• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Epilepsie v těhotenství, máte zkušenost?

11. prosince 2016 
Ahojky, hledala jsem tady podobnou diskuzi, ale našla jsem jen téma epilepsie u dětí, takže bych ráda založila tuhle: Máte některá zkušenost s epilepsií v těhotenství? Upravili vám léky? Jak reagovalo tělo? ...
Jsem v 8tt a samozřejmě docházím na neurologii, ale bohužel mám Dr. Suveréna, co je nad věcí (a hlavně nad tou mojí), a na mé vystrašené otázky odpovídá s ironickým úšklebkem. Toho tu ale neřešíme, takže budu moc vděčná za jakékoli vaše postřehy a zkušenosti.
14. říj 2013 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamilka007 Ahoj, zrovna hledám stejné téma a taky vidím jen témata dětské epi. Mám taky tuhle "kámošku" - nějak se ke mně přifařila ve 13 a už jsem se jí nezbavila... byl to boj, ale jsem teď více méně bez problémů. Povolení na těhotnění jsem od neurologa dostala až letos v dubnu a už čekáme. Léky se mi snažil upravovat už delší dobu - ani ne kvuli těhu, ale hlavně kvůli játrům - a jsem na tom teď tak, že beru 150 mg valproátu ráno a 250 mg večer... s tím, že je to už spíš jen placebo, protože mám hladiny už dlouho pod účinnou normou....prej to mrně nijak neohrozí a ani snížení večerní dávky na 150 "by neměl být problém" - cituji:slight_smile: ale jak řikáš, pan doktor je trošku nad věcí, ale věřím mu, že za roky jeho praxe má opravdu mraky zkušeností. Říkal mi, že viděl daleko vyšší dávky valproátu a dokonce i kombinaci třeba dvou antiepileptik a narodily se zdravé děti. Jinak doporučju probrouzdat i diskuse přes google - co jsem tam četla, mě docela uklidnilo. Těhulky třeba během těhotenství měnily léčbu 3x kvůli záchvatům a mrňous se narodil zdravý, bez problémů, takže tím se hodně často uklidňuju:slight_smile:
6. pro 2013 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@rousse Tak já to mám teprve rok po nečekaným grand mal ve spánku, beru Lamotrigin jen 50-0-50. Zrovna před týdnem jsem byla v poradně a testy taky ukázaly, že hladina léku je skoro neznatelná, takže po šestinedělí, až se mi tělo zklidní a budu pořád bez záchvatu i absencí, vysadíme je úplně. U mě byl z těhu nervózní vlastně jen doktor, co mi dělal NT screening a já se mu o tom mezi řečí zmínila. Jinak všichni tvrdí, že no problem. Tak taky doufám. :slight_smile:
7. pro 2013 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamilka007 ha tak to jsi houby epileptička :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ne sranda... chápu, že i to je hodně nepříjemné - kor ještě v souvislosti s těhotenstvím. K záchvatu a tím pádem nálepky "epileptik" můžeš přijít jak slepý k houslím, ale té nálepky a léků se zbavovat, to je fakt běh na dlouhou trať :slight_smile: pokud ale máš tak nízké dávky, tak se určitě opravdu nemáš čeho bát:slight_smile: hlavně, aby vše proběhlo OK - a to, když budeš v klidu, tak určitě proběhne :wink:
8. pro 2013 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím,hledala jsem neco o epilepsii a tehotenstvi a narazila jsem na vás. Snad tu bude někdo aktuální. Mam epi od r.2005 a ted cekam mimco. Byla uz jsem bez záchvatu,bohuzel teď v sobotu sem jeden měla. Podle muze to bylo krátké( tak 2min),ale mám strach zda to neublížilo mimcu. Má s tim někdo zkušenosti. O mimco se snažíme už dlouho a nechceme o něj přijít :cry:
22. srp 2016 ve 12:44  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017 (40. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, také plánuji těhotenství :slight_smile: a chtěla jsem se zeptat chodili jste předtím s partnerem do nějaké epileptické poradny? Doktorka mi říkala, že to musí být plánované těhotenství aspoň 3 měsíce dopředu a, že musím brát kyselinu listovou, že to prý snižuje šanci na postižení u miminka. Jak jste to měli vy? :slight_smile:
8. pro 2016 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sjuzn94 ahoj,je lepší těhotenství plánovat. A brát tu kyselinu listovou( tu musim jíst i během celého těhotenství. Jinak jsme do žádné epi poradny nechodili. Jen musím na klasické kontroly. A pak je samozřejmostí jít na genetiku( odle které je vše zatim v pořádku). Máme posledních pár týdnů do porodu a už se moc těšíme. Budem držet palečky,aby Vám vše dobře dopadlo :slight_smile:
9. pro 2016 ve 21:21  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017 (40. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to Vám gratuluju ať je miminko zdravé :slight_smile: a jak dlouho dopředu jste plánovali těhotenství?:slight_smile:
10. pro 2016 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sjuzn94 těhotenství jsme plánovali cca rok,ale kyselinu listovou jsem začala jíst až když jsem otěhotněla. :slight_smile:
10. pro 2016 v 17:37  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017 (40. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju :slight_smile: někde jsem totiž četla, že s epilepsií se plánuje těhotenství tak 3 měsíce dopředu tak abych věděla přesně :slight_smile:
10. pro 2016 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sjuzn94 ono taky prý dost záleží jak ,,silnou" epilepsii máš. A jinak nemáš zač :slight_smile:
11. pro 2016 ve 03:26  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017 (40. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek