Dráždivá děloha. Co to znamená?

sarkal
21. říj 2008

Ahoj holky.Včera jsem byla na monitoru a protože se doktorovi v poledne něco nezdálo,musela jsem večer na přetočení do porodnice.Tam bylo všechno vpořádku a dr. mi dělal i utz,když přišel tak říkal,že už bych mohla rodit,ale jak to poznal to nevím.Ve zprávě jsem měla běžné věci jako tep miminka,jeho váha atd...Ale jednomu nerozumím "dráždivá děloha".Nevíte někdo co to znamená?
Díky moc za odpovědi 🙂

paulito
8. únor 2011

@knobloska Ne řekl mi to sám(já se do průkazky skoro nekoukám, jen co mi řekne on, co je CS jsem zjistila až včera tady od vás 🙂 ..), už v tom dvacátém, že jsem na 3, teď dvakrátza sebou na 4 ☹ Věděla jsem že to není nic odbrého, ale že je to tak špatné, resp. riskantní jsem netušila. No uvidím co miřekne pozítří až tam k němu pojedu a když nic, tak pojedu do nemocnice, alesoň se zeptat, jak říkáš. Čím dýl tam mimísek bude, tím lépe 🙂 Teď se zeptám si úplně blbě, ale můžu se ještě "zavřít"?
@rubika Měla jsem strach aby mi nenadávali na pohotovosti, že jsem hysterka. Vnitřní ultrazvuk mi nedělal, akorát když jsem trochu špinila tak mi dělal ve 23tt normální, jestli se neodděluje děloha, ale to je prý v pořádku, špinila jsem jen dopoledne a opravdu trochu a to prý je proto, že jsem "překrvená". Jinak jak už jsem psala "knoblosce" , tak mi to že se otvírám sám řekl už v tom dvacátém týdnu, volala jsem to tenkrát celá vyděšená příteli, ale říkali jsme si že ví co dělá a kdyby to bylo pšpatně, tak by to přece řešil. Slyšela jsem na něj jen dobré reakce, že je pečlivý... Je otázka zda se to neříká, jen proto, že si zve i bezproblémové pacientky po 14 dnech to bude asi tím, že je to soukromník a má z toho peníze ☹ Řekl, že kdybych měla hodně bolesti, nebo začala krvácet, tak mám ject do nemocnice, nebo k němu domů (má tam soukromou praxi).

hlavinka
8. únor 2011

Paulita: uff, tak jsem vas docetla a je to sila, co vse muze byt. asi bys fakt mela jet do porodky. lepsi si tam tejden polezet, nez pak nedej Boze rodit brzy. Radsi se ale ve ctvrtek na vsechno zeptej a klidne asi zvelicuj, ze Ti je blbe....nic za to nestoji....Tak moc drzim palecky!!!!!

knobloska
8. únor 2011

@paulito no on se tak jistí, až bude malér, tak se ohradí, že ti řekl, že máš jet do nemocnice. Hele mně se nezdá ten tvůj dr, minimálně jestli ti dal mast na infekci, tak jsi jí měla a možná ještě máš, což si každopádně měl potvrdit kontrolním stěrem. Není to fakt sranda.
Jestli se můžeš zavřít nevím, každopádně už to nebude dál pokračovat a můžeš ještě nějakou chvilku vydržet. Hranice přežití je sice 24tt, ale tytoti nemají zrovna dobrý start do života a je škoda tohle způsobit jen proto, že dr něco zanedbal. Ty bolesti opravdu nejsou normální, tohle rozhodně není dráždivá děloha, ale určo kontrakce, takže být tebou, sbalím se a jedu do nemocnice. Nebudeš za hysterku, podle mě s tímto nálezem si spíš budou ťukat na hlavu, proč už tam nejsi dávno. A víš co? I kdyby měli kecy tak co, za svoje dítě jsi zodpovědná jen ty, tak si myslím, že by se to dalo snést.

katana11
8. únor 2011

@rubika ahoj ciatam tvoj prispevok ze si mala taktiez taku drazdivu delohu 😒 pri prvom tehotenstve. Ak sa smiem spytat ako si na tom teraz ked cakas druhe miminko??? Mne tiez velmi haprovala maternica ale ja som bolesti nemala a ani neviem ako a za 5 dni som cipok nemala. Mne sa robily take hrce na brusku a zalievala ma horucava ked mi stvrdlo ☹

paulito
8. únor 2011

To je jasné, jde mi především o mého broučka, když jsem ho viděla na ultrazvuku, jak zývá a dává si ruku před pusu a pak se podrbal na klavičce stejně jako to dělá tatínek, tekly mi slzy. Nikdy jsem s tím doktorem neměla problém. Naštval mě jen jednou, hodně, nebo ne naštval, spíš rozhodil. Na začátku mi vyšli na "hranici" testy a v Gennetu mi doporučili plodovku i přesto, že je prý vše v pořádku. Vyšli dobře, ale vždy v hraničních hodnotách. Můj doktor mi doporučil abych na tu plodovku nechodila, s tím, že je to na mě, je to jen mé rozhodnutí, ale že můžu riskovat miminko a hodnoty jsou v pořádku. Bylo to hrozně těžké rozhodování, zkonzultovala jsem to ještě s jedním kamarádem (spolužák lékař na gynekologii ), ten mi také řekl, že jsou výsledky opravdu v pořádku. Nešla jsem a výsledky ve dvacátém týdnu dopadly na výbornou 🙂 Ale on mě nechal podepsat do karty reverz, že odmítám jít na plodovku a to ještě až po termínu, kdy jsem měla jít. Byla jsem z toho hrozně rozhozená, ale když vyšli další výsledky v pořádku, neřešila jsem to.

katana11
8. únor 2011

@paulito No tak to ma tesi, ze testiky ti takto fajn nakoniec vysli. Hlavne ked pojdes teraz do poradne riadne sa ho poopytaj co a ako. Lebo ja som sa tiez o malinku moc bala bola som zrovna v tvojom tt ked som mala moz zly nalez a lekar mi na rovinu povedal bud alebo.Je to hranicny tyzden kde by to este mimisek nemusel prezit 😢 ale vsetko dobre dopadne treba len pozitivne mysliet a dohovarat malinkemu 🙂

okurkaa
8. únor 2011

Ahoj holky, budte prosim moc opatrne. Ja jsem cekala dvojcatka a uz v 17tt jsem mela cipek 1,5cm a drazdivou delohu. Jela jsem do nemocnice, ta to podcenila a poslala me domu. Cipek se behem tydne zkratil na 4mm. Pak uz nedrzel ani steh a miminka jsem potratila z duvodu zanetu plodovych obalu ve 20tt. Pristi tehu budu mit steh uz od uplneho zacatku a pristny klidovy rezim. Moc drzim vsem palce. 🙂

hlavinka
8. únor 2011

Okurkaa: to mne mrzi, ze to tak dopadlo 😔 Preju Ti hodne stesti a zdravi pri snazilkovani a dalsim tehu! 😵

rubika
8. únor 2011

@katana11 klidně se ptej, druhé těhu je o 100% lepší, bříško tvrdne, ale jen párkrát za den tak nějak v normě, jen jednou za 2 - 3 dny ztvrdně tak že mě poleje horko ale to je úplně zlaté, než co to bývalo. Většinou je to reakce na sex, nebo přetažení organismu. Včera sem byla na kontrole a čípek ukázkový, což sem nesmírně šťastná 😉 .
Měla jsem obavy aby toto těhotenství zase nebylo komplikované a já musela do nemocnice, neumím si představit že bych doma nechala 13ti měsíčního prďolku. Mám pocit, že tím, jak malého chovám a nosím, si to bříško tak jaksi zvyklo na určinou zátěž a hned tak něco ho nerozhodí 🙂

rubika
8. únor 2011

@okurkaa to mě moc mrzí, nechápu jak je s dvojčátkama a čípkem 1,5cm nechali jít domů... Já tam ležela x dnů a to sem měla čípek ve 20tt necelé 3 cm... Snad se vám brzo zadaří...

romcovaklarka
8. únor 2011

Můžu se ještě zeptat - když tady píšete, jak jste měly dlouhý čípek, jak se zkrátil apod. - jak má být vlastně dlouhý? To je u všech stejné? Nebo jak? Já jsem navíc po konizaci, tak ho mám možná kratší sám o sobě...? 😕 V průkazce mám jen napsáno, při kontrole v 20tt, že zkrácení čípku 0%. Ale jak je dlouhý nevím. Vnutila jsem se pro jistotu zítra k doktorce, tak jestli si to mám u ní i zjistit, jak mám ten čípek dlouhý? Děkuju moc

katana11
8. únor 2011

@romcovaklarka No to mas individualne tu dlzku u kazdej zeny. Cervikometriou sa to meria presne vonkajsi aj vnutorny krcok zhruba mava od 5 cm na dol a hranicne je ked ma iba 2,5cm. No a kazdim mesiacom sa krcok ku koncu zacne spotrebovat ale urcite nie je dobre ked niekto ma uz v 25 take hranicne hodnoty 😒 hrozi predcasny porod. No ja som v tomto tt nemala uz ziaden a otvorena som bola na 2cm ☹ . Takze infuzky, lieky, lezanie a neustala hospitalizacia a modlenie sa aby sa cloviecik prv nenarodil.
@rubika a este otazocka pri prvom tehu si mala problem aj s cipkom? kedy sa ti zacal skracovat? aj si sa otvarala? robili ti teraz cerklaz?

romcovaklarka
8. únor 2011

@katana11 Aha, děkuji. Zeptám se na to zítra.

knobloska
8. únor 2011

@romcovaklarka ano, záleží jak která. Já začínala na 31mm a v pohodě. Jestli tě dr hlídá a kontroluje zkracování, nemáš se absolutně čeho bát, když se nezkracuje. A ano, asi ho po konizaci budeš mít kratší, ale to se neděs, hlavní jsou změny.

rubika
8. únor 2011

@katana11 problém byl v tom že tvrdnutí bříška mělo právě vliv na čípek, začlo mi to ve 20tt 2,8-3,1 cm čípek a poloměkký, ve 28 tt už byl jen 1,8cm a zevnitř se otvíral, jak na něj malý tlačil. Ve 33tt 0,7cm a skoro na 2 prsty otevřený. Ve 40tt už čípek skoro žádný a otevřená téměř na 4, ale doklepali jsme to daleko. Cerkláž mi nedělali, bylo mi vysvětleno že už se to v dnešní době moc nepraktikuje a že když tvrdne břicho tak se to nedělá už vůbec, to ale nevím proč, říkal to prostě doktor.

@romcovaklarka pokud pohmatem na prohlídce zjistí že je vše ok, měřit ti ho nebudou, to až když by se jim něco nezdálo. Já ačkoliv sem měla při prvním těhu problémy s čípkem, vždycky mi ho zkontroluje zda je uzavřený a v pořádku ale cervikometrii ani nedělá... Jak píše knobloska není ani tak důležitá celková délka jako to aby se nezačal moc brzo měnit (zkracovat, měknout, otvírat) a to mudr. pozná při běžné prohlídce. Neměj strach 😉

romcovaklarka
8. únor 2011

@rubika Díky 😅 Zítra uvidím...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru