Falešně pozitivní test na syfilis v těhotenství

hondashi
6. kvě 2012

Ahoj holky, již 2 x za sebou mi vyšel falešně pozitivní test na syfilis. Gynekolog mě poslal na vyšetření do nemocnice, kde jsem opět podstoupila odběr krve i s přítelem. Jemu vyšel negativní a mě vyšel stejně a zbývající test bude hotový zítra. Primářka mě prohlédla a nemám a nikdy jsem něměla, žádné příznaky této nemoci. Spím pouze s přítelem a s bývalým přítelem jsem spala naposledy cca před 3,5 roky.Tak nevím co to znamená. Jak můžu být nemocná. Má s tím některá z vás zkušenost? Děkuju, moc mi to pomůže.

slunecnice209
6. kvě 2012

Já bych se nebála, udělali ti specifičtější testy a uvidíš že to bude OK. Může se stát, že je tento test pozitivní, ale to ještě neznamená, že máš syfilis. Nejde o „chybu laboratoře“, ale o to, že žádný test není zcela dokonalý, může jít o autoimunitní onemocnění, nebo onemocnění dýchacích cest, případně boreliózu (ta se podobá původci syfilis), prostě tento test je takové síto a dále se výsledek potvrzuje. A v těhotenství se to docela často stává, že je tento test falešně pozitivní 😉 .

pet.s
6. kvě 2012

Mně zase zjistili pozitovní test v těhu na žloutenku typu B.Byla jsme vyděšená(protože i někdo říkal, že je to pohlavní nemoc, nemoc feťáků.no prostě samé lepší věci). Pak jsme se s obvodním dopátrali, že jsem byla v 21 letech před nástupem do dětského domova oočkována na všechno možné i na tohle. Proto v sobě mám protilátky.
Já myslím, že si se třebas někde mohla s tou nemocí setkat. (třebas bývalý přítel, nebo jeho nějaká předchozí či bokovka) a proto máš v sobě protilátky.

hondashi
autor
6. kvě 2012

Děkuji moc, jsem prostě vystresovaná, protože výsledky se táhnou už měsíc a půl a nikdo mi nic pořádného neřekne.

hondashi
autor
6. kvě 2012

Ahoj holky, již 2 x za sebou mi vyšel falešně pozitivní test na syfilis. Gynekolog mě poslal na vyšetření do nemocnice, kde jsem opět podstoupila odběr krve i s přítelem. Jemu vyšel negativní a mě vyšel stejně a zbývající test bude hotový zítra. Primářka mě prohlédla a nemám a nikdy jsem něměla, žádné příznaky této nemoci. Spím pouze s přítelem a s bývalým přítelem jsem spala naposledy cca před 3,5 roky.Tak nevím co to znamená. Jak můžu být nemocná. Má s tím některá z vás zkušenost? Děkuju, moc mi to pomůže

humpio
18. čer 2015

Taky sem byla mimo když mi vyšel první test pozitivní ..nechápala jsem ..Druhý už ale vyšel v pořádku.

paula22011982
4. bře 2016

Ahoj holky dnes jsem obdržela odběr krve první z nemocnice a vyšly pozitivně. Prosím vás jsem z toho abnormal mimo. Nechápu kdy a kde se to mohlo stát. Čekám miminko a strašně se bojim. Vždy jsem měla odpovědnost co se výběru partnerů týče. A nikdy jsem neměla žádné příznaky. Pravidelně chodím na gynekologii a testy na krev kvůli studování na zdravku jsem absolvovala před 8 měsíci. Nevím kde se stal problém a je mi pod psa.

paula22011982
4. bře 2016

Hanih děkuji za tvůj like , velice chytrý!

3d
24. říj 2016

Akoj Paula. Prosim ta ako ti to dopadlo s tymi testami? Mne vysiel pozitivny test tiez. Ja som bola som v 9 tt ale bohuzial mala som Missee abort v 7 tyzdni. Ako pises na zaciatku ty aj ja som vystresovana a nikdy som nemohlo sa nakazat touto chrobou aspon si to myslim. Co ti nakoniec povedali? Ako ti to vysvetlili? Zistili ti nieco ine? Podla fotky vidim ze uz mas krasne babatko. Gratulujem.

paula22011982
25. říj 2016

Ahoj 3d děkuji pěkně 😊, je to zlatíčko a dělá mi radost.
To je mi moc líto kvůli tvému samovolnému potratu 😢 ale neves hlavu a nevzdavejse prosím tě , stojí to za to!!! A ani z testu se nestresuj. Samozřejmě když se něco takového dozvíš, hrůza, chápu, mě nebylo jinak ale naštěstí bylo vše ok 😄. Oni po tomhle testu , dělají ještě test podrobnější kde se to vidí speciálně právě jen na syfilis, a až tam víš zda jo či ne 😤 někdy máš v sobě víry či bakterie a test vyjde různě. Takže první výsledky nic neznamenají 🍀
Přeji ti hodně štěstí a hlavu nahoru 😇

dana3d
25. říj 2016

Ďakujem veľmi pekne za povzbudenie Paulinka. Asi to bude nejakým vírusom, boli vtedy všetci okolo chorí a možno aj embryjko to schytalo. Áno čakám ešte na potvrdenie tých ďalších testov, aj doktor vravel že sa nemám stresovať, no ale je to také divné.... Prajem ti veľa šťastia a maminkovských radostí 🙂

paula22011982
25. říj 2016

@dana3d děkuji pěkně 😚

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru