Hematologie v Jihlavě, máte zkušenost?

teok
1. črc 2014

Ahoj Holky, nemáte některá zkušenosti s hematologií v Jihlavě? První těhu jsem jezdila do Pelhřimova, tam jsou super, ale nechci tam tahat syna, čekat tři hodiny a pak ho táhnout domů 😉, kdyby jsme bydleli kousek, tak neřeším, ale máme to přes 50km ☹...

teok
autor
11. črc 2014

Holky, to opravdu žádná nemáte zkušenosti?

o5
14. dub 2022

Ahoj jsem úplně ve stejné situaci jako jsi byla ty. Mohla bys mi prosím poreferovat jestli jsi nakonec chodila do Jihlavy a jakou máš zkušenost? Díky 🙂

kamiiisek
14. dub 2022

@o5 ahoj, já tedy nejsem zakladatelka ale sdělím svou zkušenost 😉
Já sem chodila do Jihlavy na hematologii do nemocnice všechny tři těhotenství. K Dr. Galikové. Přijdeš, sestřička ti vezme krev a pak si sednes do čekárny a minimálně 30 minut trvají výsledky, pak si tě zavolá doktorka a řekne ti co a jak. Záleží s čím jdeš, ja mám poruchu srážlivosti krve, ředila sem si krev clexane. Je to na objednání, chodí tam hodně důchodců a doktoři tam jsou tři? Asi. Já sem byla pokaždé u galikové ordinuje úterý a čtvrtek, je to bývalá primářka, stará příjemná paní. Šlo se i domluvit, že ti vezmou krev a nemusíš čekat na výsledky jen si po hodině zavoláš doktorce a řekne po telefonu výsledky a zprávu posílala vždy poštou domů.

o5
15. dub 2022

Moc děkuju za zkušenost Kamííísku. A měla jsi zkušenost i s hematologií někde jinde abys to mohla porovnat? Já jsem na začátku prvního těhu, šla do Jihlavy a okamžitě mi bez jakékoli anamnézy skoro mezi dveřmi napsala doktorka - už si nepamatuju jméno, taky clexane ale takovou koňskou dávku, že mě to dost vyděsilo. Pravda je, že jsem přišla před polednem víceméně se objednat, a asi už by mi nestihli vzít krev nevím. Každopádně na radu obvodní jsem pak začala jezdit do Pelhřimova a tam jsem byla moc spokojená. Jenže jak jsem uváděla na začátku nechci tam tahat syna.

kamiiisek
16. dub 2022

@o5 jinde sem nikde nebyla, tady sem začla chodit už jako dítě a zůstalo mi to i když to mám teď 40km daleko 😉 myslím že zbytečně ti nic nenapisou, určitě ne aniž by ti vyšetřili krev. To poslední těhotenství mi říkali že už jsou ohleduplnější k maminkám a že se dost posunuli hranice kdy je potřeba nasadit léčbu. Já sem si tentokrát píchala clexane 0.4 až od 30tt předchozí těhotenství už od 18tt

o5
17. dub 2022

Tak to si mě moc potěšila. Já jsem si předchozí těhotenství píchala taky clexane hned od začátku. Nemám dědičnou poruchu srážlivosti - testy vyšly negativní, ale měla jsem trombózu po antikoncepci a bylo mi řečeno, že těhotenství je hormonálně stejný stav, takže jsem si preventivně musela píchat. Ale podle toho co tu píšeš by to tentokrát mohlo být mnohem lepší. Ještě jednou moc děkuju za informace 🙂 Přeju krásný jarní slunečný dny

kamiiisek
18. dub 2022

@o5 není zač, držím palce ať je vše v pořádku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru