Dvě dělohy. Donosím miminko v pořádku i po operacích?

natalie77
27. bře 2007

Ahoj, prosím, je zde nějaká těhulka, která měla také vývojovou vadu. Měla jsem 2 dělohy, 2 pochvy a 2 děložní čípky, po dvou operacích mi z toho udělali vše po jednom. Jen se chci zeptat, je tu některá těhulka nebo už maminka, která v pořádku donosila miminko i po těchto operacích? Stále mě straší perforací dělohy, mám klidový režim a od cca 28.-30. tt. budu až do porodu ležet v nemocnici. To mi nevadí, jen mě děsí opředstava předčasného porodu nebo ještě hůř protržením dělohy ☹
Děkuju za všechny odpovědi.

kristynaw
27. bře 2007

ahojky,ja mam dve delohy,ale jen jeden cipek a jednu pochvu.operaci jsem nemela a jsem tehu-rizikove, s rizikem potratu a predcasneho porodu.jde o to,aby se dleoha dostatecne zvetsila a mimi dostavalo veskere ziviny. po operaci nevim,je to trochu jiny pripad,ale cetla jsem o tom hodne na www.doktorka.cz jsou tam holky se stejnou diagnozou

natalie77
autor
28. bře 2007

Kristýnko, moc děkuji. Tak držím pěsti, jsou to docela nervy, co? Nejdříve se člověk bojí, aby se mimčo do 112.tt vyvíjelo a pak stres, že potratíš, že se děloha nebude dostatečně zvětšovat. Tak se drž, určitě to dobře dopadne.

kristynaw
28. bře 2007

diky,ty taky,obcs informuj jak se vede!

bufina
31. bře 2007

Ahoj holky, mám taky dvě dělohy a teď jsem v 11tt. Podle doktorky je zatím všechno ok. Od kdy jste zůstali ležet doma? Já zatím chodím do práce. A dostali jste na to něco kromě neschopenky? Třeba nějaký prášky na zvětšování dělohy atd?

natalie77
autor
31. bře 2007

AHoj bufino,
já zůstala doma od 14. tt, ale jen díky tomu, že jsem měla bolesti břicha- tzv. předčasné stahy. Dostala jsem magnezium. Jinak mám mít klidový režim, nic nenosit a v případě, že bych měla bolesti, hned upalovat do nemocnice. Těch prvních 14 dnů jksem ležela a měla nohy nahoře.
Tak mooooc držím pěsti!! Musíme být optimistky 😉 Jsi také po operaci?Hezký víkend a drž se.

bufina
1. dub 2007

Ahoj, na žádné operaci jsem nebyla. A jak ty předčasné stahy vypadaly? Mně občas pobolívá trochu břicho, ale to jsem tu někde v diskuzi četla že je to celkem normální. Tak nevím. Ale docela se bojím aby bylo všechno v pořádku.

natalie77
autor
1. dub 2007

Boles v břiše je normální, ale já měla takové křeče, že jsem nemohla ani chodit, vypadalo to, jako bych měla místo dělohy kámen...jinak píchání, tlačení a bolest je z toho, jak se děloha zvětšuje, vetšinou je to krátkodobá bolest. Pokud to není naprosto neúnosná bolest a nekrvácíš, nemusíš se bát. Držím pěsti 😉

sroubek
19. dub 2007

ahojky,

já mám taky 2 dělohy, 2 čípky a 2 pochvy a snažíme se teď o miminko

no a holky moc vám držím palce...protože, že to všechno krásně jde, je i super zprávička pro mě 🙂 😉

natalie77
autor
21. dub 2007

Ahoj Sroubku,
moooc držím pěsti, je to teda náročný na psychiku, ale člověk musí věřit, že to dobře dopadne. A opravdu dodržovat to, co nařídí doktoři, i když je to teda strašný, ležet, nic nedělat...ale pro mimčo člověk udělá všechno 😉

Mooooc držím pěsti, ať se to co nejdříve podaří, nám to dlouho nešlo, ale kvůli mým špatným hodnotám hormonů, injektce to upravily 🙂 Takže to nebylo vinou vrozené vady.....

Drž se a kdyby něco, klidně napiš do mé IP adresy.

kristynaw
21. dub 2007

holky,me jen rekli,ze je to vysoce rizikovy a mam prijet pokud budu krvacet,zadny klidovy rezim nebo tak☹

natalie77
autor
21. dub 2007

No já taky do 15. tt chodila do práce, takže pokud budeš mít problémy, jinak nemusíš 😉
A jak TI je? jsi v pohodě, co nevolnosti a tak?

kristynaw
21. dub 2007

ja nepracuju,takze to je v pohode. jinak porad mam ruzny krece ale nevolnosti nastesti ne🙂

natalie77
autor
21. kvě 2007

Ahoj Kristýnko, tak jak se Ti vede?
Jak probíhají vyšetření, je všechno v pohodě?
Držím pěsti.

bufina
21. kvě 2007

Ahoj holky, taj jak se vám všem vede? Já jsem v 18tt a zatím je vše v pořádku. Ale volala jsem dnes k doktorce pro výsledky trojitého testu a mám tam ryziko rozštěpové vady. Doktorka mi říkala že to nemusí nic znamenat, že mi to přesně zjistí až na ultrazvuku. Ten mám ale až 12.6., tak se do té doby asi zblázním.

natalie77
autor
21. kvě 2007

Ahoj bufi,
tak to budu moc držet pěsti a jaký poměr rizika Ti řekla? A kolik Ti je?
No mooc držím pěsti, třeba je to falešně pozitivní. Budu na Tebe myslet, pak dej vědět.
No mě se začal zkracovat čípek, tak musím ležet, nohy nahoru a klid na lůžku, takže nic moc, ale lepší než v nemocnici 😉

bufina
21. kvě 2007

Ten poměr rizika zatím nevím, dověděla jsem se to po telefonu dneska a jdu k té doktorce ve středu, tak budu vědět víc. Je mi 24. Ale prostě v klidu mi řekla, že si mám počkat na ten ultrazvuk. Dávej na sebe moc pozor ať vydržíš co nejdýl.

natalie77
autor
21. kvě 2007

Bufi, tak pak dej vědět, budu na Tebe moc myslet!
No já ležím nebo sedím na terase, když je pěkně.... děkuji za každý den, co je mimi v břiše! Kéž by tam vydržel alespoň do toho 34. týdne 🙂 !!

Tak se drž.

bufina
13. čer 2007

Ahoj Natalie, jak je a co mimi, je všechno ok? My jsme byli včera na tom ultrazvuku a je všechno v pořádku, tak se mi strašně ulevilo.

natalie77
autor
13. čer 2007

Ahoj Bufino, no já už jsem objednaná na velký utz ve 30.tt.
zatímklepu všechno v pohodě, jen mi častěji tvrdne břicho, tak mi zvýšili dávku magnezia, ale jinak všechno v pohodě. Tak na sebe dávej pozor.
Mě včera dr. říkala, že ot ještě musíme spolu tak 6-7 týdnů vydržet...že až ve 34. týdnu se mimču dotvoří plíce. Tak dodržuju klidový režim a říkám si, že už je to za pár 😀

JIank chápu, že se Ti ulevilo, já to mám pokaždé, když jdu na cukrovku na velký utz na vyšetření, ne že bych se stresovala, ale uleví se mi 🙂

Tak se drž a zase se ozvi 😉

kristynaw
13. čer 2007

ahoj holky,tak jsem taky mela yltrazvuk a diky Bohu zatim vse vypada dobre,mala je zdrava a leva deloha utlacuje pravou,takze roste tak jak ma🙂 manzel mluvi k male,ze tam musi jeste nejakou dobu vydrzet, vy uz to mate za par🙂

natalie77
autor
14. čer 2007

Kristýnko, tak mooooc držím pěsti 😉
My to taky tak dělali, každý den jsme mimču domlouvali, ať tam zůstane, že mu budu posílat dobroty, jaký bude chtít....
Neboj, do 34. týdne tam mimča zůstanou a pak už mají vyhráno 😉
Zrovna dneska se v srpnovkách narodil chlapeček ve 34. týdnu a je v pohodě.
A holčina ze srpnovek, která má stejný problém, dvě dělohy bez operace je už ve 31.týdnu a všechno vypadá v pohodě 😉
Jen se musíme šetřit, nic netahat a dávat na sebe pozor.

To ještě vydržíme, po tom 20. týdnu už to docela letí 😀 😉

Sice to mám za pár, ale ještě musí vydržet, alespoń 6 týdnů! 😉

kristynaw
25. črc 2007

ahojky,tak jak se vede?

bufina
30. črc 2007

Ahoj holky, jak se vám všem daří? My jsme v pohodě, paní doktorka nám při každé kontrole říká jak všechno hezky roste a pěkně drží, tak su ráda. Teď jsme byli na 3D/4D ultrazvuku, tak máme malou nahranou na DVD, tak na ni skoro každý den koukáme.

natalie77
autor
19. zář 2007

Ahoj holky,
tak máme chlapečka! Do porodnice mě manžel vezl ve 32. týdnu, kdy jsem začala rodit. Hned mě převezli na porodní sál a tam zkoušeli kontrakce po 5. minutách zastavit a píchali mi kortikoidy na vývoj plic malého. Porod zastavili, nechali mě v nemocnici na kapačkách až do porodu....ten oddálili jen o 3 týdny, takže se nám narodil ve 35. tt cisařským řezem zdravý chlapeček s Apgar score 10-10-10. Váha 2590g a 45 cm. Kromě inkubátoru a novorozenecký žloutenky byl v pohodě. A jak se daří Vám? Všem držím pěsti, ať to dobře dopadne a máte zdravá miminka, která v noci spinkají 😉 .

natalie77
autor
19. zář 2007

ještě jsem zapomněla....malý se měl narodit 8.9. a narodil se 8.8. 🙂 😕

kristynaw
19. zář 2007

jeeee naty,gratuluji!!!!!! ja uz byla ve spitale dvakrat,jednou jen 9 hodin, v 25tt,to me hned zastavili a pak ted, 5 dni, 4 dny kontrakce,ktery nesly zastavit,zkouseli vsechno,dali me i ty steroidy na plice male, atd, po 5 dnech kontrakce se snizily,tak jsem doma a klid na luzku,tak uvidime jak dlouho jeste vydrzime

bufina
8. říj 2007

Ahoj Naty, tak to taky moc gratuluju. Naše Nikolka je už taky na světě, narodila se 25.9. císařským řezem v 35+2tt. Vážila 2530g a měřila 47 cm. Apgar skore měla 7 9 10. Museli jí trochu pomoct kyslíkem, ale jen na pár vteřin, pak už krásně křičela. Měla jsem jen epidurál, tak jsem si to aspoň všechno pěkně užila a viděla ji už po pár minutách. V inkubátoru být nemusela, mela jsem ji druhý den už u sebe, ale pak jsme taky dostaly tu blbou žloutenku, tak ji dali pod světlo. A pátý den jsme už mohli jít domů. Tak ať pěkně rostete a přibýváte na váze.

natalie77
autor
23. říj 2007

Ahoj Bufiiiii, moc a moc gratuluji!!! Mám velkou radost! Hlavně, že jste v pohodě a malá se má pěkně k světu 😉 Fakt super! Tak ať Vám dělá jen radost.

Kristýnko, také gratuluji!!! Tak vidíte, všechno dobře dopadlo 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru