Ductus venosus (zpětný tok krve). Máte s tím zkušenost?

majoslavka
20. zář 2011

Na screeningu mi ve 13.tt u jednoho miminka (čekám dvojčátka) zjistili zpetny tok v a-vlne v ductus venosus. Dost me to vyděsilo, všechny ostatní markery byly v porádku.Prosim, ozvete se, kdo máte nějake zkusenosti, ci informace..nejlepe pozitivni 😉 díky Májoslávka

sandynka
21. zář 2011

Ahojky! Nám na screeningu (12+6tt) zjistili nedomykavost trojcípé chlopně - zpětný tok krve v srdíčku. Ostatní markery v pořádku. Také jsem byla vyděšená. Čekali jsme do 17tt (nevydrželi jsme až do 20tt) a šli jsme opět na vyšetření s tím, že buď se to upraví nebo půjdeme na odběr plodové vody. Spontánně se nám to upravilo, zpětný tok už přítomen nebyl a na vyšetření srdíčka po 20tt se nic nenašlo. Četla jsem také o paní, která to měla stejně s tím tokem v ductus venosus. Takže určitě je tady možnost, že se to samo upraví.

simonaadam
21. led 2018

@majoslavka Dobrý den, mohu se zeptat jak jste dopadla ? Mám ten samý problém a jsem zoufalá . Děkuji moc za odpověď

maggiele
15. únor 2020

@simonaadam a jak jste dopadla vy prosim? Jaam to same nyni... diky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru