Dva dny mě bolí hlava. Nemáte nějaký fígl?

duvi21
25. dub 2014

Je pravda, ze nejsem na bolesti hlavy zvykla, proto me to docela dostalo. Mozna moc nevydrzim, ale nejsem schopna fungovat. V noci jsem nespala, rano jsem utikala pro Paralen, ale protoze se bojim, vzala jsem jen jeden najednou a to vubec nepomaha. Uz jsem z prace (kde jsem se plizila jak lemra) doma, tak jen lezim, piju Magnezku a jsem rozhodnuta na noc vzit dva ty Paraleny. Hlavne me vadi, ze je to uz druhy den a bolest nepolevuje. Maminky, taky se vam to v tehotenstvi stava? Neznate nejaky figl? Muze to patrit k tehotenstvi, nebo se mam radsi zeptat dr., pokud to nepolevi, jestli je vse ok?

marrei
25. dub 2014

Měla jsem to samé, 2 dny bolesti hlavy, Paralen bez účinku, žádná teplota... Na bolest hlavy netrpím... A byl z toho pořádný zánět dutin. takže určitě k doktorce, zvlášť v těhotenství.

duvi21
autor
25. dub 2014

@marrei
Prave mam takovy ten neprijemny tlak za ocima a v dutinach, tak porad smrkam a napařuju se a uleva zadna. Tak je mozne, ze to tam mam nekde az tak zakerne ucpany? Ach jo. Bohuzel je patek, mela jsem jit hned rano k dr., jsem tele. Budu dal napařovat a uvidim, no. Je to teda hnus, vadi mi i tikani hodin. Mela jsem jet na vikend pryc a trcim v posteli. A pripadam si jak fnukna 😨 🙂

martina_z
25. dub 2014

Trpim na migreny a v tehotenstvi tuplem; tyhle prudke zmeny tlaku a pocasi vetsinou zaruci, ze budu nepouzitelna. Figl nemam...normalne mi pomaha Relpax, ale ten ted nesmim. Kdyz me "jen" boli hlava, nekdy pomuze kafe, Cola, neco sladkeho, ale u migreny ani svecena voda. Zrovna pred 14 dny jsem mela vyzivnou migrenu: bolest pulky hlavy, pocit ochrnuti pulky obliceje, bolest za ocima, zablesky, aura, zvraceni...cely den. Nakonec se mi podarilo to zaspat, ale i tak jsem mela cely dalsi den hlavu "obouchanou".

Jo a rekord mam tridenni migrenu - ta me nakonec privedla na neurologii, kde mi pomohli.

leeena_4
25. dub 2014

@duvi21 ahoj, taky na to trpím a už z prvního těhotenství mám osvědčený heřmánkový čaj - jakmile začne bolest hlavy. A pomáhají mi i čínské ušní svíčky - vytáhnou mi z hlavy ten tlak. Jinak na migrénu mi bohužel nepomáhá nic - jen ticho a tma a zkusit zaspat, když to jde. Co někdy taky nejde...

zickemartina
25. dub 2014

@duvi21 - doktor to jisti, hlavnim spoustecem migreny je predevsim dehydratace!!! jako tehotne se ti zvysuje krevni tlak, a mozna ze to telo nezvlada tak rychle jak by potrebovalo - zkus navysit pitny rezim - potom jeste unava, stress, nepravidelne, stravovani, ale urcite se porad s doktorem.
jinak na dutiny je supr takova sprcha na vnitrni miti nosu. urcite se da sehnat v lekarne. nechas si protect z nosu do pusy takovy spec roztok. Jo a muzes jen zavolat na pohotovost, oni ti tam poradi lepe i po telefonu

evelynka25
25. dub 2014

Mne bolela hlava cely 3. mesic tehotenstvi. Na to snad nikdy nezapomenu. Dr. jsem o tom rekla a pry je to normalni. Nic jsem na to nebrala.

duvi21
autor
26. dub 2014

Dekuji vam, holky. nakonec jsem zjistila, ze mam zanet v dutinach, byt jsem mela prazdny nos. Uz mam i zimnici a bylo to cim dal horsi. V lekarne jsem si koupila nejake kapky Sinupret, tak je vyuzivam, homeopaticky spray do nosu, Alpu 🙂 Piju a piju. Spray jsem nastrikala na vatove tycinky, strcila do nosa co nejhloubeji a ted tu sedim s plinkou pod nosem a uz to tece, tak snad to pomuze. Dnes v noci jsem spala lip, i kdyz hlava bolet neprestala. Ale aspon vim, ze az to s pomoci tech tycinek dostaneu ven, melo by byt dobre. Horsi je, kdyz clovek nevi, cim to je a co s tim. Ty migreny, to musi byt bezmoc ☹ @evelynka25 - teda to si neumim predstavit cely mesic, mne staci tohle a jsem totalne nepouzitelna 😉

duvi21
autor
26. dub 2014

Jeeee, tak jsem to napsala, ze to vypada, jako bych pila tu Alpu 😀😀 Piju a piju Magnezku ted 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru