Fraxiparine v těhotenství, píchate taky někdo?

vodvarkova
6. srp 2013

Jsem v 19.týdnu těhotenství, mám Leidenskou mutaci v heterozygot.stavu a MTHFR v heterozygot.stavu.
Přidá se ke mě někdo s kým bych mohla probírat podrobnosti okolo tohoto problému. Díky

evikmi
13. lis 2013

@lucies25 to jsou ty zatvrdlinky 😉
jinak ano, odpočívám, vyděsilo to mě i manžela, jen ležím...momentálně je to dobrý,ale kdo ví, jak to vypadá uvnitř ☹

lucies25
13. lis 2013

@evikmi Evi jak u doktora?Vsechno v poradku?

evikmi
13. lis 2013

@lucies25 ano prosím, vše OK, sportovec sice asi spinkal,ale srdíčko mu bušilo co mohlo 😉 a alergie na fraxiparin potvrzena gyndařem,ale mám jít na hematologii,aby to vyřídili tam... odpovídáme 11+3

lucies25
13. lis 2013

@evikmi Tak to ma sportovec ode me jednicku z hvezdickou! :D
To ti daji neco jineho,a pak uz to bude OK.Mozna budes mit i ostrejsi jehly :D

evikmi
14. lis 2013

@luckaamilan
@lucies25
tak dneska jsem byla u hematoložky, řekla, že jsem mohla klidně dojít i dřív, že alergie je ukázková. dostala jsem ZIBOR .. prej jsou ostřejší jehličky,ale víc to štípe, tak jsem zvědavá :-/

luckaamilan
18. lis 2013

@evikmi
jj, ja si myslela ,že to mas alergiu. A komentovala nejak i tie zatvrdla mista, alebo len tie cervene fleky?

evikmi
18. lis 2013

@luckaamilan já vím, že jsi mi to psala, proto jsem se zeptala doktora 😉 a komentovala jen ty červený fleky ... to co mám ted se líp vpichuje,ale mnohem víc to štípe :-/

lupmice88
19. lis 2013

holčičky chci se zeptat ,pichaám si také fraxiparin on 5 tt a ted jsem ve 13 a bojim se abch treba nenapichla deloho,nebo plodovku :( nemuzete mi o tom neco povedet :(

luckaamilan
19. lis 2013

@lupmice88
ahojky,
urcite nic nenapichnes, deloha je pod pupkem🙂 a fraxiparin sa picha na pravo a na levo od pupku 🙂

lucies25
19. lis 2013

@evikmi @luckaamilan Ahoj holky tehulky,jak se dari?Ja se radovala predcasne,dnes mi injekce nasadil gyndar zpatky...prej to radsi preceni,nez podceni...na jednu stranu budu klidnejsi,ale radost mi neudelal :D
@lumpice88 Nenapichnes,neboj,ale pro klid si to muzes pichat vic do strany...prej az od 20tt se nesmi pichat do bricha,ale nevim,co je na tom pravdy.

evikmi
19. lis 2013

@lucies25 já zítra zas kontrolu, zas až večer a manža se půjde podívat na ultrazvuk taky 😉 já mám teda jiný injekce, píchají se líp ( aspon zatím) , jen to mnohem víc štípe ( asi deset minut po vpíchnutí) 🙂
a jinak mně říkal i hematolog, že se může píchat do břicha až do porodu,ale prostě pro klid v duši se doporučuje pak píchat do stehen.... a to co mám, se prý dobře vpichuje do stehen, sice to bolí, ale to přežiju 😀 jak zdůraznila paní doktorka

cabalkova
19. lis 2013

Holky jsem ostuda, poslední dobou si kolikrat vzpomenu az odpoledne, jak třeba dneska, když jsem zahlidla tuhle diskusi... no, pan doktor by ze me nemel radost. :(

evikmi
19. lis 2013

@cabalkova já si to pamatuju podle jednoho seriálu, co sleduju 😀 jinak bych taky byla v pasti asi 😀

cabalkova
19. lis 2013

@evikmi No ja byla zpočátku hodne svedomita, jak to po me bylo nove... ale ted, jak je to rutina, tak to proste zapominam... no des.. budu se muset polepsit. 🙂

evikmi
19. lis 2013

@cabalkova no to bys měla 😀 jak dlouho Ti trvá, než si to píchneš? já vždycky tak cca dvacet minut :-/

cabalkova
19. lis 2013

@evikmi Jaj a co s tim tech dvacet minut delas? Proste vydesinfikuju, pichnu a je to, za pul minutky hotovo...

luckaamilan
19. lis 2013

@lucies25
ahojky, my boli vcera na velkom ultrazvuku v motole a miminko uzasne, vše ok, klop klop klop.
I vy holky na to mate narok po tom co sa nam stalo, je to taky medzi velky ultrazvuk medzi 12tt a 20 tt, ziadanku som mala z genetiky.
pani Mudr. sa nam moc venovala.

V práci taky dobrý, i ked teraz by som si už i sla dat šlofíka 😀

My píchame fraxiparin uz do boku, zasoby tuku hodne velke, takže to ide. Mne prave na hematologii hovorili, že do bricha to boli najmenej, do stehna a ramena že to už boli 😕
Zatial s nam stalo jednou, že sme skoro zabudli, ale inak to mame ako ritual pred snídani 😉

evikmi
19. lis 2013

@cabalkova prostě neumím píchat 😀 asi psychická příprava nebo já nevím, prostě neumím tu jehlu jen tak vrazit do břicha 😕 navíc pak pomalu vstřikovat tu látku,aby to neštípalo.... prostě jsem nemožná, to je tím, že ty jehly jsou taaaaaak hroznýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý
@luckaamilan supeeer 🙂 už se moc těším an zítra, až uvidíme prcka i s manželem 🙂 jinak s tím pícháním do ramen - nevím,ale to bych si ani sama vlastně nepíchla,ne? pokud se musí držet "špíček" , nemám dost rukou .... ale je fakt, že tam bych nepíchala... zůstanu prostě u břicha a basta fidli 🙂

cabalkova
19. lis 2013

@evikmi Ja myslim, ze to chce pichat co nejvic do boku a pak to tam jde pichat az do porodu, ja to tak mam aspoň v planu, protože nevim, kdo by mi to teda pichal, muz to rozhodne neda. 🙂

evikmi
19. lis 2013

@cabalkova ani můj... poslední dny na mě chodí koukat, jak to píchám,ale říká, že by to nedokázal ☹

lucies25
16. led 2014

@luckaamilan @evikmi Ahoj holky,jak se mate?Miminka v poradku?

evikmi
16. led 2014

@lucies25 ahojky... zítra jdeme na 2.screening, ale jelikož mě občas něco šimrá v břichu, tak předpokládám - spíš doufám- že je vše v pořádku 😉 injekce jsem se snad už konečně naučila píchat a z 15 minutového zastrkávání jehly už je jen ani ne 5 minut a jehlu odhazuju do krabičky 😉 a co ty, co mrŇousek? 🙂

lucies25
16. led 2014

@evikmi Ahoj...to je super.Tak drzim palce,at je prte zdravy.Chcete vedet,co cekate?Ja uz to mam za sebou,dopadli jsme dobre,a z holky je nakonec kluk ;) Kopance uz dava poradny ;) A injekce uz nevim,kam pichat,ale uz jsme v pulce,to dame!

madormi
16. led 2014

holky, já píchala celé těhu a 6 týdnů a nejelpší- v druhé pulce těhu je to prostě dolů jako by pod břicho, u klíční kosti 😉 přeju silné nervy, my chceme druhé tak mě to čeká zase 🙂

evikmi
16. led 2014

@lucies25 my už víme od prvního screeningu,ale je fakt, že se to může "změnit" 😉 jen to nechceme říct nikomu dalšímu, ani rodině, ani kamarádům, nikomu 😉 ani jména neříkáme ... většinou za to sklidím nějakou nadávku na to, že si vymýšlím hovadiny,ale je mit o jedno, je to naše dítko přeci. u nás se moc teda pořád nekope, ale říkám si, že je to tím šíleným špekem, co by chuďátko moje muselo prokopat 😀
jj, půlka za námi, už je to za chvilku tady... uff, už aby to bylo 😀
přeju at je i tvůj prďousek zdravý a čilý 🙂

a injekce jsem ted docel adlouho píchala do břicha - respektive do boků, dneska jsem píchla do stehna.... ale je fakt, že co mám Zibor místo Fraviparinu, píchá se mi líp, nenechává takové fleky a můžu i pár dní po sobě píchat vedle sebe 🙂

luckaamilan
17. led 2014

@lucies25
@evikmi
ahoj holky🙂 dakujeme za optáni, vše ok, klop klop klop🙂
taky už vieme pohlavý a taky nehovorime🙂 a taky mi za to kde kto nadava a tlačí na mna🙂 ale musia vydržat.
My píchame fraxi do boku, do nohou zatial nemame odvahu.
A miminko kope krasne a nadherne sa toči 😀 úžasné.
🙂

evikmi
17. led 2014

@luckaamilan do nohou to bolí mín, fakt 😉 já ani nevím, že mi tam jede ten sajrajt 😉

lucies25
17. led 2014

@evikmi @luckaamilan No vzdyt je to vase volba,jestli to reknete nebo ne.A rodina bude mit prekvapko ;) A jste dobry,ja bych to nevydrzela tajit,jsem hrozna 🙂
@evikmi Dekuju. Zmenit se to muze,vlastni zkusenost,dvakrat rekli holku a nakonec je to kluk.Dlouho se maskoval ;) A jak jste dnes dopadli?A poradnych kopancu se dockas,neboj ;)
Zatim taky picham do boku,narostl tam spek...do nohy se bojim modrin,z nemocnice jsem ji mela tenkrat pres pul stehna...

evikmi
11. únor 2014

@luckaamilan
@lucies25

holky holky, jak to s váma vypadá? já si jdu 20. pro vyšší dávky už ☹ ale už se mi konečně relativně bez problémů píchají, jen mi musí asistovat manžel.... no jsme k popukání - já píchám injkeci a on mě zezadu drží prsa,abych si viděla na bok, kam píchám 😀 ale jemu to neva prej 😀

luckaamilan
13. únor 2014

@evikmi
ahojky,
mi píchame v pohode, klop klop klop
ale mam virozu, tak tento týžden mam dovcu a lezim doma, som strasne na seba nasr.... bo som ju chytila na velkej schodze, kde som nemusela ist, som fakt priserna 😒
no a nahodou som sla na endokrin, raz do roka tam chodim, vzdy mam ukazkove testy a dnes som tam volala a mam nizku hladinu, nasadia mi letrox, mna jebn.....
ospravedlnujem sa za slovnik, som dnes hodne sprosta 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru