Fraxiparine v těhotenství, píchate taky někdo?

vodvarkova
6. srp 2013

Jsem v 19.týdnu těhotenství, mám Leidenskou mutaci v heterozygot.stavu a MTHFR v heterozygot.stavu.
Přidá se ke mě někdo s kým bych mohla probírat podrobnosti okolo tohoto problému. Díky

evikmi
10. říj 2013

@lucies25 Lucinko, asi nee ☹ ale děkuji

luckaamilan
11. říj 2013

@evikmi ☹ ☹ ☹ je mi to moc lúto. ☹

lucies25
11. říj 2013

@evikmi Rada bych te nejak podporila,je mi to moc lito.Drz se a snad ti doktori pomuzou.

evikmi
11. říj 2013

@luckaamilan
@lucies25 v pohodě, co nadělám ☹ jak je vám?

lucies25
14. říj 2013

@evikmi Ahoj,tak jak se citis?
Ja se mam zatim celkem dobre,ve stredu jdu na kontrolu,tak uvidim,co bude.

lucies25
14. říj 2013

@evikmi Ahoj,tak jak se citis?
Ja se mam zatim celkem dobre,ve stredu jdu na kontrolu,tak uvidim,co bude. Kdy jdes ty?

evikmi
14. říj 2013

@lucies25 ahoj,nic moc opět. včera jsem chvilku špinila, dneska už zas ne... ale stejně to jde všechno tak jak vždy... jinak bych měla jít taky ve středu na kontrolu ...... jo a otázka, taky vás po té injekci tak svědí břicho?? mě hrozně

lucies25
14. říj 2013

@evikmi Drz se,budu na tebe myslet.
Bricho mi nesvedi,spis se mi delaj boulicky a kazda injekce uz boli...

evikmi
14. říj 2013

@lucies25 to ano, i mě se dělají, ale svědí to taky ☹

luckaamilan
14. říj 2013

@evikmi
@lucies25
ahojte,
mne tie injekce nedelaji nic, ale to asi preto, že mam tuku na brisku na rozdavanie 😠
My sme mali kontrolu dnes a dobrý 🙂
Holky budem na Vas v stredu moc moc mysliet. Držte sa.

evikmi
14. říj 2013

@luckaamilan tuk na břiše bych taky mohla prodávat i do zahraničí 😉 mám nějakých dvacet kilo víc než bych měla mít, takže tím to taky není... tak neva, prostě mě špíček pak svědí... a ty modřiny ☹ ale to k tomu patří... ale já myslím, že ve středu stejně doktor řekne, že už nikde nic není a ve čtvrtek pomašíruju do nemocnice .... co už ☹ ale je dobře, že vy jste v pohodě

luckaamilan
14. říj 2013

@evikmi
Evičko dakujem a verim ,že budeš mat v stredu dobre správy. Budem na teba mysliet.

Evi ešte ma napadlo , robili Vam reprodukcnu imunologiu? Ci vase vajičko a spermie nemaju na seba alergiu.... To si totiž mysleli najpr u mna, že moje telo od zaciatku plod odmietalo, ale miminko bojovalo, no moje telo bolo silnejsie.... Ale nakoniec sa to nepotvrdilo, ziadna alergia...

Ja mam 90 kg pri výške 176 cm 😕 .
Možem sa opýtat, píchate 0,4 fraxiparin?

evikmi
14. říj 2013

@luckaamilan upřímně už ani nevím jaký všechny testy nám dělali,ale předpokládám, že i tohle ano 🙂 ale jinak já beru i prednison, to je vlastně na potlačení mojí imunity, takže by mělo tělo plod přijímat.... ale nedělá to ☹

a ano, já píchám 0.4 ... ale prý bych měla pozdějí píchat 0.6 ...ale k tomu se nedostanu

hekaba
14. říj 2013

Můžu se prosím zeptat jakou hodnotu trombocytů v krevním obraze jste měly? Moc díky já mám 447 tak nevím zda mě taky čeká Fraxiparin nebo Anopyrin ☹

lucies25
14. říj 2013

Ahoj holky,
ja picham 0,3 zatim mam 56kg a 165 cm. Bude mi to pry zvedat jak poroste vaha. No,uz jsem nabrala 3 kg,nevim,jak to pak berou.
@hekaba Netusim,kolik jsem mela trombocytu,tu zpravu mi sebral gyndar.Jaky je mezitim rozdil?

luckaamilan
16. říj 2013

@lucies25
@evikmi
ahoj holky, tak mi od dnes píchame 0,6. Vysledky mam vyborne, vraj ako zdravy clovek, ale som tlusta ☹ a bude mi to musiet navysovat podla toho jak mi narastie vaha... Ale to nevadi.
Mudr. mi ale povedala, že tieto vyssie davky sa nedaju už kombinovat s epiduralom...a ja epidural rada 🙂 Ale to nevadi, dolezite je zdravie miminka, moja bolest je nepodstatna.

@hekaba ahoj,
ja mam trombocyty 207. V norme je to od 150 do 400. Takže to mas len malinko zvýšené. Doležite je či si leiden alebo nie a ci heterozygot alebo homozygot, a uplne najdolezitejsia je vyska homocysteinu, takže podla toho ti nasadia fraxiparin...

luckaamilan
16. říj 2013

@evikmi
ahojky, este som nahodou dnes cetla na porodnice.cz, že potraty do 10tt vyvolala zly spermiogram partnera, to jest spatne DNA spermii. Ale manželovi určite už sperma kontrolovali ,že?

lucies25
16. říj 2013

@luckaamilan Ahojky,jasny,nejdulezitejsi je miminko,porod na zivo nejak zmaknem ))) Stoji to za to. Ja mam porad 0,3,na hematologii jdu az 22.10.,tak uvidime.Jinak dnes kontrola na gynde v poradku,mimis ma 2,74 cm,odpovida 9+3,tluce srdicko.Tak snad uz je to spatny za nama.
@evikmi A co ty?Jak si dopadla?

evikmi
16. říj 2013

@luckaamilan
@lucies25

hojte, já dnes na ultrazvuku.. no uajímavé... doktor čuměl jak puk a říká, povyrostli jsme.... přepl ultrazvuk a bouchalo i srdíčko....ale není to žádná výhra. trochu pořád špiním, což nevěstí nic dobrého, navýšil mi léky.. a fraxiparin na 0.6 :-P

luckaamilan
16. říj 2013

@lucies25
@evikmi
tak to su super správy, to je paráda 🙂 🙂 🙂

evikmi
16. říj 2013

@luckaamilan sice jsou ted super,ale za dva dny to může být úplně naopak ... takže raději opatrně 😉

lucies25
16. říj 2013

@evikmi Tak to je skvely!!! Mimi je bojovnik )))

evikmi
16. říj 2013

@lucies25 pšššt 😉 ale snad ano 🙂

lucies25
16. říj 2013

@evikmi A kdy mas dalsi kontrolu?

evikmi
16. říj 2013

@lucies25 opět za týden, další středa

lucies25
16. říj 2013

@evikmi Tak ti hodne potichu drzim palce )))

luckaamilan
17. říj 2013

@evikmi
@lucies25
holky a ste doma? planujete byt doma cele tehu?
Ja som doma, mudr. mi to odporuca, aby som nechytila nejaku chripku...., ale v praci mam velku pohodu, tak sa pohravam s myslienkou ist do praca na par mesiacov....

lucies25
17. říj 2013

@luckaamilan Ja jsem doma,gyndar mi nedoporucuje jit do prace...i od genetika mam v pripade tehu doporucenou PN az do matersky...nebavi me to doma.Kdyz se na to budes citit a mas praci,ktera v tehu nevadi,proc ne )))

luckaamilan
17. říj 2013

@lucies25
no ja pracujem v kanclu, a je tam velka pohoda, bez stresu. A fajn lidi. Doma mi je taky dobre,ale strasne leniviem. Stracam rezim 😒 .
Len sa bojim bacilov. Do prace by som cestovala MHD.

lucies25
17. říj 2013

@luckaamilan Ty uz mas za sebou prvni trimestr? Tak bacila muzes chytit,i kdyz jdes do kramu pro rohliky,nebo v cekarne u dr...kdyz trebas zvysis prisun vitaminu C,i v doplnkach stravy (me ho dr povolil),tak bys nemusela nic chytit...a pesky bys to mela asi daleko,vid.Zalezi,jak se citis,dr te doma drzet nemuze 🙂 Ja jsem doma uz mestastna,taky lenivim,neni tu co delat,pritel je do vecera v praci...ale ja do prace nemuzu,i kdybych nemela problemy...pracuju u chemilalii,nic pro mimco.
Prosimte kam vyhazujes pouzite injekce?Me se do normalniho odpadu hazet nechteji ani se to nema...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru