Genetická konzultace, hodnoty screeningu 1:704 DS

muddledgirl
1. únor 2014

Dobrý den,
výsledky prvotrimestriálního screeningu mi vyšly 1:704 DS.Tripple testy negativní.Přesné hodnoty zatím neznám.Přesto mi byla doporučena genetická konzultace.Měla jste některá podobné výsledky a co vám řekli na konzultaci.Genetiku hotovou máme.Děkuji

anina32
2. únor 2014

@muddledgirl Ahoj, už jsme si psaly, u mě ta genetická konzultace po špatném screeningu byl jen cca 10min. pohovor. I když píšeš že genetiku už máte, tak o tom třeba nevědí a potřebují se na vše zeptat znovu. Ničeho se neboj! Já byla na plodovce, ale na tu jsem chtěla jít od okamžiku kdy jsem se dozvěděla výsledky, takže jsem to doktorce rovnou řekla už na začátku, že to chci podstoupit, ona mě nepřemlouvala. Poslala nás jenom na genetický ultrazvuk k profesoru Eliášovi (zdarma) a ten můžu jen doporučit. Hlavně se nenervuj, dopadne to dobře! Držím pěsti 😉

muddledgirl
autor
2. únor 2014

@anina32 Ahojky, jsi hodná,že píšeš...genetiku nám dělala paní Bělobrádková,ke které opět jdu...Ty jsi byla také u ní asi ,že? O tom genetickém utrazvuku jsem četla...tak to jsem ráda,jestli to sama od sebe doporučí...Jen jsem chtěla vědět co mě čeká..děkuju moc kočko...ať se dobře daří.. 😉

anina32
2. únor 2014

@muddledgirl jj, byla to Bělobrádková. Ona mi ten ultrazvuk nedoporučila, ona nám potom poslala domů rovnou pozvánku, kdy tam máme přijet 😉

muddledgirl
autor
2. únor 2014

@anina32 tak to je super....protože, ten pan doktor,co jsem všude četla je veliký odborník... 😉

anina32
2. únor 2014

Já myslím že ani ničemu nevadí že už tu genetiku máte a teď si jí zopakujete. Třeba to v případě špatného výsledku screeningu hradí pojišťovna, tak proč neudělat další genetický pohovor 😉 Mě třeba v průběhu jednoho týdne brali 2x krev na triple testy. Jednou v hradci v sanusu a podruhé v Jičíně u mého gynekologa. I když jsem mu řekla že už mi krev brali, tak aby nepřišel o peníze od pojišťovny za tento úkon, tak mě přemluvil v tom smyslu že aspoň budeme vědět víc 😉

muddledgirl
autor
2. únor 2014

@anina32 já každopádně jedu sama...přítele nepustí..je pod agenturou....tak snad to ničemu nevadí...neřekli mi,že by musel....a už jsem zvědavá,co mi paní doktorka řekne....už to utíká....děkuju A určitě se ozvi,jak válčíte..jestli budeš chtít. 😉

anina32
3. únor 2014

@muddledgirl Se mnou manžel byl, ale celou dobu čekal v čekárně, s doktorkou vůbec nemluvil, takže to ničemu nevadí, když pojedeš sama. Nám se blíží to září, tak se těším, jsem napnutá a zároveň se bojím jestli to vyjde. Kartářka mi ale řekla že tam vidí ještě dalšího potomka, tak snad jo... 🙂

muddledgirl
autor
3. únor 2014

@anina32 já si taky myslela,že to snad není problém 😉 To je super....to uteče do září....no ségřina kartářka v srpnu 2012 říkala,že budu mít do roka miminko a kluka...byl to rok a kousíček /2 měsíce/ a kluk to je taky.... 😉 😉 😉 Takže věř... 😉

michl
3. únor 2014

genetická konzultace není nic jiného než otázky typu jéstli byl někdo postižený v rodině a pobavíte se o nemocech v rodině ze strany matky i otce. vše ovšem spěje stejně k odběru plodové vody. konzultací se totiž nezjistí nic.

michl
3. únor 2014

vím o ženě, která měla downa přesto, že měla riziko 1/3000.Někdo bohužel tu statistiku dělat musí, to je to smutné.

muddledgirl
autor
4. únor 2014

@michl to jsi mě teda nepotěšila....genetiku jako takovou máme dávno hotovou....Plodovku nechci,to raději harmony test....riziko potratu je až 2%... ☹ ☹ ☹

blahova_andrea
4. únor 2014

náš čeká pohovor na genetice zítra v Brně na Veveří u dr. Leznarové. vyšlo nám nižší PAPP. máte nějaké info i k tomuto "problému" a recenze na dr.? díky

muddledgirl
autor
4. únor 2014

@blahova_andrea hledej v nemocech v 2.trimestru,tak je myslím nějaká diskuse....Myslím,že pokud je snížena hodnota jen
PAPP,tak to není tak děsivé..a jaké Ti tedy vyšlo riziko a čeho? Hodně dělá věk bordel v těch výsledkách....

muddledgirl
autor
4. únor 2014

@blahova_andrea moc držím pěsti,aby Ti to vyšlo v pořádku..

blahova_andrea
4. únor 2014

@muddledgirl podle věku matky mám riziko m.down 1/457 a kombinované riziko dle 1.trimestru 1/750, ale bylo mi řečeno, že mám jen nižší to papp

muddledgirl
autor
4. únor 2014

@blahova_andrea aha,tak tomu moc nerozumím..já mám 1:704 Down.s.......Jedno je upravené riziko a druhé je populační riziko....můžeš to mít ale jinak zapsaný....

muddledgirl
autor
4. únor 2014

@blahova_andrea upravené riziko je vždy to Tvé.....

blahova_andrea
4. únor 2014

@muddledgirl hmmm, to je právě to, každá laborka to píše trošku jinak a pak se v tom vyznejme 😅 já si z toho teda nic nedělám. jsem přesvědčená, že čekám zdravé mimčo, ale informace neškodí. no uvidíme, co nám poví zítra dr. na té konzultaci. na další podrobný utz bych klidně šla, protože ta screeningová dr. stála docela za prd, tak teď by nás snad objednali k odborníkovi 😅

sarunatko
4. únor 2014

Mně vyšlo riziko DS po NT 1:632, triple testy pak negativní. Celkově je výsledek negativní a na další vyšetření mě nikdo neposílal.

muddledgirl
autor
4. únor 2014

@blahova_andrea No,narovinu na plodovku nejdu...jsem rozhodnutá..riziko potratu uváděné je až 1%,ale sestra u nás ve městě /tam mi screening nedělali/ říkala,že jsou to až 2%...takže riziko potratu je větší než riziko,že dítě má downa...Uvidíme..jestli půjdu do Harmony testu..Je to podobné jako Prenascan..Tak dej zítra vědět..já dám aky... 😉

muddledgirl
autor
4. únor 2014

@sarunatko jooo?To by bylo fajn....díky za super zprávu... 😉 😉 😉

sarunatko
4. únor 2014

@muddledgirl Já už jsem taky ale starší matka, v době porodu mi bude 37.

muddledgirl
autor
4. únor 2014

@sarunatko tak budeš mít druhé dítko..já první ve 32...dneska to je normál.. 😉

blahova_andrea
4. únor 2014

@sarunatko já na triply jdu až 26.2. a na tu poradnu mě objednali už na zítra, tak si myslím, že mi stejně řeknou, že se počká na ty triply 😅

blahova_andrea
4. únor 2014

@muddledgirl tak to jsme na tom stejně. to by musely ty testy vyjít moooc špatně, abych byla ochotná podpstoupit amnio.

muddledgirl
autor
4. únor 2014

@blahova_andrea já mám tripply super....právě se divím,že tak brzy jdeš do poradny.......ale zase nemusíš čekat tak dlouho jako já....jako debil...

blahova_andrea
4. únor 2014

@muddledgirl no zase co vím, tak minule tam maminku seřvali, že co tam dělá, když jako hodnoty nejsou až tak špatné a triply ještě nemá, tak se spíš bojím nějaké zbytečné scény. ale když mi volali ty výsledky, tak mi prostě řekli rovnou i kdy mám dojít na tu poradnu a bylo jasné, že když mě zvou na 14tt a triply se dělají v 16tt, tak že je logicky mít ještě nemůžu, takže jestli si na mě někdo otevře hubu, tak si něco slízne, ať si to vyřídí se svým personálem a ne s citlivýma těhulema 😀

sarunatko
4. únor 2014

@blahova_andrea
@muddledgirl
Holky, já jsem tím chtěla říct jen to, že v mým věku už je asi normální mít to riziko trochu vyšší...☹ Bohužel.

muddledgirl
autor
4. únor 2014

@sarunatko no to je vyšší,to je jasné 😉 😉 😉

muddledgirl
autor
4. únor 2014

@blahova_andrea tak to je seřvi taky...fakt...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru