Hematom v děloze. Máte zkušenost?

mysinka
24. srp 2007

Máte s tím někdo zkušenosti? Jsem 8+2, už týden mě pobolívá v podbřišku a špiním, na UTZ mi našli hematom 2cm x 3mm...prý je to z toho a může to být pro prcka riziko... ☹ Za jak dlouho se může vstřebat a jaké je pro mrňouska nebezpečí? Díky...

kocicinka
26. lis 2008

Děkuju 🙂 Hlavně s tím nestresováním to jde docela těžko...Tak se to na začátku hezky vyvíjelo, dr. mi říkala, že je to těhotenství jak z učebnice, a teď tohle. Člověk si pořád říká, co udělal špatně. Teď jsem se rozležela a k té dr. s mi taaak nechce.Nejhorší bylo,když jsem zjistila, že tam moje gynekoložka není, tak jsem ani nevěděla, kdo jí zastupuje, kam jít... A Kejko, říkala Ti paní doktorka, z čeho ten hematom máš?

kejka
26. lis 2008

Koci dr.mi po ultrazvuku řekl,že se mi utrhnul kousíček dělohy.Jak a proč,to nikdo neví. 😒 Stává se to poměrně často a většinou to dopadne dobře.Já vím,lehce se to říká-nestresuj,já byla taky na nervy i když už to bylo třetí dítě 😉 😉 a nejsem právě nejmladší. 😲 Ten Ascorutin dávají myslím zrovna na tohle,takový růžový pilulky a na zklidnění diazepam/vytáhli z něj něj.látku,takže je dávají i těhulkám,které nemohou spát a jsou nervní/.To věřím,že se ti nechce,ale radši jdi,ať jsi v klidu.A neboj,budete v pořádku.Dej vědět. 😉 😉

kocicinka
26. lis 2008

Tak jo, dám. 3 dětičky tak to jsi zasloužilá maminka, gratuluji

kejka
26. lis 2008

Díky 😀 😀 A ozvi se.Držím palce 😉 😉

katka82
26. lis 2008

Kocicinko neboj se že ti Dr. i když není gyndařka napíše nějaké nevhodné léky 😉 taky mam hematom a beru utrogestan,ale ten mi Dr.dal už před tím 😅 hlavně opravdu nic netahej a hodně odpočívej 😉 na domácí práce a úklid teď hoď bobka 😀 protože mimi je mnohen důležitější než umytá podlaha-no kdybys to viděla u nás 😀 ale co k podlaze se ještě nelepíma a návštěvy sem nechodí 😉 přeju hodně štěstí a pohodový zbytek těhu 😉

judit22
26. lis 2008

Ahoj, já jsem měla hematom od samého počátku těhotenství, dvakrát jsem byla na pohotovosti s krvácením a s přestávkami jsem špinila a krvácela až do 15tt. Brala jsem Utrogestan, Ascorutin a Duphaston. No a chce to fakt ležet, odpočívat, ležet a odpočívat. Teď jsem ve 35tt a miminko je v pořádku🙂 Přeju všem hodně štěstíčka.

kocicinka
26. lis 2008

Tak jsem zpět od praktické doktorky. Rikala, že mi nemůže napsat žádné léky na podporu těhu, to prý může jen gynekolog. No jo, jenže ten má dovolenou 😠 . U Apolináře mi udělali jen UTZ a nazdar ☹ Tak vydržím a v pondělí volám gyndařku. Snad tu už bude.
Káťo- 😅 to víš, odpočívat budu, ode dneška mám PN a na domácnost se taky vykašlu. Ale něco jíst musíme- manžel je absolutní nekuchař, ten by se ujal vaření tím způsobem, že bychom jedli jen čínské polívky a mražené pizzy , takže nakupovat a vařit musím. Za chvíli jdu dělat buřtguláš.

katka82
26. lis 2008

Koci jojo já taky vařím,ale jinak nic(no teda ještě věším prádlo na sušák a vyžehlila jsem utěrky 😅 ) 😉
Ale nechat vařit polovičku tak jíme jen míchaný vajíčka,hemenex a topinky 😀 😀 nákup zvádáme spolu miláček nosí koš a já vybíram a on to pak odnese do auta a domů 😉 😀 😀

sshiva
27. lis 2008

ahoj kocicinka, hlavu hore, miminko je priorita číslo 1!Mňa doki povzbudzoval, že od 12tt už je mimísek dosť silný na to, aby sa s hematómom popasoval, to už by mala začať fungovať placenta a tak verím, že sa to dá všetko úspešne zvládnuť! Škoda že ti u Apolinára nedali nejaké lieky, trošku som prekvapená, obzvlášť keď tvoj doktor má dovolenku, myslela som že sa to v takom prípade zohľadňuje a nenechajú ťa čakať... 😕 Ja osobne som o moc kľudnejšia keď viem že mi hneď nasadili lieky čo možu pomocť...Ale nebojkaj, prcek si určite poradí 🙂
Inak s domácnosťou si teda hlavu tiež nerobím, poctivo ležím na gauči a maximálne odpočívam 😀 Ani nejaké tie blížiace sa Vianoce ma netrápia, a to som teda pekný pedant 😀 😀
Holky moc všetkým držím palčeky, zvládneme to!

petkave
26. led 2010

Ja som si kvôli hematómu poležala 8 tt v nemocnici rovno na Silvestra. Nechali si ma tam týždeň, brala som Ascorutin a dodržiavala kľudový režim. Nič iné, potom ma pustili domov aj s veľkou zásobou Ascorutinu a na najbližšej kontrole už mudr. nevedela určiť, či tá malá bodka, ktorá tam zostala, je zrazenina. Takže to ešte hádam odsleduje vo februári, no s najväčšou pravdepodobnosťou sa vstrebal.

miru.j
26. led 2010

Ahojte babulky,chcem sa spytat ci mate...asi ano...skusenosti a ako to dopadlo V sobotu som bola na pohotovosti koli slabemu krvacaniu a spineniu na cokoladovohnedo 😒 ,lekarka povedala,ze je vidno len plodovy vacok a predpisala mi Duphaston,mam byt PN a lezat...na kontrolu mam ist ku svojej lekarke na buduci tyzden v stredu...poslednu MS som mala 17.12,takze na kontrole by som mala byt v 7t kedy by mala byt vidiet vitalita plodu. Dnes som znova zacala spinit napruek tomu,ze len lezim.Som prechladnuta a ked kychnem co je dost casto citim ako sa mi napne podbrusko...velmi sa bojim aby som neprisla o svoj pokladik,uz sa mi to stalo pred polrokom a stale s tym niesom vyrovnana. Mala niektora podobny problem? Je sanca,ze donosim a porodim krasne zdrave babatko?

miru.j
26. led 2010

v juli som mala mised abort v 10tt,ale problemi mi zacali v 5tt koli hematomu

peatris
10. kvě 2010

ahojky,jsem v 5 tydnu a zjistili mi hematom 3x1 cm,jsem z toho na nervy jelikoz v 19 jsem spatne potratila,velka operace,pak se nam po 3 letech narodil adamek,tehotenstvi jsem prolezela v nemocnici.tad mam strach.....

tatarina
12. kvě 2010

Peatris, zatím buď hlavně v klidu, jen lež, nenamáhej se. Já si to taky zažila v 7.tt a teď už jsem 23. tt a všechno v pořádku a dokonce to bude i ta vytoužená holčička 😵

Mě tenkrát dal doktor nějaký léky na podporu těhu (asi Utrogestan nebo tak nějak) a pak jsem měla Detralex, ten je na posílení cév a pomáhá vstřebávat ten hematom. Lepší by bylo kdyby se sám vstřebal. Pokud by jsi začala slabě krvácet, může část hematomu vycházet ven, ale je tu riziko, že by s sebou tak krev mohla "stáhnout" i miminko. Ber hezky vitamínky a hlavně klid a žádný stres. Je to docela častá "komplikace" v těhotenství. U některých holek se hematomy opakují a proto se potom musí víc hlídat, aby bylo vše pod kontrolou 😉 Tak hlavu vzhůru a drž se. Mě se hematom o velikosti asi 7 x 3 mm vstřebal sám bez krvácení do 14 dnů 😉

jannula
29. čer 2010

Ahoj holky, tak i já se musím podělit o svůj zážitek k tomuto tématu. Jsem ve 33tt a o víkendu jsem z ničeho nic začala šíleně krvácet. Přítel mi zavolal rychlou, ta mě odvezla do porodnice a tam zjistili, že mi prasknul hematom, který jsem měla pod placentou. Důvod byl pravděpodobně pohlavní styk, takže super pocit. Strávila jsem ten víkend na monitorech, ale malá je naprosto vpořádku, takže mě propustili už druhý den s tím, že musím dodržovat klidový režim. Pocit to byl fakt strašněj, když celý těhu bez problémů,a pak najednou krve a krve. Pro všechny, kterým se stane něco podobného. Hlavně nešílet, já byla běsná, a hlavně rychle do nemocnice, aby se předešlo komplikacím jiným...

tatarina
29. čer 2010

@jannula Tak hlavně, že je všechno v pořádku! 😉 Držím palce k porodu...

marcelapaz
16. čer 2011

Zdravím všechny,je to šílenej boj,člověk si myslí že otěhotní a že má vyhráno.Já když vypustila ve svých 34 letech antikoncepci,že je čas počít dítě,gynekoložka mě po dvouletém sledování oznámila,že ať mě to ani nenapadne,že jsem zralá na plastiku děl.čípku.Takže jsem půl roku čekala na všechna vyšetření a pak podstoupila zákrok,který opravdu není až zas takové drama,pokud jsou pak výsledky dobré.A tak jsem nelenila a po 3 měsících po zákroku se mi podařilo otěhotnět.Říkala jsem si super,to byl fofr.Jenže v 5.týdnu,po zjištění od doktorky že tomu opravdu tak je,jsem začla drobně krvácet a pak špinit.Nasadila mi Duphaston a Ascorutin,po 4 dnech zlepšení,tak jsem už pomalu začla něco dělat(drobné domácí práce atd.,i na sluníčko jsem vylezla-jen nohama teda🙂)a dnes zas hnědočervené špinění☹(.Jsem z toho na nervy,zítra jdu na kontrolu,ale už mi to leze na nervy a přiznám se že takhle jsem si těhotenství nepředstavovala.Je to ještě větší nejistota jak s tím děl.čípkem.Máte některá podobné zkušenosti?

maximka33
20. pro 2012

ahoj holky, přidám se do skupiny, dnes jsem začala krvácet, začínám 8. týden. v dubnu jsem potratila v 7tt, ale byla to taková hnědá krev, teď spíš světle červená. naštěstí je to hematom a má 1 mm, takže klidový režim, ascorutin 3x denně a pokračovat v utrogestanu. asi se to zhoršilo, jak kašlu. nevíte, jak takový hematom vzniká???

katka2988
12. čer 2014

Ahoj holky,nechci tady rozebírat celé těhotenství které stálo od začátku za houby.Je mi 40 let otěhotněla jsem po 4 IVF.Ve 12 týdnu N T 3.9 naměřeno ☹ ve 24 týdnu těh.downův syndrom nepotvrzen 🙂 ,vcestná placenta ☹ která se ve 29 týdnu začala vytahovat 🙂 V 16 týdnu jsem začala silně krvácet okamžitě mě manžel odvezl do nemocnice hematom 9x5 cm ☹ Po propuštění z nemocnice jsem nesměla nic dělat,po nějaké době mi to nedalo a umyla jsem např.nádobí a uvařila,jinak jsem ležela nebo seděla.Hematom se zvětšoval a zmenšoval ☹ Ve 20 týdnu hematom 5x3 cm ☹ Doktor mi řekl jděte domu zalezte do pelechu a nevylejzejte,skutečně jsem z něho do sedmého měsíce nevylezla a hematom byl fuč 🙂 Maminky nehrajte si s hematomem vydržte v pelechu dokavaď nezmizí a nepodceňujte ho...bude to stát za to.Držím všem maminkám palce 🙂

barbarelunka
25. zář 2014

Ahojky holky, včera jsem byla u doktora a ten mi řekl, že mám hematom 5*5mm. Nešpiním, v podbříšku mě nebolí, ale mám z toho trochu strach, abych o miminko nepřišla. Miminko jsme si moc přáli. Myslíte, že by se mohl vstřebat a vše bude oka? 😒 😉

1velrybka
25. zář 2014

@barbarelunka Ahoj, já měla taky hematom v 8. tt. Nevím přesně, jak byl velký, asi tak nějak podobně, ne moc velký. Vstřebal se asi za 3 - 4 týdny. Špinila jsem, ale to i nadále po vstřebání, takže tím to asi ani nebylo. Jak je velké mimi, v kolikátém jsi tt?

barbarelunka
25. zář 2014

jsem v 7+3tt 🙂

1velrybka
25. zář 2014

@barbarelunka A kolik měří zatím mimi? U těchto hematomů je velká šance, že se to vstřebá. Samozřejmě existuje určité riziko, že hematom může stáhnout s sebou pryč plod, ale u takhle malého hematomu je to riziko úplně minimální. Jsou holky, které měly hematom x krát větší a mimčo to zvládlo. Každým dnem je mimčo větší a větší a tudíž i riziko menší a menší 🙂 Asi bych si s tím nedělala hlavu, bývá to prý časté, říkal mi tenkrát doktor.

barbarelunka
27. zář 2014

Mimčo má zatím 1,6 cm, takže drobeček 🙂 Mě doktor také říkal, že by se to mělo vstřebat, ale je to mé první miminko a tolik jsme si ho přáli, že mám trošičku strach. Tak moc děkuji za uklidnění. Snad to bude všechno v pořádku 🙂 😒 🙂

hanulkapal
27. zář 2014

@barbarelunka Já měla hematom mnohem větší, myslím 5x7cm nebo tak nějak, pak se ještě zvětšoval.. Bylo to kolem 12. týdne. Vstřebal se, ale dva měsíce jsem se nesměla hnout z postele, špinila jsem, jednou i krvácela, ale vše dopadlo dobře a úspěšně jsme za hranicí 26. týdne 🙂 Držím palce, hlavně se nestresuj a všechno dobře dopadne 🙂

barbarelunka
27. zář 2014

@hanulkapal Tak to je dobře, tak hlavně, ať je malinká nebo malinký v pořádku 🙂 Tak doufám, že i u mě bude všechno v pořádku. Snažím se nestresovat, ale je to těžký :-/ Děkuji moc 🙂

petit_grisu
27. zář 2014

Objevil se hematom v 11tt a slabě jsem zakrvácela. Doktor nasadil Utrogestan. 🙂 Hematom se nevstřebal a měla jsem ho celé těhotenství. Jen jsem musela hlídat kdybych začala krvácet. 🙂 A ted už máme doma malého prince který se narodil v 38+6. 🙂

elvis12
28. zář 2014

@barbarelunka ahoj, takhle na zacatku je hematom celkem bezny. Ja mela za toto tehotenstvi dva. Jeden na zacatku, ktery se vstrebal a druhy od cca 17tt, ktery se nevstrebal. Je velky zhruba 4x5cm a je tam porad. Ted uz jsem 39tt a vse je v poradku. Chce to klid a nestresovat se 😉 sance na vstrebani je vice nez velika 😉 drzim palce!

barbarelunka
28. zář 2014

Tak děkuju moc 🙂 tak snad na tom budu stejně 🙂 Jsem trochu klidnější, když vím kolik holek hematom mělo a přesto mají zdravé miminko. 🙂

jana12369
19. lis 2014

Taky se přidávám. Jsem 7+0 a prave me pustili po tydnu z nemocnice. Min. Tyden jsem dostala mega bolest do bricha a zacala hodne ale fakt hodne krvacet. Prvni co me napadlo"a je to v prdeli"..nastesti prcek je bojovnik.hematom z 90% odtekl a nyni mam srazeninku 28x7mm. Lezim doma a nic nedelam. Moc me povzbudily vase zkusenosti.toto tehu proste musi vyjit !

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru