Fraxiparine v těhotenství, píchate taky někdo?

vodvarkova
6. srp 2013

Jsem v 19.týdnu těhotenství, mám Leidenskou mutaci v heterozygot.stavu a MTHFR v heterozygot.stavu.
Přidá se ke mě někdo s kým bych mohla probírat podrobnosti okolo tohoto problému. Díky

luckaamilan
17. říj 2013

no v sobotu zacínam 2. trimester 🙂 klop klop klop
Ja užívam femibion a vela ovocia a zeleniny.
No ja doma ozivam vzdy az poobede, strasne sa doobeda flakam. Kazdy den to ide s mojou pracovnou moralkou dolu z kopca. Teraz som aspon povysávala, ale inak som rada ked vobec nieco navarim. Stale som len na PC, alebo v posteli a citam knihy a chodim na 1,5 hod prochazky, ale to asi nestaci. 😒
Asi by mi to nemalo vadit, ale ked potom idem napr. na pol dna k mudr. a do mesta, tak druhy den som nepouzitelna, uplne unavena.
Mne v motole povedali, že pouzite injekcie mam davat do Pet lahve od vody a ked ju naplnim, tak uzavriet a doniest k nim, alebo to urcite možeš nechat v lekarni....
@evikmi ako znasas tie 0,6? ja mam uz dve modriny a ta dnesna teda stoji za to, ma tak 8 cm a pali a je cerveno modra.
Mudr. mi povedala, ze mozem na fraxiparin pri dlhodobom uzivani dostat alergiu, tak dufam ze ju nemam ☹

evikmi
17. říj 2013

@luckaamilan já jsem taky doma a ty injekce, no žádná sláva, připadají mi horší než ty 0,4.. hůř mi jdou píchat a tak jak předtím, svědí mě pak celý břicho. ale dr mi řekl, že je to normální, že mě to nemusí děsit. modřiny taky normál :-/

lucies25
17. říj 2013

@luckaamilan @evikmi Tak to se mam teda na co tesit :-/ A to jsou vetsi jehly,ze to jde hur pichat? A neprijde vam nekdy,ze jsou ty jehly tupy? Jedna krabicka mi jde pichat lip,a kdyz nacnu jinou,jde mi hur propichnout kuze...

evikmi
17. říj 2013

@lucies25 nejsou větší jehly, aspon mi to nepřipadá,ale právě jako by byly tupější 😉 jinak začala jsem zas krvácet, ráno jedu do nemocnice, už to bude definitivní ☹

lucies25
17. říj 2013

@evikmi Jestli krvacis,jed radsi hned. Drz se.

luckaamilan
18. říj 2013

@evikmi ahoj Evi, držím palce.
@lucies25 ahoj Lucko, vzhladom k tvojej vahe tu 0.6 asi nebudes mat. Dnes už ziadna modrina nebola, parada.

evikmi
18. říj 2013

@luckaamilan @lucies25

ahoj, byla jsem dnes ráno v nemocnici, i svěcma a nachystaná, že je zas konec... doktorka mě prohlédla a konstatovala vitální těhotenství, aspon zatím. jen kousek pod plodem je hematom, proto to krvácení. chtěla mě hospitalizovat kvůli pozorování, ale odmítla jsem. mám přísný režim ale a jen ležím... manža kontroluje každej můj pohyb

a mimochodem, co má váha společného s tím mmnožstvím?

luckaamilan
18. říj 2013

@evikmi
no vidis, super 🙂
na hematologii mi povedala, že ten fraxiparin sa dava nie len podla vysledkov krve, ale i podle vahy. Viacej speku vstreba viacej tej ucinej latky 🙂

evikmi
18. říj 2013

@luckaamilan jééj, tak to mi určitě ještě zvýší dávky 😀 dneska jsem to trpěla jak zvíře, už jsem měla jehlu vpíchlou a začalo to strašně pálit, úplně nesnesitelně. tak jsem musela jehlu vytáhnout a píchnout vedle... masakr :-P

lucies25
18. říj 2013

@evikmi Parada,to mam radost ))) Tak se opatruj a nozky nahoru )))
@luckaamilan Kdyz vidim,jakym tempem jde ta vaha nahoru,verim tomu,ze mi ji za chvili taky zvednou )))

luckaamilan
22. říj 2013

@lucies25
@evikmi
ahoj holky, jak sa mate?
ja vcera vecer dostala mini opar na rtech, tak som z toho hotova 😒 Sice som ho rychlo zahnala horucou vodou, cesnakom, ale mam tam flek a je vidiet, že to je/bol opar.
Na opary trpim cely zivot, takže by som už mala byt rozumna a vediet čo mi ich sposobuje, ale holt som proste mimo a kludne si dam kybel cokolady, velky vyvolavc oparu, alebo pobozkam kamaratkynu dceru, pritom kamaradka ma opar.... a ani ma nenapadne že i ona ju bozkavala.... ach jo. Ale citam na diskusiach, že opar je ok.
inak tie 0,6 su ok, žiadne modriny.
zdravim

lucies25
22. říj 2013

@luckaamilan @evikmi Ahoj,dekuju za optani,mam se celkem dobre.A co vy? Malej opar,ktery si hned zahnala by snad vadit nemel.Zkusenost s tim nemam,ale urcite bude vsechno v poradku.
Co ty Evi? Zitra budu drzet palce.
Ja byla dnes na hematologii,no des.Byla tam jina doktorka,a injekce mii nenapsala.Prej,ze mi tromboza nehrozi,ze mozna az pred porodem.Tehotenstvi prej neni problem hematologie.Byla strasne arogantni a povysena,jsem si tam prisla jak idiot.Tak zmenim doktorku.Volala jsem gyndarovi,vezme me hned zitra a injekce prej portrebuju,tak mi je napise a i koukne na utz,jestli je mimu v pohode.Nebejt jeho,tak nevim... Tak at se dari,holky )))

evikmi
22. říj 2013

@luckaamilan
@lucies25

hoj hoj, opar je na houby, naštěstí já na to netrpím,ale za to jsem pořád nějaká nachlazená nebo co :-/ nemůžu se toho zbavit ☹
jinak je mi celkem blbo, pořád těžko od žaludku,ale ne na zvracení. a furt ležím... už mě bolí všechno!! ale manža mě hlídá a nenechá mě ani umýt nádobí - což je teda i výhoda 😀
zítra mám teda dr, tak odpoledne napíšu jak na tom jsme

lucies25
25. říj 2013

@evikmi Ahoj Evi,jak si ve stredu dopadla?

evikmi
25. říj 2013

@lucies25 ahoj, asi docela dobře, plod v pohodě, poporostl, srdeční akce taky v pořádku. a hematom stále na místě, takže průběžné špinění trvá. dr se mě ptal, jestli ty injekce vůbec píchám, protože nemám žádné modřiny na břichu... ale říkala jsem mu o těch tupých jehlách a říkal, že jo, že to se může stát.... no a včera jsem nemohla vpíchnout celou jehlu, jen prostě do půlky to šlo, tak jsem to vstříkla i jen tak... fuj to jsem si dala, jako by mi to popálilo kůži

evikmi
25. říj 2013

@lucies25 co ty u doktora?

lucies25
25. říj 2013

@evikmi Tak to jsou dobre zpravy!
To je spis dobre,ze nemas modriny,ne? Ja ji taky mela jen 2x...Uz jsme profici :D Jo,stipe to obcas fakt hnusne. Tak to musis furt lezet,co... Snad se brzo vstreba a bude vse OK.
Ja dopadla dobre,vzal me jen na fofr,tak mimise ani nemeril. Ale srdicko boucha,tak dobry. Injekce mi napsal,rikal,ze jsme pro to udelali vse co slo,ted uz je to na mimisovi a prirode.
@luckaamilan A jak se dari tobe? Vse v poradku?

evikmi
25. říj 2013

@lucies25 no dneska jsem toho moc nenaležela,ale už nevím co mám v noci pak dělat. manžel spokojeně oddychuje a já do dvou do rána čumím do stropu,abych se v pět probudila ... a přes den chrním :-/ jak miminko 😀
jo a dr mi pouštěl zas zvuk srdíčka .... to je šupot 🙂 průkajdu máš? mi ji chce dr dát příští týden,ale já nechci ještě ☹

luckaamilan
26. říj 2013

@lucies25
ahojky, dakujem za optani, jj super. Mudr. mam na konci bud. týždna. Už mamá za sebou i velky scan v Motole a super 🙂 , ešte čakam výsledky krvi.
Kedy mate znovu kontrolu?

@evikmi Tak to je moc moc dobre, že je vše dobre 🙂 pekne ležkaj! 😉 a čo je prukajda?

luckaamilan
26. říj 2013

@luckaamilan jo, prúkazka, že?ted mi to doslo 🙂 Ja ju mam od 8tt.

luckaamilan
26. říj 2013

@evikmi jo, prúkazka, že?ted mi to doslo 🙂 Ja ju mam od 8tt.

evikmi
26. říj 2013

@luckaamilan no ležet se snažím, nebaví mě to už, ta spíš poslední dva dny pochoduju po baráku sem tam :-/ ted tu mám třeba synovce, je mu 7, takže s ním tady toho moc nenaležím :-P ale neva.... jinak fakt máš průkajdu hned od začátku?? ty brďo 😕 ale když je vše OK, tak proč by ne 😉 já ještě uvidím jak to bude příští týden na kontrole... ale zatím ji nechci asi ☹

luckaamilan
27. říj 2013

@evikmi
no u nas ju mudr. podla mojich skusenosti dava od 8tt, a v 8tt i beru krv na tie povinne testy, tak aby to mali kde zapisat🙂
Dnes rano sme sa s manželom pri pichani injekce dobre pobavili 🙂 Manžel mi hovori: "Chvalabohu, že mas tolko tuku, vieš jak inak by ta tie injekcie boleli 😀 😀 😀"
Tak aspon nejaku vyhodu tie pneumatiky maju 😀
Ja mam tiež synovce ,dva 🙂 su strasne živý, tak viem o čom hovoriš.ale su k sežrani, určite i ten tvoj.
Ked su u nas, prevratia dom i zahradu hore nohami, a to fakt doslova! 🙂 Ale teraz sestra už radšej chce chodit k nam len sama do porodu, aby som sa zbytočne nenamahala.

evikmi
27. říj 2013

@luckaamilan no k sežrání je, chvilkama spíš na zabití 😀 neumí poslouchat a nenechal mě včera ani ležet, odpoledne mi nebylo dobře a on chtěl pohádku a místo aby koukal, tak do mě šťouchal... hajzlínek 😀 mám víc synovců,ale tohle je teda divoch 😀 pak jsem ho zahnala z amanželem na dvůr, skládal dřevo 😀

a tobě píchá injekce manžel?? závidím, můj se toho bojí , nemá rád injekce.... trochu už to zvládám,ale pořád mi nejdou vpíchnout tak dobře jak bych si představovala ☹ ale modřiny se nedělají, jen mi pár dní vždy zůstanou hrčky ... a někdy to prostě strašně bolí, že i když mám jehlu vpíchlou, musím ji vyndat a píchnout jinde :-/

luckaamilan
27. říj 2013

@evikmi vidim, že všetci synovci su stejní 🙂 ti moji maju 6 a 3 roky. A ten 6 ročný je teda silne kafe 😀 strasne hyperaktivny a neposedi ani na jedlo, stale v pohybe 😀
Jj, manžel mi injekcie pícha úplne od začiatku, ja by som to nezvladla, a on nema problem. Dokonca vyhlasil, že sa každý večer teší, jak mi to ráno opat píchne 😀 😀 😀
Nemam už žiadne modriny a hrčky som taky nemala, skoro to vobec neboli.
Ale raz mi to píchala sestra, je zdravotna sestrička, a to bolo! ani som nevedela, že to pichla. Manžel je moc nežný a fakt to pícha jemne, ale moja sestra je teda prebornik, to sa hned pozna odbornik.

lucies25
29. říj 2013

@luckaamilan @evikmi Ahoj holky,prukazku mi dal v 10 tt,na kontrolu jdu az 19.11. Ale 7.11. mam NT na genetice,tak proto az tak dlouho.Jo,srdicko busi jako o zavod,je to nadhernej zvuk 🙂 K nam chodi akorat deti kamaradu,3letej kluk a 6leta holka,ale ta vyda za 5 kluku :D

evikmi
29. říj 2013

@lucies25
@luckaamilan
zítra kontrola, měla bych být taky tepreticky v 10.tt ..minulý týden mi řekl dr, že mi dá průkajdu... ale uvidíme jak jsme daleko, nemám dobrý pocity pořád ☹ injekce mi pořád dávaj zabrat... ted mám balení, ve kterém jsou jehly konečně ostré,ale bohužel jsem zjistila, že nemohu vpíchnout injekci do pravé strany břicha, hrozně moc to bolí a prostě nevpíchnu jehlu ani omylem

lucies25
29. říj 2013

@evikmi Nejsem si tim jista,ale muzes ji odmitnout a nechat si ji vystavit az dyl...jestli mas dr s kterym se da mluvit. Ja jsem ted 11+2,tak doufam,ze uz to nejhorsi riziko bude snad za mnou. No ono se to prej muze pichat i do speku na brise z boku,do stehen a do rukou.Muzes to zkusit,ale nevim,jestli to neboli jeste vic.Me dnes po injekci tekla krev a mam peknou modrinu,tak mi taky zbyva jen leva pulka pupku... :D Zitra drzim palecky,at to dobre dopadne.

evikmi
29. říj 2013

@lucies25 falší místa jsem už probírala minule s lékařem,ale říkal, že prostě břicho je nejlepší 😉 a právě že přemýšlím, že bych lékaři řekla, že ještě nechci průkajdu,ale manžel prej už chce být ofiko těhu 😀

luckaamilan
30. říj 2013

@evikmi
@lucies25
ahoj holky,
my taky pichame do speku na boku bricha, jeden den na lavo, druhy na pravu stranu, mame system sudy a lichy den, podla datumu v kalendari...
kamaratka tam pichala i v 9mes a vravela ,že bez problemu urobila "polstarek"

Ja som taky poverciva 🙂 tak chapem tu prukazku. Ja uz mam dve plne pet lahve od injekcii a nedokazem ich vziat na hematoogiu, proste psycho 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru