Genetická konzultace, hodnoty screeningu 1:704 DS

muddledgirl
1. únor 2014

Dobrý den,
výsledky prvotrimestriálního screeningu mi vyšly 1:704 DS.Tripple testy negativní.Přesné hodnoty zatím neznám.Přesto mi byla doporučena genetická konzultace.Měla jste některá podobné výsledky a co vám řekli na konzultaci.Genetiku hotovou máme.Děkuji

muddledgirl
autor
6. únor 2014

@sarunatko to bych také nešla,pokud jsi měla vše za testy negativní.. 😉

muddledgirl
autor
6. únor 2014

@blahova_andrea to je podobný test jako prenascan...jen se výsledky posílají do Ameriky,ne do Honkongu a výsledky by měly být teoreticky o něco málo přesnější,ale bůhví....Je to jen odběr krve a stojí cca 16 000.Je to na vývojové vady,jako plodovka....

blahova_andrea
6. únor 2014

@sarunatko tak já vím, že jsou i případy, kdy to prostě nevyšlo, že mají zkušenosti, ale přijde mi, že straší prostě často skoro bezdůvodně všechny bez rozdílu v těch výsledcích. že prostě kdo jde do poradny, tak je mu sděleno, že jedině amnio jim zajistí klid a zdravé dítě. možná je to jen můj pocit, možná je to tím, na jakou jsme narazili dr., nevím...

muddledgirl
autor
6. únor 2014

@lucinacka to je nápor...od 11tt se řeší jen testy a výsledky....

blahova_andrea
6. únor 2014

@muddledgirl aha, takže jako prenascan, už se orientuji. o tom slyším prvně.

sarunatko
6. únor 2014

@blahova_andrea Mám stejný pocit.

romantika
6. únor 2014

@blahova_andrea no spis mi prijde ze se dnes spoliha na pocitace a všichni prestali rozumove premyslet. mne se prdolka narodil s hodne malou placentou a mela jsem velice nizke papp, téměř zadne. ja na to taky nemela nervy a tak jsem si na jeziska zaplatila ten prenascan - to je vůbec lace 14 000, ale když to vyjde dobře nemusíš na plodovku. mne chteli brat i choriovy klky a jen nahoda mne z toho vypustila, protoze jsem mela placnetu na zadni stene a neslo by to tam napíchnout a uškrábnout. v zaveru vseho kdybych na to sla tak je mimi v panu, protože poskodit tak nefunkcni placentu uz by bylo o nicem. nervy jsme měli desne, ja jsem otěhotněla v 34, rodila cerstve 35. po porodu rikali, ze to je tipicky pripad Deti narozenych malych, kdy se nevyvine placenta a vyziva jim jde ale trochu uskripla. takze na druhou stranu mne prenascan zachranil před plodovkou a jinym. jen je mi opet a zase zahadou jakto ze v dnesni době, kdy ja mela ultrazvuk kazdou kontrolu nikdo nepoznal ze je placenta tak mala. proste uz to desne sidi, jen strkaj cisla do pocitace ale nemysli co s cim je dohromady. takze u nas jen byl pruser ze uz jsem rodila dite bez vody, bez vyzivy a vychodila a ukecala jsem si vyvolavacku jen vlastní intuici ze se něco deje. a to se pak při porodu všichni divili. bohužel na doktory opravdu nemam moc chvaly. drzte se. rikaj nerýpat se v internetu, ale nam hodne při rozhodovani pomohl.drzim palce 1/700 je pro men ohromne uzasne číslo.

blahova_andrea
6. únor 2014

@romantika no právě. přece se chodí pravidelně na utz, přece si museli něčeho všimnou už dřív. pro nás je tedy prenascan nepředstavitelná zátěž rozpočtu, takže ten fakt neplánujeme. já si taky myslím, že by se víc měli věnovat lidem a ne jen těm strojům, víc by se mělo vnímat vlastní tělo, pocity, víc spolu mluvit a ne se zeptat na dva údaje, ty dát do pc a vyhodí to výsledek, který nemá s realitou často nic společného (jako hodí mě se k sobě, miláčku? 😀). podle mě a mého dr. to číslo taky není až tak hrozné a řešit to zatím nehodláme, přítel souhlasí, jsme docela klidní. prostě jen toto těhu není tak tabulkové jako to první, taky se víc šetřím = flákám 😀 screening jako celek vyšel negativní a kvůli jedné malé odchylce si svět zbořit nedám 😉

muddledgirl
autor
6. únor 2014

@blahova_andrea tak já mám tedy ve zprávě střední riziko DS...i při 1:704

muddledgirl
autor
6. únor 2014

@blahova_andrea
@romantika ale jinak je to často opravdu třeba jen tím věkem....IVF, krvácením....Čert,aby se v tom vyznal,když ani doktoři přesně neví...

romantika
6. únor 2014

@blahova_andrea jojo taky se na to musite koukat tak, ze to znamena ze mate riziko za jeden ze 740deti muze!!!! nikoliv musí mit downa ci podobne. ja si hlavne mysim, ze tech 740 je ale v pohode ne?vite co, i když nekomu vyjdou super testy porad dite muze mit downa i tak. spis to berte, ze tam jako u mne něco presne nefunguje, setrete se, dobře jezte a tak at ma prcek cas si všechno utáhnout. ty potvůrky maly vi proc tam jsou a když uz se to zadari obvykle jsou to ty nejsilnejsi z nejsilnějších. ja doted nechapu jak to ten muj prdola dal, bez vyzivy, uz to otehotneni bylo teda zahadne nez se uzkazal a ted tu radi jak cerna ruka. co nenabral v brichu dohnal venku a všechny pekne uplacany mimina strci do kapsy. Krom toho na te konzultaci si prave nechte vysvětlit který ten faktor tam hapruje. z toho by prave měli byt schopny dedukovat co tam mozna pokulhava. nicmene u mne udelalo i hodne, jen ze ten vek skocil na 35 a to papp bylo fakt silene. ale i geneticka se tvarila v pohode, chtěla at zkontroluji tu nosni kustku, ještě cosi, ze kdyby to byli ty trizomi 18,13 tak uz se to pozna na plodu. prenascan jsme utahli, ja byla desne vynernvovana, nechala jsem si ho pod stromeček od rodiny prispet a zbytek nan půjčku. je to dnes fakt byznys.

romantika
6. únor 2014

@muddledgirl jojo to jsem taky vlastne nenapsalam ze jsem v nejakem tom tydnu před tim zaspinila a hned to prave muze byt ze to rozhodi ty vstupni udaje.

muddledgirl
autor
6. únor 2014

@romantika to mě říkala genetička já krvácela několikrát a ležela v nemocnici s hematomem...

muddledgirl
autor
6. únor 2014

@romantika hezky jsi to napsala....nikdo nikdy nemá jistotu s DS...vím....no genetička neměla vpc mé materiály.....a neměla tedy přesné hodnoty z prvotrimestriálu.....já měla s sebou jen ten druhý papír...o celkovém výsledku....jsem myslela,že to bude mít v pc...tak proto mi to přesně asi neřekla...ale mám na ní číslo..a zkusim jí pak napsat třeba mail...říkala myslím,že u mě byl problém s tím beta hcg....

muddledgirl
autor
6. únor 2014

@romantika měla ještě ode mně výsledky tripplů /ty vyšle celkově negativně 1:20 000DS a NTD 1: 2000 asi

blahova_andrea
6. únor 2014

@romantika no ono nemusí mít jen downa. prostě jedno z těch 750 nemusí být 100% zdravé, ale se spoustou odchylek se dá žít naprosto v klidu 😀 já si taky nemyslím, že je to až tak špatné číslo. byly i horší výsledky a děti se narodily zdravé. rozhodně se šetřím. malého nezvedám víc jak v sedě na klín. to nevlastní dcerku jsem kdysi nosila skoro do porodu. kůstky máme suprové, takže věřím, že přímo down nám nehrozí 😅

romantika
6. únor 2014

@blahova_andrea jo neboj, nam ten prenascan todle vyloucil a pak rikala gynda, ze cokoliv co by zjistila plodovka je s životem slucitelne. sice to zamrzi, třeba ze by byl chlap neplodny nebo tak ale urcite by si kvůli tomu dite nedavala pryc. to krvaceni podle mne dela opravdu hodne. u me gyndy byla pani i co mela 1/50 a rikala ze nic nakonec nebylo. ani nemela třeba jako ja problém s temi průtoky. však on si to v pupiku zaridi jak bude potrebovat. tendle mne nutil porad odpočívat a vedel proc. s prvni jsem behala jak lanka 🙂))) a hlavne u obou deti mne intuice vždy nejlepe poradila. dnes je to sileny boj. ja mela první i druhé tehu diky tomu desny stres a v zaveru stejnak slo videt, ze kolikrat doktori vari z vody. jenze samo každý si přejeme pro drobecky to nejlepší tak se nervujeme. krasne si užívej tehu, ty výsledky jsou fakt super a at je za par mesicu doma veselo.

baca
6. únor 2014

@blahova_andrea my jsme na genetice v Brně byli v září 2012 u té druhé genetičky, dr. Grohové. Já jsme měla jeěště vyšší riziko, už si přesně nepamatuju, ale bylo to 1:200-300 nějak tak. Nízké papp a vysoké hcg, utz v pořádku. Taky mě v podstatě už mezi dveřma dlouhým monologem nazančila, že jedině plodovka. Odmitla jsem a musela podepsat papír, že beru an vědomí možnost postiženého dítětě a nebudu je z toho pak obvinovat.
Dr. Leznaroovu jsem potkala na chodbě a nazizala úplně stejně blbě jkao ta Grohová. Toť můj dojem. Dr. Vlašín mi pak dělal utz ve 20 tt (chtěla jsme k němu) a doporučil mi neřešit plodovou vodu a těšit se na zdravé miminko, které ted taky máme 🙂

leeena_4
6. únor 2014

Ahoj, přidám svoje zkušenosti, třeba někomu pomůžou. Já jsem byla těhotná s Downem a výsledek byl 1:2, navíc obrácený tok v ductus něco (nepamatuju už si název) a 4,3 NT projasnění. Takže pravděpodobnosti 1:700 je pořád krásná a je to o tom, že 1 dítě ze 700 se s touto pravděpodobností narodí nemocné. Ale Downi mají většinou i špatný utz. Jen výjimečně se to z uzt nepozná. Genetická konzultace je většinou o ničem. Přijdeš tam, vyptají se tě, co bylo za nemoci v rodině a nazdar. Přišlo mi to dost zbytečné. Mě nedělali odběr plodovky, ale hned v den NT screeningu mi brali vzorek choriových klků z placenty, do 24 hodin se diagnoza potvrdila. Pak nám rovou udělali z toho vzorku karyotyp plodu a zjistilo se, že to nebylo dědičné. Vzhledem k diagnoze i vadě srdce jsem bala ve 14tt na umělém přerušení. Ale za 4 měsíce jsem po IUI otěhotněla a syn je úplně zdravý 😉.

leeena_4
6. únor 2014

@blahova_andrea Třeba Gest v praze dělá NT screening zadarmo, stačí doporučení gynekoga 😉. Já jsem byla hodně ráda, že jsem na to vyšetření šla. Byla velká pravděpodobnost, že sdrdíčko toho malého by to nevydrželo a já bych rodila mrtvé dítě, nebo by mi umřelo brzo po porodu. Znám ale spolustu případů, kdy tak zbytečněvyděsily tyhle testy maminky a úplně zbytečně. Je fajn, že se každý může roznodnout, jestli to podstoupit chce, nebo ne, tohle vyšetření.

muddledgirl
autor
7. únor 2014

@leeena_4 ahojky, to mě mrzí...já vím,že to není tak šílené....u genetičky už jsem byla....a nutila mě do plodovky ,tak jsem šla na harmony test..I sestry mi řekly,že pokud se neobjednám na plodovku,at se objednám na Harmony test......Ano,odběr z choriových klků dělají,když je velká pravděpodobnost,aby šlo jít ještě na přerušení.... 😉

blahova_andrea
7. únor 2014

@romantika já teda nikdy ani nezašpinila, natož krvácet, ale sama jsem se narodila s vadami. máma měla potrat, pak problémový těhotenství a těžký porod s bráchou a měla mít aspoň 2 roky pauzu. jenže za půl roku jsem se zadařila já 😅 nebyla fit, takže já taky ne, ale nic viditelnýho, na celoživotní léčení nebo kdo ví co. většinu věcí jsem v dětství dohnala 😅 no a proto všechno mě prostě vyhodnotili jako rizikovější.

leeena_4
7. únor 2014

@muddledgirl odběr choriových klků se dělá do 14tt, pak už jen plodovka. Já bych si jí při pravděpodobnosti 1:700 brát nenechala 😉

muddledgirl
autor
7. únor 2014

@leeena_4 však já jsem taky nenechala... 😉

leeena_4
7. únor 2014

@muddledgirl za dva týdny budeš mít z velkého utz jistotu, že je miminko zdravé 😉

muddledgirl
autor
7. únor 2014

@leeena_4 😉 😉 😉 taky myslím a doufám...ale někdy ti lékaří trochu vyděsí no... 😉

leeena_4
7. únor 2014

@muddledgirl určitě. Někdy si ten lékař neuvědomí, že pro nás to není rutina, jako pro ně, ale informace, která ovlivní celý náš svět v tu chvíli.

blahova_andrea
7. únor 2014

holky dovedete si představit, kolik maminek ti dr. tak vyděsí, že dají nakonec pryč vlastně zdravé dítě? ☹

muddledgirl
autor
7. únor 2014

@leeena_4 jo jo, není....je to stresující furt čekat na nějaký výsledky...ale člověk je rád,že zvládnul krvácení ....a jedeme dál..bude to dobrý,věřim tomu.. 😉 😉

muddledgirl
autor
7. únor 2014

@blahova_andrea to je těžký....ale lepší než mít dítě s downem...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru