Diazepam v těhotenství, máte zkušenost?

mishha
7. říj 2012

Jsem ve 30tt,užívám tabletu denně diazepamu na zklidnění dělohy,protože jsem již měla pravidelné kontrakce,ale už se toho trochu bojim.Prý je to silné ..návykové..Máte někdo zkušenost?

mamkamarketa
7. říj 2012

@mishha pokud se to zklidnilo diazepam bych vysadila. Nesmi se brat dlouhou dobu a navic je to dost srajda

alejuska
7. říj 2012

diazepam je anxiolytikum, proti úzkosti, ale na zklidnění dělohy? To předepsal lékař? Rozhodně bych v těhotenství neužívala léky bez porady s lékařem, a řádně prostudovala příbalový leták, případně se poradila v lékárně.

mishha
autor
8. říj 2012

Jo předepsal mi to dr.já bych si sama nic nenaordinovala...

adelkav
8. říj 2012

@mishha ahoj, já ho brala od 29.tt asi 4 týdny společně s magnézkem. Naordinovali mi ho v nemocnici, kde jsem byla se zkráceným čípkem. Žádnou závislost jsem na sobě nepozorovala. Od 33.tt těhotenství jsem nic nebrala a nakonec jsem přenášela🙂

sal80
3. lis 2012

@mishha Ahoj. Nevím, zda je to ještě aktuální, ale Diazepam (někdy společně s magnézkem) se podává při zvýšené dráždivosti dělohy. Funguje na uvolnění křečí. Ničeho se neboj, závislost sice vzniká, ale při dlouhodobém užívání. Stejně budeš pod lékařským dohledem... Jen se doporučuje neřídit auto 🙂 Hodně štěstí a těšení se na Ninušku 😵

veronikapodebrady
23. črc 2014

také beru v těhu jsem na začátku dnes jsem se to dověděla a doted denně 10mg tak snad vše bude dobré

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru