77
31. led 2011

mně pomáhá dlouhodoběji jedině jedlá soda 😅 😉 .
vyzkoušela jsem kde co a tohle se mi opravdu osvědčilo 😉 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru