Hematom v těhotenství, jak moc je to vážné?

bednaluca
18. čer 2015

Přeji pěkný den.. tak jsem dnes byla u lékaře aby mě potěšil, místo toho to bylo spíše naopak.. Poslední menstruace byla 11. května.. tudíž bych měla byýt v 6. týdnu..
ode dne oplodnění je to však teprve 4týdny.. Vím to jistě-několik digitálních těhu testů..Pan doktor na plod skoro nereagoval, zaměřil se na hematom. Předepsal mi Utrogestan-jeden vaginálně, jeden perorálně a ještě detralex..K tomu neschopenka a klid na lůžku.. Nešpiním, ale prý bych naopak měla..že je tam krve moc..
Hledám na internetu diskuze avšak z ničeho se téměř nic nedočítám.. Jak moc je to vážné? Jaká je pravděpodobnost potratu? Máte prosím nějaké zkušenosti či rady? Jsem zoufalá, připadám si hrozně.. Jako bych to zavinila já.. Bojím se toho ohrožení miminka.. Snažili jsme se a těšili..
Snažím se myslet pozitivně ale nedaří se mi přestat brečet... Prosím o radu, jak se z toho dostat co nejrychleji a nejzdravěji..

derinne
28. bře 2016

@lajla To už maky toho víc za sebou. Pro mě byl problém už otěhotnět,je to po IVF,dost dlouho jsme čekala. Nikdo kolem mě s těhotenstvím neměl problém, tak se nemám ani koho zeptat...

misha83
29. bře 2016

@derinne ja mam syna z 8. pokusu v ramci IVF a ted jsem tehotna z 10. pokusu. Prijde mi, ze v ramci IVF jsou ty hematomy hrozne caste. Neboj, bude vse v poradku.

tyna94
15. kvě 2016

@jamamutka prosim a jak dlouho si byla v nemocnici ? 🙂

sukynecka01
15. kvě 2016

Holky ahoj ja pred 3 tt sem byla cca 6_7 tt byla v nemocnici na pohotovost ,ze jsem zaspinila a bojim se. A dr rikal,ze mam hematom a klidovy rezim mam mit. No a pak jsem sla ke svemu dr a ten rikal ,ze tam nic nemam no pak jsem presla k jinemu dr k tomu co pracuje na pohotovosti,ale zapomnela jsem se ho zeptat ,jestki tam je něco. Ale ma to hodne maminek

veruka
9. črc 2016

Holky když jste měly ten hamatom a krváceli bolelo Vás u toho i břicho?Díky za každou odpoveď!

derinne
9. črc 2016

Nee,jen mě před prvním krvácením pobolívalo břicho jako na ms,možná to bylo roztahování vazů,při krvácením (2x) a pak špiněním, když se odlučoval hematom, nic nebolelo.

jelinkovaromana
28. črc 2016

Měla jsem hematom v 6tt. Začlo to jenom špiněnim, pobyt v nemocnici. Dostávala jsem ascoritin a vitamíny. Po pár dnech začlo krvácení. Bohužel v 7tt jsem o miminko přišla. Do poslední chvíli srdeční akce a miminko rostlo. Hematom se udělal přímo nad miminkem a vzal ho sebou. Tobě přeji abys tuhle psychickou bolest nezažila a věřím, že to bude dobré. Jenom ležet, ležet a pozitivně myslet 🙂 Držim palečky !

lenicka2323
2. lis 2017

Ahoj všem, jsem na začátku těhu cca 5tt a dnes mi doktor oznámil že mam sraženinu.Pár dni jsem špinila i lehce zakrvácela a dnes tohle beru utrogestan,ascorutin a kys.listovou ale pěkně mě to vystrašilo přijde mi že i ted lehce růžově zašpiním..Je to mpje druhé těhu první nedopadlo dobře v 16tt mi odtekla plodová voda a sraženinu jsem měla také..tak už automaticky uz ted vidim vše bledě...🙄👎

kacasa
6. pro 2017

@rrromana ahoj, sice je tato diskuze stara, ale mohu se zeptat jak jsi dopadla? bylo vse v poradku? doktor te docela strasil
dekuji

evulilinecka
30. pro 2017

Prosim o radu jsem po ivf dnes 7+3 minuly tyden jsem zacala hodne masivne krvacet jela na pohotovost zjisten hematom pichnuta injekce krvaceni preslo nastolen klidovy rezim nastesti prcek v poradku dnes opet spineni tentokrat opravdu jen hnedy vytok myslite ze se ten hematom cisti? Nebo cim to muze byt? Porad uzivam ascorutin a utrogestan

adalin
30. pro 2017

@evulilinecka Taky se mi to v prvním trimestru stalo. Bylo mi doporučeno pořád jen ležet, hodně pít tekutiny. Kromě léků od dr. po IVF jsem ještě brala vitamín C, magnesii lactici, mobivenal micro simple (to je potravinový doplněk podobný jako detralex, na cévy). Hlavně se snažit být v pohodě a ležet. Hodně štěstí 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru