Cystička v mozku v 2. trimestru. Setkaly jste se s tím?

zzzzuuuuzzzziiii
4. črc 2011

Ahoj holky, chci se jen zeptat, jestli se nektera z vas nesetkala s necim podobnym. Byly jsme na screaningu v druhem trimestru - 20. tyden a vse mame v poradku az na to, ze nam v hlavicce nasli malinkou cisticku. Doktor mi rikal, ze se to v tehlech tydnech muze stat, ze se to vetsinou vstreba a ze si s tim nemam delat hlavu, ale nedelejte si hlavu s necim takovym. Nemate s tim prosim nektera nejake zkusenosti? Je to nase vysnene a dlouhoocekavane miminko a ja mam velky strach, aby z toho vazne neco nebylo. Ted jdeme na kontrolu az za dva tydny na nejaky lepsi ultrazvuk... Diky za odpovedi.

werumka
4. črc 2011

Ahoj, jedná se o cystičku choroidálního plexu. Na velkém ultrazvuku ve 20. týdnu jí synovi také našli. Skutečně se o nic nejedná - je důležité, že tripple testy, příp. testy ve 12. týdnu byly v pořádku. Lékař nám říkal, že je to holt výdobytek dnešní doby - jsou přesné a důkladné ultrazvuky, které to dokáží zachytit. To není nic, co by neměly děti už dříve. Je tu jen rozdíl, že dříve to ultrazvuky nezaznamenaly. Lidem se dělá i v průběhu života, aniž by o ní nějak věděli, nebo je omezovala.
Na kontrolním ultrazvuku už pak žádná nebyla, tak si s tím nedělelej hlavu a věř lékaři! 😉

ivarei
6. črc 2011

Adámek i Anička měli cysty chor. plexu taky, oba dva. Byly hodně veliké, ve 20. týdnu to bylo okolo centimentru, později u Aničky ještě větší - přes 1,5 cm, tehdy to lékaře dost vystrašilo (a jak nás!), protože cystičky byly opravdu velké. Odmítla jsem takhle pozdě odběr plodovky, protože bych na potrat stejně nešla (a riziko ztráty jednoho nebo obou dětí bylo větší, než riziko, že se narodí s nějakou vývojovou vadou). Absolvovali jsme vyšetření na genetice, kde jsem překousla, že se mnou jednají jako s nezodpovědným blbcem; podepsala X papírů, že volím neinvazivní postup - odmítám amniocentézu.

Po porodu bylo vše v pořádku, děti hned po narození byly na sonu mozku. U Aničky cystičky zůstaly - drobnější, kolem 0,4 cm, v lékařské zprávě máme, že jsou bezvýznamného charakteru.

Strašně moc držím palce, protože si pamatuju tu hrůzu a bezesné noci (a vyčítavé pohledy, že jsem nešla na odběr plodovky), když nám o cystách řekli. Věřím, že to dobře dopadne - obzvlášť, pokud to říká i lékař 😉 😉 😉 , který se s tím běžně potkává. Hodně štěstí.

laska.nezna.hranic
6. črc 2011

nám je také ve dvacátém týdnu našli na obou stranách. na kontrole za čtyři týdny už byly pryč, přesně, jak doktorka říkala. ale protože jsem se s tím dříve nesetkala, tak jsem stejně jako ty byla vyprdlá a doktorce moc nevěřila. ale měla pravdu 😉

selingerova
28. čer 2013

Taky nám kolem 20tt při Nikče našly dvě cysty na mozečku, doktor nás s tím poslal do Prahy na vyšetření, Tam už po tydnu cystičky z menšeny a po dalším týdnu ani památky. Pry sami skoro vďy vymizí, ale strach ten jsem měla, to bylo hrozný

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru