Crohnova nemoc - vývod, jak probíhá těhotenství?

monikahor
3. led 2016

Zdravim, mam uz 10 let crohna z toho 2 roky umely vyvod. At hledam vsude mozne nemuzu se nikde docist zkusenosti. S mazelem se snazime o mimi. Od doktoru mam povoleno. Jen by me zajmalo jak probiha takove tehotenstvi s vyvodem atd. Nikde o tom zadne cteni neni. Tak se chci zeptat vas. Dekuji za odpovedi. A omlouvam se za hrubky... 😊

pety91
4. led 2016

Nejsem si úplně jistá, ale myslím, že v Praze u Apolináře je v rámci porodnice specializovaná poradna , kterou vede Doc Pařízek. Snad ?. Na porodnice.cz můžeš zadat dotaz, tam ti odpoví nebo aspoň někoho doporučí.

martinka90
10. led 2016

@monikahor Ahojky, já mam Crohna od roku 2009 a od roku 2012 mám vývod. Právě jsem ve 29. tt, otěhotnět se nám s manželem podařilo po 3. měsících snažení. 🙂 Zatím mi těhotenství nedělá až takové problémy, akorát mám maličkého moc nízko, tak snad to není takový problém. Ale jinak si myslím, že je to hodně o člověku. Taky jsem všude hledala, jestli již někdo nemá zkušenosti, ale bohužel jsem také nenarazila :( Moc držím palečky, ať se Vám to podaří 🙂

monikahor
autor
14. led 2016

Dekuju moc za odpovedi ☺ martinka90 mam este dotaz. Rodit budes cisarem nebo normalni cestou??

martinka90
14. led 2016

@monikahor Naprosto nemáš za co 🙂 zatím to vypadá na přirozený porod, pouze v případě, že by miminko bylo KP nebo bylo moc veliké, ale to se uvidí, máme ještě čas 🙂 klidně Ti pak dám vědět, jak to dopadlo, jestli chceš 🙂

monikahor
autor
23. led 2016

To by si byla moc hodna!!! Tak drzim moc palce at ti vse dobre dopadne 😊

martinka90
29. bře 2016

@monikahor Ahojky, tak jak jsem slíbila, tak píšu. Mám již týden po porodu, rodila jsem tedy nakonec opravdu přirozeně 🙂 všechno dopadlo v pořádku a nemůžu si stěžovat 🙂 sice byl porod dlouhý, chtěli aby byl co nejvíce přirozený, ale dalo se to vydržet a vývod nijak nepřekážel 🙂 doufám, že už se Ti podařilo otěhotnět. 🙂 Moc držím palečky ;)

monikahor
autor
21. čer 2016

martinka90 ahoj,omlouvam se ze reaguji az teprve ted,musela jsem to prehlednout... 😕 Sem moc rada ze ti to dopadlo dobre a jste vporadku 😊 bohuzel se mi to este nepodarilo. Bohuzel jsem byla opet na operaci na zkraceni streva aby mi to v tehotenstvi neobtezovalo... uz bych mela byt vporadku... jen mi ted na gynde zjistily ze mam cisty a tim ze mam vyvod me nemuzou operovat laparo... protoze tam mam srusty ale ze to pry neni vazny a ze se pry da otehotnet i s ni... tak se budem snazit a snad uz se brzy zadari... 😊 a jakpak se citis po porodu??

martinka90
23. čer 2016

@monikahor Tak to mě mrzí, že se ještě nepodařilo a musela jsi znovu na operaci...do toho ty srůsty a vše okolo... no, pokud doktoři říkají, tak už snad vše bude ok 🙂 já jsem teď byla na KO po porodu a vracejí mi zpět Humiru (bioléčbu) a už budou chtít zanořit vývod, tak snad se podaří... začaly mi totiž takové malé problémy, ale nic mě nebolí, tak jsem ráda 🙂 moc přeju, ať se vám podaří, moc mi chybí to bříško, ale náš malý je úžasný a vynahrazuje mi veškeré problémy, co jsem v životě měla a už bych neměnila za nic v životě.... přece jen si toho člověk s touto nemocí prožil dost 🙂 po porodu se cítím výborně 🙂 ještě jednou moc držím palečky a klidně zase napiš 🙂 je to hezké psát si s někým, co je na stejné vlně, bohužel osobně takto nikoho neznám ;)

monikahor
autor
27. čer 2016

Martinka90
Budu se snazit. Ono se to jednou podari 😊 to ti moc preju jesi mas vse vporadku a chteji te dat do kupy 😊 u me to vypada nejspis na stalo,nechce se mi to hojit.. ale abych pravdu rekla tak nevim jesi bych to chtela zpet... mam to 3 roky a zvykla sem si na to... a je mi mnoho nasobne lip nez kdyz sem ten vyvod nemela. Jesi se muzu zeptat odkud jsi?? Taky nikoho neznam s kym bych si mohla takhle popovidat. V rodine mam par lidi co maji crohna ale v minimalnim stadiu... ty si neprozily to co my. Takze to s nima nejak ve velkym probirat nejde 😃

martinka90
7. črc 2016

@monikahor Je fakt, že jsem si na to už taky zvykla, mám ho 4 roky a v ničem mi to nebrání, ale tělo už si říká, že chce zpět 🙂 Můžeme si klidně psát soukromé zprávy 🙂 Jinak já jsem z Plzně a u nás ho v rodině nikdo nemá ani nikoho neznám... u mě nikdo neví, jaké to je...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru