Cysta v těhotenství. Máte zkušenost?

miriska
1. bře 2010

Ahoj holky,

jsem v 10tt a když jsem byla před týdnem na UTZ, řekla mi doktorka, že mám na pravém vaječníku cystu a že v těhotenství se cysty neřeší, jen že ji bude sledovat. Dnes mě hodně píchá v podbřišku vpravo, myslím, že to je ta cysta, je to hodně nepříjemné, mám docela strach, aby mimi nějak neohrozila.
Máte s tím některá zkušenost?

la_cheri__2
1. bře 2010

Myslím že tě odkážou jinam takové téma tu už je🙂Já si tím prošla taky od začátku těhu cysta 4 cm a ted ve 14 tt už po ní není ani památky.V těhu je to prý běžné a cysty se většinou zmenšují jak roste mimčo a pak samy prasknou.
Na to píchání taky měla jsem to taky a houby cysta...před 3 týdny mě operovali se slepákem.

bilejboxer
1. bře 2010

Ahoj,udělala se mi na začátku těhu taky,narostla až do 7 cm,musela se stále jen sledovat.Nesmí se odstranit(pokles hormonů může vyvolat potrat)...proto jen to sledování.Ona praskne sama...neboj.V mém případě rostla až do 11.tt myslím a pak na další kontrole byla už jen 3 cm velká,splaskávala sama...to nevadí,naopak.Když se tak stalo,takl mě píchalo v těch místech..jako by více denně ,ale nebolelo to tolik jako když rpstla.A je to ve většině případů cysta ze žlutého tělíska(tam probíhala ovulace ,než jsi otěhu 😝 ).Já to vím na pevno,pže mi ten folikl při nativu punktovali...a pak se udělala ta cysta(teď hormonama podporuje těhotenství,tak klid).Kdyby nááhodou nezmizla,tak se odstarňuje po 12.tt laparoskopicky-ale opravdu většinou zmizí,uvidíš.
Hodně štěstííí 😀 😀

miriska
autor
1. bře 2010

slepák se může operovat v těhotenství??? 😨

bilejboxer
1. bře 2010

Mirisko-ano,může...známá byla nedávno a všechno v pohodě.Ono to občas souvisí s tím napínáním vazů.....je to prý i hůř rozeznat...bolest při těhu a nebo ten slepák,je to záludné.Žádnej strach.

la_cheri__2
1. bře 2010

Ano může🙂bohužel mě to potkalo jedné známé ho operovali až v 5 měsíci....čím dřív tím ale as líp no i když jsem ěmla strach o miminko.Ted se jen bojím aby jizva nepraskla ale prý nee tka sjem zvědavá.

miriska
autor
1. bře 2010

ok, děkuju za podporu a za vaše zkušenosti...na kontrolu jdu zase až 24.3. a tak nevim jestli to není dlouho, na to že se to má sledovat ta cysta. Já doufám, že to bude ok, jen mě stresuje to, že mě to dneska začalo tolik píchat dá se říct, že při každém rychlejším pohybu, někdy i samo od sebe...

bilejboxer
1. bře 2010

Mirisko-mě když to víc píchalo,tak se právě vstřebávala...nečekala jsem to.Třeba to tak bude taky.Ono je asi pak důležité,jestli bude přetrvávat i po 12.tt....tak proto to sledování,teď se s tím nic nedá dělat.Jen jkdyby to jooo začlo více bolet,zajdi pro klid na kontrolu.

miriska
autor
1. bře 2010

No já zítra ráno brnknu k doktorce, řeknu jí to a uvidím...A mimčo to teda nemůže ohrozit?

bilejboxer
1. bře 2010

Mirisko-nejspíš ne,nečetla jsem o takovém případu naštěstí,vždycky se cysta sama vstřebala.Taky jsem byla vylekaná,ale když jsem viděla,že žádný dr.to nijak neřeší..neřešila jsem to taky.V těhotenství je to opravdu běžné v začátku.

miriska
autor
1. bře 2010

ok 🙂 děkuji za uklidnění

miriska
autor
1. bře 2010

ale furt nechápu jak se operuje ten slepák v těhotenství, jak je to s narkozou?

bilejboxer
1. bře 2010

Mirisko-prostě člověka uspí,narkoza neuškodí.Ale CHeri Ti to napíše jistě nejlíp,má zkušenost.

miriska
autor
1. bře 2010

narkoza miminku nevadí? tak to je pro mě fakt novinka, to jsem netušila...

zezulakova
7. čer 2014

Dobrý den, moc prosím o radu! Jsem ve 20týdnu těhotenství a mám malou cystu na pravém vaječníku. Od včerejška mě zašlo na té pravé straně píchat nebo jako by cítím v té straně takovou tíhu! Jako nebolí to, ale je to nepříjemné, takový jako by tlak tam mám. Nemůžu pořádně sedět, chodit. Nevíte jestli by to mohlo být k té cystě a co s tím?? Jako doufám teda, že to není slepák, ale ten mi vyšetřovali několikrát když jsem byla před měsícem v nemocnici, pač jsem měla šílené záchvatovité bolesti, které mě právě vystřelovali ze zad do podbříšku, také v té pravé straně, k tomu jsem zvracela a měla zimnice, byla jsem týden v nemocnici a nic moc mi pořádně neřekli k čemu jsem to měla, vždycky mi píchli analgetika do zadku a to mi povolilo! Mám strašný strach aby se mi ty záchvaty nevrátily, pač to byla neskutečná bolest! Poradte mi tedy prosím, moc děkuji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru