Co s ucpaným nosem v 18tt?

karolinafm
26. bře 2014

Všechny moc zdravím... jsem v 18tt a asi 3 dny jsem šíleně nastydlá a mám ucpaný nos. Nemůžu spát, do toho chytám záchvaty paniky že se udusím a to je pak horor. Celkově od mala špatně nesu ucpaný nos a nevím si teď bez kapek vůbec rady. Zkoušelja jsem inhalovat eukalipt, ale u toho mám pocit, že se udusím. Vůbec mi nejde se nadechnout, ani jednou nosní dirkou. Mám Vincentku a mořskou sůl do nosu Quixx, ale to mi nepomáhá. I když to do nosu láduju pod tlakem, tak se nechce oducpat. Jsem zoufalá, je to jako mít v nose nalitý beton. Do toho jsem včera podstupovala odběr plodové vody, takže jsem ještě ve strachu abych nepotratila ☹
Prosím nevíte někdo, jak se toho zbavit? Měla jsem doma drtečky kapek Olynth a Muconasal a i když se to nesmí, tak jsem si v zoufalství stříkla. Teď už ale kapičky nemám a manžel mi je odmítá koupit ☹

speedygon
26. bře 2014

Hele, zkus Pinosol, je to vhodné i pro těhu, sama sem jej používala a pomohl mi.

evinka
26. bře 2014

Pinosol se může a fakt pomáhá. Taky jsem ho v těhotenství i při kojení používala

zuzi.111
26. bře 2014

Olynth jsem nasla na netu, ze se muze. Na strankach nejake lekarny to meli napsano. Takze ja si ho na noc na uvolneni davam.

zunem
26. bře 2014

A jsi opravdu nastydlá? Pokud ano, tak pinosol. Měla jsem něco podobného od 15tt ale nestydnutí to nebylo, protože jediný co zabralo tak Olynth.

trab1
26. bře 2014

Mně celkem dobře pomáhal dcerky Stérimar. Nedávno mi v lékárně nabízeli i jeho deriváty - ucpaný nos také zmiňovali. Zkus se tam poradit.

dagmik
26. bře 2014

zajdi si na ORL, napíšou ti kapky, které můžeš a které pomohou, je to fakt nejlepší, než se jen trápit doma. Znám to. Neodkládej to, z ucpaného nosu jsem byla taky hlavu, takže tě naprosto chápu.

veef
26. bře 2014

Holky v těhu určitě žádnou "chemii" nesmíte a ani nic s eucalyptem, opravdu nezbyte nic než mořská voda, za mne modrý Quixx, je ze všech mořských vody nejúčinnější (jsem z oboru) ☹

eriska
26. bře 2014

@karolinafm tak s tím teď taky bojuju, jen nejsem těhu a nepomáhá mi lautr nic ☹ ale vzpomněla jsem si, že když jsem byla na střední, udělala jsem si do hrnce fakt silný mátový čaj, přes hlavu ručník a pěkně dýchala..někdo to dělá se silným vývarem..ale nevím, jak máta v těhu ☹

terkaz
26. bře 2014

Mne take v lekarne doporucili Pinosol, morske vody mne bohuzel nikdy nos neuvolnily ☹
Pokud bylo uplne nejhur, koupila jsem si detske kapicky do nosu, ty nejslabsi. Myslim, ze kdyz se to strikne jednou na noc, tak by to snad nemelo vadit.

pehaka
26. bře 2014

Olynth se normálně může, ptala jsem na to i gynekologa 😉 já sem v těhu musela brát i antibiotika protože jsem byla dost nemocná a mám krásný ,zdravý děti.....nešilte sou to jen kapky do nosu 😀 😉

bunny123
26. bře 2014

Já teď bojuju s rýmou a Quixx na mě vůbec nefunguje, ale aspoň mi z nosu teče, ucpaný nos je na nervy...

lucieandrlova
26. bře 2014

Nám pomáhá Sterimar. A taky můžeš zkusit Libenar. Dává se miminkům, protože neumí smrkat. Uvolní to nos. Třeba pomůže i dospělému.
Můžeš zvážit i návštěvu alergologie, tam ti něco dají. Já jsem v těhu měla Avamys, protože jsem alergik s náběhem na astma a taky se nic nestalo.

aajina
26. bře 2014

Obě těhu jsem přežívala noc jen díky Olynthu .Nic jiného nepomáhalo.

moochy
27. bře 2014

taktez jsem v tehu mela neustale rymu, takze olynth a nasivin jsem brala normalne a mam zdravou holcicku .... 😉

handm
27. bře 2014

Synovi hodně pomohla konvička RhinoHorn (dá se to vyrobit i z petlahve, najdeš návod na netu) a já to praktikovala s ním a fakt nám to prospělo. I muž, který má chronickou rýmu objevující se vždy po ránu, si to pochvaloval.. tak třeba zkusit to 😉 Jinak obecně mi hodně ORL lékařů (se synem jsme prošli kde co), říkalo, že rozhodně neSTŘÍKAT, ale KAPAT. že tím tlakem ze stříkání si ten nos člověk akorát víc ucpe a vše mu leze výš a výš...

nikollita
27. bře 2014

Mě v 9.tt a 18tt. postihlo nachlazení (ucpaný nos) a na noc jsem si vždy stříkla dětský olynth, přes den jsem to nějak vydržela. Chlapeček je zdravý 🙂

elastiq
27. bře 2014

Zkuste si koupit v lékárně bylinný nosní sprej od Dr.Weisse, jsou to jen bylinky a opravdu pomáhají dokonce i na alergickou rýmu. Můžete užívat i v době kojení.

zizalka123
13. říj 2014

Já jsem měla v těhotenství rýmu skoro pořád ☹
Pomohl mi až Quixx extra - je to silný sprej s mořskou vodou...stříkala jsem často, ale pomohlo to.

25jaja
16. říj 2014

V těhotenství je lepší používat modrý Quixx - mně pomohl ... Quixx extra obsahuje eukalipt, tak tam je lepší se poradit s doktorem...

v2e2rka
16. říj 2014

Kamarádka pracuje v lékárně, mě doporučila Pinosol, v případě zánětu dutin Bioparox (lokální antibiotikum), po poradě s doktorem používám Nasivin 0,01 % (pro novorozence a kojence), ale neměl nic ani proti Olynthu pro děti, protože všechny tyto léčiva pracují pouze lokálně a navíc jsou vhodné pro děti. A neustále proplachovat nos Vincentkou.

romantika
16. říj 2014

bohužel vas to muze trapit cele tehu, jak se telo postupne prokrvuje a zvysuje se objem krve v tele, sliznice hodne napuchaji. volila bych něco proto na bazi co sliznici splaskne a samozrejmne setrne vuci prdolkovi. Ale rekla bych ze to stejne pusobi vse jen lokalne. bioparox moc nedoporučuju, mne se z nej vždy vse jen zhoršilo a musí se brat dlouhodobeji nez prejdou příznaky. toho bych se v 18tt asi vyhla.

alcar
16. říj 2014

V tehotenstvi se muze take Afrin (dle pribaloveho letaku), pokud je uzivan kratkodobe podle doporuceni. Ono obecne takove ty kapky na bazi morske vody ci eterickych oleju (Pinosol) vam nos nikdy poradne neprotahnou. Takovou sluzbu udelaji jen kapky s Oxymetazolinem a jemu podobnymi, ktere jsou v Olynthu, Nasivinu, Otrivinu, Sinex Vicksu, Sanorinu. Ja v tehotenstvi take ze zoufalstvi parkrat uzila Nasivin, pak jsem presla na ten Afrin. Strikala jsem jen na noc a to jeste ne pokazde, jen kdyz byla fakt krize. Takove to duseni ze spani taky pro mimco neni idealni.

veronikanel
16. říj 2014

physiomer (y) Je to sice dražší,ale na druhý "pohled" zjistíte,že to drahé není - např.olynth 10 nebo 15ml za 100kč,tady je tuším 125ml za 220kč,těhulky můžou,jen sůl - pomáhá

marketinkakopretinka
16. říj 2014

Kup si just tymianovy krém nebo eukalyptovy olej, je to přírodní a ještě to ocenis jak budeš MIT male miminko, tymián je totiž prdikovy kremek 🙂 http://www.justnahrin.cz/produkty/tymianovy-krem

mamasara
31. črc 2015

V těhu jsem měla ucpaný nos často :( Na ORL mi poradili Quixx a byla jsem překvapená, jak mi pomáhal. Je to přírodní mořská voda. A do miminkovské lékárničky jsem pořídila i kapičky Quixx baby. Mají šikovné kapátko a je dobré mít po ruce něco na ucpaný nos 😉

pekackova
31. črc 2015

Mě pomohl pinosol. Užívám ho i na těhotenskou chronickou rýmu.

ty_na
31. črc 2015

Ano, Quixx je nejlepší a není v něm nic chemického a pak pořádně vysmrkat 🙂 Já se teď každé ráno budím s ucpaným nosem.

lucinka_1984
18. srp 2015

Nejlepší je těmhle problémům předcházet. Děcka pořád trpěla všemožným nachlazením a rýmou, tenkrát nám v lékárně poradili dodržovat hygienu nosu a bylo to. Teď to držíme i s manželem (který je dokonce alergik) a vyplachujem si pravidelně nosy termální vodou Nasodrill. Skvěle to pomáhá, manželovy se dokonce zklidnila alergie a děckám už se nevrací rýma 🙂 a já tím pádem mohu být hezky v klidu a užívat rodinnou pohodu 😀

dalja789
13. bře 2018

zkuste nějaké kapičky, sprej do nosu, třeba pomůžou

petullka927
13. bře 2018

Ja chytla v puli tehotenstvi chronickou rymu, bez mucosonalu jsem neudelala ani krok, dnes mam 1,5 naprosto zdraveho chlapecka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru