Hematom ve 13. týdnu těhotenst. Může miminku ublížit?

veraakubik
22. lis 2010

Ahojky vsem a predemdekuji za vsechny vase odpovedi..Cekam miminko,jsem ve 13tt a dneska jsem byla poprve na ultrazvvuku-moje mudra tam ultrazvuk nema,takze se musim objednavat mimo-pracoviste v nemocnici..Jsem z toho pekne ☹ ..Delala mi vysetreni prez brisko,rekla,ze mimnko je uz pekne veliky a ukazala mi rucicky,nozicky,hlavicku,brisko..Miminko ale spalo a tak mela problem s vysetrenim-snazila se ho vzbudit,ale neporarilo se ji to,tak jeste ze udela ultrazvuk spodem a tim tam nasla hematon-ptala se jestli nekrvacim,nebo nespinim a ja ji rikam ze ne a ona na to ze mam mit klidovek rezim,nemit sex,netahat nic tezkyho,ze by to mohlo prijit..Taky mi rikala,ze se muze vstrebat,ale co kdyz ne?!Prosim holky zlatyco s hematonem mate zkusenosti,mela,nebo ho mate prosim napiste-vunec nevim co mam delat,co si pod hematonem mam predstavit,jestli muze ublizit atd.a samym vylakanim jsem se zapomela zeptat..Ve zprave nemam psany pomalu ani dve radky..Ta doktorka porad koukala do obrazovky a mlcela a ja ted sedim doma a brecim,protoze nevim co me ceka...

petrullina
22. lis 2010

ahoj,mě se objevil hematom při druhém těhotenství,akorát že u mě se to projevilo krvácením a musela jsem do nemocnice na týden si v klidu poležet .....to,co ti řekla mudra je fakt,opravdu ležet,vstávat minimálně a hlavně si nedělat starosti,mě se po týdnu ležení úplně vstřebal a do konce to bylo už bezproblémové..takže hlavu vzhůru,odpočívat a určitě to bude všechno v pořádku 🙂

berenika39
22. lis 2010

@veraakubik nebreč, protože miminko tě potřebuje v pohodě 😉 😉 , všechno vnímá 😉 , hematom se s největší pravděpodobností vstřebá. problém působí v hodně časném těhtenství, kdy je miminko vlastně ještě není miminko, jen embryo a krátce poté, pokud v té době henatom odejde, krvácí, je to vlastně krevní sraženina, mlže s sebou vzít i embryo, ale pokud máš už velkýho broučka, nehrozí to. spíše se vstřebá, případně odkrvácí, ale 13.tt je už super.
prošla jsem si tím také, není to nic tak ojedinělého, ještě ve 12.tt tam byl a při další kontrole za 14dní tam nebyl.
moc držím palce a bud v klidu, kvůli mimču.

ia.
22. lis 2010

ahoj, neboj, hematom v těhu má spoustu žen, ano, měla bys mít klidový režim, ale pokud ten hematom není tak velký, tak není důvod k hospitalizaci....já u druhého těhu hematom měla a nakonec se vstřebal. Sice jsem potratila, ale hematom v tom nehrál žádnou roli., 😔

soninkaaa1
22. lis 2010

Ahoj, ja som na začiatku tehotenstva (9. a 11.tt) krvácala a vytvoril sa mi v maternici hematom. Odvtedy som na PN a mám kľudový režim. Hematom sa z tela musí dostať, preto rátaj s tým, že sa buď vstrebe, alebo pôjde z tela von v podobe hnedastej krvi, špinenia. Ja som takto potom špinila asi týždeň a už tam má bábätko čistučko 🙂 Z nemocnice ma nechceli pustiť ani keď som už len špinila, vraj aj to môže vyvolať krvácanie a následný potrat.Je to neuveriteľné,ale bola som rada, že som bola v nemocnici, lebo len tam máš skutočný kľud. Preto skutočne lež, nič neťahaj, dlho nestoj, ani na aute nie je dobre chodiť, nedvíhaj moc ruky nad hlavu(napr.vešanie záclon atď) a žiadny sex. neskôr možno doktor povolí, ale radšej zo začiatku ani to, je to ťažké vydržať, ale stojí to za to. Všetkým týmto sa tvoje telo namáha a môže vtedy dôjsť k najhoršiemu, čo určite nechceš. Najhoršie je prvých 14.týždňov, kedy by si mala mať maximálny kľud, a to myslím naozaj maximálny! Chlapi o tom, že nemôžte mať styk neradi počujú, no ale čo by sme neurobili pre naše bábätko 😅 😅 😅 Držím palčeky, všetko dobre dopadne

smardik
23. lis 2010

@veraakubik neboj se já hematom měla u obou dětí a dopadlo to dobře a zrovna si mu hraje 2letý a skoro 10měsíční 🙂

u prvního jsem špinila, spíš krvácela dost tak jsem jela na pohotovost a nechali si mě v nemocnici-poležela jsem si 14dní než se hematom vstřebal a pak mě pustili ale i doma jsem měla ležet a šetřit se tak jsem se šetřila a dotáhli jsme to až do konce,malý je přesně na termín. U druhého syna jsem ani nešpinila, přišla jsem potvrdit těhotenství a dr. řekl že tam je hematom takže šetřit se,odpočívat,nezvedat nic těžkého a snad za 4dny nebo tak nějak kontrola. měla jsem doma v té době cca 7měsíčního syna,manžela pryč takže moc odpočívat nešlo ale hematom se vstřebal a taky to dopadlo dobře a malý se narodil na termín. jo u obou jsem brala ascorutin-na srážlivost krve a ještě něco ale to si nevzpomenu co

veraakubik
autor
23. lis 2010

Holky moc vam vsem dekuju za vase radky..Moc mi pomohly-porad mam roupy neco delat,ale pak si vzpomenu na to malicke a zase me to prejde..Dneska jsem to volala sve mudre,tak rikala,ze jestli chci,ze muzu brat ascorutin,ze tim nic nezkazim,tak jsem si hned jednu tabletku zvala..Rikala,ze ted uz by se nemelo nic stat,ze uz je placenta a tak mam jen cekat do dalsi kontroly..Jsem na tóm lip nez vcera,polehavam,deti jsou hodny-jako by to tusily a tak se snad splni me prani,ze hematon se streba i bez krvaceni..Jeste jednou vam vsem moc dekuju..

breberka
8. led 2011

@veraakubik
@smardik
@soninkaaa1
@ia.
@berenika39
@petrullina
můžu se vás zeptat, jak často jste kvůli hematomu chodili na kontroly? Já ho mám na placentě od 11.tt a krvácela jsem, ale na další kontrolu si mě dr. pozvala až teď za měsíx 😕. Prosím pište do IP, díky moc

paolin
8. led 2011

@breberka ahoj, já chodila na kontroly normálně. akorát kdyby něco, měla jsem přijít ihned. hematom se mi vstřebal cca kolem 20.tt. jinak kamoška měla hematom pod placentou - kousek se ji utrhl a vše nakonec bylo OK.

soninkaaa1
8. led 2011

@breberka ahoj, ja som chodila na kontroly každý týždeň - vždy mi urobil aj ultrazvuk...keď od krvácania(asi v 8.tt) ubehli už cca.3 týždne, na kontroly som už chodila raz za mesiac. Po krvácaní som mala ešte asi mesiac hnedý výtok - to sa práve čistila tá maternica, je to vraj normálne a musí to byť, lebo hematom sa buď vstrebe alebo sa z tela vylučuje v podobe špinenia. Ale keď som krvácala ešte raz(12.tt), tak som šla už rovno do nemocnice a odtiaľ ma nechceli pustiť pokiaľ som neprestala špiniť - aj to vraj môže spôsobiť potrat. V nemocnici mi špinenie prešlo po týždni - asi kvôli tomu, že som bolo nútená mať úplný kľud, to je vtedy najdôležitejšie, čo najviac ležať, ležať a len ležať a uvidíš, všetko bude v poriadku 😉 😉 Teraz som v 22.tt a drobec rastie a kopká 🙂 🙂 Držkám palce..inak vychádzky som nemala až do 14.tt alebo dokonca 15.tt

lenicka2323
5. pro 2017

Ahoj Holky taky mam ted nervy se srazejinou jsem v 10tt a srazenina mela uz i 1,8cm*1,2cm vcera jsem masivne zakrvacela že ze mě krev kapala proudem jely jsme vystrašeni do nemocnice miminko je v pořádku sraženina ma 9mm*1cm ale teda pořád se bojim...

baraskaska
5. pro 2017

Ahoj já měla v 10.tydnu, nespinila jsem, ale snažila jsem se fakt aspoň ten klídek ikdyz s 2apul letym Dítětem jde trošku hur. Naposledy už nic o hematomu nerikal, tak se asi vstřebá či co. 🙂

lenicka2323
5. pro 2017

@baraskaska Tak to je super ja jsem zvedava co se dozvim zitra rano na kontrole

baraskaska
5. pro 2017

Podle mě pokud jsi nespinila nekrvacis a nic podobného tak se prostě vstřebává. 🙂 Jsou asi i případy že hematomu vydržel až do porodu ale to jsou výjimky si myslím a nebo to pak už je jedno protože je už oproti miminku malý a nemůže ho vzít sebou 🙂

lenicka2323
5. pro 2017

@baraskaska kéž by se vstřebával..zašpinila jsem jen v sobotu a v nedeli rano po utrogestanu jinak uz vubec právě.

baraskaska
5. pro 2017

to bude určitě v pohodě 🙂 hlavně nic netahat nepřetěžovat se, prý to je běžný a případů kdy to dopadlo špatně, je hodně hodně málo. Plašila bych jen při krvácení nebo nějaké silné bolesti tak pokud ti řekli že dobrý nestresovala bych se, stres je ještě horší 😉

lenicka2323
5. pro 2017

@baraskaska To je pravda ten stres dělá hodně už ted nemuzu dospat te zitrejsi kontroly..

lenicka2323
5. pro 2017

@baraskaska jinak bolest nastesti zadna jen v patek z niceho nic ze me doslova zacla kapat ta krev a na prohlidce vse ok..bylo to jak kdyby neco prasklo vyteklo a pak klid😒

baraskaska
5. pro 2017

tak třeba už tam nic nebude 🙂

lenicka2323
5. pro 2017

@baraskaska no jéjé kéž by byla bych moc ráda..prvni tehu nam nevyšlo a v 16tt jsme o miminko přišly srazenina sice byla ale velika ktera za to nemohla,odtekla plodová voda tak ted se všeho bojime o to víc..

baraskaska
5. pro 2017

@lenicka2323 to mě mrzí, tak hodně štěstí ať je to vporadku. 🙂

lenicka2323
11. pro 2017

Holky stalo se vám některé ze jste v těhu zašpinili tmavě hnědou krvi?mam hematom tak mě to vyplašilo.🙄

pavca1982
11. pro 2017

Ano to je stará krev z hematomu, pravděpodobně se vstřebává a čistí.Čerstvá krev by mě znepokojovala v těhu víc.Taky jsem měla.Neboj.Pokud by se krvácení rozjelo nějak víc určitě k lékaři jinak klídek.😉

lenicka2323
11. pro 2017

@pavca1982 děkuju moc za radu no kéž by to tak bylo minulý týden jsem hodně krvacela doktorka rikala ze to byla nejspis praskla cevka miminko v poradku cely tyden klid a vcera pri utreni tmave hneda krev,nebylo to nejak moc a nic me ani nebolelo a neboli.

pavca1982
11. pro 2017

@lenicka2323 teď u čtvrtého těhu (to třetí nedopadlo) jsem krvácela hodně a měla jsem hematom a nakonec máme holčičku.Bude to dobrý dobře to dopadne😉

lenicka2323
11. pro 2017

@pavca1982 tak to je paráda moc gratuluji!naše je tohle právě druhe těhu prvni bohužel také nedopadlo dobře v 16tt odtekla plodová voda.

pavca1982
11. pro 2017

@lenicka2323 fíha☹ v 16tt.odtekla plodovka?To mě moc mrzí tohle.Moc držím palce!!!

lenicka2323
11. pro 2017

Srazenina byla taky sice jsem krvacela ale malicky neohrozila ..lezela jsem v nemocnici z niceho nic naredena krev kaluž podemnou doktorka me prohledla druhy den a byl zjisten odtok plodove vody tak ted me desi skoro vse 😒

pavca1982
11. pro 2017

@lenicka2323 to chápu😉

lenicka2323
12. pro 2017

@pavca1982 Ten stres to je něco teda..včera přes den špinění fuč a dneska ráno zase tak jsem na zitra obědnaná na kontrolu,jsem zvědavá 😒

pavca1982
12. pro 2017

@lenicka2323 no já to znám çlověk je na nervy a může se snažit jak chce☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru