Hemeroidy v těhotenství a u porodu, máte zkušenost?

latalkamates
27. led 2014

Zdravím, máte někdo problémy tak jako já s hemeroidy?? Měla jsem je už před otěhotněním. Teď se bojím porodu, abych nevytlačila krom miminka i jiné části těla. Slyšela jsem, že je možné uvědomit u porodu sestru a požádat o podržení konečníku. Máte někdo zkušenosti ???

trinactka
27. led 2014

po porodu jsem měla šíleny hemeroidy, řekla bych že to bylo horší než šití a doktor mi na to nic nedal, prý mám na to šstinedělí - blbec, já nemohla ani chodir :( naštstí tm zrovna rodila moje kamrádka, 3násobná matka a zároveň doktorka gynekoložka 🙂 porodila mi toto http://www.lekarna.cz/procto-glyvenol-1x30gm-kr... a pak jsem od jedné doktorky dostala léky na stáhnutí Detralex - zabralo to fakt rychle 🙂 mast jsem vždycky dala na odličovací tampon a hemeroid zastrčila - s tou sestro nevím, mně nestačili dát ani klystýr, tak šlo ze mě vše 🙂

dadushe
27. led 2014

@latalkamates Mám zkušenost, ta zácpa v těhu tomu ještě dodává 😖 Sama jsem nakonec poprvé skončila na císaři, ale moje kamarádka si skutečně vytlačila hemeroid při porodu a musela s tím na proktokliniku. Nedalo se s tím nic než operace, ale co mi říkala, bylo to úplně v pohodě. Od té doby má klid🙂 Nechci být za sýčka, ale jakou já mám zkušenost, tak aby ti porodní asistentka držela konečník, to bys musela tlačit v poloze na zádech (koza), což není vždycky nejpohodlnější a musela by být extra ochotná, kolikrát mám pocit, že nic navíc nikdo neudělá 😝 Ale za pokus nic nedáš, určitě zkus....

ange_de_la_morte
27. led 2014

Trpěla jsem na zácpy a hemoroidy na konci těhotenstwí, moje obwodní doktorka mi napsala Detralex ( můžeš ho i během těhu a kojení) - ten mi docela pomohl, po porodu jsem už problém neměla, s porodem to uplně zmizelo, newim jestli jsem wyjimka ale aspoň widíš že to může dopadnout i dobře 🙂

mabe
27. led 2014

@latalkamates tak ja mela jeden hemeroid malinkej v tehu, nejak jsem to neresila. pak vyvolavanej porod, celkem tezky tlaceni a dlouhy, tak jsem si udelala krecaky na děloze a 4 hemeroidy vevnitř a dva venku. ja sla s téma venkovnima po sestinedeli(cekala jsem podle sestřičky, ze by se to mělo spravit) a pry mam aji uvnitř, takze dr. podvazuje postupne ty vnitrni a venkovni se zanedbaly, mela jsem hnedka po porodu mazat,a le me to nidko nerekl, takze uz jenom chirurgicky jdou odstranit. kazdopadne urcite bych zasla k dr. se poradit, co na to dat hnedka po porodu..

berenika39
27. led 2014

taky taky, určitě začni užívat Detralex, čím dřív, tím líp, skutečně to zabírá, předepíše gynekolog. Stravu bohatou na vlákninu, hodně pití, ovoce.

olivazelena
27. led 2014

tak já jsem měla hlavně hemeroidy po porodu... to jsem chodila málem v předklonu asi tři dny. Jinak to šlo, nebolelo mě nic, jenom toto. Mám sklony ke křečovým žilám, mám to po obou rodičích, na nohách i v obličeji žilky, ale pak to samo zmizelo, žádná operace naštěstí.

petoska
27. led 2014

taky mám z hemeroidů strach, už teď mám tři venkovní, a bojím se co bude po porodu, zkusím si nechat napsat ten detralex, jak píší holky

petrau1980
27. led 2014

hemeroidy jsou horší než porodní bolesti...mě pomáhala dubová kůra, je to neskutečná úleva a časem se to spravilo 😒

gingerone
27. led 2014

Vytlačila jsem jeden velkej, i doktoři mě litovali. Fakt zezačátku horší než šití... Ale mazala jsem dubovou kůrou (gelem) a zamačkávala pokaždý na WC a spravilo se to samo úplně a docela rychle (1-2 týdny?). Strašně jsem se ještě v porodnici bála, že to nikdy nebude ok, a obrečela jsem to, že to budou určitě řezat. Takže se neboj dopředu. A ten gel hned s sebou do porodnice je super.

renusiq
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
moncajanakova
15. bře 2014

Mě teď teda taky trápí hemeroidy a byla jsem na nějakým řezání protože sem tam měla krev a hrozně mě to bolí.Měla jste některá taky tohle a co vám pomohlo od bolesti.Mě akorát dr.řekl že si můžu vzít proti bolesti paralen jinak si mám dělat ty sedavý koupele.A vubec nevim jak to dopadne až půjdu rodit,jestli mě to do tý doby přejde nebo mám čekat to nejhorší.

leejlaa
1. dub 2014

Já měla taky jeden v těhotenství, a byla sem z něj fakt nepříčetná!Ale po porodu se mi sám zatáhl, takže se mi fakt ulevilo, požívala jsem hemagel čípky, a studenou sprchu. Do porodky jsem si koupila hemostop gel, ale ani sem ho neotevřela, jak řikám, nebylo třeba, a já se tak bála🙂 kdo by měl zájem, nabízím ho v bazárku, už ho nevyužiju, a někomu tady se hodí prý je taky skvělý.

makiska1
1. dub 2014

ahoj, já taky trpím jak pes... mám jeden venkovní, bolí to jak čert... taky mám šílenou zácpu, až mám úplný křeče v břiše a bolí mě i sezení... ☹ ach jo..

janehajsman
10. dub 2014

Taky se mi udělaly a doktor mi předepsal Detralex. Řekla bych, že pozoruju mírné zlepšení, ale úplně dobrý to nemam, tak jsem zvědavá, co se mnou udělá porod. Ale ještě pár týdnů zbývá, tak doufam, že se jich třeba stihnu zbavit....

slunecko123
23. srp 2020

Masticky, koupele, nic absolutně nepomahalo... Myslela jsem, že umřu, nakonec Detrex a po nějaké době vše zmizelo. Nedám na něj dopustit.

marketka_m
23. srp 2020

vytlacila jsem si u porodu...v nemocnici mi davali cipky..doma pak gel z dubove kury..a cycloforte myslim..zabralo.nemam zadne problemy.diky bohu

slunea
23. srp 2020

Mám dobrou zkušenost s cyclo3fort. Problémy s hemoroidy jsem měla před těhotenstvím, než jsem ho začala brát, celé těhotenství jsem o nich nevěděla a ozvaly se až v šestinedělí, když mi pilulky došly...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru