Existuje na těhotenské nevolnosti nějaký lék na předpis?

marca22
13. lis 2011

Ahoj,jsem v 10. týdnu těhu s dvojčátky a už asi 3 týdny mám problém s nevolnostmi,někdy je mi líp,někdy je to ale děs a hrůza,zvracím od rána do večera a nejsem schopná nic pozřít,musím být i dehydrovaná,třeba dnes jsem kvůli zvracení dostala do sebe tak maximálně 1a půl litru tekutin,víc prostě nejde,okamžitě to jde ven,problém je i v tom že beru dost léků na udržení těhu. Při poslední návštěvě v CAru jsem tento problém doktorce popisovala a ptala se jí přímo jestli by nebylo možné něco na předpis proti tomu,ona mi ale řekla že nic neexistuje,ale když mi scháněl manžel v lékárně alespoň zázvorový čaj,který už mi také nezabírá,řekli mu že na předpis léky existují,tak jak to je? Opravdu trpím,jsem zesláblá,nemůžu se pořádně najíst,napít a hlavně mám strach o miminka ☹

dibelka7
13. lis 2011

Ahoj,existuje. Já trpěla v těhotenství dost velkémi nevolnostmi. Sice jsi bohužel nepamatuji na název,ale měla jsem čípky na těhotenské nevolnosti...na předpis dr.

vafle
13. lis 2011

čípky se jmenují torecan ale moc by se v těhu neměly...já si vzala za celé těhotenství dva když jsem potřebovala být v práci v plném nasazení...jiank jsem prozvracela 4 měsíce pak se to samo výrazně zlepšilo....měla jsem dokonce natažený sval ze zvracení ale nic mi nepomáhalo..v době kdy jsem nohla jíst nic tak mi pomáhala zmrzlina...zchladí žaludek který pak nemá tak prudké reakce a je to aspoň nějaká energie a tekutina.....a taký zázvorové lízatka...hlavně v autě nebo autobuse.......chce to prostě přežít a věřit že to jednou skončí

jabluncanka
13. lis 2011

Homeopatika Sepie 15CH a vyšší...

anty
13. lis 2011

já mám taky mimi po umělém a trpěla jsem stejně jako ty, hrůza a nepomohlo prostě nic zvracela jsem ráno večer skoro pořád. Čípky mi nepomáhaly jmenují se Torecan. Mě nakonec hospitalizovali, byla jsem na kapačkách, pomohlo mi to celkem.Byla jsem tam týden.

marketka.27
14. lis 2011

Dr. mi napsal čípky Torecan, ale nepomáhaly vůbec, takže jsem je už dál nebrala. Dost se tomu divil, prý běžně zabírají, tak za pokus to asi stojí.

monika6e
14. lis 2011

nechci strašit, ale mě nepomáhalo absolutně nic. U prvního těhu jsem pět měsíců komplet prozvracela. U druhýho to bylo lepší a nevolnosti kratší, ale taky nic moc. Můžeš ještě vyzkoušet lízátka proti nevolnosti. Ty teda ani na mě moc nezabíraly, ale každá jsme jiná, že? Mají je v lékárně...

anehap
15. lis 2011

taky mi nepomáhalo nic - od 6tt do 10tt jsem zvacela od rána do večera, neudržela jsem v sobě nic, ani vodu. Nepomáhalo nic - homeopatika, zázvorový lízátka, atd. Nakonec jsem v 10tt skončila v nemocnici na kapačkách, byla jsem dehydr., potom mi bylo konečně líp, ale dostala jsem po propuštění prášky Torecan a ty jsem brala dvakrát denně asi 14 dnů, jinak bych nepřibrala nic, do té doby jsem dost shodila. Byla jsem hodně slabá a při dalším hubnutí by prý už bylo ohrožené mimi, tak ty prášky byly nutné. A po 12 tt konečně konec nevolnosti a zvracení... 🙂

aaadus
15. lis 2011

Nejdříve jsem brala homeopatika ipecacuanha 9ch a colchicum autumnale 5ch. Předepsal mi je můj obvodní lékař, který se homeopatií zabývá na základě popisu jaké nevolnosti mě trápí, kdy je to nejhorší atd. Ty zabíraly asi 3 dny. Potom mi bylo špatně natolik, že jsem 4 dny jenom zvracela (to jsem byla v 9tt) a nakonec skončila na kapačkách. Dávali mi Torecan - nejdříve do žíly, potom čípky. Ty jsem brala i po propuštění z nemocnice. Zvracení ve velkém se znovu vrátilo ve 12tt a já znovu šupajdila do nemocnice na kapačky - opět Torecan do žíly a pak čípky. A myslím, že to miminku neublížilo 🙂

petrushka32
15. lis 2011

Tak pokud už jsi vyzkooušela "osvědčené rady", jako snídat v posteli, po malých dávkách jíst pravidelně, zázvor , lízatka atd. Tak to jedině vydržet. Já jsem zvracela od 7-18 týdne. Od rána do večera, někdy i v noci, někdy jsem snědla rohlík a plátek chleba za celý den, pila jsem vodu,ale taky málo, i ta šla ven, pak jsem zkusila Nutridrinky, ale taky to nepomáhalo, zhubla jsem šest kilo, celou dobu jsem byla o vodě o rohlíkách a v 18 tt jako kdyby někdo mávnul proutkem a dost. Nepomohly ani Torecanové čípky, ani léky na zvracení , jako takové...Tak přeju at ti to skončí v tom slavném "12"tt🙂

kamilka16
3. kvě 2013

Ahoj, prozvracela jsem 4 měsíce a už jsem si myslela, že to nikdy neskončí.... naštěstí skončilo 🙂 je to strašné trápení, ale musíš to prostě vydržet. Obrnit se trpělivostí a věřit, že to přejde. O miminka se neboj, zvládnou to. Mě pomohly také jen ty homeopatika, Sepie a Arsen. Album, ale dala mi je kamarádka a nevím, jestli se jen takhle podle rady dají předat dál... Sestra u doktora mi řekla jen to, abych hodně pila (když jsem vypila víc než 2 dcl naráz, šlo to ven), takže po malých dávkách, a zkusit do sebe dostat vit. B. Jestli bereš hodně léků na udržení, už bych nic dalšího chemického nezkoušela. Vydrž!!!!!!! Hodně zdaru 🙂

jennyska
3. únor 2014

AHoj @kamilka16 @petrushka32 @aaadus @anehap @monika6e @marketa.27 @anty @jabluncanka @vafle @dibelka7 @marca22 a ostatní těhulky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Nevolnostmi do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/nevolnost/ pomůžete ostatním těhulkám, které to právě řeší a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Co Vám pomohlo? Jaký měla nevolnost průběh? Co jste na vyzkoušely? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

adik1988
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenickalenickalenicka
20. črc 2015

Děvčata, já zvracela 3 měsíce v kuse, ve dne v noci, neudržela jsem v sobě ani vodu a lítala po nemocích na infuze. Pak jsem z toho dostala šílené deprese, takže jsem od rána do večera prakticky jen brečela. Bylo to nejhorší období mého života. Po porodu jsem pak ještě měla laktační psychozu, ale ta se antidepresivama zaléčila poměrně rychle. Dost mě to všechno ovlivnilo v rozhodnutí mít další dítě. Další už nechci. Ale jen kvůli tomu co jsem v těhotenství zažila. Torecanové čípky nepomáhali vůbec, deprese v těhotenství se kvůli miminku léčit nedá. Kdyby byl nějaký lék na těhotenské zvracení, který by zaručeně pomáhal, chtěla bych další dítě určitě. Ale může na to zvracení vůbec lék být? Doktorka mi říkala, že je to kvůli hormonům a ty jsou spojené s miminkem, které v bříšku je.

jananana25
2. bře 2016

Ahoj ženy, jsem v 9tt a prvních 14 dní bylo hrozný, nezvracela jsem ani jednou, ale mám stavy, že mi vadí i pach aviváže nebo pach jídla a motá se mi hlava, na nízký tlak jsem trpěla vždycky, ale teď je to ještě víc, když jdu s prvním synem do školky tak nikdy nevím jestli dojdu v pohodě domů. Bolí mě i hodně břicho. První těhu bylo úplně v pořádku tak teď si to vybírá svou daň.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru