Hematom v děloze. Máte zkušenost?

mysinka
24. srp 2007

Máte s tím někdo zkušenosti? Jsem 8+2, už týden mě pobolívá v podbřišku a špiním, na UTZ mi našli hematom 2cm x 3mm...prý je to z toho a může to být pro prcka riziko... ☹ Za jak dlouho se může vstřebat a jaké je pro mrňouska nebezpečí? Díky...

ivchez
3. zář 2016

Ahoj holky, jsem v květnu po revizi (ZT). Podařilo se mám znovu otěhotnět a na první kontrole mi našel krom miminka i dva hematomy. 😢
Mám nemocenskou, 3*1 utrogestan a 2*1 Detralex a klidový režim. Nešpiním, jen když pochodim např vaření atd tak mne poboliva podbřišek, tak zase zalehnu. Četla jsem o tom Ascorutinu ten nemám , ale aspoň beru klasické Cčko. Snad to Brouček zvládne. Je to vymodlené miminko a pro me je opravdu těžké nebát se.

bbibianca
27. zář 2016

@katarina82
Zdravim, mam hematom 11x18 mm v deloze a komcim 6 tt,lezim v nemocnici a zavadim si utrogestan 2-0-2. Rada bych to podporila jeste homeopatkama. Ctu ze je dobre uzivat homeo, ale nevim kolikatku a davkovani. Prosim, o radu. Moc se bojim...

bbibianca
27. zář 2016

@ivchez ahoj, jak to vypada? Ja ted lezim v nemocnici krvacim a mam hematom 11x18 mm. Jsem zacinam 7 tt. Jsem nervozni a porad si ctu zkusenosti jinych holek... snazim se uklidnit ale moc to nejde

bbibianca
27. zář 2016

@ivchez ajo ty ses se mnou v kvetnovkach.. jsem prastena 🙂

ivchez
27. zář 2016

@bbibianca zlatí moc rada bych ti pomohla, ale prostě jediné co můžeš je ležet a doufat. Jinak to prostě nejde. Já mám kontrolu ve čtvrtek a taky jsem z toho na mašli, jestli srdíčko bije.

bbibianca
27. zář 2016

@ivchez a ty ses doma nebo ve spitale

ivchez
27. zář 2016

@bbibianca já jsem doma. Už od 4tt. Ale nekrvácím.

milacek3
19. lis 2016

Ahojte..jsem čekatelka nyni 22 tyden. Do 10tydnu jsem cekala trojčatka..ale hematom mi 1 plod vzsl..tak nyni mam dvojcatka. Hematom s plodem krvacenim silnym odešel...ale cca do tydne se vytvořil novy...a trapil me do dneška..kdyz po vcerejsi bolesti v podbřišku..my po ranu po nucenem vytlačeni..ze me vylitl 5x4 cm...strach obava o 2 holčičky..jsem jela ihned do FN kde po UTZ zjistily ze hematom tam opravdu neni...hura hura!!!! Pridavam fotku toho utvatu hematomu..aby jste jen pro představu...☹ nechutne...ale miminka ok..nabraly mi krev, vzorky z delohy , moč...držim všem palce kdo s hematomem bojuje....

ivchez
19. lis 2016

@milacek3 držím palce at se holčičky už bez problémů donosí. A přejí hodně štěstí. Člověk by nevěděl jak to může byt fakt velké. Wow..

majdulena
16. pro 2016

Asi prožívám něco podobného. Hematom to sice není, ale beru podobné léky a mám nařízeno odpočívat. Ráno jsem byla na UL a doktorka říkala, že jsme nejspíš čekali dvojčátka, ale druhé se bohužel nechytlo a ta špatná buňka /nebo jak to nazvat) tam pořád je a ohrožuje zdravý plod.
Víte je to takový zvláštní pocit, když si představím, že jsme mohli mít dvojčátka, ale zase na druhou stranu jsem teprve v 8tt a tím, že jsme to nevěděli, tak nebyl prostor si k oběma udělat takové citové pouto. Jen mě to trochu mrzí a doufám, že to zdravé vydrží. Uvidím za týden :o(

salenas
16. pro 2016

@majdulena měla jsem to samé, po ivf se embryjko rozdělilo, ale vydrželo jedno. Krvácela jsem a špinila do 15 tt, držím palečky, odpočívej !

iveee
16. pro 2016

@milacek3 Páni, tak to je mazec. Také jsem měla hematomy a s tím spojené krvácení. Jeden mi praskl a to bych nikomu nepřála. Krve jak z ..... Naštěstí všechno bylo v pořádku.

if23
18. led 2017

Ahoj holky napíšu vám sem muj smutny neštastn ypřipěh jen pro zkušenost nechci nikoho děsit....jelikož mam endometriozu ktera brani přirozenemu početi tak jsme šly na ivf hned na prvni pokus se podařilo a holčičku mame živou a zdravou jenže jsem chtěly druhy a tak po 2,5 letech sme si nechaly rozmrazit embio a zavest vše vypadalo v pořadku až jednoho dne v noci jsem šla spat a z ničeho nic spousty krve hned sme volali zachranku...přijely sme do nemocnice a bylo mě řečeno že mam malej hematom že mužu domu a nic netahat jenže krvaceni neustavalo a začlo to ješt vic znova do nemocnice už si mě tam nechaly a mužu va řicz že sem tam ležela 2měsice v strachu a na kapačkach krvacela sem po chodbě vložky to nebraly...až jednoho dne o pulnoci jsem měla špatnej pocit zavolala sem doktora at mě vezmě okamžite na utz že citim že je to špatně a on tam viděl asi 3 velke hematomy stim že druhy den mě převezly do fakultky protože už bylo pozdě malem jsem umřela měla jsem chudokrevnost 65 a nejnižši hranice je tušim 70 davali mi krev a ja ma zrovna vzacnou negativni...privoz do fakultky kde asi 5 doktoru mě řeklo že bohužel miminko musi okamžitě ven že mě ohrožuje na životě a že mám dělohu zalitou krvy a 6cm hematomy.....holky čekala jsem kluka a už byla skoro na 6 mesici je to ta nejhorši zprava pro mamu co muže byt .....tak mě vzaly na sal cisařem mi ho vzali a co je nejhorši?řekly chcete si ho pochovat?a ja řekla ano byla jsem oblbnuta z narkozy ona mi ho přivezla byl zdravej ale mrtvej žil pouhe 4minuty a ja na to do smrzi nezapomenu pak mi ho vyfotily měl 500g a nikdy na něj nezapomenu .....nechci nikoho strašit jen si řikam proč zrovna ja musim zažit všechno....nyni se bojim dalšiho těhu jelikož mě to pronasleduje

tmagda
18. led 2017

@if23 Jejda, tak to je opravdu hodně smutný příběh. Ale si velmi statečná, že sis chlapečka pochovala. Je dost divné, že tě mudr. nehlídal. Mi právě mudr. říkala, že do 5m je hematom ještě normální. Pak kdyby se nevstřebal, tak by se asi více hlídal nebo nevím. Naštěstí jsem byla případ, kdy se samovolně vstřebal bez krvácení. Ale nechci tu teď psát o sobě. Chci tě jen povzbudit, že jsi velice statečná. A naprosto chápu tvé obavy. Pokud se znovu rozhodneš otěhotnět a zadaří se, tak přeju, aby to bylo v pořádku a bez nějakých zdravotních problémů. Posílám ti spoustu síly, abys vše zvládla. ❤

if23
18. led 2017

@tmagda moc děkuju ondrašek leži na hřbitově..měl i pohřeb.....je to hrozne a ted mam ještě k tomu noveho přitele ale to je zase kapitola jina.......nevim zda budu ještě někdy těhotna chtěla bych ale zaroven se moc bojim......opravdu to je zažitek na ktery nejde zapomenout za měsic to bude rok

everlastlady
11. kvě 2017

@luzza Ahoj/ Dobrý den, chci se zeptat zda si vzpomeneš za jak dlouhou hematom zmizel cca 🙂 děkuji za odpověď . Lucie

jitkakuc
1. čer 2017

Ahojte, jsem na tom podobně. Před 3 týdny jsem začla lehce špinit, tak jsme hned jeli do nemocnice, doktorka po stěru řekla, že je vše čisté, ale pro jistotu mně dala Utrogestan a Ascorutin + nařízen klid, nezvedat nic těžkého a šetřit se. Mno, s dvouletým dítětem doma docela sranda. Nyní jsem dle UZ 8+2 a nalezen hematom 3,7 x 2 cm. Miminku srdíčko bije, což je dobré. Těhu průkazku mně doktorka dala a že se mám objednat na screening v 1. trimestru. Jinak že je vše v naprostém pořádku, každopádně teď nezbývá než čekat. Dostala jsem předepsaný Utrogestan 2 balení na další měsíc + dobrat Ascorutin, pak ho už nemusím. Pro jistotu jsem si objednala ještě homeo Arnica Montana, dle doporučení maminek se stejným problémem. Teď musím čekat do 27.6. do další kontroly, dlouhá to doba. Doufám, že vše bude dobré, mimi to zvládne a hematom začne ustupovat. Momentálně už nešpiním, ale podbřišek sem tam pobolívá a pokud blbě vstávám nebo se moc protáhnu, tak mně tam i trochu píchne. Držím všem nastávajícím maminkám pěsti, ať vše dopadne dobře a máme zdravá a krásná miminka 🙂

ria5
5. čer 2017

Ahoj holky, dnes jsem 6+1 a od zacatku si tehotenstvi taky moc neuzivam. Tak jsem se na to tesila a zatim jsem stale v nejistote a strachu. Pri prvnim odberu na hcg mi doktorka volala, ze mam hodnotu dost vysokou (2000) na to, ze nic na UTZ nevidela a ze ma obavu aby to nebylo mimodelozni. Nastesti pri dalsim ultrazvuku vacek nasla. Potom jsem zacala v 5. tydnu krvacet. Jela jsem na pohotovost, mimco v poradku. Pak to na dva dny preslo a opet jsem zacala spinit. Nyni jsem od 2.6. na neschopence a mam klidovy rezim pri kterem se objevi lehke krvaceni, ale jak se vice hybu, tak se to spusti. Vcera vecer jsem opet jela na pohotovost. Kapala ze me cerstva krev 😞 Mimco je v poradku, odpovida tydnu, ale ten strach je sileny. Vsem drzim pesti aby nam to dopadlo dobre a mohly jsme se z miminek radovat.

ria5
5. čer 2017

Hematom mam momentalne 2x2,5cm.

ircza007
12. zář 2017

Ahoj holky, tak se přidávám do této diskuze. V neděli jsem ráno dvakrát zašpinila, žádné bolesti. Volala jsem raději do nemocnice, kde mi řekli, ať ležím a pokud to nepřestane do odpoledne, mám raději přijet. Přešlo to. Druhý den jsem volala doktorce a ta mi řekla, at raději přijedu. Pulec je v pořádku má 12,5 mm a srdíčko bije. Kus od něj je hematom, 0,5cm...takže nic dramatického. Dostala jsem ascorutin a utrogestan a mám zvolnit své rozjeté tempo 😀
Co jsem tak četla na netu, tak hlavní je klidový režim, takže holky, polehávat, čajíčky a nechat se obskakovat....Všem držím palce, dobře to dopadne!
Jo a jsem 8+3tt.

lenicka2323
2. lis 2017

Ahoj všem, jsem na začátku těhu cca 5tt a dnes mi doktor oznámil že mam sraženinu.Pár dni jsem špinila i lehce zakrvácela a dnes tohle beru utrogestan,ascorutin a kys.listovou ale pěkně mě to vystrašilo přijde mi že i ted lehce růžově zašpiním..Je to mpje druhé těhu první nedopadlo dobře v 16tt mi odtekla plodová voda a sraženinu jsem měla také..tak už automaticky uz ted vidim vše bledě...🙄👎

ircza007
2. lis 2017

@lenicka2323 Nebooj, to bude vše ok 🙂 Jestli tě to potěší, tak já jsem teď v 16tt a hematom tam už dlouho není a je všechno v pořádku (ťuk ťuk)...Hlavně se snaž myslet pozitivně a pěkně odpočívej 🙂 Držím palce.

lenicka2323
2. lis 2017

@ircza007 děkuju moc to je moc dobře že tam není ❤na kontrolu jdu az 24.11 tak do té doby to bude hrůza ta nejistota.🙄

ircza007
3. lis 2017

@lenicka2323 Tak to chápu, ale pokud bys začala nějak víc špinit, raději bych šla na kontrolu dřív...
Také jsem brala všechny ty prášky, jak píšeš, slouží spíš jako berlička, co se má stát, se stane. Ale pokud budeš věřit, že to bude v pořádku, tak určitě bude 😉
Můžu ti říct, že v 1. trimestru jsem na každou kontrolu šla jako tělo bez duše, aby bylo vše v pořádku. A i ted nejsem úplně v klidu, když jdu na kontrolu. Ale věřím, že to bude v pořádku,

lenicka2323
3. lis 2017

@ircza007 to je fakt taky jsem rikala jet radsi 10x zbytecne na kontrolu nebo do nemocnice nez jednou a zbytecne..ja to mam taky tak kdyz jdu na kontrolu se vzdy bojim co me ceka...dnes jsem rano lehce zaspinila pri utreni na wc 🙄

ircza007
3. lis 2017

@lenicka2323 A jak dlouho už bereš ten utrogestan a ascorutin? Já vždycky, když jsem zašpinila, tak jsem si prostě dala leháro, pod pánev polštář a odpočívala jsem opravdu celý den a většinou to pomohlo.

lenicka2323
3. lis 2017

Utrogestan jsem zacla vrat nejak pred 14dny myslim a ascorutin mi daly v nemocnici teprve minuly tyden zaspinila jsem vic tak jsme s pritelem jely do nemocnice jelikoz byl uz vecer a doktor rikal ze nejspis praskla nejaka cevka a vcera jsem se dozvedela o te srazenine.😒

ircza007
3. lis 2017

Ascorutin pomůže ty cévy zpevnit atd, mě osobně pomohl. A neřekli ti, kde ta sraženina je? Jestli ohrožuje děťátko? Já ji třeba měla vedle, takže teoreticky by neměla ohrožovat dítě...pokud je nad ním a je velká, tak to už bývá trochu problém. Nepřipouštěj si to, odpočívej, pusť si nějaký hezký film a hlavně mysli pozitivně. Dobře to dopadne, uvidíš 😉

lenicka2323
3. lis 2017

@ircza007 to prave nerekl prislo mi ze to ani nijak neresil rekl mi jen ze tam je srazenina a ze uvidime co to bude delat a jestli bude vse ok tak toho 24.11 by mi uz vystavil prukazku.

ircza007
6. lis 2017

@lenicka2323 Tak pokud to moc neřešil, tak to nebude nic hrozného 🙂 Držím palce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru