EKG. Šelest a špatná funkce srdce. Je to těhotenstvím?

kdaniela
31. kvě 2010

ahoj holky,koukám,že mě podobný příspěvek je z roku 2008,ale pod jiným tématem,tak se chci zeptat,zda někdo neřeší nyní podobný problém...dnes jsem byla na EKG,nějak to prý ujíždělo,tak mi dělaly i poslech plus tep a prý,že mám šelest a srdíčko špatně funguje,že prý to musím mít už od narození atd,nic takového nemám ani jsem nikdy neměla problém a to jsem již byla na operaci s něčím jiným tak předpokládám,že tam by se to také projevilo,nicméně musím na kardiologii,ale tam je to až za 17 dní,tak jsem trochu vyklepaná,aby to bylo ok,při objednávání na kardio mi sice pan doktor řekl něco jako,že to v těhu je někdy celkem normální,paní doktorka na EKG se zase tvářila,že je to problém a normální to není plus,že to nemůže být těhotenstvím,tak jsem trochu vystrašená,neměly jste někdo v těhu taky takový problém?díky moc

kopa
31. kvě 2010

Kdanielo,
já byla taky na kardiologii.Já mám problém,z vysokým tlakem(spíše syndrom bílého pláště) 😅 Prostě at jdu jakémukoliv doktorovi,vždy se mi zvedne tlak od 130-160/80-100.Při první návštěvě mi natočili Ekg a doktor poslouchal srdíčko.Také mi bylo sděleno,že mám šelest na srdci,prý to může být jen těhotenstvím 😕 jak se ti hromadí myslím krev a tím že tam máme mimčo.Prý po těhotenství to zmizí.Tak jsem dostala Holter na 24hodin,to mi měřilo tlak každou půl hodinu.Potom jsem šla na Echo srdce(což byl podrobný UTZ)to si myslím,že ti budou určitě dělat a tam doktor zkoumal srdce asi půl hodiny.Poté řekl,že je vše v pořádku.Dneska jsem měla mít normální kontrolu,ale dostala jsem ještě Ekg Holter opět na 24hodin.Tak mám na sobě 4 elektrody 😀 no fakt krasavice 😀 😝 Více bych asi věřila doktorovi,ten je na to odborník.Mě Ekg měřila sestřička a nic mi ani neřekla.

kdaniela
autor
31. kvě 2010

@kopa ahoj,díky za rychlou odpověď,no já to mám s tím tlakem podobně,až na 4.prohlídce,když už jsem je varovala předem a byla s tim smířená,tak mi vyšel ukázkový,spíše nižší-tak to normálně i mám 🙂 mě to EKG vykolejilo,bylo mi řečeno,že je to blbý a i se na mě paní doktorka koukala stylem,že tohle je od narození a že to určitě mamce pediatři řekli,když jsem se narodila,ale vážně nic takového nemám a nikdy jsem neměla,ale nějak mi to nevěřila,taky jsem jí řekla,že bývám u doktorů vyklepaná,tak zda to není z toho -prý ne,prý ani tím těhu by to být nemělo a ať se objednám na kardio prvně na echo,pan doktor mi v rychlosti při objednávání řekl,že to někdy v těhu bývá,ale také dodal EKG máte v pořádku,že?tak řikám,že právě ne,proto se tam mám objednat,tak jsem trochu vystrašená a nevim komu čemu věřit,spíš jemu podle chování,ale stejně má člověk brouka v hlavě,šla jsem tam s tím,že si jdu vlastně jen pro další razítko-v pořádku splněno....

kopa
31. kvě 2010

@kdaniela Určitě je to normální,že máme obavy 😉 Já jsem taky zvědavá co se se mnou bude dít 😅 Snaž se být v klidu,to Echo srdce vše ukáže!!!!Kdyby jsi to měla od narození,tak by ti asi na to přišli né?Já teda byla několikrát na Ekg v průběhu několika let.

kdaniela
autor
1. čer 2010

@kopa no já toho včera měla víc najednou ohledně doktorů,tak mě to nějak zmohlo už i to co mě čeká,hlavně to Ekg jsem absolutně nečekala,že by mohlo být jiný než dobrý,v klidu asi moc nebudu,už vidim jak až přijdu na kardio,tak budu vyklepaná ještě víc a podle toho to bude vypadat,právě,ale doktorka se tvářila jak když to musim vědět a mám to...příjemná zrovna nebyla,mě Ekg nedělali nikdy,ale byla jsem na operaci a tam si myslím,že kdybych něco takovýho měla od narození,tak se to projeví,brala bych to,že to souvisí s těhu a taky s tim,že zrovna klidný ho nemám,těhu mám celkem stresový ač se snažim o opak,ale ta doktorka mě svýma výrokama tak rozhodila,že už nevim co si myslet,tak držim palečky ať jsi hlavně ok 🙂 mě nejvíc štvou ty čekací doby,to je na tom nejhorší a mě osobně to na klidu nepřidá,právě naopak

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru