Hematom v děloze, máte zkušenost?

petulak
29. črc 2012

jsem na začátku 7 tt a začala jsem krvácet letěla jsem k doktorovi a dostala dva druhy prášku a mám ležet.Krvácení přestalo ještě jsem ani nevzala prášek.Odlupuje se vajíčko a je tam hematon.Mám doma skoro 4 leté dítko tak to zase tak moc v klidu nejde i když manžel se snaží.Před prvním porodem jsem potratila v 8 tt ted mám docela strach.Nemáte s tím někdo skušenost?Skoro rok jsme se snažili a ted tohle. ☹ Děkuji

audi1986
29. črc 2012

@petulak krvácela jsem kolem 8tt kvůli hematomu a pak znovu v 15 tt prý kvůli nízko položené placentě, teď jsem 22tt a zatím se držíme, přitom prvním krvácení jsem moc v klidu nebyla, říkala jsem si, že to buď vydrží nebo nevydrží, při tom druhém jsem už jen ležela s nohama nahoře

veri25
29. črc 2012

ahoj, já sem krvácela taky asi zhruba v 8tt, taky sem dostala dva druhy prášků a taky sem musela ležet, ale taky sem neležela každou minutu, ale opravdu to chce klid, za čtrnáct dní jsem šla na kontrolní rentgen do porodnice a hematom byl pryč a narodil se nám v únoru zdravý chlapeček, takže se drž, hlavně se nestresuj, to tomu nepomáhá a opravdu klídeček a nohy nahoru a všechno bude dobrý😀

eficenka
29. črc 2012

@petulak
ahojky, mám tu dvě kamarádky co měly na začátku těhu hematom, jen se více šetřili a mají zdraví dětičky...

@veri25
rentgen? 😨 asi težko se na rtg ukáže hematom... spíše UZ

veri25
29. črc 2012

@eficenka jj máš pravdu popletla sem si to, byl to ultrazvuk

petulak
autor
29. črc 2012

@audi1986 děkuj a teda držím palečky i vám
@veri25 tak to jsem ráda,že z toho nic nebylo já zase neumím vůbec relaxovat a nohy nahoru ro mi moc nejde ještě při malé,ale snad to bude v poho a v únoru taky budeme mít mimi 😀
@eficenka tak to jsem ráda

holky děkuji já mám takový pech snažíme se rok a ted když mám problém je ještě můj gynekolog na dovolené a k němu jdu až 27.8. 😠

timbouctou
29. črc 2012

@petulak já měla hematom ve 12tt, samozřejmě v pátek mám moje gyndařka klinický den v porodnici. Odvezla mě sanitka a nechali si mě v nemocnici, doktor mi nevěřil, že s dvouletým dítětem budu doma v klidu, tak jsem strávila víkend u Apolináře. Dostala jsem utrogestan a nějakou kapačku a musela jsem ležet s nohama nahoru.

petulak
autor
30. črc 2012

@timbouctou a jak dlouho jsi ležela s nohama nahoře?

airinka83
1. srp 2012

@petulak ahoj, já jsem dnes 7tt+4 a taky mám hematom. Zjistili mi ho cca před 14 dny po lehčí bouračce, byla jsem ošetřena v nemocnici, nic mi ale nedali, pouze mi chladně oznámili, že buď se vstřebá nebo praskne a vezme sebou embryo. Předevčírem v pondělí jsem byla na své první kontrole u gynekologa, předepsal mi Utrogestan čípky a Magnosolv (hořčík proti sathování dělohy) a napsal mi do konce srpna, tedy do konce1. trimestru, nemocenskou na rizikové těhotenství. Také mám pouze ležet a nic nedělat a obligátní věta: Co se má udržet se udrží, co se má potratit se potratí. takže nejsi v tom sama, ty nervy jsou děs, navíc jsem už v pondělí viděla srdeční akci a ono nestresovat se je hodně těžký, když jenom ležíš a nemůžeš se ničím zaměstnat... 😖

petulak
autor
1. srp 2012

@airinka83 no tak to je síla holka já mám dneska taky 7+4tt kolikrát lepší ani nevědět,že je člověk těhotný tohle je šílenost a do toho mám stavy na omdlení.ted jsem byla s malou 2 hodky venku a byla jsem ráda,když jsem si dvakrát sedla na chvilku na lavičku.taky jsem dostala Utrogestan a ještě nějakou pana nebo pama,ale to mi lékařka předepisovala se slovy no já jí nerada dávám má se dávat až od 9 tt tak jen co jí začnete brát hned jí začněte postupně vysazovat 😠 tak jsem jí lupala 2 dny ☹ .Včera jsem byla na UTZ a tam mi zase řekla,že je ten hematon úplně jinde než dítě tak mě teda uklidnily,ale platí nezvedat nic těžkého.Taky mám skoro 4 leté dítě a tomu se věnovat musím kord když je zvyklá lítat furt venku a mít pořád nějakou aktivitu 😀
Budu na tebe myslet at to není tak hrozné a v únoru máš mimko 😉

airinka83
1. srp 2012

@petulak já taky nejsem zvyklá být doma, 2 dny už ležím a koukám na olympiádu a mám toho plný zuby. Dítě teda ještě nemám, zato labradora a ten je jako dítě, pořád u mě sedí a háže smutný očka, že by chtěl na prochajdu. Mám vnitřní pocit, že to dobře dopadne, i když mě teda akorát bolí prsa jak čert, jinak nevím, že jsem v tom. Nevolnosti ani nic podobného. V nemocnici mě pěkně vystrašili, ale četla jsem na netu příběhy holek co hematom měly a dobře to dopadlo, hlavní je, aby vajíčko bylo dobře uhnízděné, to je hlavní. Jo a TP mám zatím stanovenej na 17.3.2013. 😉

petulak
autor
1. srp 2012

@airinka83 no a mě termín ještě ani neřekli.Tak to je lepší,že nemáš dítě i když pes je jasný,že taky něco potřebuje.To znám máme ted štěně ☹ je to druhý dítě 😉 a do toho jí malá furt nahání a zlobí takže klid u nás nehrozí.Hezky lež koukej olympiádu a občas vylez ven se psem to je podle mě i to nejlepší co můžeš udělat. 😀 A užívej si to hodně spi 😒 to je to jediné co mi chybí a asi všem maminkám.Odkud jsi?

airinka83
2. srp 2012

@petulak jojo tím se chlácholím, že teď můžu naspat to, co už pak nikdy nedoženu 🙂 musí to dobře dopadnout, opravdu v to věřím, u tebe taky, uvidíš. Nějaký hematomy nás nemůžou rozházet, hm? Držím palce a po kontrole dej vědět. Jinak jsem z jihu, z Budějovic 😉

petulak
autor
2. srp 2012

@airinka83 já první taky furt spala a odpočívala a celkově si to hrozně užívala 😀 .Manžel je taky přesvědčený,že to bude dobré.Já jsem nějaký pesimista,ale doufám,že to bude v poho už bych na ravizi dělohy nešla a pak zase to snažení a zklamání z každé další menstruace. ☹ Na kontrolu jdu až 24.8. zase nekonečné čekání. 😖
tak at se o tebe v Budějovicích hezky starají taky dej vědět výsledek budu na tebe myslet a držet palečky. 😀

petulak
autor
27. srp 2012

@airinka83 ahoj tak už mám po kontrole?Já byla v páteka a dneska zase u svého gynekologa a všechno v pořádku ted se ani nepozastavil nad nějakým hematomen jen s zeptal jak se mám 😉

airinka83
27. srp 2012

@petulak ahoj, tak paráda, že ti to dobře dopadlo. Doufám ve stejný výsledek a kontrolu mám ve středu ve 14 hodin. Snažila jsem se celou dobu myslet pozitivně, ale to by člověk nesměl číst některý fora a příspěvky na na koníkovi. Jinak jsem vůbec nešpinila,nezvracím- jen pár náznaků, břicho se každý den vyvaluje a prsa jsou taky napjatý, takže snad je všechno v pořádku...je to ale na bednu to čekání ☹

petulak
autor
27. srp 2012

@airinka83 no nechápu proč tu kontrolu nedaj dřív když tam není něco v pořádku.Ale teda musím ti říct,že asi tak hrozné to nebude na druhé kontrole mi doktor řekl já nevím jestli je to menší nebo stejné.Tak asi stejné.Jinak bud v klidu já se vůbec nešetřila ještě jsem byla v Aquaparku s malou na tobogánu furt jí tahám,po každém venčení rvu psa do vany a to má to naše štěně tolik kilo co malá 😀
Jediné co si dávám fakt pozor aby mě teda psisko neběhalo po břiše a dítko nekoplo.
Tak středa na tebe moc myslím,ale to bude v poho já ted teda kolem sebe poslouchám,že skoro každý měl hematon 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru