Co pomáhá na otoky nohou v těhotenství?

verry
23. zář 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat co vám pomohlo na otoky noh?? Začínám 6. měsíc, a asi 3 týdny si nasazuji kompresní punčochy kvůli křečákům. Nohy mě tak nebolí, ale všimla jsem si že konce noh mám nateklé, prsty jak buřtíky 😅 nevím jestli to je tím jak moc mam stažené punčochy, nebo jestli zadržuju víc vodu... jinde jsem otoky nezpozorovala.
Co pomohlo vám???

ined77
23. zář 2012

@verry ...ahoj 🙂 , pomohlo mi akorát často odpočívat s nohama výš než hlava a chladné obklady.je to nepříjemné, ale porodem tyhle obtíže odezní 😉 .

missymici
23. zář 2012

@verry Co nejmene stat na nohou a co nejvíce je mit vyložene...me taky dělalo problém,tesne ponožky s gumou,...nosila jsem zdravotne bez gumy.

verry
autor
24. zář 2012

@missymici a kde se prosím tě dají takové ponožky sehnat bez gumy??

leeena_4
24. zář 2012

@verry nesedět, ale ležet a mít nohy výš, než pánev.. Když sedíš, svíráš si proudění lymfy a to hodně způsobuje otoky. Já s tím měla problémy hrozné. máš v pořádku tlak?

verry
autor
24. zář 2012

@leeena_4 dobře, už si dávám ty nožky hore.. 😉 tlak mám spíše nízkej anebo normál. Za týden jedu na gyndu-tak se budu ptát co a jak.

missymici
24. zář 2012

@verry skus ve zdravot,potrebach....ja je teda koupila od zname,kdyz rusili obchod

leeena_4
24. zář 2012

@verry tak to je naprosto normální, když máš tlak OK 😉. Blbý by bylo, kdybys ho měla hodně vysokej. Otoky k těhu prostě patří. Ven nos pohodlné voné boty, nožky nahoře a vydrž 😉

verry
autor
24. zář 2012

@leeena_4 díky, no nic jiného mi ani nezbývá 😅 ale ty už budeš rodit každým dnem-jak se cítíš?

leeena_4
24. zář 2012

@verry jako kdybych měla být těhotná ještě měsíc 😀. Vůbec nic se neděje, uvidíme zítra na kontrole 😉

verry
autor
24. zář 2012

@leeena_4 ty bys to dala ještě měsíc?? Však už to musí být naročné ne? 😅 Tak at zitra dobře dopadnete. Těším se pak na fotečky malého 😉

leeena_4
24. zář 2012

@verry na jednu stranu dla a užila bych si pohybů a bříška, na druhou stranu to už je náročné a na malého se těšíme 😉. fotečky určitě budou 😉

blahova_andrea
24. zář 2012

mě pomáhalo sedět, nohy nahoru a cvičit, kroužit kotníkama apod.

majule_j
1. pro 2012

máte někdo zkušenosti s lymfatickýma masážema (mám na mysli ruční,ne přístrojové) v posl. trimestru? že by to nějak pomohlo?

romantika
1. pro 2012

take bohuzel jen klidovy rezim, idealne lezet. Jakmile jsem mela narocny den a musela hodne chodit tak jsem vypila treba 2 litry za den ale nevycurala temer nic. Az v noci kdy melo telo cas to zpracovavalo a obvykle jsem s tim mela spojeny i narust hmotnosti, klidne kilo za den. Ted to mam od cca 9tt zase. Takze se snazim pit i jist kdyz jsem pote v klidu. Take nosim ty bezgumickove ponozky. Stahovaci puncochy se v pozdejsim tehu uz dost tezko oblekaji 🙂)))
Po porodu jsem prisla z porodnice temer jen s 3kily dolu a dite melo 4 kila, a asi do tydne jsem 8 kilo doslova vycurala. Nekdo k tomu ma sklony obzvlast kdyz pri kojeni musis na zacatku pit 4 litry denne.
Jo jeste jsem mivala prave jako tupe bolesti v nohach ve svalech ci zilach jak se ty nohy zavodnovali, ale do rana vzdy zase dobry.

ivapo
27. pro 2012

@majule_ nemam s tím zkušenosti v tehotenstvi ,ale byla jsem na tom dávno .. a moc příjemné.. hlavne proti celulitidě!!! ale dobry nápad.. zavolám ak a zjistím jestli je tov tehotenstvi dobré.. třeba to pomuže!!

janehajsman
20. dub 2014

Holky, mě taky trápí otoky nohou od 34 tt. Během toho týdne jsem přibrala 3 kg a začala jsem mít nohy jako Shrek. Další týden jsem nabrala ještě 2 kila a nemohla jsem už ohnout ani prsty, obout pantofle, prostě nic. Porodní asistentka, ke které chodím na cvíčo mi poradila, abych jeden den jedla jenom zeleninu nebo jenom ovoce a fakt to pomáhá! Nesmí se tedy míchat ovoce a zelenina. Prostě jeden den jíst jen zeleninu (klidně i tepelně zpracovanou - třeba grilované papriky atd.) Za ten 1 den "zhubnete" 0,5 - 1,5 kg. Samozřejmě, že to je jen o té vodě. Ale hlavně se vám uleví od bolesti.... a většinou tak za 2-3 dny se to vrátí zpět i s váhou. Takže já teď praktikuju jeden den v týdnu ovocný a jeden den v týdnu zeleninový. Akorát počítejte s tím, že vám bude chladno, budete mít hlad (aspoň já teda mám) a budete častěji běhat na záchod, takže ten den je dobré zůstat doma 🙂 A pokud vás pálí žáha, tak i to se zmírní (aspoň mě to tak funguje). Beru to tak, že se pročistím, malá dostane přísun vitamínků a je nám líp 🙂 Ale stejně se těším, až porodím a splasknu 🙂

sharush
3. lis 2015

Ahoj, na tenhle problém bych doporučila hřejivé mazání od značky Priessnitz. Pomáhá nejen na otoky nohou, ale i na ztuhlé svalstvo, na bolavá záda a namožené svaly. Najdeš jej např. tady http://www.lekarna.cz/priessnitz-hrejive-mazani...

nikolastrmar
16. čer 2016

Ahojky berusky tak v sobotu koncim -35 tt od 32 tt me trapili otoky nohou otekali mi vzdy jen na noc a ted od konce -34 tt to je hruza boli otekaji prsty mam jak burtik :( boli me chodit :( proste uz nvm co mam delat nejsem zadna hysterka vydrzim hodne ale boli me to jen jdu do kramu :( nabrala jsem z 55 kg na -68 uz to je hruza a spousta z toho mi prijde voda nohy stehna zadek hrozna celulityda nikdy sem to takhle nemela ted zrovna chladim :( tlak mam bud nizsi nebo normal ale cetla sem neco o nejake prekalmpsii docela me to vydesilo :(

tery_s
27. črc 2016

@nikolastrmar ano i otoky jsou jedním z příznaků preeklampsie, ale k tomu ještě vysoký TK bílkovina v moči a např nevolnost, bolest hlavy atd. Jinak ve tvém týdnů teh. jsou otoky bezne. Taky zadrzuju vodu a když delší dobu chodím stojím tak mám otekle nohy i ruce občas.

hanulka_es
26. srp 2016

Taky mi otékají nohy, z prstů mám pěkné bambulky. Pomáhá mi, když je partner večer maže směrem od chodidla ke koleni, a hlavně je držet nahoře. Moc jsem neodpočívala, teď mi opakovaně naměřili vysoký tlak a nasadili mi na něj na poslední týden léky :-/ to už mě vážně upoutalo na gauč a čekám až se malej rozhodne přijít za námi...prostě teď už musí všechno počkat...Taky jsem se bála preeklampsie, ale naštěstí mám moč v pořádku a žádně jiné problémy, krom otoků a tlaku nemám...

janawei
5. zář 2016

Mně pomohla kombinace více věcí. Každodenní masáž Venadoronem od Weledy + užívání hořčíku (kvůli křečovým žílám) + studené sprchy. Otoky jsem neměla ani ke konci těhotenství.

nates
3. čer 2020

Ahojky holky, jsem v 38tt po prvé těhotná.a tři týdny mě trápěj šilené otoky nohou které jsou tvrdé a bolestivé. Poslední dva týdny se mi otoky dostali do stehen ktere jsou k prasknutí šileně boleji, hodně a přibíram na váze a hodně se mi zvětšuje bříško, tlak mam střídavý 140/120 , pak třeba 120/90
Doktoři nevědí co semnou, byla jsem i na pozorováni 2 dny v nemocnici , a na nic nepřišli.
Otoky a bolesti nohou jsou tak silné že si ani nesednu do vany, nohy neohnu ani nenatahnu, oblékat kalhoty mi musí přitel. :( hodně odpočívam a ležim a nahoře nohy , nic mě nepomaha .
Prosim o rady co stím , děkuji 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru