Dilatace postranních mozkových komor plodu, o co jde?

Ahojky, prosím o radu. Kamarádka je ve 32 tt a na ultrazvuku jí zjistili, že má miminko zvětšenou jednu mozkovou komoru. Rozmezí má prý být 7 - 8 mm a on má 10 mm. V pátek jde na konziliární UZ a má z toho strach.
Prosím, setkala jste se s tím některá a můžete napsat o co vlastně jde 😞

Děkujeme moc!
ivular
28. srp 2013
@andryskam Zkus se zeptat tady - zdejší maminky by mohly vědět víc: http://www.modrykonik.cz/diskuse/moje-zdravie/h...
Držím pěsti!
andryskamautor
28. srp 2013
@ivular Děkuji, napsala jsem tam a uvidíme.
gitull
11. pro 2013
@andryskam AHojky, jak to prosím kamarádce dopadlo? Srovnalo se to do porodu? Děkuji za odpověď, přeji pěkné vánoce. Gita
andryskamautor
11. pro 2013
@gitull Ano, malý je naprosto v pořádku 🙂 Poslali ji tehdy na to vyšetření do Ostravy a tam jí řekli, že je to v pořádku, prý každý přístroj to měří trochu jinak. A její doktorka zase tvrdila, že tu mozkovou komoru má zvětšenou. Ale nakonec, když se narodil, tak to bylo v pořádku.
gitull
12. pro 2013
Andryskam, MOC Ti děkuju za dobrou zprávu. Ať jste zdravý i nadále, to Vám moc přeju. U naší holčičky je to zatím vlevo normál 6 mm, vpravo 9,4 mm, po přeměření pak nakonec říkal 9 mm a do zprávy napsal do 9 mm. POslal nás do nemocnice na konzoliární UTZ 18. prosince a pak budeme chodit asi každé 3 týdny na kontrolu. Norma je prý do deseti, ale tento doktor má normu do devíti, jak nám sám říkal. Hlavně, aby bylo vše v pořádku, znáš to, člověk se bojí moc, i když všechny ostatní výsledky jsou OK. Hezké vánoce a ať se vám daří! G.

Začni psát odpověď...

Odešli