Hematom v děloze. Máte zkušenost?

mysinka
24. srp 2007

Máte s tím někdo zkušenosti? Jsem 8+2, už týden mě pobolívá v podbřišku a špiním, na UTZ mi našli hematom 2cm x 3mm...prý je to z toho a může to být pro prcka riziko... ☹ Za jak dlouho se může vstřebat a jaké je pro mrňouska nebezpečí? Díky...

isanie
24. srp 2007

Ja osobne ne,ale ma spolubydlici v nemocnici ho taky bohuzel mela..i se stejnymi priznaky..brala nejake hormony,vitaminy a Ascorutin..pobyla si v nemocnici tri tydny,pak uz to vypadalo lepe,tak ji pustili a behem dvou tydnu byla zpet hospitalizovana na dalsi tri tydny,ted uz je ale doma..hlavne ji doporucovali klid na luzku,to je nejdulezitejsi,pro miminko je to riziko,ale snad se ti hematon vstreba a bude vse v poradku..hlavne klid a zadny stres..drzim palce..

parybka
31. srp 2007

ahoj, já hematom měla.. u 2.,3. pokusu. Jestli opravdu byl příčinou samovolného potratu hematom, to mi samozřejmě nikdo neřekne.
V tomhle těhu jsem hematom měla taky, ale držela jsem ho na uzdě homeopatiky, takže nebyl tak velký jako v předchozím těhu. Měla jsem hem. ještě v asi 13 tt., kdy jsem začla trochu krvácet, byla jsem přes víkend v nemocnici - byl to zřejmě odcházející hematom, zastavilo se to. Stejně doktoři s tím naprosto vůbec nic neudělají - bud se mimčo udrží, anebo ne. Odpozorovala jsem, že jsem vždycky špinila v době, kdy měla být MS.
Ještě pak jsem ho měla... ale vstřebal se , protože pak už jsem nešpinila. Ted jsem naprosto v pořádku, nemám žádné problémy.
Můj doktor mi radil (spíš přikázal) ležet - ale ... další mi řekl, že to nemá na to vůbec vliv a zase dodal - bude se udrží, nebo ne.
Takže i s hematomem se dá těhotnět 🙂
Moc ti držím palečky, at to zvládneš a jste oba v pořádku.

dashak
31. srp 2007

taky jsem měla hematom hned v 5. týdnu. Šla jsem na PN, páč nebyly vidět ani srdeční ozvy, byl dost velký, ale nakones se vstřebal

afrodite.s
31. srp 2007

ahoj, taky jsem měla v 5týdnu hematom. Slabě jsem špinila, břicho mě nebolelo. Byla jsem týden v nemocnici, dávali mi ascorutin (na krvácení), pak nějaké prášky a 2x týdně mi píchali injekce (to asi až do 13týdne, už nevím přesně). Je to krevní sraženina, nikdo neví jak vznikne. Musíš ležet, to je nejdůležitější a jíst ty vitaminy atp. je tam riziko potratu, protože hematom se může zvětšovat a utrhnout plod. Ale neboj se, odpočívej, nezvedej nic těžkého, prostě lež a poslouchej doktory. Já měla hematom taky docela velkej, ale pak se vstřeal a vše už bylo OK. Doktoři s tím celkem nic neudělají. Bud je vše v pořádku a těma lékama a klidem na lůžku se to spraví, nebo je tam něco špatně a těhotenství se samo ukončí. V nemocnici to mělo dost holek, většinou to dobře dopadne. Je to teď hrozný, každá holka má problémy ☹ Držím palečky, neboj, dobře to dopadne...

Ty jsi doma? na neschopence? Jak to s tebou teď vypadá? 😉 měj se pa

petraluk
31. srp 2007

Ahojky. Já ho měla taky, nevím jak velký,docela dost mě bolelo břicho,2x jsem trochu krvácela,brala jsem ascorutin a musela jsem ležet asi tak 2 měsíce než se vstřebal. Nejrizikovější pro mimčo jsou první 3 měsíce, pak už je to lepší. Ale neboj, dnes už je to dost častý, a pokud tě neposlali do nemocnice, tak na tom nejsi nejhůř. 😉 😀 😉

katarina82
31. srp 2007

Já jsem hematom měla taky. Myslím, že 5cm x 2,5cm. Já ho měla pod placentou, takže to bylo dost o hubu. Doktor mi řekl, že jestli je mimčo ok, tak se udrží i přes veliký hematom. Že se to časem vstřebá, no a vstřebal se. Netuším za jak dlouho to bylo, měsíc určitě, ale naštěstí všechno dopadlo ok. Brala jsem Ascorutin a do 15tt Utrogestan, navíc ještě na ten hematom homeopatika - Arnica Montana. Jen se opravdu šetři, nic nedělej, nic nenos, nenamáhej se a co nejvíc lež. Já proležela skoro půlku těhu. Dá se to přežít. Držím palce 😉

parybka
31. srp 2007

jojo, tu arnicu jsem brala taky, pak ještě luteinum a ještě jedno při čestvém krvácení. Ale na správné ředění se zeptej homeopata!
Ascorutin je v podstatě vitamín, má zlepšovat cévy, taky jsem ho měla - tím se nic nezkazí. Nakonec jsem šla i do hormonů - Duphaston, jsem si řekla, že kdyby se to náhodou zase nepovedlo, tak jsem aspon zkusila všechno.

katarina82
31. srp 2007

parybka, jj, Lutheinum jsem brala na začátku taky 😉

mysinka
autor
1. zář 2007

Holky, díky za odpovědi... Zatím jsme oba v pohodě, už týden nešpiním, ale radši polehávám. To je ovšem na můj temperament docela záhul 😉 Cítím se dobře. V úterý jdu na kontrolu, tak uvidíme, co se s hematomem děje 🙂

ina.b
1. zář 2007

Ahojky. Také jsem měla hematom hned na začátku těhotenství (asi 5. tt). Praskl a vyteklo ze mne šílený množství krve. Hned jsem jela do nemocnice, kde mi dali nějakou injekci. Pak jsem brala strašně dlouho Utrogestan a Ascorutin. Naštěsí zárodeček s placentou byli na opačné straně než hematom, tak jsem nepotratila. Zbytek po hematomu, který ve mně zůstal se vstřebal 🙂

kacerka
1. zář 2007

Ahojky, hematom mi zjistili v 8 tt poté, co jsem začala špinit. Týden jsem byla hospitalizovaná s tím, že jsem brala duphaston (nakonec jsem ho brala do konce 1. trimestru). Hematom se mi během pár týdnů vstřebal - prý po 12 tt přebírá veškeré funkce placenta a hematom by už plod neměl ohrožovat. Takže jsem se do konce prvního trimestru opravdu šetřila, naštěstí mám manžela, kterému nedělá problém starost o domácnost a hezky se o nás postaral 🙂

nuninka
3. zář 2007

Ahoj holky, ja mam počínající těhotenství a taky mám hematom. Jsem z toho docela vyjukaná.Nejprve jsem před cca 14 dny měla pozitivní těhu test, ale moje doktorka měla dovolenou.Dostala jsem se k ní přesně před týdnem a to už jsem mezitím trochu krvácela.Řekla mi, že tam mám ten hematom a navíc, jako že jsou tam dva zárodky. U jednoho jsou vidět srdeční ozvy a u druhého ne a je výrazně menší.Zítra jdu na kontrolu a jsem zvědavá, co mi řeknou. Protože z toho nejsem moudra.řekli mi, že by ten hematom měl odkrvácet, ale dali mi Utrogestan i Ascorutin a do té doby nic, žádné krvácení, ani špinění, tak nevím, jestli je to dobře nebo špatně. 😒

katarina82
3. zář 2007

nuninka, hematom může buď prasknout a "vytéct" nebo se bude pomalu vstřebávat. Mě nakonec taky nepraskl, postupně se sám vstřebal.

fredanek
5. zář 2007

Ahoj holky,taky mi zjistily v 8t.t. hematom,mírně jsem špinila,spíš takový hnědý výtok.Byla jsem týden v nemocnici a brala Ascorutin.Než mě pustili domů tak mi udělali ještě kontrolní UZV a tam už ho doktroka neviděla.Pak už jsem žádný problémi se špiněním neměla.A v 18tt. jsem byla na 3D UZV tam ještě doktor objevil zbytky hematomu 4x6,5mm.Takže se mi vstřebává asi pěkně pomalu.V pondělí jdu znova na UZV tak jsem zvědavá jestli bude menší. 😒

mysinka
autor
5. zář 2007

Včera jsem byla u doktorky na kontrole, hematom se už skoro vstřebal. Vysvětlovala mi, jak takový hematom vznikne. Prcek je do cca 8. týdne vyživovaný žloutkovým váčkem, ten pak zaniká a jeho funkci převezme placenta. Mezi výživou pomocí žl. váčku a pomocí placenty vznikne takové menší okno, kdy hodně poklesne hladina hormonů a dojde k mírnému zakrvácení, které se zachytí v děloze a to je ten náš slavný hematom 🙂 😉

kamila3
5. zář 2007

Ahoj holky,já jsem u prvního dítěte taky měla hematom,udělal se poměrně velký a špinila jsem až do konce 6měs,prý se jakoby vstřebával.Ale na mimino to nemělo vliv,tam bylo všechno OK,je ale potřeba se podívat pořádně UTZ kdy je a co ten hematom dělá.Jinak se nebojte.

kvetinka78
12. dub 2008

dievčatá,a keď ste mali ten hematóm tak ste aj krvácali nejako pravidelne?

paolin
12. dub 2008

kvetinko, ze zacatku to bylo fest krvaceni, pak v deloze zustal hematom a ten pomalu odchazel. takze to bylo takove tmave krvaceni - starsi krev a jak kdy. spineni porad a vetsi krvaceni po namaze apod. trvalo to dost dlouho, nez se hematom vstrebal a prestal zlobit.

kvetinka78
12. dub 2008

paolin, ďakujem za rýchlu odpoveď. A bola si vypísaná z práce? Ja som v 12 tt,od 7. tt som doma z práce. Musela si iba ležať? Mne lekár povedal, že krvácanie môže byť aj dôsledkom toho že mám nižšie položenú placentu a tak sa dráždi krčok maternice

paolin
12. dub 2008

ja jsem na MD a mela jsem lezet, ale to pri jednom diteti moc nejde 😒
treba ti jen praskla nejaka zilka. ty mas hematom? 12.tt to uz mate to nejhorsi za sebou 😉

rausova.janicka
6. lis 2008

Ahoj pro mimčo je to ryziko pokud by ses rozkrvácela...proto musíš jen ležet a nic nedělat...kdyby jsi začla víc krvácet mohla by jsi potratit..ale pokud budeš v klidu tak se hematom vyprázdní a vstřebá...u každého to trvá jinak dloho já jsem musela ležet čtyři měsíce..ale už je to v pořádku a málé roste.....

katka82
12. lis 2008

Ahoj holky tak jsem dnes byla u Dr. a kromě akce srdíčka 🙂 mi zjistil i hematom,ale je prý malinký má asi 8mm,ale stejně mám trochu strach 😅 doporučil mi klidový režim.Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost???
Díky 😉

sshiva
25. lis 2008

ahoj katka, mne dnes doki tiež objavil hematóm, 7mm, pred pár dňami som začala špiniť aj trošku krvácať a poriadne som sa vystrašila!!! Nasadil mi Utrogestan a za týždeň sa mám prísť ukázať. Mám aj bolesti v podbrušku, ale nie som si istá či to súvisí s hematómom alebo s tým, že mám zaklonenú maternicu a napráva sa mi... 😕 Doktor mi vysvetloval že pokiaľ ešte naplno nepracuje placenta a miminko je vyživované z vaječníkov, može to znamenať nedostatok progesterónu a može sa začať odlučovať sliznica maternice. Bojím sa aby to mimíska nejako neohrozilo!
Ako sa darí tebe a maličkému, ešte stále vás ten hematóm trápi? Moc držim palčeky!

luzza
25. lis 2008

katko82
měla jsem hematom v 7. - 8.týdnu ...
byl velký 11mm...začala jsem krvácet úplně jasně červenou krví...
brala jsem utrogestan a ascorutin...
hematom zmizel a miminka jsou v pořádku 😉

katka82
25. lis 2008

Holky díky 😉 utrogestan beru taky a ťu,ťuk,ťuk na dřevo nešpiním tak doufam,že to bude dobrý.Na kontrolu jdu za 2 týdny a opravdu doma radši nic nedělam 😅 kamarádka je zdravotní sestra a zakázala mi i luxovat a vytírat 😉
Jinak vám taky moc držím palečky ať jste vy i miminka v pořádku 😉

jakoubka
25. lis 2008

Ahojte.Já jsem měla hematom v 18tt.1cm krát 2cm.Nechali si mě na týden v nemocnici,dávali Ascorutin a ten jsem také brala i po propuštění domů.Takže holky,držíííím palečky,vše bude OK.

sshiva
25. lis 2008

Holky tak to sú moc pozitívne správy, hneď sa cítim silnejšie 🙂 !Budem teraz na seba a na krpčeka dávať veliký pozor a budeme sa opatrovať ako v bavlnke!

katka82
25. lis 2008

Sshiva přesně tak 😉 jen buď v klidu a v pohodě 🙂 hodně odpočívej ať se hematom může v klidu vstřebat-nic netahat,neshíbat se pro nic k zemi a opravdu lenošit 🙂 nechte se holky obskakovat-až tu budou mimouskové už se nám to nepovede 😀

kocicinka
26. lis 2008

Ahoj holky, dnes jsem v práci zjistila, že špiním, tak jsem jela na pohotovost k Apolináři, protože moje dr. má tento týden dovolenou. Udělali mi UTZ a zjistili hematom 26x8mm. Tak teď jdu k praktické lékařce pro neschopenku. Léky žádné zatím nemám- prý mi je má napsat praktická. Docela se bojím, aby mi nenapsala něco, co by mi mohlo ublížít, když není gynekoložka....Tak nevím, jestli mám od ní něco brát.Moc důvěru k ní nemám. Jinak řekli mi, že to může být čímkoli- sexem, zvedáním něčeho těžkého. Já teď hodně kašlu a smrkám, mám ucpaný nos a vždycky když zakašlu, tak mě v bříšku píchne... Už mě dříve napadlo, jestli mi to nemůže ublížit... Jinak mimi mám v pořádku- 11+ 3 tt a má 6 cm.

kejka
26. lis 2008

Kocicinko měla jsem hematom v 16tt,začala jsem mírně krvácet.Nechali si mě dva dny ve špitále na pozorování,dostala jsem Ascorutin,pak jsem ho brala ještě pár dní doma.Uvidíš,co ti dr.řekne a napíše za léky.Určitě lež a odpočívej a když nepřestaneš špinit a bude tě bolet břicho,tak radši do nemocnice.Držím palečky,budete s miminkem určitě v pořádku.Hlavně se nestresuj. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru