Dítě je hlavou nahoru. Poraďte cviky, aby se otočilo

trata
20. zář 2007

Ahojky,

jsem v 31 tt a doktor mi dle ultrazvuku zjistil, že je mimi hlavičkou nahoru, ale prý je dost času, může se ještě otočit. Sylšela jsem, že existují nějaké cviky, které otočení pomohou - poradí mi je někdo?

Děkuju moc 🙂 🙂

viona
20. zář 2007

Ahoj Trato,já když jsem chodila na těhotenský cvičení,tak říkali,že chodit doma po čtyřech jako pejsek. Nevim,jestli to opravdu pomáhá,ale za zkoušku nic nedáš 😉

karotky
20. zář 2007

Doporučují se tzv.kočičí hřbety.Klečet na čtyřech a prohýbat záda. 😉

vivian
20. zář 2007

trata: za 2 měsíce se ti může mimi otočit ještě mockrát, imho nemá smysl to teď řešit...

ina.b
21. zář 2007
miquel
21. zář 2007

trata, já jsem mimi otáčela ve 35 tt, bála jsem se CŘ
PA mi radila kočičí hřbet , ne na natažených rukou ale opřít se o lokty , prostě aby byla hlava co nejníž , jak dlouho to vydržíš, někomu se může dělat v téhle pozici zle
mimi jsem sice otočila , ale nakonec jsem stejně rodila cisařem 😅

kalo
21. zář 2007

-Kočičí hřbety,
-v lehu se převalovat z boku na bok,
-setrvat v lehu se zdviženou pánví,
-svíčka o zeď,
-klek a opřít se o lokty-15min.vydržet. Prostě polohy, ve kterých je pánev víš než srdce...
Já cvičila jako Ďas a malá se stejně neotočila...ale určitě to nevzdávat 😉

grainne
4. říj 2007

Kalo: Jak jsi nakonec rodila? Normálně? A jaké to bylo?

Miquel: Proč jsi nakonec šla tím císařem?

miquel
5. říj 2007

grainne, já jsem přenášela 8 dní, porod my nakonec vyvolávali, ale po 17 hodinách jsem se otevřela jen na dva cm pak už se malýmu nedařilo dobře tak my udělali císaře 😝

kalo
5. říj 2007

Grainne: já šla plánovaným císařem. Malá se neotočila, k tomu těhu cukrovka a moje drobná postava..moc rizik pro normální porod... 😒

berynka
7. říj 2007

Ahoj, už jsem to někde psala... 🙂 Ale prďola byla při utz ve 30. tt KP a paní doktorka mi hned sdělovala, že se nic neděje, že se prostě narodí nohama napřed a že ten trochu delší porod zvládnu 😅 . V tu dobu jsem měla každopádně o čem přemýšlet. Ale řekla jsem si, že to tak nenechám! Začala jsem pravidelně během dne dělat kočičí hřbety, když jsem si lehla do postele, tak jsem si polštářem podkládala zadek, hladila si podbřišek, abych mumínka donutila se přetočit a taky ho hodně přemlouvala 🙂 . A výsledek? Ve 36. tt byla hlavičkou dolu. Ale ani dnes netuším, kdy a jak se to stalo. Je ale taky pravda, že někdy děťátko má důvod, proč je hlavičkou nahoru... třeba ta krátká pupeční šňura.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru