Fraxiparine v těhotenství, píchate taky někdo?

vodvarkova
6. srp 2013

Jsem v 19.týdnu těhotenství, mám Leidenskou mutaci v heterozygot.stavu a MTHFR v heterozygot.stavu.
Přidá se ke mě někdo s kým bych mohla probírat podrobnosti okolo tohoto problému. Díky

brsh
29. zář 2013

Holky, fakt uz tu takova diskuze je a muzete vyuzit rad holcin 🙂 ja sama jsem tam psala, ze i vzdycky zaleduju bricho takvou tou modrou kapsou (mam v mrazaku) a necitim nic. Tak jednou za mesic se mi udela modrinka, ale fakt to neboli.

lucies25
30. zář 2013

@luckaamilan Ahoj,kdyz trefis sval,tak to zaboli...modrina se pry udela,kdyz trefis nakou cevku..To se mas,ja musim pichat sama,pritel je vetsi posera nez ja ))))

luckaamilan
30. zář 2013

@lucies25 je diky za info, to musim povedat manželovi nech netrafuje cévky 🙂 ja by som si to sama nedokázala pichnút, som najvacsi zrab z celej rodiny. A musim priznat, že je to i sranda, hráme sa na doktora , sestru a pacientku každé ráno 😀

lucies25
30. zář 2013

@luckaamilan Tu cevku nevidis,poznas to az podle modriny,obcas i vytece kapka krve,kdyz vyndas jehlu. Ja jsem taky srab,jehly nesnasim odmala,dela se mi blbe,jen kdyz ji vidim,ale pro mimi vse,cekaj nas horsi veci ))) To mas skvelyho manzela,pritel vidi,jak beru strikacku a klidi se z dohledu )))

luckaamilan
30. zář 2013

jj, manžel je úžasný, z ničoho nerobí drahoty.
No ja mam taku zasobu tuku, že sme radi ,že najdeme vobec moje bricho 😀 😀 😀
Ale už som si na injekcie zvykla a vobec to neberem ako hruzu, proste ted už to patri k začiatku dna, tak jako snidane 🙂 pre miminko všetko, mas pravdu. Myslíš, že budeš píchat celé tehu?

lucies25
30. zář 2013

@luckaamilan To ti preju,pritel je ted taky uzasnej,pomaha mi,jak muze,ale injekce by nedal ))) Ja picham teprve 14 dni,tak se mi u toho jeste klepe ruka.Urcite budu pichat cele tehu,az do konce sestinedeli...mam leiden mutaci a to MTHFR taky a za sebou dva potraty.Tak jsem s injekcema klidnejsi.V kolikatem jsi tydnu?

luckaamilan
30. zář 2013

@lucies25
mam uplne tie same mutace čo ty. heterozygot. tiež si heterozygot?
som v 10tt. 🙂 ty si v 8tt? 🙂
O prvé mimiko som prisla v 5 mesaici, strasný zážitok, tento kveten ☹ Presný dovod mi nikto už nepovie, ale mohla to byt ta mutace, prestalo byt srdiečko a placenta mala značné infartky. Ale taktiež som dostala divnú vyrážku pod nosom, neičo ako opar, ale zmyzlo to behom par dni, opar mam tak týžden, takže toto nemohol byt opar.... týžden po tejto výrazke bolo nase miminko mrtvé. Takže tažko povedat, ale budem si tiež píchat cele tehu, pre istotu.
Možem sa opýtat v ktorom mesiaci si prisla a miminka ty?
Je to tak nespravodlivé!!!!

lucies25
30. zář 2013

@luckaamilan To je mi moc lito,muselo to byt tezky,v patym mesici.Ja o ne prisla brzy,vzdy v 8 tt,kvuli mutacim a spatne stitne zlaze.Obrecela jsem to,ale nedokazu si predstavit,cos musela zazit ty.Nektere dusiscky tu s nami maji vymereny jen kratky cas,s tim nic nezmuzem.Leiden mam homozygot a MTHFR heterozygot,a jeste nejakou PAY,ale ta je pry z hlediska tehu nepodstatna.Ted jsem v 8 tt,tak doufam,ze to mrnous tentokrat zvladne.Musime doufat a nemyslet na to spatny.

lucies25
30. zář 2013

@luckaamilan Spravedlivy to neni ani trochu,kdyz se podivas okolo sebe,jak fetacky,alkoholicky atp rodi zdrave deti a my nic.Ale to spatny mame za sebou,uvidis.Termin mas nekdy v cervnu?

evikmi
30. zář 2013

ahojte, já dneska dostala opět taky fraxík, jsem cca v 5.tt .... nemám žádnou mutaci, ale jsem pozitivní homozygot (to si nejsem zcela jistá jestli homozygot nebo heterozygot) MTHFR ... mám za sebou už 7 těhu, vždy max do devátého desátého týdne

lucies25
30. zář 2013

@evikmi Ahoj,myslim,ze MTHFR je mutace...To me mrzi,7 uz je dost...a na nic jineho ti neprisli?Uz sis fraxik pri nejakym tehu pichala?

evikmi
30. zář 2013

@lucies25 ano už si ho ted píchám myslím po třetí
jinak došli na víc maličkostí, který by samostatně neměly ovlivnovat průběh těhu,ale dohromady asi jo ... mno a jinak jsem asi prostě "jiná" :-P nebo nevím jak jinak si to už vysvětlit ☹

lucies25
30. zář 2013

@evikmi "Jina" urcite nejsi,asi to moc nejde...ale nemysli na to spatny,budu ti drzet pesti,at uz to tentokrat vyjde...

luckaamilan
1. říj 2013

@lucies25
dakujem, bolo to strasne, už som cítila i pohyby našho miminka. PRislo sa na to nahodou pri kontrole scanom, vobec nic som netusila, citila som sa uplne v pohode. Moje telo ma uplne zradilo, ziadny signal.... mudr sa nevedia dohodnut, ale tak dva az tri týždne som nosila v sebe už miminko bez zivota, a ani som o tom nevedela.
Ale v Motole boli na mna vsetci strasne zlatí, nedam na Motol dopustit. Moc mi pomohli a dali na vyber bud vlastný pokoj alebo s dvomi holcinami co mali podobný problem, boli hodne empatický.
To je dobre, že si pichas, bo ten Leiden homozygot je už tažsia forma, a je lepsie to mat takto pojistene.
Termín mam na konci dubna 🙂

luckaamilan
1. říj 2013

@evikmi
ahojky, MTHFR je mutace na 100 percent, tak ako leiden. Je velmi doležité vediet či si heterozygot alebo homozygot.
Zisti si aku mas vysku homocysteinu, Ked mas nad 13 a si homozygot, mala by si okrem hematologie kontaktovat i mudr. Erbena. U neho sa všetko platí, nespolupracuje s pojistovnou, ale je to jediný odborník, ktorý sa skutočne venuje homocysteinu v celej CR. A homocystein je to svinstvo, kt ked je zvýšene nam sposobuje vsetky možne problemy v tehu a všetky civilizačné choroby.
Držím palečky, raz to už predsa musi vyjst!!!! 🙂

luckaamilan
1. říj 2013

@cabalkova
ahojky, je dobre, že ta vzali na Karlak, peče tam bude dobra jak v Motole.
Možem sa opýtat v kt. týždnoch si o miminka prisla?

cabalkova
1. říj 2013

@luckaamilan Ted v breznu v 8tt a předtím vždy v 7tt. Ted zacinam 10tt, tak doufam, ze uz mam kriticke obdbi za sebou, ale uz se nemuzu dočkat kontroly za dva tydny, abych mela jistotu. 🙂

luckaamilan
1. říj 2013

@cabalkova
jj, ja som v polovici 10 tt a už sa neviem dočkat dalšej kontroly. Chodíš gyn každé 2 týždne?
si vedena ako riziková? si doma? A to si vždy mala zamlkle potraty? To jest bez priznakov čohokolvek zleho a bez sona by sa na to ani neprislo?
prepac, že ta zahlcujem samými otázkami....

cabalkova
1. říj 2013

@luckaamilan Nene, u me se to vždy projevilo krvacenim a pak se zjistilo, ze mimi je spatne nebo uz dokonce odeslo. Jsem ještě na rodicaku s Tondikem, takze na PN nejsem, jsem překladatelka, takze normalne pracuju z domova. 🙂 Zpocatku jsem chodila co tyden, aby se ohlidalo, ze se mimi spravne vyviji, ted uz mam ale vystavenou průkazku a dr to rozhodla tak, ze mam prijit po trech týdnech, byla jsem minule utery a jdu ode dneska za dva tydny... tim, ze se musim starat o malého a ještě pracuju, tak mi to utika mnohem rychleji nez tehu s nim, ale rada bych uz mela za sebou první trim a pokud možno negativni NT screening, pak bude veseleji. 🙂 A ty na NT pujdes?

luckaamilan
1. říj 2013

NT je asi screening v 12tt, že? jj pojdem, už som objednana do Motola. Myslím pozitivne a verím, že to vyjde.
Ale som vystresla z každej malej zdravotnej zmeny. Mala som na zaciatku tehu opar pod nosom, trpim oparmi casto, a v 8tt som citila hrdlo a mala som taku mini rýmu...

lucies25
1. říj 2013

Ahoj holky,ja jsem ted v kritickym tejdnu,v kterym jsem prisla o predchozi mimi,tak se furt kontroluju...ale strach budu mit nejspis cele tehu...na kontroly chodim kazde dva tydny,ale na hematologii me objednali az na 22.10,a maj k tomu takovej laxni pristup,mi prijde,musela jsem si to9 vydupat,rikala,ze se mam objednat az ve 3. trimestru...i gyndar nechapal...mozna zmenit doktora?

luckaamilan
1. říj 2013

@lucies25
jj asi zmen hematologiu, ak mas tu možnost.
Alebo ak ti fraxiparin predpisuje gyn, tak kludne do 22.10 vydržís. Oni ti stejne nič ineho na hematologii nepomozu, nepovedia. Davaju len fraxiparin a povedia ti o kyseline listovej.... Dobre je mat hematologa, kt. berie na vedomie ze mutacie skutočne mozu robit problem v tehotenstve. Pretože vela mudr. si mysli, že je to len fama...
Moja hematologicka tomu veri tak na polovic, ale aspon mi ten fraxiparin dava bez reptania.

A viem jak sa citis, tiež mam podvedomý strach, a tiež som každú chvílu na WC. A navštevy na gyn, tých par sekund zakial zapne sono... to su nervy ,statnice hadr!!!!

lucies25
1. říj 2013

@luckaamilan Nervy to jsou,ja byla vcera,povidala jsem mu,ze jsem minuly tyden dvakrat zaspinila,ne moc,bez bolesti a kdyz jsem videla,jak se zamracil s rek,ze zkontrolujem,jestli se vubec vyvyji,malem jsem sebou sekla...uklidnilo mi az bijici srdicko na UTZ,ale jen na chvili,uz mam zas strach,jestli je v poradku...ale to ted bude furt...No ona mi rekla,ze ty mutace potrat nezpuspbuji,a ze injekce dostanu az v poslednim trimestru,abych nedostala trombozu ja...no a gyndar mi je napsal hned,ze ty potraty byly tim...tak se v tom vyznej...no uvidim,co mi povi az tam pujdu...co doktor to nazor...a homocystein snuzuje i listovka,ne?Ale zas ta MHTFR snizuje jeji vstrebavani,aspon tak jsem to pochopila...

evikmi
1. říj 2013

@luckaamilan já mám projitou i hematologii v brně, v papírech mám napsané, co jsem,ale nepamatuju si to. když je potřeba, mám vždy ty zprávy u sebe 😉 a jinak takových odborníků mám za sebou už taky dost... neříkám, že každý je na houby,ale víš jak to myslím 😉 nade mnou už se víceméně zlomila hůl. dnes jsem byla na hemotoligii tady u nás a doktorka mi sice schválila ten fraxík,ale řekla, že stejěn s mou diagnozou nemám počítat se zázrakem... drsné,ale pravdivé asi

lucies25
1. říj 2013

@evikmi To je mi lito,ale treba se tentokrat zadari,moc bych ti to prala!Moje kolegyne z prace trikrat potratila,pak nemohla dlouho otehotnet,a po umelem oplodneni se ji v cervnu narodila holcicka...To pisu jen jako ze je vzdycky nejaka nadeje,neber to spatne...Drzim ti pesti.

luckaamilan
1. říj 2013

@evikmi
no ber to z tej lepsej stranky, nemas problem otehotniet, a raz to určie vyjde!
a v akých týždnoch si potratila?

luckaamilan
1. říj 2013

@lucies25
mne gyn povedala, ze fraxiparin je drahy a nechceju ho na hematologii predpisovat, ale že sa nemam dat odbyt 😀
a s tými mutacemi mas pravdu, ten MHTFR heterozygot dokaze vstrebat len nejak 60 percent listovky a vit B, a presne tieto vitaminy znižujú homocistein. Ja užívam Femibion. Verím, že to bude stačit.
Kamaratka ma to same čo ja a už v nedelu mala rodit, čaka každým dnom. A je to jej prve tehu. Pícha si tiez fraxiparin.
Proste to musi vyjst!
Tak to zaživame na gyn uplne to same 🙂

evikmi
1. říj 2013

@lucies25 vím, že takových případů je hodně,ale mě se bohužel netýkají

@luckaamilan otěhotním jednou za rok a vždy víceméně ve stejnou dobu.... potratím vždy do 10.tt ... SA byla myslím jen jednou nebo dvakrát.... a vždy musím na revizi do nemocnice

evikmi
1. říj 2013

@luckaamilan jak jako že nechtějí předepisovat fraxík? však to patří pod hematologii, ne pod gyndu 😕 a jinak jak to tak sleduju, ted dávají fraxík skoro každé těhuly... že by nějaká nová moda? :-/

lucies25
1. říj 2013

@evikmistejne ti budu drzet palce,jednou to vyjit musi!
@luckaamilan Me je predepsal gyndar,na hematologii by mi je dali az ve 3.trimestru,a jelikoz me se srazeniny delaji a potratila jsem vzdy na zacatku,tak by to bylo pro mimi pozde...no uvidim,co mi povi,az tam pujdu...Ja beru Pregnium,ale nekde jsem cetla,ze s tema mutacema je lepsi Femibion,ze se to lip vstrebava, a gyndar mi zas rek,ze je to uplne stejny,nejdulezitejsi je prej u me fraxik...no,zkusim min cist )))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru