Antiparazitní obojek, uškodí mi v těhotenství? 🙂

petta12
25. dub 2018

Ahojte není tady nějaká gynekoložka :D potřebovala bych radu ohledně antiparazitního obojku Scalibor 🙂 obsahuje látku Deltamethrinum 760 mg. a Oxid titaničitý (E171) 285 mg. zda by mi to mohlo nějak v těhotenství uškodit nebo tyhle látky nevadí ? Děkujii ❤

sumitra
25. dub 2018

@petta12 Ahoj, ja tedy nejsem doktor, ale obojek jsem prestala davat, jakmile jsem zjistila, ze jsem tehotna. Je to preci jen chemie a mame psa v byte, tak jsem to pro svuj klid zrusila. Nedavam ani ted, kdyz budou prckovi dva, nechci, aby nam to v byte vypoustelo cokoliv. Da se to zvladnout i bez toho, kdyz jsem vedela, ze budem se psem nekde v lese nebo vysoke trave, tak jsem nastrikala tlapicky a podvozek repelentem pro miminka. Za cele leto mela asi jen 3 klistata.
Pripadne kamaradka dava tu tabletu proti parazitum misto obojku. Ale ja se toho bojim. Tezko nekdo nekdy testoval, jestli to skodi tehotnym.

evee24
25. dub 2018

Já dávala kapičky za krk psum. Jinak by meli klistata porad. Nejsem dr, ale nakazene klíště na psovi me desilo. Když vím následky. Ani me nenapadlo teda nad tímhle přemýšlet. Pokud vím tak je i obojek k malým dětem. Nevím jestli foresto nebo scalibor.

oveckaluky
25. dub 2018

Omlouvám se, ale dotaz mě rozesmál 😀 asi bych se před procházkou venku radši nastříkala repelentem, než si brát obojek 😀
Ba ne teď vážně 😉 myslím, že by vám to ublížit nemělo, že to opravdu jen chrání pejska, těch látek je tam malé množství, které smrdí klíšťatům.

petta12
autor
25. dub 2018

No snama právě pes spí v posteli jinak bych to taky neřešila 🙂 jde mi právě o to že v noci se na mě lepí. Jinak jsem pokaždé měli foresto a bylo mi to jedno teďka jsem koupila ten Scalibor, že by měl byt šetrnější na tohle, ale pořád nad tím dumám jestli jo nebo ne :/
@oveckaluky 😀😀

sviva
25. dub 2018

Záleží, jak jste zvyklí se psem fungovat. Látky obsažené v obojku zdravé určitě nejsou. Pokud máte doma psa gaučáka, co s vámi večer leží na pohovce u televize, spí v posteli a jste s ním stále v kontaktu, je to třeba malé plemeno, které nosíte často v náručí, zato ven do trávy se dostane na procházce kolem bloku, asi bych nedávala a zkusila nějakou alternativu - jdou třeba namíchat i spreje z přírodních silic atd. Obojek ráda právě kvůli jeho obsahu nemám, ale dáváme ho, jinak bychom se s naším psem a režimem uklíšťatovali. Máme munsterlandského ohaře, který doma nikam jinam než po podlaze nejde, ještě do vany, zato stráví velkou část dne, v loukách, polích a lesích takže o klíšťata není i s obojkem nouze.

petta12
autor
25. dub 2018

@sviva No bydlíme v paneláku takže je to gaučák a spí snama v posteli, ale je to Jack russel terier takže když jdeme ven tak chodíme na déle a různě někdy kolem bloků projdeme celou vesnici, ale taky často na pole máme to kolem celé vesnice a tak a hlavně proběhne všude není to pes co chodí po chodníku vedle nohy chodíme bez vodítka pač poslouchá takže projde, kde ji napadne a hlavně naši bydlí v vody takže když jedeme na navštěvu kde protílá celou zahradu několik hodin a oni tam mají klíštata díky vodě takže jsem tak trochu v lese 🙏🙏 proto sem vždycky používala foresto a byli jsme bez klíštat, ael ten sem četla že v těhu a k dětem moc nee, že je lepší ten scalibor, ale přece jenom jsou ty sračky ve všech tak já nevím nechci zase aby pes dostal nějakej bordel z klíštěte, ale ani ohrožovat mimčo v břiše tak řeším co udělat jestli nechat obojek, ale spi snama a nebo zkusit ty přírodní spreje před procházkou

sviva
Autor odpověď smazal
Zobraz
sviva
25. dub 2018

@petta12 upřímně, dceři jsou dva roky a jako riziko pro ní vnímám variantu s obojkem i bez obojku. jsem teď těhotná podruhé a pomazlení se psem se umím vzdát, dítěti to ale vysvětlit nelze...takže den co den u nich k nějakému kontaktu dojde...tudíž nějaké minimum látek z obojku se na ní určitě přenese. v okamžiku, kdy obojek není to u nás bude samé klíště. loni se dokonce stalo, že klíště nasáté odpadlo a dcera byla ten, kdo ho našel první...no když jsem zjistila, co to má v ruce, krve by se ve mě nedořezal. na našem psovi se třeba klíšťata velice dobře drží na srsti, jack má krátkou a hladkou, možná jich tolik nenosí. v každém případě to bude na vašem zvážení na základě zkušenosti. u nás množství klíšťat bylo horší než škodlivé látky v obojku. mazlení se snažím mít pod kontrolou, mytí rukou atd. ale žít život se psem bez kontaktu s ním prostě nejde. u nás tedy i přes škodlivost obojek svůj význam má a kontakt s chemií šetřím jinde. kéž by někdo sestavil žebříček škodlivosti chemických složek různých věcí...sama jsem řešila nejen obojky, ale i jednorázové pleny, kde je dítě první dva roky naložené celým zadkem v chemickém koktejlu non stop, prací prášky, aviváže, prostředky na vytírání podlahy, kosmetika, opalovací krémy, potraviny, plavání v chlorované vodě, očkování...no chci tím říct, že možná jsou ty obojky jen kapkou v moři 😃 s kojením jsem třeba ve velkém přestala používat parfémy , deodoranty a antiperspiranty, pravidelně se malovat, protože jsem dceru pomazlila a ona byla od tvářenky, zvolila jsem látkové pleny atd. ...prostě máme obojek a spořím jinde, kde mi vznikají třeba náročnější podmínky fungování, ale ne riziko nákazy borelii a tak

evee24
25. dub 2018

@petta12 ještě me napadá, co zkusit veterináře pokud máte dobrého. Třeba by něco věděl více. Ale je veterinář a veterinář.

masotri
25. dub 2018

My máme na psovi přírodní antiparazitni obojek Beaphar. Právě kvůli dětem a jako bonus nestojí majlant jako ty ostatní a funguje 😊

lucifffalek
25. dub 2018

Tak to u nas vubec.koupila jsem jednou a pes plny klistat. A uz kupuji jen Scalibor ten nam učinkuje a pes bez klíšťat. A prodavacka rikala ze je vhodny k dětem. Ale děti psa pohladi a jdou si hrat. A psa mame venku a chodime do lesa do poli.

priefi
25. dub 2018

@petta12 vymen obojek za pipetu, kterou mu das rano, aby do vecera zaschla

luccy556
25. dub 2018

@masotri Též používáme a když se mění častěji než udává výrobce, tak funguje u malých plemen dobře. Těm chemickým moc nevěřím, přece jenom je to jed, sice v malých dávkách, ale...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru