Fraxiparine v těhotenství, píchate taky někdo?

vodvarkova
6. srp 2013

Jsem v 19.týdnu těhotenství, mám Leidenskou mutaci v heterozygot.stavu a MTHFR v heterozygot.stavu.
Přidá se ke mě někdo s kým bych mohla probírat podrobnosti okolo tohoto problému. Díky

evikmi
1. říj 2013

@lucies25 zkus místo Femibionu koupit "Chytré miminko" ..ano fakt se to tak jmenuje... je to to samé, jen česká výroba a o nějakou tu kačku levnější...ale teda ne v každé lékarně to mají. u nás to mají jen v jedné a gyndař to prodává v ordinaci 😉

luckaamilan
1. říj 2013

@evikmi
no tak mi to povedala moja gyn, že na hematoogii s tým robia caviky, bo je to drahe. ale viac neviem. mne i kamoške to predpísali.
teda mas toho za sebou hodne. ach jo. je to fakt divne na tom svete zariadene.

lucies25
1. říj 2013

Je to hodne nespravedlivy,jako vsechno v zivote,takze uz by me to nemelo rozhodit,ale stejne me to vzdycky dostane!!!A taky nastve!!

lucies25
1. říj 2013

@evikmi Diky,o Chytrem miminku uz jsem slysela,zkusim se na to zeptat,az dojde Pregnium.

evikmi
1. říj 2013

@luckaamilan to mi povídej, je to na hovno - pardon 😉

lucies25
4. říj 2013

@evikmi @luckaamilan Ahoj holky,jak se vam dari?

evikmi
5. říj 2013

@lucies25 ahojky, no já jsem zatím v pohodě, kontrol ve středu, tak uvidím... jinak taky bojujete s každou injekcí? já to prostě nemůžu tak šíleným způsobem do sebe vrazit jak b to udělala sestřička, takže je to vždy na pět-deset minut ... navíc po každé injekci mě svědí břicho :-/ ale zas na druhou stranu, ted poprvé se mi nedělají tak šílené modřiny jako vždycky 😉

lucies25
5. říj 2013

@evikmi Ahoj,to ti budu ve stredu drzet palce! Taky ty injekce moc nedavam,od mala se bojim jehel,modrinu mam obcas,spis je mi trochu mdlo,musim potom chvili lezet,ale to je psychycky.No,musime si zvyknout...

cabalkova
5. říj 2013

@evikmi Ja to mam paradoxne cim dal horsi, zpočátku jsem pichala uplne v pohode a ted se musim ke každému bodnuti dlouze premlouvat, uz me to fakt nebavi, a mnohdy trefim nejaky blby místo, takze pak vytahnu a bodam na několikrát, no nic moc prijemnyho. Ale musíme, no.

luckaamilan
5. říj 2013

ahoj holky,
ja to už berem ako samozrejmost, picha mi to manžel každé ráno. Včera to bolelo jak cert, dnes vobec.... esteže mam tak obrovske zasoby tuku 🙂
ja mam kontrolu až o týžden.
Máte gyn každé 2 týždne?
Mohlo by to byt každý týžden.

lucies25
5. říj 2013

@luckaamilan Ja bych chodila klidne denne :D KO mam 16.10.,po 2 tydnech,uz se nemuzu dockat.Nejradsi bych si ten ultrazvuk poridila domu :D

evikmi
5. říj 2013

@luckaamilan no já mám kontrolu právě ted po týdnu na gyndě, uvidíme jakej bude pokrok u prcka ☹ docela se bojím,ale zas na druhou stranu je tohle nejdřívější doba, co jsem si kdy píchala a začala brát utrouš(kterej jsem si teda začla zobat hned, co jsem měla pozitivní test, protože jsem ho měla doma 😉 )
@cabalkova a že by píchal injekce manžel i u nás? ha, poprvé když jsem je dostala, tak mi to sliboval. pak jsem nachystala injekci a když ji manžel viděl, měl moc práce v dílně a přišel zpátky až za dvě hodiny 😀 posera 😀 ale já se taky strašně bojím jehel,ale vím,že to je prostě nutný zlo
@lucies25 mdlo mi fakt z toho není,jen to štipká občas

lucies25
5. říj 2013

@evikmi Urcite to bude dobry! Delas pro to tolik,tak to uz musi vyjit. Me ke mdlo kdyz vidim tu jehlu,primo z toho fraxiku ne...jen nesnasim injekce...taky to obcas stipe,ale to mi nevadi...

cabalkova
6. říj 2013

@luckaamilan
@lucies25 Ja chodila na uplnem zacatku na kontroly co tyden, pak jsem sla po ctrnacti dnech a ted si me dr objednala az po trech nedelich, takze jdu 15. rijna. Taky bych byla klidnejsi, kdybych u ni byla casteji, ale i tak mi venuje nadstandardni peci, tak mi bylo blby se tam nutit dřív, když vim, ze toho patnáctého mi stejne bude muset delat odbery na NT a ty první tehu nabery... tak jsem se rozhodla, ze je vse ok a proste se snazim moc si nepripoustet jinou variantu. To nejkritictejsi obdobi bychom měli mit pomalu za sebou, zadne obtize nemam, blbe mi je... tak co ještě...

lucies25
6. říj 2013

@cabalkova No,uz aby jsme mely za sebou ukoncenej 12tt...

cabalkova
6. říj 2013

@lucies25 Presne, to je takova magicka hranice, vid? 🙂

lupmice88
6. říj 2013

Ahoj maminy mam na vas prosbu brala jsem warfarin a otehotnela jsem,takze do nejakeho 6 tydne jsem ho brala j mam strach aby to nejak miminku neublizilo.nemate nekdo nejake zkusenosti? :(

luckaamilan
8. říj 2013

@cabalkova
ahojky, ja si taky platím nadstandard, tak uvidim za jak dlho ma objedna nabuduce, pocitam, že tak co 2 týždne.
Gyn mi hovorila, že ultrazvuk je bezpečný, že ona si ho delala neustale....

melis7
8. říj 2013

@lupmice88 Kdyby bylo miminko nejak ohrozene,tak by te asi gynekolog poslal na genetickou konzultaci a nejakej podrobnejsi ultrazvuk.Zkus se s nim na te genetice domluvit.Myslim,ze kdyz je to na uplnem zacatku,tak by to tak vadit nemelo.

lucies25
8. říj 2013

@luckaamilan Ahojky,jak se ti vede? Ty si platis za nadstandartni kontroly? Ja chodim taky po 14 dnech a neplatim nic...

luckaamilan
9. říj 2013

@lucies25
ahojky, mame sa dobre, dakujem za opýtanie.A ako sa máte a cítite vy?
Práve hladám na nete jak spat, bo už ma to na brišku tlačí.
Možem sa opýtat píchaš fraxi presne po 24 hod? Bo mi to píchame ráno a proste niekedy manžel musi skor do prace, napr. dnes už o 7 hod, a cez víkend vstávame okolo 9 hod, tak je to plus minus 2 hod.... 😒
jj platím nadstandard, ale su v tom i ine sluzby, nie len prehliadky, napr. mobil, možnost volat kedykolvek 24/7, nečakam v čekarni, pritomnost pri porode...som s tým moc spokojná.

lucies25
9. říj 2013

@luckaamilan Ahoj,my se mame taky dobre,az na nevolnosti se citim fajn.Ja si picham sama,tak se snazim po 24 h,vzdy v 10 rano.Ale kdyz jdu k doktoru,tak si ho taky pichnu driv.Myslim,ze +/- 2 hodiny nevadi...
Tak o tom jsem jeste neslysela...takze budes mit svyho gyndare u porodu?Taky bych tam svyho chtela,ale s porodnici,kde chci rodit bohuzel nema spolupraci,tak mam smulu...ale zas i v porodce jsou dobry doktori,tak mi to zas tak nevadi...

luckaamilan
9. říj 2013

@lucies25
myslím, že ten nadstandard dela uz dost gyn.
Vacsina mudr. je v porodnici dobra, ale maju hodne neosobný prístup a hlavne sa tam menia služby.... je to take divoke. Chcem mat istotu, že tam so mnou bude niekto kto ma pozna.

evikmi
9. říj 2013

@luckaamilan
@lucies25
holky, já opět končím, dnes na kontrole dr skoro neviděl změnu, měla by už být vidět srdeční akce a ta není. ještě teda týden a pak zas nemocnice a konec ☹

lucies25
9. říj 2013

@evikmi To me moc mrzi :( Ale tak treba to za ten tyden bude dobry...Posilam ti srdicko pro stesti a budu drzet palce.

lucies25
9. říj 2013

@evikmi Tohle je tak nespravedlivy!!

evikmi
10. říj 2013

@lucies25
děkuju,ale vím jak to bude... nenadělám nic ☹ vy se holky držte 😉

luckaamilan
10. říj 2013

@evikmi
moc ma to mrzí Evičko ☹
Ale daj tomu skutočne ešte týžden, si v 6 tt, že? hodne srdiečok býva vidiet až v 8tt.

evikmi
10. říj 2013

@luckaamilan já to vím, ale já jsem podle menstruace 8+3 ... i kdyby byla ovulace později, už je to hodně dlouhá doba... prostě opět konec ☹

lucies25
10. říj 2013

@evikmi Tak treba jen roste pomalejs a dozene to...
Posilam hodne sil.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru