Hematom v 8. týdnu těhotenství. Mám mít klid na lůžku?

bike
3. říj 2012

Ahoj,byla jsem dneska na kontrole a mam u mimca hematom,nevim,jak velky ale dostala jsem prasky.Co jsem se o tom docetla,mela bych mit klid na luzku.,ale doktor nic takoveho nerekl,tak jsem z toho docela zmatena,aby neco nebylo spatne,co myslite??diky za nejake odpovedi

eloana
3. říj 2012

Ja jsem spinila ne z hematomu....take kolem 8tt- primar mi rikal, z bych mela mit klid na luzku- naslede jsem mu rela,ze mam 2 lete dite. A on se usmal a povida- vite ono to rikame vsem... klid na luzu🙂 ale pokud to ma byt bude pokud ne nebude i kdybyste sla hrat fotbal🙂
doporucovala bych se neprepinat- pokud mas moznost, tak polehavat. Nic extra tezkeho netahat🙂

majka1976
3. říj 2012

Ahoj, mě se hematomy dělaly pořád až do 15.týdne. Některý se jen tak "vyšpinil", jiný mi praskl najednou, spousta krve, taky jsem byla vyděšená. Doktor mi říkal, že bych měla odpočívat, protože některé hematomy nejsou rizikové v tom, že by tam nějak miminku vadily, ale jsou nebezpečné v tom, že když to najednou rupne a odteče, tak to to malé miminko může vzít sebou. Takže radši chvilku vydrž a odpočívej, stojí to za to, při zvětšující se děloze pak problém s hematomy mizí.
Já už od 16.týdne mohla normálně sportovat, už to bylo v pohodě, tak jsem chodila 2x týdně plavat a už mi bylo dobře.
Přeji Ti, aby všechno probíhalo bez problémů a miminko Ti hezky v bříšku rostlo 🙂

bellaver
3. říj 2012

také jsem měla na začátku hematom, .... zjistili mi to, když jsem začala doma krvácet a pak jela do nemocnice, tam jsem ležela týden, brala Ascorutin, po týdnu jsem šla ke svému Dr a vyměnila jsem Ascorutin za Utrogestan a měla jsem být v klidu, ležela jsem opravdu poctivě, už jsem ani nešpinila ... a hematom se sám vstřebal .... 🙂 držím palce!! 😵 😵 😵

veri25
4. říj 2012

já jsem měla hematom v šestém týdnu, doktor mě nechal okamžitě doma a měla sem mít klid, brala jsem ascorutin a utrogestan a po čtrnácti dnech nebylo na ultrazvuku už nic, ale opravdu to chce klid a žádnou těžkou práci, prostě pohodlíčko na gauči😀 a bude to v pohodě 😀

coxa
4. říj 2012

Ahoj, já měla hematom při druhém těhu na kontrole v 6tt, prášky jsem nedostala, žádný zvláštní režim taky ne, dokonce jsem i mohla letět na dovolenou na Krétu, při kontrole na 12tt už byl hematom fuč. 😵

adelaslaba
8. říj 2012

Ahoj, taky jsem měla hematom od 5 tt. Doktor v nemocnici, který to zjistil mě řekl ležet a být v klidu. Ten den jsem byla ještě u svého gynekologa a ten zase říkal, že není nikde prokázáno že by ležení pomáhalo. No ale i tak mě nechal na neschopence, ve 12 tt tam již nebyl. Píchala jsem si clexan a ten to zřejmě způsobil.

rrromana
3. únor 2016

Ahoj všem emoticon dnes jsem se vrátila s brekem od doktora.Jsem v 5tt a nad plodem mám velký hematom.Doktor mi rekl, že mám ještě tak 14dní a pak se hematom odloučí a veme sebou i plod.Tak nevím, co je na tom pravdy.Jak tady hodně píšete je i možné, aby se hematom sám rozložil a plod neporušil?Dostala jsem Utrogestan 2-0-2 vaginálně,kyselinu listovou a klid na lůžku.Chtěla jsem se zeptat, co ještě Vám pomohlo, aby se hematom sám vstřebal-nějaké vitamíny atd...Moc děkuji.Jsem z toho celkem vystrašená ☹

ivchez
17. zář 2016

@rrromana ahoj tak vidím, ze jste to zvládli a miminko se udrželo. Taky mám od začátku hematomy u placenty. Jak dlouho jsi brala ten utrogestan a byla jsi na nemocenské?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru