• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hematom v děloze. Máte zkušenost?

5. června 2017 
Ahoj holky, jsem v květnu po revizi (ZT). Podařilo se mám znovu otěhotnět a na první kontrole mi našel krom miminka i dva hematomy. :cry:
Mám nemocenskou, 3*1 utrogestan a 2*1 Detralex a klidový režim. Nešpiním, jen když pochodim např vaření atd tak mne poboliva podbřišek, tak zase zalehnu. Četla jsem o tom Ascorutinu ten nemám , ale aspoň beru klasické Cčko. Snad to Brouček zvládne. Je to vymodlené miminko a pro me je opravdu těžké nebát se.
3. zář 2016 v 17:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarina82
Zdravim, mam hematom 11x18 mm v deloze a komcim 6 tt,lezim v nemocnici a zavadim si utrogestan 2-0-2. Rada bych to podporila jeste homeopatkama. Ctu ze je dobre uzivat homeo, ale nevim kolikatku a davkovani. Prosim, o radu. Moc se bojim...
27. zář 2016 ve 03:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivchez ahoj, jak to vypada? Ja ted lezim v nemocnici krvacim a mam hematom 11x18 mm. Jsem zacinam 7 tt. Jsem nervozni a porad si ctu zkusenosti jinych holek... snazim se uklidnit ale moc to nejde
27. zář 2016 ve 03:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivchez ajo ty ses se mnou v kvetnovkach.. jsem prastena :slight_smile:
27. zář 2016 ve 03:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bbibianca zlatí moc rada bych ti pomohla, ale prostě jediné co můžeš je ležet a doufat. Jinak to prostě nejde. Já mám kontrolu ve čtvrtek a taky jsem z toho na mašli, jestli srdíčko bije.
27. zář 2016 v 09:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivchez a ty ses doma nebo ve spitale
27. zář 2016 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bbibianca já jsem doma. Už od 4tt. Ale nekrvácím.
27. zář 2016 ve 14:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte..jsem čekatelka nyni 22 tyden. Do 10tydnu jsem cekala trojčatka..ale hematom mi 1 plod vzsl..tak nyni mam dvojcatka. Hematom s plodem krvacenim silnym odešel...ale cca do tydne se vytvořil novy...a trapil me do dneška..kdyz po vcerejsi bolesti v podbřišku..my po ranu po nucenem vytlačeni..ze me vylitl 5x4 cm...strach obava o 2 holčičky..jsem jela ihned do FN kde po UTZ zjistily ze hematom tam opravdu neni...hura hura!!!! Pridavam fotku toho utvatu hematomu..aby jste jen pro představu...:frowning2: nechutne...ale miminka ok..nabraly mi krev, vzorky z delohy , moč...držim všem palce kdo s hematomem bojuje....
19. lis 2016 ve 21:06  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v březnu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milacek3 držím palce at se holčičky už bez problémů donosí. A přejí hodně štěstí. Člověk by nevěděl jak to může byt fakt velké. Wow..
19. lis 2016 ve 21:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi prožívám něco podobného. Hematom to sice není, ale beru podobné léky a mám nařízeno odpočívat. Ráno jsem byla na UL a doktorka říkala, že jsme nejspíš čekali dvojčátka, ale druhé se bohužel nechytlo a ta špatná buňka /nebo jak to nazvat) tam pořád je a ohrožuje zdravý plod.
Víte je to takový zvláštní pocit, když si představím, že jsme mohli mít dvojčátka, ale zase na druhou stranu jsem teprve v 8tt a tím, že jsme to nevěděli, tak nebyl prostor si k oběma udělat takové citové pouto. Jen mě to trochu mrzí a doufám, že to zdravé vydrží. Uvidím za týden :o(
16. pro 2016 v 15:09  •  čeká miminko, termín má v červenci 2017 (40. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majdulena měla jsem to samé, po ivf se embryjko rozdělilo, ale vydrželo jedno. Krvácela jsem a špinila do 15 tt, držím palečky, odpočívej !
16. pro 2016 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milacek3 Páni, tak to je mazec. Také jsem měla hematomy a s tím spojené krvácení. Jeden mi praskl a to bych nikomu nepřála. Krve jak z ..... Naštěstí všechno bylo v pořádku.
16. pro 2016 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky napíšu vám sem muj smutny neštastn ypřipěh jen pro zkušenost nechci nikoho děsit....jelikož mam endometriozu ktera brani přirozenemu početi tak jsme šly na ivf hned na prvni pokus se podařilo a holčičku mame živou a zdravou jenže jsem chtěly druhy a tak po 2,5 letech sme si nechaly rozmrazit embio a zavest vše vypadalo v pořadku až jednoho dne v noci jsem šla spat a z ničeho nic spousty krve hned sme volali zachranku...přijely sme do nemocnice a bylo mě řečeno že mam malej hematom že mužu domu a nic netahat jenže krvaceni neustavalo a začlo to ješt vic znova do nemocnice už si mě tam nechaly a mužu va řicz že sem tam ležela 2měsice v strachu a na kapačkach krvacela sem po chodbě vložky to nebraly...až jednoho dne o pulnoci jsem měla špatnej pocit zavolala sem doktora at mě vezmě okamžite na utz že citim že je to špatně a on tam viděl asi 3 velke hematomy stim že druhy den mě převezly do fakultky protože už bylo pozdě malem jsem umřela měla jsem chudokrevnost 65 a nejnižši hranice je tušim 70 davali mi krev a ja ma zrovna vzacnou negativni...privoz do fakultky kde asi 5 doktoru mě řeklo že bohužel miminko musi okamžitě ven že mě ohrožuje na životě a že mám dělohu zalitou krvy a 6cm hematomy.....holky čekala jsem kluka a už byla skoro na 6 mesici je to ta nejhorši zprava pro mamu co muže byt .....tak mě vzaly na sal cisařem mi ho vzali a co je nejhorši?řekly chcete si ho pochovat?a ja řekla ano byla jsem oblbnuta z narkozy ona mi ho přivezla byl zdravej ale mrtvej žil pouhe 4minuty a ja na to do smrzi nezapomenu pak mi ho vyfotily měl 500g a nikdy na něj nezapomenu .....nechci nikoho strašit jen si řikam proč zrovna ja musim zažit všechno....nyni se bojim dalšiho těhu jelikož mě to pronasleduje
18. led ve 13:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@if23 Jejda, tak to je opravdu hodně smutný příběh. Ale si velmi statečná, že sis chlapečka pochovala. Je dost divné, že tě mudr. nehlídal. Mi právě mudr. říkala, že do 5m je hematom ještě normální. Pak kdyby se nevstřebal, tak by se asi více hlídal nebo nevím. Naštěstí jsem byla případ, kdy se samovolně vstřebal bez krvácení. Ale nechci tu teď psát o sobě. Chci tě jen povzbudit, že jsi velice statečná. A naprosto chápu tvé obavy. Pokud se znovu rozhodneš otěhotnět a zadaří se, tak přeju, aby to bylo v pořádku a bez nějakých zdravotních problémů. Posílám ti spoustu síly, abys vše zvládla. :heart:
18. led ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tmagda moc děkuju ondrašek leži na hřbitově..měl i pohřeb.....je to hrozne a ted mam ještě k tomu noveho přitele ale to je zase kapitola jina.......nevim zda budu ještě někdy těhotna chtěla bych ale zaroven se moc bojim......opravdu to je zažitek na ktery nejde zapomenout za měsic to bude rok
18. led v 17:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luzza Ahoj/ Dobrý den, chci se zeptat zda si vzpomeneš za jak dlouhou hematom zmizel cca :slight_smile: děkuji za odpověď . Lucie
11. kvě ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, jsem na tom podobně. Před 3 týdny jsem začla lehce špinit, tak jsme hned jeli do nemocnice, doktorka po stěru řekla, že je vše čisté, ale pro jistotu mně dala Utrogestan a Ascorutin + nařízen klid, nezvedat nic těžkého a šetřit se. Mno, s dvouletým dítětem doma docela sranda. Nyní jsem dle UZ 8+2 a nalezen hematom 3,7 x 2 cm. Miminku srdíčko bije, což je dobré. Těhu průkazku mně doktorka dala a že se mám objednat na screening v 1. trimestru. Jinak že je vše v naprostém pořádku, každopádně teď nezbývá než čekat. Dostala jsem předepsaný Utrogestan 2 balení na další měsíc + dobrat Ascorutin, pak ho už nemusím. Pro jistotu jsem si objednala ještě homeo Arnica Montana, dle doporučení maminek se stejným problémem. Teď musím čekat do 27.6. do další kontroly, dlouhá to doba. Doufám, že vše bude dobré, mimi to zvládne a hematom začne ustupovat. Momentálně už nešpiním, ale podbřišek sem tam pobolívá a pokud blbě vstávám nebo se moc protáhnu, tak mně tam i trochu píchne. Držím všem nastávajícím maminkám pěsti, ať vše dopadne dobře a máme zdravá a krásná miminka :slight_smile:
1. čer v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dnes jsem 6+1 a od zacatku si tehotenstvi taky moc neuzivam. Tak jsem se na to tesila a zatim jsem stale v nejistote a strachu. Pri prvnim odberu na hcg mi doktorka volala, ze mam hodnotu dost vysokou (2000) na to, ze nic na UTZ nevidela a ze ma obavu aby to nebylo mimodelozni. Nastesti pri dalsim ultrazvuku vacek nasla. Potom jsem zacala v 5. tydnu krvacet. Jela jsem na pohotovost, mimco v poradku. Pak to na dva dny preslo a opet jsem zacala spinit. Nyni jsem od 2.6. na neschopence a mam klidovy rezim pri kterem se objevi lehke krvaceni, ale jak se vice hybu, tak se to spusti. Vcera vecer jsem opet jela na pohotovost. Kapala ze me cerstva krev :disappointed: Mimco je v poradku, odpovida tydnu, ale ten strach je sileny. Vsem drzim pesti aby nam to dopadlo dobre a mohly jsme se z miminek radovat.
5. čer v 07:27  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hematom mam momentalne 2x2,5cm.
5. čer v 07:29  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek