Hematom ve 13. týdnu těhotenst. Může miminku ublížit?

veraakubik
22. lis 2010

Ahojky vsem a predemdekuji za vsechny vase odpovedi..Cekam miminko,jsem ve 13tt a dneska jsem byla poprve na ultrazvvuku-moje mudra tam ultrazvuk nema,takze se musim objednavat mimo-pracoviste v nemocnici..Jsem z toho pekne ☹ ..Delala mi vysetreni prez brisko,rekla,ze mimnko je uz pekne veliky a ukazala mi rucicky,nozicky,hlavicku,brisko..Miminko ale spalo a tak mela problem s vysetrenim-snazila se ho vzbudit,ale neporarilo se ji to,tak jeste ze udela ultrazvuk spodem a tim tam nasla hematon-ptala se jestli nekrvacim,nebo nespinim a ja ji rikam ze ne a ona na to ze mam mit klidovek rezim,nemit sex,netahat nic tezkyho,ze by to mohlo prijit..Taky mi rikala,ze se muze vstrebat,ale co kdyz ne?!Prosim holky zlatyco s hematonem mate zkusenosti,mela,nebo ho mate prosim napiste-vunec nevim co mam delat,co si pod hematonem mam predstavit,jestli muze ublizit atd.a samym vylakanim jsem se zapomela zeptat..Ve zprave nemam psany pomalu ani dve radky..Ta doktorka porad koukala do obrazovky a mlcela a ja ted sedim doma a brecim,protoze nevim co me ceka...

lenicka2323
12. pro 2017

@pavca1982 to jo misto toho aby si to clovek uzival tak je ve strachu vubec mi nejde se soustredit na neco jineho.☹

lenicka2323
12. pro 2017

@pavca1982 to teda tak moc bych si to těhu chtěla uživat ale vubec se nedokažu na nic soustředit :(

pavca1982
12. pro 2017

@lenicka2323 tak jen věřit, že to bude dobrý👍

lenicka2323
12. pro 2017

@pavca1982 Tak mi přišlo že spinim vic a zajely jsme do nemocnice a tam mi bylo receno ze se vyprazdnuje srazenina a je pod plodem👍

pavca1982
12. pro 2017

@lenicka2323 no vždyť jsem to říkala že se to čistí...to je dobře, dobře to dopadne.Jezdila bych raději s každým prdem s prominutím, po té předchozí zkušenosti😉

lucifux
12. pro 2017

Ahoj, já s hematomem ležela měsíc ve špitále, ale u mě bohužel bez úspěchu. Po měsíci ve špitále jsem potratila. Tohle je moje zkušennost. Každopádně určitě se snaž opravdu víc ležet... i kdyby si měla ležet celý den. Nepodceňuj to... není to sranda... ale určitě to chce být i psychicky v klídku. Pusť si film, dej si k tomu něco dobrého, ale hlavně lež. Přeji ti ať jste oba co nejdříve v pořádku a ať zbytek těhu. máš bez komplikací.

lenicka2323
12. pro 2017

@pavca1982 To teda sice jsem vychytala jak protivnou sestričku tak i doktorku ale jsem ráda na čem jsme radši tu chvili neochoty přetrpím.❤

kacasa
12. pro 2017

@lenicka2323 tedy kdyz je pod plodem.. je to asi lepsi nez nad, ze? Ze ho tolik neohrozuje.. ja mam tez pod, ale teprv 6.tt nespinim.. nic

lucifux
12. pro 2017

Zda se sraženina vyprazdňuje, nebo jde o krvácení jako takové poznáš podle barvy krve. Jestliže je tmavá až skoro hnědá, tak ve vyprzdňuje hematom. Ale jestliže to je čistá krev tak doslova krvácíš.

lenicka2323
12. pro 2017

@kacasa Já jsem ho měla nějak od 6tt také a byl vedle plodu ale jak miminko roste tak už je pod ním začla jsem špinit tmavě hnědě a dr mi řekla že to je dobře ze se hematom vyprazdnuje má míň než 1cm a že jeste chvili spinit budu nez se uplne odplavi pryč.V prvnim tehu jsem hematom měla nad plodem to mě hodně strašily těhu bohužel nedopadlo ale ne vinou hematomu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru