Diagnóza: Oligohydramnion a hypoplastické ledviny

ewuli
21. led 2008

Ahoj, chtěla jsem se zeptat,zda máte někdo nějaké zkušenosti s diagnózou Oligohydramnion (málo plodové vody) a hypoplastické ledviny (malé ledviny) miminka? Byla jsem na AMC a dopadlo to dobře,ale stále nevím co se bude dít dál? Potřebovala bych nějakou radu,zkušenost...Zítra jdu po 5 týdnech na kontrolu,jak se miminku daří a moc se toho bojim ☹

kada
18. únor 2008

babulienka takti drzim palce
chcem sa spytat tebe ta plodova voda odteka alebo nie ja som myslela ze pred
tromi rokmi som bola sama a teraz vidim ze nas je vela

babulienka
18. únor 2008

dakujem ti kada... budem to potrebovat

nie, aj doktor sa ma pytal... jednoducho jej mam malo... a asi aj preto mam mensie brusko...

kada
18. únor 2008

babulienka prajem ti vela sil neboj sa

ewuli
autor
8. bře 2008

Ahoj všichni,
nezlobte se, že se ozývám po tak dlouhé době, ale neměla jsem přístup k internetu. Teď jsem ve 37.tt a upřímně jsem nečekala,že se dostaneme tak daleko po tom všem co nám říkali lékaři. V úterý se dozvím přesný den porodu (bude to už na 38+,takže za pár dní) ,který bude pravděpodobně císařem,protože mimi je stále koncem pánevním a už se asi neotočí. V 32.tt nám řekli,že už není ani moč. měchýř naplněn,ledviny bez fukce a anhydramion, to jsem myslela,že je konec!Na 34.tt ale jiný lékař viděl naplněn a už to byl těžký oligohydramion a naplnění 17mm a naposled na 36.tt se dokonce jedné doktorce zdálo,že je moč. měchýř normální i když těžký oligo, ale pak nakonec po poradě s jiným lékařem napsali málo naplněný. Ledviny jsou pořád moc malinké,ale nějaká funkce tam prý je a to nám dává alespoň malou šanci. Jestli to bude stačit se ale ukáže až při porodu.
Už má 2,8kg,pořád se vrtí a moc se snaží 🙂
Moc děkuju všem co na nás myslí a drží palce.
Vážím si toho!!!

jankapo
8. bře 2008

Ahoj ewuli, to su celkom dobre spravy, tesim sa ze ste to dotiahli tak daleko a verim ze to dobre dopadne aj po porode,ved lekari uz dnes dokazu zazraky, drobcek je urcite velky bojovnik, ked to doteraz nevzdal, ved ma nadhernu vahu... 🙂
Mas moj obdov, ze si si tolko uz vytrpela strachu, drzim palceky nech je to vsekto je len zly sen,snad aspon raz v zivote bude realita lepsia ako dohady....Ti drobci velakrat prekvapili aj najvacsich odbornikov a skeptikov, tak dufam ze to bude aj vas pripad.
Stale na vas myslime. 😵

certica
8. bře 2008

ewuli, drzim vam prstiky, moc 😵

lukajda
8. bře 2008

Ewuli, moc na tebe myslím a držím pěsti, aby všechno dobře dopadlo - maličký je veliký bojovníček 😵 Hodně štěstí tfuj, tfuj, tfuj 🙂

jabber
8. bře 2008

ewuli - moc držím palce! 😵

zuz11
15. dub 2008

majka07 • 1d • Dnes o 08:44
Ráda bych se zeptala, zda se některá z Vás nesetkala nebo neměla těžký oligohydramnion a co je příčinou? Kamarádka je v porodnici, řekli jí tři příčiny, ale prý ani jedna se u ní neprokázala a neví prot to tak je. Tak pokud někdo se z Vás setkal a nebo aj zažil, písněte klidně aj do IP. Děkuju 😉

kachnicka01 • 1d • Dnes o 11:00
Ahojky majko, ja osobne jsem to nastesti nemela, ale byla se mnou holcina v porodnici, co mela malo plodovky. Vubec nevim cim to je, ale rikala, ze treba skoro necitila pohyby a tak. Kazdopadne porodila zdravouckou holcicku.. drzim kamaradce moc moc palecky 🙂 🙂 jinak tak holcina si myslela, ze to je tim, ze ji delali odber plodovky..ale nevim, jsou to jen jeji teorie..

majka07 • 1d • Dnes o 12:01
kachni díky, chcu se za ní dneska stavit, hledala su, ptala se...tak mám pár odpovědí, ale stejně mi to přijde divný, doktoři by měli vědět víc 😒

luciska01 • 10tt • Dnes o 12:33
Ahoj, musím se přidat. Moje mamka prý při porodu mém i bráchy taky neměla skoro žádnou plodovku. Nic jí neprasklo, dokoktoři na to taky koukali jako blázni, kde že ta voda je, ale nikdo jí nic nevysvětlil. Řekli, ať se nestará, hlavně, že má zdravé děti.

majka07 • 1d • Dnes o 12:40
Ještě bych dodala, že kamarádka je v 19 tt, což do porodu ještě daleko ☹ Na konci těhu už jsem se setkala s takovými případy, ale takhle brzy, jsem ještě neslyšela 😔

tribitka • 1d • Dnes o 13:02
majka, moja sestra mala pri prvom bábu mlálo plodovej vody, stále jej bolo menej.... držali ju na infúuiách a liekoch, ale kedže bábu nefungovali obličky, nevytvárala sa jej ani plodová vody.... v 8 mesiaci musela porodiť mrte bábo....
ale príčin môže byť viac, len nie keždý lekár to vie riešiť....

majka07 • 1d • Dnes o 13:18
tribi díky, právě su četla že je více příčin, nechápu, že jí řekli tři příčiny a ani jednu nemá a oni neví 😠

tribitka • 1d • Dnes o 13:22
majka, ja by som odporučila detailné vyšetrenie obličiek bábatka.....

majka07 • 1d • Dnes o 13:28
řeknu jí to, schrańuju všechno 😉 díky

majka07 • 1d • Dnes o 13:30
měli by jí už dělat velký UTZ, když už se blíží k 20tt

tribitka • 1d • Dnes o 13:37
majka, ale to uzv obličiek sa robí na nejakom špeciálnom prístroji, kde sa meria dva dni kolko moču vyprodukujú, a neviem čo všetko ešte... na normálnom klasickom velkom uzv sa tomu asi detailne takto venovať nebudú, ak ich na to neupozorní....

majka07 • 1d • Dnes o 13:46
taky mi to došlo 😒 což tady by musela do Brna. Se jí musím zeptat, zda jí to třeba doktoři nenavrhli, snad přece nemůže být problém jí to zařídit, když je hospitalizována. Nebo to může problém? Neměl by snad....

r.o.s.s.i.b
15. dub 2008

Ahojky,mě na 3D doktorka oznámila,že mám taky málo plodové vody,a je to z malého množství tekutin.Těhotná by měla vypít 2,5L tekutin za den.Tak se snažím víc pít,ale moc to nejde 😢

majka07
15. dub 2008

No tak UTZ v Brně ukázal že kámoška má právě ledviny atd vpořádku 😒 a příčinu stále neví.

coryna
19. dub 2008

Ahoj, sledovala jsem tuto diskuzi, jak to dopadlo s ewuli?

papokorna
21. dub 2008

Ahoj. Jsem ve 31.tt. Minulý týden mi dr. sdělila, že mám málo plodové vody a dneska jsem šla po týdnu na kontrolu. Vody je trošičku víc, ale pořád to není na žádné velké vyskakování. Malá (budeme mít holčičku) má plný močový měchýř a dneska dr. zjistila, že má rozšířenou močovou trubici (asi nebo nějaký přívod či co) a že málo vylučuje. Proto má té vody málo. Mám jít za týden zase na kontrolu a prý kdyby byly dál problémy, tak bych porodila předčasně. Nemáte někdo nějaké bližší informace?

ewuli
autor
31. kvě 2008

Ahojky, tak jsem se Vám všem co nám drželi palce chtěla pochlubit,jak jsme to neuvěřitelně všechno zvládli. Míša je sice hodně nemocný,ale snažím se všechno zvládat.Je to sice péče,jako o 3 mimča najednou,ale důležité je,že to nad očekávání lékařů zvládl.Měsíc jsme po porodu strávili v nemocnici,ale teď dona je všechno mnohem lepší.V albu se můžete mrknout, je úžasnej a dělá nám jenom radost 🙂

certica
31. kvě 2008

ewuli, parada, tesim sa, ze ste to tak zvladli 😵 a gratulujem. misa je krasny, hlavne v tom kociku 😎 . drzim palce, aby sa vam dobre darilo aj dalej 🙂

ewuli
autor
31. kvě 2008

Certica, také moc gratuluji k Martinkovi, je moc krásný!!!

adinam
1. čer 2008

Ewuli gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!!Michal je nádherný,želám Vám veľa zdravíčka energie 🙂 Chodila som tu často pozerať,ako to Vami dopadlo a konečne viem,je to zázrak!Držte sa. 😉

jabber
1. čer 2008

ewuli - tak to je super, moc gratuluju 🙂 , je to rozkošný chlapeček 😉 . Měla jsem z toho nepříjemný pocit, když ses tak dlouho neozývala, ale je jasný, že starostí byla a je spousta. Moc vám držím palce i nadále 🙂

ewuli
autor
2. čer 2008

Moc Všem děkuji 🙂

kada
3. čer 2008

ahoj ewuli tak vidim ze sa mate ok ja uz to mam tiez za sebou strasne sa tesim
maleho si ale nechali v nemocke lebo musi este papat lieciky ale na dalsi tt uz ideme domov
inac sme zdravucky pori si foto pa drzim vam palce 🙂

lukajda
3. čer 2008

Kada, velká gratulace k chlapečkovi 😵 Koukla jsem do alba - je to náááádherný bojovníček 🙂

smejka882
20. říj 2008

ahoj dnes som prisla z ultrazvuku a zistili mi malo plodovej vody som v 36 tt

campi
23. lis 2008

Neni tu někdo nový, kdo má malé množství plodové vody?
Dr. na UTZ řekla, že mám dostatečně pít - co to znamená? Vygooglovala jsem, že pití matky na plodovku vliv nemá, že je to "porucha" v miminku, že mu nemusejí dobře fungovat ledviny nebo močové ústrojí...
Do poradny jdu až ve čtvrtek, tak se tam před tím vyptám, ráda bych slyšela něco pozitivního ještě před tím.

tomina
2. led 2009

ahoj holky, dnes jsem se dozvěděla zprávu, že máme výrazně málo plodové vody, jinak vše v pořádku,ale kdo ví ☹ snad se nemýlí. dělali mi i vyšetření, jestli voda samovolně neodtéka,to se nepotvrdilo,tak mě budou sledovat. vyděsili mě tím, že když se to zhorší, tak mi udělají císařský řez a miminko vyndají. Jsem teprve ve 30.týdnu.To je hodně brzy a miminko není zralé. Dočetla jsem se, že jsou s tím spojené vady páteře a kloubů, jak je dítě omezováno v pohybu a je pořád ve stejné poloze. Také je v poloze koncem pánevním, což je spojitost, miminko se těžko otočí, když je nasuchu.Mám i mensí bříško.jsem z toho taky smutná a mám strach, mluvili i o hospitalizaci a já nemám vše připravené. Nějak jsem s tím nepočítala a těšila se na přirozený porod. A hlavně zdravé miminko!! 🙂

certica
2. led 2009

tomina, tak ja som bola na tom presne ako ty - ten isty tt, poloha KP, mensie brusko, no a malo plodovej... a este k tomu bol krpec trosinku mensi. aj som bola 11 dni hospitalizovana do toho 31tt, inak vsetko ok, skoncili sme cisarskym, ale teda ziadne komplikacie ani zdrav. probelmy, apgar 10:10. akurat odvtedy ubehli 4 roky 😉 .

certica
2. led 2009

este som zabudla, rodila som v 39tt planovane, aj ked o par dni neplanovane kvoli zlym prietokom

tomina
3. led 2009

Certica, jakým způsobem ti těhotenství "udržovali"? Byla jsi doma a chodila jen na kontroly nebo ti dávali léky? Miminko nemělo žádné pokřivení páteře, nožiček? A kolik vážilo, když se narodilo? my máme teprve 1,5kila asi.ty jsi vlastně rodila skoro v termínu.Snad nám to taky dobře dopadne. Mám hodně citelné pohyby, kope hodně a jak se píše, cítím je jakoby nasucho.Už aby to bylo všechno za námi a měli jsme zdravé děťátko 🙂 císaře jsi měla kvuli poloze nebo jen kvuli malému množství vody?

certica
3. led 2009

chodila som akurat castejsie na uzv, mne ta voda trosku "skakala", bolo jej sice menej, ale raz to bolo hranicne mnozstvo, potom zase stredne tazky stupen, potom sa to zase trosku zlepsilo (aj ked to urcenie je viac menej subjektivne). s tou vodou podla mna nikto nic nespravi ani neovplyvni, ale tych par dni, co som lezala na rizikovom mi davali aspon infuzky s glukozou a oxyphillinom (na ten rast plodu, lepsie vyzivovanie). oblicky mal krpec ok, takze u mna islo skor o to, kontrolovat to mnozsto vody a ozvy plodu. inak som sa citila uplne super cele tehu, joj a voda mi tiez neodtekala, proste sa jej tvorilo menej ku koncu asi. maly sa narodil v tom 39tt a miery 3050g/49cm. nozicky sme asi 2 mesiace vzdy pri prebalovani trosku premasirovali, mal trosku nozky dovnutra, ale len jemne, takze cez kotniky sme masirovali a potom aj chodidla. to bola otazka naozaj par minut denne. no ale skor to bolo zapricinene KP polohou, ze naliehal na nozky a mal ich trochu skrutene. a to, ze sa neotocil pravdepodobne zapricinil ten nedostatok vody. a ten cisarsky bol v podstate indikovany aj tou polohou aj nedostatkom vody, ale myslim, ze skor tou polohou a skutocnostou, ze islo o chlapca a bola som prvorodicka.

drzim vam prsty, nech je vsetko v poriadku, co urcite aj bude 🙂

vajli
10. bře 2010

Přečetla jsem si tuto diskusi a přeji moc zdravíčka všem miminkům, která zvládla těžké situace bříšku a ještě i po vykouknutí na svět a všem těhulkám, které mají tyto problémy, aby věřili, že to dobře dopadne, protože opravdu se zázraky dějí a moc bych všem přála, aby vše dobře dopadlo.

Byla jsem ta, pro kterou tu Majka07 zjišťovala podrobnosti ohledně oligohydramnionu. Zjistili mi v 17tt že mám málo plodové vody, nevědělo se proč, měla jsem v té době i výtok, zřejmě to nebyl jen klasický výtok, ale i plodovka, takže v podstatě od této doby jsem měla nějakou dírku, kterou mi plodovka odtíkala 😒 až jsem se dostala v poměrně krátké době k těžkému oligohydramnionu, ležela jsem od té doby v porodnici a čekala jak to všechno dopadne, všichni se tvářili, že moje těhotenství nebude mít dlouhého trvání. Náš bojovník ale vzorně rostl, ledviny mu naštěstí fungovali, takže trošku potřebné vody si tam vytvářel sám a ta zase odtekla, hrozilo, že se mu tam dostane infekce (pravidelně mi brali krev), jednou to bohužel už vypadalo podle výsledků špatně, ale zopakovali se a zázrakem byli zase v pořádku, pak se jim nezdálo něco na ultrazvuku na hlavičce, zase jsme museli na ultrazvuk na genetiku do Brna, tam naštěstí bylo vše dobré, takže jsme to doklepali až do 31tt (nějaký týden předtím jsem už dostala injekcina posílení plic pro miminko), kdy se začal náš prcek chystat samovolně na svět. Narodil se císařským řezem, s váhou 1500g a 39cm, zdravý, jen plíce měl slabé, tak mi ho hned po porodu odvezli do Brna na JIPku, naštěstí vše dopadlo dobře, zázraky se opravdu dějí. A všem moc přeji, aby jim těžké životní situace zázračně dobře dopadly 🙂

sophiejane
25. kvě 2010

holky jsem teprve ve 14tt a zjsitili mi výrazný oligohydramnion, jsem z toho zoufalá, v 10tt mělo mimi kolem se be vody dost...jinak vypadá že prospívá ale zjistili mi to na NT screeningu minulý týden a a ni ho kvůli tomu nemohli změřit, musím tam po 14dnech zase, ale dnes po týdnu je to pořád stejné... jsem už po 2.IVF a zblázním se, jestli o to mimi přijdu 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru