• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Cysta choroidálního plexu ve 21. tt, máte zkušenost?

17. dubna 2014 
Ráda bych se zeptala, zda má někdo s tímto zkušenost? Byla jsem na II. screeningu a tam mi bylo řečeno, že miminko má cystičku choroidálního plexu. Prý, že by to mělo do 26tt vymizet. Má prosím s tímto někdo zkušenost. Všechny testy před tím byly v pořádku (NT+ screening i tripple testy). Děkuji moc.
16. dub 2014 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@piduska Syn jí měl ve 21. týdnu taky. Za měsíc byla pryč. Důležité je, že testy byly v pořádku. Doktor nám tehdy na ultrazvuku řekl, že je to trochu "daň za moderní technologie" - dřív je měly děti taky, ale ultrazvuky nebyly tak dobré, nebo nebyly ultrazvuky žádné. Nic to není, žádný strach :slight_smile:
16. dub 2014 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, hezky to popsala jedna kamarádka: http://mamanablogu.blogspot.cz/2013/06/cysty-choroidalniho-plexu-je-ceho-se-bat.html.

Tak ať vám to dobře dopadne, stejně jako u ní :slight_smile:
16. dub 2014 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím, náš malý měl totéž a celkem velké, vymizelo asi ve 27 tt. Gyndař mě poslal do fakultky na speciální sono a tam kroutili hlavou co za blbost to posílá, že oni už to ani nesledují, že to nic nedělá. Stres jsem si ale užila, jako každá matka. Budte v klidu a bude to ok :slight_smile: pokud je to inzolované a vše ostatní je ok, tak to prý fakt nic neznamená
16. dub 2014 ve 22:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werumka
@diniki holky děkuji moc za uklidnění. Jsem když tak rozhodnutá si v tom 26tt sama zaplatit velký utz abych věděla na čem jsem. Možná jsem neměla být tak zvědavá a ptát se co to obnáší. Hlavně mne tedy zarazilo, když mi dr. řekla, že kdyby to nezmizelo mohl by z toho být i down. Což mne tedy zarazilo, když vše mám v pořádku a na odběr plodovky se mi už v tomhle týdnu moc nechce.
16. dub 2014 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
u druhého syna to našli taky, tak chtěli zvláštní utz o několik týdnů později. pokud to prý do té doby vymizí, tak není co řešit. vymizelo, ale nervy to byly hrozné, protože mi k tomu nikdo nic neřekl a já už o jedno mimi předtím přišla. určitě to u vás bude dobré stejně jako u nás :slight_smile:
16. dub 2014 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@piduska Ten ultrazvuk by Ti měli udělat za měsíc automaticky - pro kontrolu. To je zase pozitivní přístup doktora, koukám :grinning: Samozřejmě, že děti, které mají postižení typu down, tak ty cysty mívají taky. Ale za prvé jich mají většinou víc a za druhé se tyto genetické vady sdružují ještě s dalšíma odchylkama, které jsou na ultrazvuku patrné. Ony ty cystičky opravdu nejsou nic ojedinělého.
16. dub 2014 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werumka moc děkuji za uklidnění. Taky jsem si říkala, že by bylo divné kdyby se se z toho projevil down, když všechny utz i krevní testy mám v pořádku. Mimčo má naštěstí jen jednu cystičku. Pokud mne dr nepošle na velký utz sama, tak si ho za měsíc zaplatím.
17. dub 2014 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek