Genetická konzultace, hodnoty screeningu 1:704 DS

muddledgirl
1. únor 2014

Dobrý den,
výsledky prvotrimestriálního screeningu mi vyšly 1:704 DS.Tripple testy negativní.Přesné hodnoty zatím neznám.Přesto mi byla doporučena genetická konzultace.Měla jste některá podobné výsledky a co vám řekli na konzultaci.Genetiku hotovou máme.Děkuji

sarunatko
4. únor 2014

Ježíšmarjá, 36 mi bude, 36 ne 37, já už su fakt praštěná.

anina32
4. únor 2014

Já měla riziko na Dawna 1:60 a malej je úplně v pořádku. Do toho počítače při screeningu zadávají všechny možné údaje, já jsem se pak měsíc po plodovce, z dokumentů co přišli mému gynekologovi, třeba dozvěděla že jsem kuřačka. Přitom ani já, ani nikdo z rodiny v životě nekouřil. Další rizikový faktory, které do screeningu započítali, ty už tedy pravdivé byly: nadváha a IVF, věk 33...

blahova_andrea
5. únor 2014

tak máme za sebou tu genetickou poradnu. nevím jestli mají z toho ti dr. provize, ale paní vypadala, že na plodovku pošle každého. jako řekla, že riziko není nijak vysoké a přemlouvat mě tudíž nebude, ale plodovka je prostě vždy to nejlepší 😀

michl
5. únor 2014

mě je 30 a taky jsem musela na plodovku

blahova_andrea
5. únor 2014

@michl musela? nic nemusíme 😉

rioko
5. únor 2014

@blahova_andrea taky jsem tam byla u prvního a plodovku jsem odmítla, doktorka se moc netvářila, ale její problém, teď jsem tam po domluvě s mým gynekologem ani nešla, i když jsem opět měla doporučení

blahova_andrea
5. únor 2014

@rioko asi to už odmítá dost maminek (je větší informovanost o všem), protože sama uvedla, že se jí nějaká maminka ptala, zda se na ni bude ona nebo její dr. zlobit, když na to nepůjde a ona teda tvrdila, že zlobit se nikdo nebude, že je to naše těhotenství, naše miminko, naše rizika a my s tím musíme žít, tak je to na nás a nikdo nás nemůže nutit. to bylo asi jediné v čem jsem s ní za celou dobu fakt souhlasila 😀

rioko
5. únor 2014

@blahova_andrea mě do toho před 5 lety právě docela tlačila, měla nepříjemné řeči, hlavně mě tvrdila že i když ty testy ve 12 tt byly negativní, tak tripple test byl pozitivní a tak tam je riziko vysoké, no mě to bylo jedno, já byla tehdy rozhodnutá si dítě nechat za každou cenu, takže jsem hned věděla že na plodovku nepůjdu a ona to nebyla moc ochotná přijmout

blahova_andrea
5. únor 2014

@rioko a bylo to ta stejná dr.? no třeba se za ty roky trošku "vyvinula" 😀

rioko
5. únor 2014

@blahova_andrea podle jména jo, ale třeba se změnila kdo ví, ale jsem ráda, že jsem tam podruhé nemusela 🙂 a Ty ses rozhodla na amnio nejít?

blahova_andrea
5. únor 2014

@rioko tak mě ho nabídla a já jsem jí řekla, že jsem s dr. domluvená na triply a dál se uvidí. to znamená, že teď jsem odmítla rozhodně a časem na něj taky nemám v plánu jít 😀 to by mi ty testy musely vyjít hodně blbě a musela bych mít velký strach, že to dítě nebude v pořádku, aby mě to donutilo.

rioko
5. únor 2014

@blahova_andrea já jsem odmítla ted i triply, no spíš jsem se ptala svého gynekologa jestli jsou nutné, protože mě u prvního vyšly hodně falešně pozitivní a on řekl že je mít nemusím, že už k vůli věku by mě vyšli zase pozitivní, tak že to nechá na mě tak jsem je dělat nenechala a jsem víc v klidu, ve 12 tt to bylo negativní, všechny UTZ ok

blahova_andrea
5. únor 2014

@rioko tak můj dr. triply stále dělá, někteří dr. už ho prý nedělají vůbec. já na ně půjdu a docela mě pobaví, když budou negativní 😀 já cítím, že je prcek v pořádku, píchat do nás fakt zbytečně nenechám.

zuza01
5. únor 2014

@muddledgirl Mě objednali na gen. konzultaci ještě před screeningem... Až potom jsem šla na utz a krev, teď mě čeká tripple. Pak bude ta konzultace. Tak bych v tom neviděla nic špatného 🙂

lucinacka
5. únor 2014

@blahova_andrea mne vysly taky spatne hodnoty papp-a proteinu/0,36 mom/ a doktor rikal, ze to jen muze znamenat zvysene riziko komplikaci, jako treba vysoky tlak nebo preeklampsie...

romantika
5. únor 2014

ja mela hodne spatne hodnoty, geneticka konzultace nutna. na plodovku jsem nesla ale zaplatila jsem si prenascan. tripl y pak také vysly dobře. mela jsem velice nizke papp coz by mohl byt down. nakonec se ukazalo ze to zpusobilo vyvin mensi placenty. papp znamena placentarni hormon. po porodu byli všichni chytri jak radio, do porodu se tvarili jak je to spatne a ze nevi co se mnou. dite se narodilo v terminu a zdrave. ja mela hodne nizke asi 1/150 tak i diky veku 35.

muddledgirl
autor
5. únor 2014

@zuza01
@lucinacka
@blahova_andrea
@rioko
@sarunatko
@michl Tak genetička chtěla amnio,to jsem odmítla a zaplatím si harmony test...prý špatná krev v 1.trimestru může být kvůli mému krvácení....léky na udržování,věkem partnera....

sarunatko
6. únor 2014

Já jsem včera byla na kontrole u gynekoložky, tak mi ukazovala výsledky z triple testů (stejně jako
@blahova_andrea jsem je neodmítla). Takže tam bylo uvedeno, že riziko na Downa je nižší než 1:30000, riziko na jakousi další vadu 1:50000. Pak tam bylo napsané, že vzhledem k věku matky je riziko upraveno na 1:250 a doporučena genetická konzultace. Tak jsem se doktorky ptala, co to jako znamená, tak prý to tam takhle píšou všem matkám nad 35 let a že ta genetická konzultace bude o tom, že mě budou tlačit do amnia. A že pro mě by bylo větší riziko jít na amnio než je pravděpodobnost, že by dítko bylo postižené, když mi všechny testy vyšly negativně. Takže já na žádnou konzultaci nejdu.

zuza01
6. únor 2014

Aha, tak pokud mě budou nutit do odběru plodovky i přes to, že výsledky krve budou dobré, tak mají smůlu. Nepůjdu 🙂

sarunatko
6. únor 2014

@zuza01 Tak vás ve vašem věku by nikdo nutit snad neměl, pokud budou výsledky dobré. Jde o to, že prý historicky na amnio chodily všechny maminky nad 35, i když měly dobré testy, jenže v dnešní době už je jich tolik...

blahova_andrea
6. únor 2014

@zuza01 no objednali tě, ale půjdeš na ni až po všem ostatním, mě objednali bez větších rizik hned na druhý týden po screeningu a dva týdny před třiply...fakt nechápu, že to má každý jinak.
@lucinacka přesně tak, prostě to těhu beru jako rizikovější z hlediska komplikací, potratu nebo dřívějšího porodu a já se fakt snažím šetřit. že by nebylo v pořádku miminko si fakt nepřipouštím.
@romantika díky za povzbuzení. mě právě taky přijde, že dr. prostě plaší spoustu maminek zbytečně a jen z lidí tahají často peníze. případy jako je ten tvůj jsou velmi povzbuzující 😉
@muddledgirl co je harmony test?
@sarunatko gratuluji k super výsledkům na triplu, vidím svou budoucnost stejně 😉

dalfy
6. únor 2014

chtěla bych se zeptat. Je mi 33, v březnu 34 jsme objednaní do Gennetu v PRaze na 1. trim. screening a předtím ještě na krev. Docela mě překvapila sestra u gynekologa když se zeptatla, zda mě rovnou objednali na genetickou konzultaci? Tak jí říkám proč když nemám ještě ani výsledky krve a utz, tak se tak podívala. Vyznělo to jako,že ta konzultace je snad pokaždé? Poté co jsem si tady přečetla tak to je asi normální že? Přijde jen docela hloupé, že každému doporučují ten odběr plodovky, ráda bych se tomu vyhla když to nebude z nějakých výsledků nutné. Nabídli mi také ten PRenascan ale to si říkám, do toho bych šla kdyby ten utz a krev vyšli špatně. Docela jsem z toho na rozpačitá

zuza01
6. únor 2014

@dalfy Podle mě je genetická konzultace shrnutí všech výsledků a vysvětlení rizik, aspoň tak jsem to pochopila.

@sarunatko
@blahova_andrea Jse po dvou potratech, tak jestli myslí odběr plodovky kvůli tomu, nevím... Důvod potratů se nezjistil.

blahova_andrea
6. únor 2014

@dalfy nevím jak je to v praze, ale všeobecně to má každý dr. jinak. někdo není příznivcem placených testů (nt+), někdo neuznává triply, někdo žene na genetiku každou matku nad x+, někdo jen podle špatných výsledků, někdo jde do poradny už po screeningu, někdo až po triplech...rozhodně se nechodí do gentické poradny plošně a na amnio tě taky nikdo nutit nemůže jít.

lucinacka
6. únor 2014

@blahova_andrea já už se ani nedivím těm ženám, co tahle vyšetření ani nepodstupují - je to velký nápor na psychiku...

blahova_andrea
6. únor 2014

@zuza01 tak na potraty se mě v poradně taky ptala, takže to je zase asi jiné riziko, které tam zahrnují a já ho neměla. ale po plodovce je taky riziko potratu, to mi nepřijde jako řešení, jak přijít na to, kde je problém. beru, že je to individuální, že opravdu musí brát každou maminku s její anamnézou v rodině a jejími výsledky zvlášť. roli asi hraje úplně všechno.

blahova_andrea
6. únor 2014

@lucinacka já se jim taky nedivím. mě to tedy nestresuje, ale je fakt, že tentokrát těch 1500 docela lituji. ne kvůli výsledkům a konzultaci v poradně, ale celé to prostě neprobíhalo jako minule, nebylo to podle našich představ a v podstatě jim to jen dalo záminku, jak nás dál stresovat a nebo z nás dál tahat peníze. no co, už to nezměníme 🙂

sarunatko
6. únor 2014

@blahova_andrea Já jsem to ze začátku těhotenství taky hodně řešila a pořád se na něco ptala a hledala informace na netu. Ale věřím, že čekám zdravé miminko a teď už jsem v klidu.

blahova_andrea
6. únor 2014

@sarunatko já se poptala a početla až když mi volali ty výsledky, jiné maminky mě uklidnili a doktora se fakt rozhodit nenechám 😀 můj dr. je naštěstí v tomto už taky zkušený kliďas, co jsem ráda.

sarunatko
6. únor 2014

@blahova_andrea Jako já ty doktory na jedné straně chápu, oni vidí tolik případů, který my si ani nedokážeme představit nebo připustit, že by se nás mohly týkat... Ale my budeme mít zdravé děti 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru