Hematom v děloze. Máte zkušenost?

mysinka
24. srp 2007

Máte s tím někdo zkušenosti? Jsem 8+2, už týden mě pobolívá v podbřišku a špiním, na UTZ mi našli hematom 2cm x 3mm...prý je to z toho a může to být pro prcka riziko... ☹ Za jak dlouho se může vstřebat a jaké je pro mrňouska nebezpečí? Díky...

ninikry
19. lis 2014

@jana12369 drzim pesti at je mimos ok

petula145
17. dub 2015

Ahoj, většinou tu píšete, že jste i krvácely. Já jsem v 8tt. Těhotenství mi zjistili na základě šílených bolestí kvůli hematomu v děloze, ale krvácení nebo špinění nikde. Doktorka mi napsala pouze rozpustné sáčky magnesia do vody a klid na lůžku. Nevím jestli jsou ty bolesti v pořádku? Doktorka se vůbec nechtěla bavit a na všechno jsem se jí musela ptát.

blessedmary
12. čer 2015

@petula145 Ahoj, já jsem měla první hematon v 6tt jak říkáš ty bez špinění, krvácení jen s bolestmi v podbříšku. Brala jsem ascorutin a utrogestam, klidový režim, což u mě moc nešlo, protože mám dvaceti měsíčního syna, ale nějak jsem to dali. Hematom se vstřebal, byl dvakrát jeden centimetr. Dva týdny byl klid a předevčírem jsem začala špinit, včera krvácet, takže na příjmu - samozřejmě se mi tam udělal znova. Je prý pod miminkem a nemyslí si, že mu ublíží, ale mě děsí, že odchází ven a bojím se, že sebou vezme i ten plod. u té varianty, když jsem nešpinila ani nekrvácela a vstřebal jsem byla klidnější. Budu ti držet palce a sobě též, doktoři s tímhle bohužel asi moc nezmůžou...je to takový vabang 😢

blessedmary
12. čer 2015

Nevíte někdo jak si poradit přírodně nebo nějaká homeopatika?

rrromana
3. únor 2016

Ahoj všem 🙂 dnes jsem se vrátila s brekem od doktora.Jsem v 5tt a nad plodem mám velký hematom.Doktor mi rekl, že mám ještě tak 14dní a pak se hematom odloučí a veme sebou i plod.Tak nevím, co je na tom pravdy.Jak tady hodně píšete je i možné, aby se hematom sám rozložil a plod neporušil?Dostala jsem Utrogestan 2-0-2 vaginálně,kyselinu listovou a klid na lůžku.Chtěla jsem se zeptat, co ještě Vám pomohlo, aby se hematom sám vstřebal-nějaké vitamíny atd...Moc děkuji.Jsem z toho celkem vystrašená ☹

blessedmary
3. únor 2016

@rrromana moc dobre vim jak ti je, od 5tt do 20tt se mi delali hematomy, nektre byly i pekelne velke, ale jestli te to potesi, ted v lednu se mi narodila zdrava holcicka. Psychika je u toho hodně dulezita. Bohuzel krome lezeni nic jineho neexistuje, cim by sis mohla pomoct. Ja treba krvacela a praskl mi hematom, kdyz jsem vstala z postele. A vidis ustaly jsme to. Drzim ti pesti at to.zvladnete a verim.ze to bude dobre.

evusk
3. únor 2016

Krvácela jsem jasnou červenou krví poměrně dost 5tt-18tt, dostala jsem Utrogestan, byla jsem 3x hospitalizovaná ale nic moc se mnou nedělali. Je to buď a nebo, byly to hematomy, ale dle primáře byla prognóza dobra. Naštěstí měl pravdu a teď mi tu spinka krásná 5 měsíční holčička. Je to o nervy, ale nezbývá nic jiného než jen ležet a vydržet...hodně štěstí

kacaba81
20. črc 2016

taky mám hematom 1,5cmx0,5cm měřený v pátek,kdy jsem byla na pohotovosti se silným krvácením a křečemi,napsaly mi duphaston 2x1 a ascorutin 4x1 a hlavně klid na lůžku,po pěti dnech se mi ulevilo,tak jsem umyla nádobí,pověsila prádlo a zalila květiny a v noci přišlo další krvácení.nesmím nic dělat ,jen ležet,,po lécích je mi strašně zle,jsem v 8tt a zhubla jsem 3 kila,mám obavy,jak to dopadne,hematom by se měl vstřebávat a ne porád krvácet,mám strach,aby sebou nevzal i plod

sukynecka01
20. črc 2016

Holky taky jsem mela hematom smusela sem mit klid a duphaston do 12tt a vytratil se ::

kacaba81
20. črc 2016

@sukynecka01 a krvácela jsi jak často?

sukynecka01
21. črc 2016

@kacaba81 prave je. Po sexu a ten do 12 tt byl zakazan. Vytrati se to jen muais byt v klidu

kacaba81
21. črc 2016

já jsem v kldiu,jen ležím,nic nedělám,jen na wc si zajdu a stejně sem tak krvácím nebo špiním

emberiza
26. črc 2016

@blessedmary ahoj, ako Ti to prosim vtedy s tym dalsim hematomom dopadlo?

blessedmary
27. črc 2016

@emberiza Ahoj, všechno dopadlo dobře, každý hematom se nakonec vyplavil aniž by sebou vzal miminko. Už mám doma půlroční holčičku 🙂

domca89
27. črc 2016

@kacaba81 Buďte v klidu, já jsem krvácela takovým stylem, že ze mě krev proudem tekla, žádné léky, doma 20měsíční syn, takže klid se nekonal. Hematom byl 6,5x3cm. když krvácení ustalo, šla jsem na kontrolu a hematom nikde, rozpustil se a odešel, takže krvácení nemusí notně znamenat, že je hematom horší.

kacaba81
27. črc 2016

@domca89 dekuji,jdu v pondělí a kotrolu,tak jsem zvědavá,sem tam ještě špiním

akynce
13. srp 2016

ahoj holy...jsem 6+4 zacala jsem krvacet,tak sem mastila hmed do nemocnice,na ultrazvuku nic nebylo,tak si me nechali v nemocnici s tim,ze sem porad krvacela a vcera na ultrazvuku nasli hematom 23×9, takze si pry polezim.Beru prasky a sem na kapackach,tak snad brzy zmizi a mi budem v poradku...drzte palce

lucka00024
13. srp 2016

@akynce držim moc palce a mimi je doufam v pořadku 🙂

akynce
13. srp 2016

@lucka00024 mimiko je v poradku i srdecni ozvy,ale porad bojujem...je to bojovnik/ce

lucka00024
13. srp 2016

@akynce to určitě zvladnete ty i miminko držim palce

akynce
13. srp 2016

@lucka00024 to vis,ze zvladnem 😉diky za podporu

ostuni
25. srp 2016

Ahoj, mne doktor nasel hematom v 6tt a predepsal mi na dva tydny Utrogestan. Zadny klid jsem dodrzovat nemusela, normalne do prace, uklizeni, nakupy, vsechno jako normalne. Jen sport rikal, abych ted vynechala. Vcera jsem byla po dvou tydnech na kontrole a hematom je pryc. Nespinila jsem, nic. Proste zmizel. Hlavne bud psychicky v pohode, to je asi nejdulezitejsi.

akynce
25. srp 2016

@ostuni tak ja mam hematom stale uz 14dni a nesmim nic,jen odpocivat

demetritis
25. srp 2016

Ja mela u dcerky hemato 3x2cm v 11tt zacala sem krvscet to trvalo 3hod nasadili ascorutin zelezo magnesko a snizili leky na redeni krve , do 16ukonceneho tydnu byli probli hematom se castecne odkrvacel a castecne strebal v brise byl jeste ve 22tt mala mi ted spi u prsa a unor brezen cekame dalsi chce to hlavne klid aby se strebava ptotoze stresem dochazi k jeho uvolnovani a krvaceni

akynce
25. srp 2016

@demetritis ja prave sem tam krvacim,v nemocnici sem byla kapackach jinak beru utrogestan a ascorutin uz ne..a to se mi hematom zatim nezmensil,tak snad zmizi,ale prcek je v poradku

demetritis
25. srp 2016

@akynce nech si napsat maltofer s kyselinou listova omezi to krvacenu hematom se bude strebava hodne zdaru

akynce
25. srp 2016

@demetritis dikes za radu 😉

tmagda
25. srp 2016

@akynce Měla jsem taky hematom a taky jsem brala léky. Ve 12t těhu zmizel. Pak už jsem léky nebrala. naštěstí jsem ani nekrvácela. Nesměla jsem moc zvedat dceru, všechno jen s opatrností. Mudr. mi říkala, že se hematomu nemám bát, že se to někdy stává a je to prej způsobeno překrvením dělohy, že někdy stačí, že tam praskne žilka a vytvoří se ten hematom. Jinak říkala, že hematom může vymizet až někdy v 5měsící, že nic neobvyklého.

akynce
26. srp 2016

@tmagda tak ja si taly vse zjistila a sem v klidu,ale bohuzel i krvacim,takze ten strach tam bude

tmagda
26. srp 2016

@akynce jj naprosto chápu, já taky byla trošku nervózní i když jsem nekrvácela. Ale určitě to bude v pořádku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru