Fraxiparine v těhotenství, píchate taky někdo?

vodvarkova
6. srp 2013

Jsem v 19.týdnu těhotenství, mám Leidenskou mutaci v heterozygot.stavu a MTHFR v heterozygot.stavu.
Přidá se ke mě někdo s kým bych mohla probírat podrobnosti okolo tohoto problému. Díky

evikmi
30. říj 2013

@luckaamilan no já taky píchám jednou doprava, jednou doleva... momentálně mám teda modřiny na obou stranách, tak jsem dneska píchla i kousek dál do boku , než obvykle .... ale nevadí 😉
jinak dneska kontrola v pořádku, mám už i fotečku 🙂 manžel mrně nazval "sportovcem" 😉

madormi
6. lis 2013

já si celé těhotentví píchala a 6 t po porodu- u dalšího měto bude čekat zas- přeji pevné nervy za to zdravé miminko to stojí 🙂 ale příjemné to teda není .-(

evikmi
8. lis 2013

@lucies25
@luckaamilan

holkyyyyyy co jeeee??? už se nic neděje?? já byla na kontrole D-dimerů a paní doktorka nadšená, že ani nečekala tak pěkné výsledky 😉 další kontrola zas za 5 týdnů .... jinak na gyndě taky celkem dobrý, dostala jsem další fotečku a taky průkajdu 😉 jak u vás????

lucies25
8. lis 2013

@evikmi @luckaamilan Ahoj! Evi to jsou super zpravy,jen tak dal. Ja byla vcera na NT,mimisek je v poradku,zadny postizeni nenasli.Vse je jak ma byt.Zbyva mi 9 injekci,pak az ve tretim trimestru,tak mam i radost :D A co ty,Luci?

evikmi
8. lis 2013

@lucies25 ty nebudeš píchat celý těhu????? to je nespravedlivýýýýýýý !!! 😀 😀

lucies25
8. lis 2013

@evikmi Nene,mam dobry vysledky z krve,genetik mi vcera rekl,ze je to u me ted uz zbytecny,az zas treti trimestr...jen dopicham co mam doma a huraaa chvili klid :D

evikmi
8. lis 2013

@lucies25 sakra sakra, zas si to vyžeru já 😀 ale nee, sranda, je to dobře, že máš výsledky v pořádku a miminko je v pořádku 🙂

anetinka_m
8. lis 2013

Ahoj holky, já mám Leidenskou mutaci v heterozygotní formě- zvýšená srážlivost. Máme to bohužel v rodině, takže píchám každý večer už od 20.týdne těhu. A čeká mě to až do konce šestinedělí. Mám docela hrůzu z injekcí a při odběru krve se mi dost často dělá zle, takže představa, že budu sama do sebe něco píchat a navíc do břicha pro mě byla šílená. Ale domluvila jsem se s doktorkou a píchám si každý večer do stehna a vůbec ničemu to nevadí- D-diméry hezky klesly! ;) A v případě druhého těhotenství mě to bohužel bude taky čekat. Ale to je hudba budoucnosti, teď se těším na náš první poklad a vím, že už kvůli tomu štěstíčku to musím zvládnout. Takže se taky držte a komu dělá problém píchat do břicha, zeptejte se na to stehno... ;) Držím pěsti

evikmi
8. lis 2013

@anetinka_m ano do stehna se smí i do ruky,ale tam to prej víc bolí a víc se můžou dělat modřiny... raději trpím na břichu 😀 a ted mi dr říkala, že se smí píchat až skoro pod prsa a až do boků, navíc jsem špekáček, tak nabídka míst kam píchat je veliká 😀

anetinka_m
8. lis 2013

@evikmi Já jsem si první 2 injekce píchla do břicha a udělaly se mi modřiny, ale na stehnech se mi nedělají 🙂 Navíc jsem celkem hubená a břicho mám dost napnutý, takže mi ani nešlo pořádně na něm tu kůži chytit (poprvé v životě si sednu a neudělaj se mi 3 varhánky na břiše, který bych ted vážně ocenila) Na stehnech je to v pohodě. 😉

evikmi
8. lis 2013

@anetinka_m jasný, každýmu vyhovuje něco jinýho 😉 mně se ani nelíbí představa píchání si do stehen 😀

lucies25
8. lis 2013

@evikmi :D Neboj,to zvladnes.

luckaamilan
10. lis 2013

@evikmi
@lucies25
ahoj holky 🙂 to su super spravy, paradaaaaaa.
My boli tiez na genetike a vse ok, i krev. klop klop klop
a na hematologii mi chcela injekcie vysadit, ale dohodli sme sa že kvoli psychologickemu efektu ich necháme.
A od zajtra asi uz pojdem do prace, rano mam mudr. a sme predbezne dohodnute, že to vyskusam a keby som bola unavena, tak zostanem doma. Ale v praci mam pohodu, tak sa tesim, zatial 😉

lucies25
10. lis 2013

@luckaamilan Super,to ti i trosku zavidim,me uz doma hrabe.Zvlast ted,kdyz je hnusny pocasi a porad prsi...ale preju ti to.A gratuluju k dobrym vysledkum z genetiky,jen tak dal!

frapik
10. lis 2013

Ahoj holky, po třech potratech mi zjistili mutaci MTHFR extrémní srážlivost kvůli níž se prý nevyvíjela placenta ☹ píchám si od 7tt a nyní jsem ve 30tt a modlím se, aby to tentokrát dobře dopadlo.

evikmi
10. lis 2013

@luckaamilan gratuluji k dobrým zprávám 😉 a kdyby mně řekl dr, že nemusím píchat, skákala bych radostí 😉

@frapik super, určitě nejhorší máš za sebou, už jen chvilka a je to 😉 já píchám tentokrát vlastně od nějakýho 6.tt a zvýšili mi i dávky, tak taky doufám, že to tenkrát vyjde...ale ještě mám mnoho a mnoho týdnů před sebou ☹

@lucies25 já bych do práce nešla, jsem ráda, že tam nejsem, prý se tam spousta věcí změnila a smí už snad jen dýchat :-/ no děs, ale doma mi už taky hrabe, protože mě pobolívá břicho, musím jen ležet....což je děsná otrava už ☹ už mě bolí záda a pr- sedinka 😀

frapik
10. lis 2013

@evikmi Moc vám držím palce!!!! ♥

lupmice88
11. lis 2013

maminy bere tady nektera z vas cipky na noc??Potrebuji totiz poradit vcera vecer sem si vzala a kdyz sem rano vstala zaclo ze me neco tect tak se boim aby to nebyla plodovka,jelikoz uz s tim mam jednu spatnou zkusenost :(

lucies25
11. lis 2013

@frapik Ahoj,to uz mas za chvilku,drzim palce,at je vsechno v poradku.
@evikmi Ja bych klidne sla,i kdyz mi to tam taky stvalo az moc.Ale mam zakaz od dr.Doma akorat kynu a lenivim a nudim se.Koukala jsem,ze mame skoro stejny TP,mam 18.5.

evikmi
11. lis 2013

@lucies25 já bych taky šla,ale momentálěn zakázali prý i mobily a mp3 ( dělám jako dělnice v malé fabrice) .... teda je fakt, že u nás ani žádná těhotná být nesmí, protože se tam i svařuje a není tam zrovna moc teplo 😀 ale prácě mě jinak bavila 😉 jinak taky nadávám, že nchci jen ležet a kynout,ale jelikož mě poslední dny pořád pobolívá břicho jako na menstruaci, manžel je dost neoblomnej ☹ a ten termín mám podle MS,ale podle uz jsme asi o týden mladší ... uvidím ve středu na kontrole, první oficiální poradna

@lupmice88 pokud dáváš čípky na noc, je jasný, že ráno z tebe zbytek vyteče, ale jestli se bojíš, šupni k dr 😉 já dávám utrogestan, takže nemám čirej "výtok" ,ale hnusnej bílej 😉

lucies25
11. lis 2013

@evikmi Tak to mame stejny,taky delam ve fabrice.U nas je zas cin a dalsi chemikalie...tak bych stejne nemohla.A zakazany je tam taky kde co,i ty mobily,a mp3 jen az vypadne vedeni,kdyz jdes curat koukaj na tebe jak na lempla.Ale aspon dobre platili.Tak si uzijem odpocinek,pristich par let se nezastavime :D

luckaamilan
11. lis 2013

@evikmi
@lucies25
ahojte,
ja pracujem v kancli, takže pohoda, bez stresu. Dnes som tu na 4 hod. Uvidim jak moc budem unavena 😀 A jak dlho ma to bude bavit. Mam taky pocit, že by som si uz i nohy vyložila, ale nic okrem odpadkoveho kose tu nemam 😀

evikmi
11. lis 2013

@luckaamilan na stůůůůůůl 😉

luckaamilan
13. lis 2013

@evikmi
@lucies25
ahoj holky. Mam na vas dotaz. Tiez sa Vám robi po fraxiparinu takove tvrde miesto tam kde ste pichli injekciu? To jest teraz uz niekolko dni mam tvrde miesto na brichu po vpichoch, tak neviem ci s tým mám ist na hematologiu....
Vravela mi ,že problem je ked je miesto zacervenane, o tvrdom mieste nic nehovorila...
dakujem za info.

evikmi
13. lis 2013

@luckaamilan já mívám červený nateklý fleky.... chci to dneska říct na gyndě.... a posledně jsem říkala na hemato, že se mi nedělají modřiny,ale grčky a říkala, že to se stává :-/

luckaamilan
13. lis 2013

@evikmi
aha, super, dakujem za info. takže hrčky nebudem riesit.
tie natekle fleky su alergia, mali by ti dat nahradu fraxiparinu napr. ten clarix.... neviem presne jak sa to vola

evikmi
13. lis 2013

@luckaamilan ano? tak to fakt dneska nahlásím,ale pochybuju, že mi to gyndař může vyměnit, budu muset asi skočit na hemato dřív... mám tamjít až 9.12. ...
jinak dneska trošku špiním, nechci se nijak děsit a zmatkovat, tak jen ležím a je to lepší.... k dr jedu až pozdě odpoledne, tak doufám, že je vše OK

luckaamilan
13. lis 2013

@evikmi urcite je to dobry!!!! pekne lež a relaxuj.

to mi hematologicka v motole povedala, že ked budem mat zarudle fleky tak hned prist na hematologiu a vymenime fraxiparin.... ale urcite ti to može dnes vymenit i na gynde, ved ti len napise novy recept..

evikmi
13. lis 2013

@luckaamilan doufám,že je to OK.... a s tím fraxíkem se ho určo zeptám ...maximálně mi řekne, at jdu zítra na hemato 😉

lucies25
13. lis 2013

@luckaamilan Ja ty zatvrdlinky mam taky,za par dni zmizi.Myslim,ze je to normalni.Ale klidne se na to zeptej,pro klid na dusi.
@evikmi Tak nozky hore a odpocivej.Spineni nemusi nic znamenat,treba jen prasklou cevku,jak jsi prokrvenejsi.Urcite to bude dobre.
A co jsou to grcky/hrcky?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru