Hematom v těhotenství v 2. trimestru. Máte zkušenost?

petronelas
30. čer 2009

Ahoj.Založila jsem téma hematom,protože sama ho bohužel mám. ☹
V 14 týdnu jsem začala silně krvácet červenou krví.Bylo toho tak moc,že i sám doktor říkal,že je to úplný " Dunaj".Byla jsem úplně bezradná a nevěděla co mám dělat.Manžel mně hned asi 10 min. po tom krvácení odvezl na pohotovost.Doktor říkal,že miminku tluče srdíčko nepravidelně a visí to jenom na vlásku.To byl samozřejmě šok.Musela jsem tam zůstat 6 dní v klidu na lůžku.Ta nejistota byla strašná.Ultrazvuk mi udělali až 5 den,aby zjistili jestli se mimi udrželo.Naštěstí udrželo a pořád tam mimi mám.Dokonce se hematom zmenšoval.Dnes jsem byla na kontrole jsem v 17tt. jestli se hematom zmenšuje.Bohužel nevím jak je to možné, ale nezmenšuje a mám z toho strach,jestli to neohrozí zase miminko.
Máte s tím někdo zkušenost takhle už v 2 trimestru?

jasovky
30. čer 2009

Ahoj, mám...bola som hospitalizovaná asi v 17tt...ked som cakala dcerku, nekrvacala som velmi , ale parkrat po toalete som si utrela cervené alebo ruzové...V nemocnici mi dali infuziu, nejaké injekcie a lieky...uz som zostala PN az do MD, nakolko so muz mala jeden potrat za sebou..Doporucili mi klud na lozku, vacsinou som to mala po dlhej prechadzke alebo námahe, ale asi po 2-3 týzdnoch sa to upravilo...hematom zmizol, ale musela som sa setriť...Dcerka sa narodila zdravá, 52 cm a 3900 g...teraz má 2, 5 roka a zas som tehotná...Bohuzial zas problém, namerali mi v 13 tt hodnotu NT 6. Musím podstupit amnio...tak radím ti vela oddychuj a nohy vylozené 🙂

lucierob
30. čer 2009

ahoj holky, já jsem začla v 16tt taky velmi silně krvácet. Udělal se mi hematom o velikosti 5cm.A do dnešního dne se mi moc nezmenšil. Lékaří říkali, že vstřebávání může trvat i měsíc. Mám ho mezi sliznicí a placentou. takže mi ještě k tomu odděluje tu placentu. Musím teda dodat, že já mám placentu praevia.(vcestná placenta)Po 3 týdnech v nemocnici jsem nabyla dojmu, že tento problém s hematomem má snad každá 2-3 těhulka. Zatím nevím o žádné, která by kvůli hematomu přišla o miminko.

petronelas
autor
1. črc 2009

Já právě vím o jedné co se mnou ležela na pokoji.Ji to mimi umřelo v 14 tt.Já jsem mněla to štěstí a bylo to dobrý.Nejvíc mně štve,že doktorovi je to asi jedno,protože vůbec mi nic neřekl.Kdybych se neptala tak nic nevím.
Já to mám taky mezi sliznicí a placentou.Mně taky říkali,že se to zmenší,ale už je to měsíc a mám ho snad ještě větší.
No to je prostě hrůza.Na PN jsem už od začátku těhotenství.Šetřím se hodně,skoro nic nedělám.Tak už nevím co to chce..... 😅

popelka.miri
1. črc 2009

Petronelas: já měla hematom v posledním těhu....ve 12.tt jsem začala špinit, tak jsem šla taky do špitálu a tam mi řekli podle sona, že hematom nemám, dali mi Ascorutin, magnesium a utrogestan a ležela jsem tam cca 6 dní. Pak mi udělali kontrolní sono a řekli, že hematom nemám a že jsem ok i mimi..jenže druhý den ráno jsem doma začala opět špinit a už i víc, tak jsem jela na genetiku k dr. Čutkovi a tam mi na sonu řekl, že hematom mám a že se vyprazdŇuje, to je to špinění (nebo krvácení, špinění znamená stará krev, rudá je čerstvá) a že mám ležet v klidu, bez námahy a bez sexu samo 😉
Jenže se mi to zhoršovalo, tak jsem šla do nemocnice a ležela jsem tam 8 dní, špinila jsem déle než poprvé...Na pokoji se mnou ležela holka, co měla taky hematom a silně krvácela (10tt) a po pár dnech v noci začala taky znovu silně krvácet, nakonec porodila zdravé mimi 🙂
Jeden hodný dr. mi tam řekl, že se nemám na nic ptát a že je hrozně důležité být v psych. klidu!!! Je prý dost případů, kdy byl hematom malý a dítě potratila a naopak viděl hodně velké hematomy a porodily zdravé děti 😉 !
Na kontrolním sonu na genetice jsem byla ve 23.tt a hematom už tam nebyl, ale zůstal tam po něm amniální pruh, což taky nic moc 😖 , ale já v psych. v klidu nebyla vůbec (bála jsem se o malou, komplikace těhu a problémy s tehdejším manžou) Nakonec jsem šla ležet do špitálu ještě ve 24.tt, kdy jsem po gyn. prohlídce začala mírně krvácet (podrážděný čípek, prý), a to mi ještě pořád neustále tvrdlo břicho až do konce těhu...nakonec jsem musela na vyvolání porodu,protože se to nechtělo samo rozběhnout a měla jsem ho pak i překotný 😅
Mimochodem, mně taky říkali dr., že může trvat dlouho, než se hematom vstřebá úplně a dr. mi řekla, že pokud budu mírně špinit max. 3 dny, tak mám brát Ascorutin a kdyby to nepřešlo, tak nastoupit do nemocnice.

lucadav
30. lis 2010

tak jakpak dopadly maminky co tu pišou,jsou už maminkami? Ja dnes zjistila ?že mam taky hematom.Ale jak to tu čtu,tak to neni nic dobryho=(

kropicka
10. čer 2011

Ahoj holky. Taky sem něco přispěju.Já jsem ve 13+5 tt. a už téměř 14 dní ležim v nemocnici s hematomem. Začala jsem krvácet, tak mě přítel odvezl, ale nic na ultrazvuku neviděli. Ale radši si mě tady nechali. Po týdnu jsem šla na kontrolní ultr., a už se tam objevil hematom o velikosti 7 cm, což je docela dost. Akorát vám nedokážu říct, kde se přesně nachází. Tak mám jen ležet. Ale doktoři se mnou taky moc nekomunikují, na vizitě se jen zeptají, jestli krvácim a jestli mám bolesti břicha. Krvácela jsem jen ten 1 den, od té doby jen špinim. Prý je to dobře, takhle se ten hematom vyplavuje. Ale moc se mi nelíbí, vždycky když nějaký jiný doktor vidí velikost toho hematomu. Je to vážně asi moc. A přijde mi, že moc asi nevěří tomu, že to plod vydrží. Ono se prý může stát, že jak se ten hematom vyplavuje, tak že by se vyplavil i s plodem. Takže mám strach, jak to dopadne. Ten týdne do dalšího ultr. je vždycky nekonečný. Je to moje 2. těho., první skončilo v 11.tt. Takže o to má teď člověk větší strach...Dneska je mi mizerně, pořád na zvracení, motá se mi hlava, pocity jako při menstruaci, jako bych měla za chvíli explodovat...Tak budu doufát, že se to bude zmenšovat a že vše dopadne dobře a miminko bude zdravé...

svija
3. led 2012

@kropicka, @popelka.miri, @petronelas, @jasovky, @lucierob- holky a jak vám to nakonec s tím hematomem dopadlo? Předpokládám, že výsledek byl zdravé dítě 😉. Já mám obdobný problém, jsem na začátku 15tt a dnes ze mě teda špinění/hněndého krvácení teklo dost, mám hematom pod placentou a prý se vyprazďňuje...

popelka.miri
4. led 2012

sVIJA, mám úžasnou , krásnou a zdravou holčičku...která mi dělá jen samou radost 😅
To špinění je normální, když se hematom vyprazdňuje. Brala jsem na to ještě Ascorutin.

lucierob
6. led 2012

@svija ahojky,
u nás to nakonec taky dobře dopadlo. Sice jsem krvácela skoro do 30tt, ale dobrý. Taky jsem brala ascorutin, jak psala popelka. To špinění je normální. Jen to nesmí být čerstvá krev. To znamená červená. Pokud špiníš hnědě, je to stará krev a to nevadí. Jak máš ten hematom velký? Já měla 3x5cm. Neboj, to bude dobrý. Hlavně odpočívej

svija
7. led 2012

@lucierob - díky za povzbuzení, hematom mám podobně velký jako jsi měla ty 5 x 6,5x 1,5. V úterý jsem skončila na pohotovosti, protože prasknul a teklo to dost, sice ne čerstvě červeně, ale i tak jsem byla překvapená. Naštěstí se to hodně zlepšilo, tak myslím, že to dobře dopadne 🙂.

lucierob
10. led 2012

@svija určitě to dobře dopadne. Taky hodně záleží kde ho máš. Já ho měla mezi děložní stěnou a placentou a k tomu jako bonus ještě vcestnou placentu, takže jsem musela skoro celé těhotenství ležet. Půlku z toho v nemocnici. Hematomy má hodně těhulek a většinou to dopadne dobře. V nemocnici na rizikovém jsem takových případů viděla hodně. A některé těch hematomů měly i víc. No a krásně to zvládly až do cíle 🙂

luckaatom
19. led 2012

Ahoj děvčata tak já sem v 15tt,a od 7tt mám problém s Hematomem,29.prosince sem byla na genetice a Hematom sem měla o velikosti 8.3cm na 3,4 cm ale jinak vše bylo v pořádku špiním a krvácím už celých osum týdnu jednou ze mě vytekla sražená krav tak že sem to měla doslova až pokolena!!Hematom mi vždy odejde a stejně yse mi udělá znovu,už tomu ale nějak nevěnuji pozornost sem v klidu,jen mě štve že mi doktor nedokáže říct proč se to tam dělá,ale potěšilo mě že na genetice se ktomu stavěli tím stylem že už stím zkušenosti mají ani se nějak nedivili že to tam mám🙂) ale já se cítím moc fajn takže se držte!!!mám už za sebou jedno těhotenství a to bylo bez komplikací,a ted jue to pro mě nové,ale musím říct že sem hubená,a už ted cítím pohyby a kyždý pohyb mě zahřeje na srdci!!🙂) UKLIDNÍ MĚ ŽE JE VŠE V POŘÁDKU 😉

svija
4. srp 2012

Tak jen zpětná vazba pro ostatní, i přes hematom nakonec porod v termínu, na mimi a průběh těhotenství to nemělo nejmenší vliv. Ale příjemné to nebylo.

lumpina
7. dub 2013

@lucierob ahojky já jsem v 16 tydnu a mam dva hematomy jeden kolem 33 mm a druhý kolem 38 od minule kontroly se zmenšili jen o 3 mm jsem z toho dost špatná mám mit klidný režim ale na procházky chodim nebo bych se doma zbláznila. nekrvácím nešpinim a lezim skoro celý den snad uz to bude dobrý nechtela bych ležet celé těhotenství..co tak čtu na dizkuzich tak je to častej problem ja kdyz se o tom bavim mám slzy v očich je mi 21 a moc si přeju aby to vše bylo ok 🙂

lumpina
7. dub 2013

@luckaatom tento komentář mě docela nabudil k tomu abych myslela pozitivně🙂 čtu že si ten hematom mela docela velky ja mam v horním a dolním pólu oba maji kolem 33mm od posledni kontroly se zmenšili jen o 3 mm a to sem si myslela ze uz to bude ok za mesic jdu na kontrolu tak uvidime jsem v 16tt a mam mit klidovy rezim chodim jen na procházky jinak porad lezim me to taky zjistili na genetice brečela jsem potom doma protože sem se bála od zacatku těhotenstvi nepracuji a jelikož bydli s rodiči tak se ani moc nenadřu :D maminka mi hodne pomáhá takže z práce to nemám a nikdy sem se nebouchla tak nevim kde se tam vzali :( nešpinim nekrvácím tak aspon třeba je to lepší. akorat mam trochu vytok ale to si myslim je ok

pawy15
16. srp 2013

Tak koukám, že nejsem první ani poslední "hematomová těhule". Vlastně mě překvapuje jak častý to je! Jsem v 10tt a už od 8tt mě trápí stále zvětšující se hematom (nad vnitřní brankou a podél stěny děložní, cca 6cm). Při 3.návštěvě pohotovosti kvůli krvácení mě hospitalizovali, ale když jsem po 4 dnech zjistila, že je léčba ležení+braní léků (aktuálně Ascorutin, Pamba, Kanavit a dříve i Utrogestan), a že se mnou plánují ultrazvuk až za týden, šla jsem na revers ležet domů. Klidový režim ovšem opravdu znamená JEN ležet, hned jak začnu trochu chodit/hýbat se, začnu špinit. Jsem už samozřejmě trochu vystrašená, že se krvácení objeví znovu, protože to by znamenalo nástup opět do špitálu. Štve mne, že nevím proč se hematom objevuje, proč se zvětšuje a jak dlouho může trvat vstřebání : ( Tak snad to pro všechny maminy a mrňouse dopadne dobře!

nipeal
9. zář 2013

@pawy15 ahojky, jak si na tom? Já ležim od soboty ve špitále, začala jsem silně krvácet, po kapačkách, injekcích a v neděli 3x2 ascorutiny se vše zastavilo, dnes jsem začala opět krvácet, ale daleko míň, tak jsem zvědavá co se mnou udělají, ležet v klidu můžu i doma a aspon pohodlí. Dnes mi nedali žádný léky, prostě nic, přitom jsem před UTZ, po tak krátké době asi měli pokračovat s Ascorutinem?! nevím, myslím si to. Chjo, snad to budem mít dobrý

pawy15
9. zář 2013

@nipeal Ahoj, to mne mrzí, že máš komplikace : ( Já jsem stále doma a užívám Ascorutin. Poslední ultrazvuk ukázal, že se mrňous vyvíjí jak má a hematom se z 6cm zmenšil na 3cm, což je pochopitelně zpráva dobrá. Můj lékař (který je MMJ primář na gynekologickém oddělení v nemocnici) říkal, že prý viděl maminky se silným krvácením a nic to nebylo, ale potkává i ženy, které jen špiní a je to potrat. Nezoufej, drž se a spíš než přísný klid bych ti já osobně doporučila, abys byla ty v pohodě a klídečku!!! Drž se ; )

nipeal
9. zář 2013

@pawy15 už jsem doma 🙂 zakrvácela jsem opravdu v sobotu hodně, Dr. mi dělala vnitřní UTZ a to jsem začala lejt totálně. Dnes zase trochu, ale jen jednou, vyfásla jsem Ascorutin 3x2tbl a klid, je pravda, že jsem se nervovala trochu s chlapovo rodinou, udělali na něj boudu hnusnou

nipeal
9. zář 2013

@pawy15 jo a ted mi na utz nenašli už žádný hematom, že bud zakrvácela placenta, nebo ten hematom, měla/mám ho na přední brance. Tak nevím, co Dr. jiný názor 😕

petszka
17. únor 2014

Holky, nestraste, jsem ve 20tt a zacala jsem spinit, jrla jsem na pohotovost, tam mi rekli, ze mam hematon, ale odmitla jsem hospitalizaci a sla dnes ke svemu, ten mi rekl to same a ze je velky 8x3cm velky a co to muze mit za nasledky, jela jsem tedy do nemocnice a tady to nenuzou najit, tak doufam, ze vse bude v poradku, pohyby citim. Ale nevim na cem jsem :(

romanamoravcova
3. kvě 2014

Ahojda maminky,,,jsem v 16tt a jsem v nemocnici už podruhé,pustili mě domů před třemi dny,kdy mě hospitalizovali pro silné krvácení,ale na uv nic nebylo,,,.dneska ráno jsem začala špinit,tak jsem radši jela a mám prý hematom,,,řekli mi,co by se mohlo stát,tak jsem radši zůstala v nemocnici i přes to,že doma mám malou holčičku,,,,jak to tady čtu,tak doufám,že se to brzo srovná nebo aspoň zmenší a půjdu odpočívat domů,,,,držte se

lucishek007
23. čer 2014

@romanamoravcova ahojky, chtěla jsem se zeptat za jak dlouho se hematom ztratil? já jsem teď 19tt a našli mi 3cm hematom na placentě. ve středu jdu na kontrolu tak se dozvím víc. teď mám ascorutin a duphaston. mám strach o toho našeho prdelku

lucishek007
23. čer 2014

@petszka ahojky, jak jsi s hematomem dopadla prosím. našli mi 3x1,5cm a docela se o mimčo bojím jsem 19tt

romanamoravcova
25. čer 2014

Ahojda, hematom se mi ztratil asi po 14 dnech, ale poctivě jsem ležela,,,určitě to bude ok, ale snaž se co nejvíc odpočívat,,,promiň, že píšu tak pozdě, dlouho jsem tady nebyla.
@lucishek007

lucishek007
25. čer 2014

@romanamoravcova ahojky, v pohodě. dneska jsem byla u dr. a ujistil mě, že v tak pokročilém týdnu se to stává a ani o tom nevím, že tam ten hematom je. hlavně nemám dělat žádnou těžkou práci, opatně se sexem a hematom brzy zmizí. 8.7. máme screening a 15.7. kontrolu tak mi nechtěl dělat další utz ať mi tak nešťourá 🙂 děkujuuuuuuuuuu

ajajirka
18. lis 2014

ahojky holky 7.11.2014 mě hozpitalizovaly kuli hematonu 2cm 12.11 mě propustily myslíte že mužu chodit ven na procházky?

oplatka7
25. pro 2021

Dobrý večer, rada bych znovu otevřela tuto diskuzi. Mam hematom na placente a furt to zlobi. Byla jsem i v nemocnici.
Je to moje treti tehotestvi takze prozivam hrozne stresu. Nemuzu se postarat poradne o deti. Pritel musi chodit do prace. Hematon se vyprazduje ale udela se znovu. Mate nektera taky takovou zkusenost s dobrym koncem?

klarrrinka
8. črc 2022

@oplatka7 ahojky jak si dopadla? Já mám teď hematom nad vnitřní brankou a do toho mi placenta zasahuje do vnitřní branky. Předevčírem jsem měla krvavý flek na kalhotkach a včera ze mě tekla tmavě hnědá krev. Beru ascorutin, progesteron a magnesium. Jsem teď v 15tt. Snad to bude v pořádku. Mám teď přísný klidový režim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru