Hellp syndrom, máte zkušenost?

pavlinadragounova
3. bře 2014

Holky nemáte nekterá zkušenosti s help syndromem mám 4 chlapečka ktery přišel na svět dost narychlo právě díky help syndromu. a dneska jsemzjistila že jsem tehotná a bojim se aby se help znovu neobevil. ☹ Nemáte nekterá zkušenost ☹

deenyska
3. bře 2014

@pavlinadragounova Ahoj.. nemám vlastní zkušenost, ale tvůj dotaz mě zaujal vzhledem k tomu, že jsem o tomto syndromu ještě neslyšela, tak snad se nezlobíš, že přispívám. Těch označení je strašně moc a člověk se v tom nevyzná. Můj syn je narozený v 37. týdnu, protože jsem měla málo plodové vody a už byl problém i s průtoky. V dalším těhotenství, kdy jsem plánovala absolvování Kombinovaného testu v I. trimestru mi doktor řekl, že je v té diagnostice nově zařazena i pravděpodobnost výskytu preeklampsie, která se u mě projevila v prvním těhotenství, tak abychom na tom případně byly připravení a víc to hlídali. Našla jsem tento článek http://nemoci.vitalion.cz/preeklampsie/ , třeba budeš trošičku moudřejší. Ale jestli to chápu dobře já, tak toto riziko je vyšší, pokud už jsi tím jednou prošla a při kontrolách se na to více zaměří. Zbytečně se tím nestresuj, škodí to 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru